אגדה יפנית - טיולים מאורגנים לדתיים

טיול ליפן אגדה יפנית

12 יום

ביפנית היא מכונה "ניהון" או "ניפון" שפרושה – "מקור השמש"

הטיול מותנה באישורים רגולטוריים של השלטונות מבחינה בריאותית.
נקווה שישתנו בקרוב ההגדרות שלנו כמדינה אדומה ונוכל לטייל בבטחה.

למידע עדכני לנוסעים לחו”ל בתקופת קורונה לחצו כאן >

שרשרת איים במזרח אסיה באוקיינוס השקט ובה ארבעה איים גדולים ועיקריים: הוקאידו, שיקוקו, קיושו והונשו. האחרון הוא הגדול והמיושב ביותר. מרבית האיים הם רכסי הרים שבולטים מעל פני הים ויש בהם גם הר געש פעילים. נוף מרתק ומעניין.

אף שגודלה בינוני היא כיום המדינה הששית בעולם מבחינה תעשייתית והשלישית בעוצמתה הכלכלית. שתוף פעולה מרתק בין הממשל לתעשייה, מוסר עבודה גבוה, דגש עצום על חינוך והשקעות עתק בפתוח טכנולוגיות עיליות הביאו את יפן למקומה הנוכחי. בשונה ממרבית שכנותיה במזרח, החקלאות המקומית מהווה חלק קטן וזניח בייצור. הצפיפות העצומה בערים הביאה לבניה של גורדי שחקים ומיזמי ענק הולכים וצומחים ולצדם אמצעי תחבורה חדשניים ומהירים.
השלוב המרתק של מסורת וחדשנות, צייתנות ומשמעת שאינם מובנים לנו, בצד חיבור וסגידה לטבע, חיבור רומנטי פןלקלוריסטי ודתי והכל ביחד.
הסגידה לעוצמת הטבע היא המקשרת את כולם. עצי ה”סאקורה” – הדובדבן ויופיים בפריחתם הפכו לדבק ולמכנה המשותף הלאומי. מדי שנה נפתחת עונת הפריחה בטקסים רבי עם  כל בית יפני יניח לכל ויצא לטבע להתבונן בפריחה, לטייל ולהתקרב ליופי המדהים הזה.
כל זאת ועוד, בתים מכונפים, גשרונים מעשה אמן, מקדשי שינטו ומקדשי בודהה, הרים מושלגים ברקע. הכל נראה כצילומים של גלויות מרתקות.
יש חוקרים הטוענים כי היפנים הם צאצאים של עשרת השבטים שגלו מארץ ישראל בחורבן בית ראשון. בעיקר אצולת הארץ המכונים “שינדאי”. לטענת אותם חוקרים, כל היכלי ה”שינטו” ביפן מחקים את המקדש אותו הכירו הגולים מירושלים. אולם קודש ובפינתו אולם נפרד, קודש קודשים. הכוהנים המשרתים בקודש לובשים בגדי בד ומצנפת – כמו כוהני ישראל. בתפילה היפנית הנהוגה בדת ה”שינטו” מוקירים המתפללים את זכר אבותיהם “כמו האבות לבני ישראל”….

ואי אפשר לסיים  ולדלג על הומור יהודי ויפן: מלחמת העולם השנייה הסתיימה כזכור בכניעתה של יפן לאחר שארה”ב השליכה עליה שתי פצצות אטומיות, אחת על הירושימה והשניה על נאגאסקי. מיד אחרי הכניעה מגיע הצבא האמריקאי ומתנחל ברחבי הארץ הכבושה…
בבוקר הראשון על אדמת יפן, מתעורר חייל אמריקאי – יהודי יליד ברוקלין – וצועק בכל רם לחברו שישן במיטה לידו באולם השינה המחלקתי – באידיש עסיסית: היי שימשן, קימשן, ד’זין שינשט שויין (שמשון, התעורר, השמש כבר זורחת…)
חייל אחר במיטה הסמוכה ששמע את הקריאה – ככל הנראה לא אוהב יהודים במיוחד – הסתובב אל חברו ואמר גם הוא בקול: תראה את היהודים האלו! לילה אחד הם ביפן ובבוקר הם כבר מדברים את השפה…..

סגור

מסלול הטיול

נמשיך לביקור במוזיאון אדו המרתק המתאר את תולדות העיר ומשחזר את הבתים ואת סגנון החיים של טוקיו במאה ה-16. נמשיך לרובע העסקים ההומה- גינזה. בערב נצא למרכז שיבויה הבנוי בהידור וברוח המאה ה-21 עם מסכי וידאו ואורות מנצנצים.

