טיול לאיסלנד

12 יום

"ארץ הקרח והאש"

איסלנד הידועה בכינוי “ארץ הקרח והאש” היא ארץ של תופעות טבע ייחודיות ונופי בראשית. טיול לאיסלנד הוא מסע אל נופי פרא בראשיתיים – קרחוני ענק וגייזרים פולטי קיטור, מעיינות חמים, אגמים, מפלי קצף לבן בתוך סלעים שחורים, ציפורי ים ואפילו לוויתנים. כל אלו ישאירו אתכם פעורי פה בטיול של פעם בחיים. הצטרפו אלינו למסע מרתק לארץ בראשית, בה הטבע עדיין לא אמר את המילה האחרונה.

חשוב לדעת!
איסלנד הפכה כבר מזמן ליעד תיירותי מבוקש בארץ ובעולם. הוסיפו לכך את העובדה שעונת התיירות באיסלנד קצרה ביותר – 3 חודשים בלבד, והתוצאה: בתי המלון מתמודדים עם ביקוש רב, הרבה מעבר ליכולת התפוסה שלהם. מבדיקה מקיפה שערכנו ועל פי הנתונים שבידינו, כדי להבטיח מקומות ורמת שירות טובים ביותר – בתי מלון, אוטובוסים וכיו”ב – יש להירשם לטיול שנה מראש (!).
במיוחד בשבילכם, ובמטרה לשריין ולשמור את מקומכם, אנו פותחים את ההרשמה כבר עכשיו!

סגור

מסלול הטיול

זהו חבל ארץ מרתק ובו פעילות וולקנית צעירה באחד האזורים העתיקים ביותר של איסלנד שמאופיין גם בסלעים וולקנים צעירים מאוד. חבל ארץ זה משלב נופי מצוקי בזלת הנישאים מעל לים, חופי חלוקי נחל שחורים, אתרי קינון של מינים רבים של ציפורים ועוד – כל זאת תחת צילו המאיים של הר הגעש סנייפל והקרחון העוטה אותו. נטייל רגלית לאורך חופי חצי האי במסלולים קצרים ושונים

סגור

למקום זה חשיבות היסטורית סמלית אך משמעותית. נמשיך בנסיעה לאורך ערוצו הקניוני של נהר ה”יוקולסה” העצום, שם נסייר לאורך הקניון בנקודות תצפית ומסלולי הליכה קצרים. הנהר עלה לכותרות “הירוקים” בעולם  ומהווה את אחד הנושאים השנויים במחלוקת ביותר בשיח הציבורי האיסלנדי. אם יאפשרו התנאים נרד גם לסיור בתוך הקניון הבזלתי המרשים. מסלול הליכה אתגרי שיוביל אותנו אל מעיינות ומפלים נסתרים. מכאן נמשיך אל מלוננו שבאזור הוסביק.

סגור

טיול בחבל ארץ מרתק ביופיו גדוש חוויות ורשמים. מכאן נמשיך לעיירה אגילסטאדיר.

סגור

נערוך תצפיות אל אחת השלוחות הדרומיות של הקרחון הענק ונשוב אל מרכז המבקרים, שם נוכל ללמוד על ההתפרצויות האלימות של הרי הגעש עליהם יושב  הקרחון העצום. נמשיך בנסיעה מזרחה לאזור אגם JOKULLSARLON ונצא בנסיעה/שייט בכלי רכב אמפיביים בין שברי קרחונים הצפים במי האגם הקרחוני.

סגור

בשנות השישים התפרץ הר געש תת ימי ופליטת הלבה הרבה הרימה את פסגתו אל מעל לפני הים וכך נולד האי סורציי. נעלה על המעבורת ונשוט כחצי שעה אל האיים. נערוך שייט מסביב לאי היימאי לתצפיות ציפורים וכן על פינות יפות ונסתרות ומצוקי בזלת לאורך חופי האי. אחר הצהריים נשוב במעבורת אל חופי איסלנד ומייד נמשיך לביקור במספר מפלים מרשימים (סלפוס וסליילנד).

סגור

במשך כאלף שנה נערכו מפגשים של כל תושבי איסלנד בארוע דמוקרטי מרשים, כל זאת על הגבול הגיאולוגי המיוחד של יבשות אמריקה ואירופה. נרחיב ונלמד על שני נושאים אלו שמהווים את ליבת התוכן של הטיול כולו. בשמורה נשלב מסלול הליכה לאורך אחד מקווי הגבול המרשימים ביותר של נדידת היבשות. מכאן נמשיך אל עבר מפלי הזהב – גולפוס המנקזים את קרחוני הענק לנגיוקול והופסיוקול. נסיים בביקור באתר האיסלנדי מכולם – גייסיר – שם נראה את ההגייסיר היחיד שפועל באיסלנד ושומר על כבודו של הגייסיר המקורי שהיה גדול ממנו בהרבה. נצפה במספר התפרצויות של הגייזר הפעיל ותהיה לנו הזדמנות מצוינת לצלם את האירוע על כל שלביו. מכאן ניסע לביקור ורחצה ב”לגונה הסודית” בריכת מים חמים שבמשך מאות שנים נעשה בה שימוש עלידי המקומיים ובשנים האחרונות עברה שיפוץ והחלה לארח גם זרים. בתום הביקור נשוב למלוננו שבעיירה סלפוס.

