הרצאות על כוס קפה

קולומביה ופנמה

הרצאה לקראת הטיול לקולומביה ופנמה
מדריכה ומרצה: בלהה רשף
למידע על המדריכה לחצו  כאן >

שימו לב! בעקבות המלצות משרד הבריאות, ההרצאות יידחו למועד מאוחר יותר. נעדכן בהתאם.

קולומביה הממוקמת בצפון-מערב דרום אמריקה, היא המדינה ה-26 בגודלה בעולם והרביעית בגודלה בקרב מדינות דרום אמריקה. זו פנינת תרבות וטבע, שכמעט ואינה נמצאת על מפת התיירות העולמית, אך קסמה הגדול נובע מהגיוון של נופים וגיוון אתני.

המערכת הממושכת והמורכבת בין צאצאי השבטים המקוריים, הקולוניאלים הספרדיים, עבדים אפריקאיים ומהגרים מהמאה ה-20 מאירופה ומהמזרח התיכון, יצרו מסורת תרבותית עתיקה ובעלת עניין רב. הגיוון הגאוגרפי השפיע על התרבות ומראשית התפתחותה היו המרכזים הגדולים, כך גם הערים הקולוניאליות העתיקות והערים של היום, ממוקמים ברמות שבין פסגות האנדים וערי הנמל – לאורך החופים. בין ההרים, ביניהם הרי געש פעילים, שפע של עיירות קטנות וכפרים חקלאיים וציוריים. בקולומביה יש שטחים גדולים של יער גשם אמזוני, שאתרים ארכיאולוגים של תרבויות אינדיאניות קדומות ומסתוריות חבויים בהם. הוסיפו לכל אלה מרחבים טרופיים ירוקים ורצועות חוף זהובות על חופי האוקיינוס השקט ועל חופי הים הקריבי, ו ת ב לו בתבלינים של סצנת מוזיקה וריקודים תוססת ומטבח עשיר במיוחד.

פנמה, מדינה יפהפייה עם אוצרות טבע מדהימים וייחודיים שעדיין לא התגלתה ע”י התיירות ההמונית. החיבור בין מרכז אמריקה לדרום אמריקה גורם לה להיות מגוונת מאוד בכל מה שקשור לבעלי חיים, נופים, חופים, צמחייה ותרבויות. האטרקציה המרכזית היא תעלת פנמה המאפשרת מעבר בין האוקיינוס השקט לאוקיינוס האטלנטי.

להרשמה להרצאה התקשרו אלינו 03-9224410 או שלחו דוא”ל לכתובת [email protected]

לכל הפרטים על הטיול לחצו כאן >

צור קשר
css.php