סגור

נבקר במקדשיה של ניקו אשר הוכרזו ע”י ארגון אונסק”ו כאתר מורשת עולמי הראוי לשימור בשנת 1999. נתרשם מהתרבות היפנית ומסגנון הבנייה הייחודי של גילופי העץ בקירות המקדשים המסורתיים כמו גם גגות העץ היפנים. המקדשים בנויים כקומפלקס גדול המכיל מספר מקדשים מרהיבים.

סגור

לאחר הביקור נשים פעמינו לעבר האקונה, עיירת המעיינות השוכנת לרגלי הר פוג’י ההר הגבוה ביותר ביפן, סמלה הבלתי מעורער של יפן. ההר הוכרז על ידי ארגון אונסק”ו כאתר מורשת עולמית תרבותי בשנת 2013. בתום הביקור נבקר במוזיאון הפתוח של האקונה ובו גן רחב ידיים המציג פסלים מודרניים של מיטב האמנים מכל רחבי העולם. נראה את אגם אשי אשר על חופו, בנוי מקדש האקונה, ששער הכניסה הגדול והכתום שלו ניצב במימי האגם. נעלה ברכבל לאווקודאני (מותנה באישור הרשויות) בו נראה את הפעילות התרמית פורצת מהאדמה.

סגור

בתום הביקור ניסע להירושימה אשר התפרסמה במלחמת העולם השנייה כשהופצצה בפצצת אטום ע”י הכוחות האמריקאיים. מאז נהפכה לעיר שכל כולה מטרה אחת, קידום השלום. העיר עצמה מלאה באתרי זכרון ואנדרטאות. נבקר באנדרטת השלום ובמוזיאון השלום.

סגור

זהו אתר היסטורי אשר נחשב לאחד משלושה האתרים היפים ביותר ביפן. בתום הביקור, נבקר באחד ממפעלי הרכבים הפזורים במדינה (הביקור מותנה באישור מפעל המכוניות). ניסע לתחנת הרכבת ונעלה על הרכבת המהירה לכיוון קיוטו, המרכז התרבותי של יפן. העיר שהיתה בירת הקיסרות היפנית למעלה מ- 1100 שנים. העיר ואשר כונתה “ירושלים של יפן” מאכלסת מבחר גדול של מקדשים ואתרים כמו ארמון הקיסר בו נהגו להכתיר את קיסרי יפן. בערב (מותנה באישור בית שלום) נצא למפגש מרגש ב”בית שלום”. עיקרי אמונתם של “אגודת הנוצרים היפנים ידידי ישראל”, כוללים תפילה למען התקומה הרוחנית של ישראל, שלום ירושלים וביאת המשיח. אמונה זו התגבש בעקבות חוויה של התגלות אלוהית שבה התנסה האב טקג’י אוצוקי בשנת 1938.

סגור

נגיע למקדש טודאיג’י, מבנה העץ הגדול בעולם ובו פסל בודהה ענק מברונזה שגובהו 16 מטרים וכן למתחם ולמקדש שהיה שייך למשפחת פוג’יווארה ובו גן עצום המלא באלפי מנורות מאבן וברונזה. בתום הביקור נחזור לקיוטו ונבקר במקדש קינקאקוז’י “היכל הזהב”, אשר כשמו כן הוא, מצופה כולו בזהב ומשתקף במימי האגם הצמוד אליו. את היום נסיים בטקס תה מסורתי ובביקור ברובע גיון- רובע הבילוי המסורתי של העיר – שם נוכל לראות את הגיישות היוצאות לעבודתן.

סגור

נבקר במקדש ריואנג’י המוכר בזכות גן הזן המצוי בתחומיו. הגן משתייך לזרם ה “Kare Sansui” – סגנון גנים יפניים וסיניים יבשים הבנויים מחול, חצץ, אבנים וסלעים. נמשיך לביקור בטירת ניז’ו המפורסמת, טירת שוגון אמיתית, אשר נבנתה על-ידי טוקגוואה אייאסו, מייסד שושלת השוגונים. בתום הסיור בקיוטו, ניסע לאוסקה, המטרופולין השני בחשיבותו ביפן. נעלה לתצפית פנורמית ממגדל אומדה.