סגור

השטח עוטה שכבת צומח חד שנתי משולב בצומח ייחודי שיחד יוצרים “שמיכה” ירוקה ודקיקה המקשטת את “ארץ נופי בראשית”. לא בכדי ניתן לה שמה שמשמעו “ארץ המעיינות החמים” ובמקום נביעות רבות. נשלב מסלול הליכה באזור מרכז השמורה. אם יאפשר הזמן – נסיים ברחצה במעיינות החמים בטבע הפתוח באזור הביקתה הראשית בשמורה. יום זה נחשב לאחד היפים באיסלנד.

סגור

נבקר בכנסיית הלגרימסון המתנשאת מעל לעיר ונסיים במתחם הנמל ובנין מרכז התרבות החדש “הארפה”. אחר הצהריים (מותנה באישור חברת השיט) נערוך שייט לתצפית לווייתנים.

סגור
תאריכים ומחירים

תאריכים ומחירים

יציאה
חזרה
ימים
מחיר
תוספת ליחיד
מדריכים
הערות
קובץ להדפסה
28.06.20
10.07.20
12
€4890
€1135

במידה והקבוצה תמנה פחות...לפרטים

02.08.20
14.08.20
12
€4890
€1135

במידה והקבוצה תמנה פחות...לפרטים

מחיר הטיול כולל

* טיסה בינלאומית כולל מיסי נמל ודלק
* ביטוח נסיעות, בריאות ומטען, בסיסי
* לינה בחוות ובבתי מלון
* אוטובוס תיירים נח בעל עבירות גבוהה המיועד לדרכי העפר של איסלנד. (מגבלות שעות נהיגה בהתאם לחוקי איסלנד)
* חצי פנסיון ואפשרות להכנת כריכים בצהריים
* מעבורת הלוך ושוב לאיי ווסטמן כולל שיט באיי ווסטמן לתצפיות
* סיורים וכניסות לאתרים כמתואר במסלול
* שייט בלגונת הקרחונים
* כניסה ורחצה בלגונה הסודית כולל מגבות
* חווית רכיבה על אופנועי שלג – על אחד הקרחונים (2 נוסעים על אופנוע שלג)
* מדריך ישראלי מקצועי מצוות “שי בר אילן”

מחיר אינו כולל

* הוצאות אישיות
* ביטוח ספורט אתגרי
* שרותי סבלות – לא קיים שרות סבלות במקומות בהם נלון
* טיפים לנותני השירות בחו”ל 100 יורו לאדם (לא כולל סבלות – ברוב המלונות לא ניתן לקבל שירות סבלות)
* טיפ למדריך הישראלי, מומלץ  לתת $5 ליום

 

 

 

כדאי לדעת

ביטוח:
אנו בשי בר אילן כוללים במחיר הטיול פוליסת ביטוח בריאות ומטען ברמה הבסיסית. פוליסה זו מכסה אתכם כאנשים בריאים. באם אתם לוקחים תרופות כלשהן על בסיס קבוע, סובלים ממחלה כרונית כלשהי, הייתם מאושפזים בערב וכדומה, הנכם נדרשים להרחיב את הפוליסה בכדי שתהיו מכוסים בהתאמה למצבכם. הרחבת הפוליסה היא על אחריותכם האישית בלבד!
למי שנזקק להרחבה ויבצע אותה דרכנו, תקוזז העלות של הפוליסה הבסיסית הכלולה במחיר הטיול מהמחיר שתידרשו לשלם לפי מצבכם הבריאותי. הפוליסה (הבסיסית/המורחבת בהתאמה לפי הצורך) מכסה אתכם בדמי ביטול (כמפורט בסעיף תנאי ביטול) גם במקרה שתאלצו לבטל השתתפותכם מסיבות רפואיות כפי שמפורט בתנאי הפוליסה.
רק בריאות! וזכרו לא לנסוע לחו”ל ללא ביטוח המתאים למצבכם הבריאותי!

תנאי ביטול:
* עד 61 ימי עבודה לפני יציאת הטיול יחויב הנוסע ב 40 € דמי רישום  בלבד
* 60-35 יום לפני יציאת הטיול עלות הביטול 15% ממחיר הטיול
* 34-19 יום לפני יציאת הטיול עלות הביטול 50% ממחיר הטיול
* 18 יום ועד מועד יציאת הטיול עלות הביטול 100%

הערות והארות:
* לא קשה מבחינת המאמץ הפיסי הנדרש ובכל זאת מקיף וממצה
לינה: בחלק מהמסלולים העוברים בין רמות הרריות, פארקים ויערות, הלינה היא כמתבקש בבתי מלון כפריים ובתי חווה מקומיים, מודרניים, נקיים ומאובזרים. אלה מעניקים חוויה מיוחדת המאפשרת קרבה לטבע והיכרות עם אנשי המקום.
* מחיר הטיול מבוסס על מינימום 20 איש משלמים.
* כל האירועים בטיול תלויים בתנאי מזג האוויר.
* חשוב לוודא שהדרכון תקף ל-6 חודשים לפחות.

חשוב!
בשל מאפייני מזג האוויר הייחודיים לאיסלנד, המשפיעים גם על עֲבִירוּת הדרכים והנחלים, ייתכן שניאלץ לוותר פה ושם על פעילות נקודתית. כל אלה, על פי החלטת המדריך ועל סמך ניסיונו ובמטרה להבטיח קודם כל את שלום הנוסעים. במקרה כזה, ובאם יתאפשר, אנו נעשה כל מאמץ למצוא חלופה מתאימה והולמת.

 

css.php