סגור
תאריכים ומחירים

תאריכים ומחירים

יציאה
חזרה
ימים
מחיר
תוספת ליחיד
מדריכים
הערות
קובץ להדפסה
08.11.20
19.11.20
12
$5750
$850

במידה והקבוצה תמנה פחות...לפרטים

מחיר הטיול כולל

*טיסות בינלאומיות (דרך יעד ביניים)
*מיסי נמל ובטחון נכון לתאריך 1.7.19
*ביטוח נסיעות, בריאות ומטען בסיסי
*אוטובוס תיירים נוח לביצוע התכנית
*חצי פנסיון לאורך כל הטיול עם אפשרות להכנת כריכים לארוחה שלישית
*מדריך ישראלי מצוות שי בר אילן ומדריכים מקומיים דוברי אנגלית
*כניסות לאתרים כמוזכר בתוכנית
*אכסון בבתי מלון מדרגת תיירות טובה ו/או ראשונה

המחיר אינו כולל

*הוצאות בעלות אופי אישי כגון: משקאות בארוחות, טלפונים וכד’
*טיפים לנותני השירותים בחו”ל בסך $110
* מס תיירים 1000 יין (כ-$10) ישולמו ביציאה מיפן
*הוצאות הנושאות אופי אישי (משקאות שאינם כלולים בארוחות, כביסה, קניות למיניהן)
*טיפ למדריך הישראלי (נהוג לתת 5$ לאדם לכל יום טיול)
*מופעים שלא כלולים בתוכנית הטיול ובמחיר הטיול (פירוט יימסר לכל טיול בנפרד)
*שינויים במחירי הטיסה המושפעים מהתייקרות היטלי הדלק והביטחון ומיסי נמלי התעופה לאחר תאריך 1.7.19

כדאי לדעת

ביטוח:
אנו בשי בר אילן מעניקים לכם הטבה – פוליסת ביטוח בריאות ומטען בסיסית הנרכשת קבוצתית. פוליסה זו מכסה אתכם כאנשים בריאים, עד גיל 75. באם אתם לוקחים תרופות כלשהן על בסיס קבוע, סובלים ממחלה כרונית כלשהי, הייתם מאושפזים בחצי השנה האחרונה או שחל לאחרונה שינוי במצב בריאותכם, הנכם נדרשים להרחיב את הפוליסה בכדי שתהיו מכוסים בהתאמה למצבכם. הרחבת הפוליסה היא על אחריותכם האישית בלבד ותיעשה על ידכם ישירות מול חברת הביטוח!
במקרה של הרחבת הביטוח, עלות ההרחבה בלבד תשולם על ידכם ישירות לחברת הביטוח.
הפוליסה (הבסיסית/המורחבת בהתאמה לפי הצורך) מכסה אתכם בדמי ביטול (כמפורט בסעיף תנאי ביטול) גם במקרה שתאלצו לבטל השתתפותכם בטיול מסיבות רפואיות כפי שמפורט בתנאי הפוליסה.
הטבה זו אינה ניתנת להמרה כספית כל שהיא או לזיכוי.
רק בריאות! וזכרו לא לנסוע לחו”ל ללא ביטוח המתאים למצבכם הבריאותי!
אנו ממליצים בפני הנרשמים לרכוש ביטוח לטיול מיד עם ההרשמה. דבר זה המבטיח החזר כל הוצאה במקרה של ביטול השתתפות הטיול מסיבת אשפוז או חו”ח מות קרוב מדרגה ראשונה (בהתאם לתנאי הפוליסה).

תנאי תשלום:
*בעת ההרשמה לטיול ישלם הנוסע 500$ בתוספת 47$ דמי רישום
*60 יום לפני מועד יציאת הטיול מהארץ השלמה ל-50% ממחירו של הטיול
*30 יום לפני מועד יציאת הטיול מהארץ השלמה ל-100% ממחירו של הטיול

תנאי ביטול:
*עד 45 ימי עבודה* לפני יציאת הטיול יחויב הנוסע ב-47$ דמי רישום בלבד
*45-14 ימי עבודה* לפני היציאה יחויב הנוסע ב-500$ + 47$
*13-7 ימי עבודה* לפני היציאה יחויב הנוסע ב-1000$ +47$
*מ-6 ימי עבודה* לפני יציאת הטיול עד למועד היציאה יחויב הנוסע בכל מחיר הטיול כולל כל העלויות הנלוות (ויזות!)

הערות:
*ימי שישי ושבת, ימי חג וחול המועד בארץ, ימי א’ וחגים בחו”ל אינם נחשבים למניין ימי עבודה
*במידה והוצאו כרטיסי טיסה כלשהן או נקנו שירותים נוספים כגון אשרה וכד’, יתווספו מחיריהן לדמי הביטול הנקובים לעיל
*מחיר הטיול מבוסס על מינימום 25 נוסעים משלמים
*בכל מקרה של שינוי, ביטול או תקלה הקשורה לטיסות, לשיט או לתעבורה תחול האחריות על חברת התעופה או התעבורה
*יתכנו שינויים במסלול הטיול עקב שינוי בזמני טיסות פנימיות וסיבות אובייקטיביות אחרות
*ביצוע הטיול כפוף לתנאים ואחריות כפי שמופיעים באתר האינטרנט

 

 

css.php