טיול לאיסלנד

11 יום

ארץ הקרח והאש

איסלנד, “ארץ הקרח והאיש”, השוכנת בצפון האוקיינוס האטלנטי, ממוקמת בין גרינלנד, נורבגיה וסקוטלנד, צפון מערבית לאיי פארו, היא אתר תפאורה מרהיב, מרתק ביופיו, החוצה כל דמיון. היא יצירת מופת של מערות קרח, אגמי קרחונים, הרי געש פולטי אפר, מעיינות חמים, מפלי קצף לבן בתוככי הסלעים השחורים, גייזרים פולטי קיטור, אדמה מבעבעת וניגודי צבעים מהממים. חוץ מנוף “גלקטי” היא תעניק לכם גם אגמים בכחול חלומי ולגונות מהפנטות. בין ים לשמים אפשר למצוא שם סוסים עם פרות חורף, לווייתנים, כרישים, מושבות ציפורים – ביניהן, שחפים, ברווזים, יסעורים וכמובן הפאפין (Puffin), ציפור קטנה עם מקור צבעוני שנראית כמו שילוב של תוכי ופינגווין והנחשבת לציפור הלאומית של איסלנד.

עוד על טיול כשר לאיסלנד לשומרי מסורת – לחצו כאן>

מסלול הטיול

נגיע אל מערת הלבה שבהר הגעש המפורסם סנייפליוקל (Snæfellsjökull), המתנשא לגובה 1,446 מ’ ואת לועו מעטרת כיפה קרחונית. את פרסומו חייב ההר הזה לסופר המהולל ז’ול ורן שבשנת 1864 פרסם את ספרו “מסע אל בטן האדמה”, ובחר את הר הגעש הזה כנקודת הכניסה של גיבורי הספר, פרופ’ לינדברוק ואחיינו אקסל, אל קרום כדור הארץ. מטיילים רבים מגיעים להר הגעש סנייפליוקל מצוידים בספר ועוסקים לא מעט בהשוואה שבין הטקסט למציאות.

סגור

חווה עתיקה זו, היתה מיושבת עד 1947, אז היא הוכרזה כאזור שמור ועברה לבעלות המוזיאון הלאומי של איסלנד.

סגור

זהו אגם רדוד ועשיר בחומר אורגני, שנוצר לפני 2,300 שנה בעקבות התפרצות געשית שבמהלכה נפלטה כמות גדולה של לבה בזלתית ונוצרו קבוצות של מכתשים המשתרעות על חופיו וגם בחלק מהאיים שבמרכזו. סוג זה של היווצרות לבה ידוע כ”מכתשים מדומים”. נמשיך אל דימבורגיר (Dimmuborgir) – “הטירה השחורה”, להליכה בתוך מבוך וולקני, שהוא המקום היחיד בעולם בו ניתן לצפות בתצורות לבה ענקיות המזכירות לעיתים פני אדם, או ציפורים ואפילו קתדרלות. זהו אחד האזורים הפעילים ביותר באיסלנד מבחינה וולקנית עם גייזרים קטנים, מעלי קיטור ועשן הנראים (ונשמעים) מכל עבר, עם מעיינות גופרית רוחשים, בריכות בוץ מבעבעות ושאריות קפואות של התפרצויות וולקניות טריות. זהו גם המקום בו קרום כדור הארץ הוא הדק ביותר בעולם(!) וכאן נמצא גם אחד מאזורי הקינון הגדולים ביותר באירופה, עם ברווזים, ברבורים, שחפים ולמעלה מ-115 מינים נדירים של עופות מים. נמשיך בנסיעה לאורך נהר ה”יוקולסה א פיולום” העצום, ובהמשך, נצעד לאורך קניון יוקולסה שפירוש שמו הוא “קניון הנהר הקרחני” ובו זורם מפל דטיפוס (Detfoss) הנחשב לעוצמתי ביותר באירופה והצונח מגובה של כ-44 מ’ ושעוצמת זרימתו מגיעה ל-210 טון מים קרחוניים לשנייה(!). נבקר באתר הבוץ המבעבע “הבריר” (Hverir).

סגור

בהיותה נקודת מוצא תיירותית לאטרקציות הצפון-איסלנדיות, אקוריירי מספקת לתייריה גם בתי מלון, בתי קפה ומסעדות. אנו נערוך סיור פנוראמי בין הרחובות הציוריים של העיר היפה הזו ונבקר בגן הבוטני המקומי. בתום הסיור ניסע לשדה התעופה ונטוס לריקייאויק היפה, שהיא עיר הבירה הצפונית ביותר בעולם, ופירוש שמה הוא “המפרץ המעשן”, כמובן בשל הפעילות הגעשית סביבה. עם ההגעה נטייל בעיר מוקפת הרים וממוקמת בתוך מפרץ רחב, בלב אזור גיאותרמי של מעיינות מים חמים, הפורצים מהאדמה ומשמשים להסקה מרכזית טבעית המונעת זיהום אוויר. לכן, מעבר לשמה, הקושר אותה לתופעות הטבע של איסלנד, האוויר בה דווקא הוא צלול ונקי, גם הודות למתנה שמעניקות לה הרוחות הנושבות בה. אנו נסייר בעיר ונעצור לתצפית ממאגר המים “פרטלן”, המספק מים חמים לעיר כולה. נבקר בכנסיית הלגרימסון המתנשאת מעל לעיר ונסיים במתחם הנמל ובניין מרכז התרבות החדש “הארפה”. בתום הביקור נחזור למלוננו. התארגנות לשבת. ארוחת שישי.

סגור

זהו למעשה מפל נהר הקוויטה הרחב, המכונה בפי האיסלנדים “הנהר הלבן”, והוא זורם מקרחון לנגיוקול, ונופל בכמה אשדים מרהיבים לתוך קניון בזלת עמוק, שנוצר על ידי הנהר עצמו. במרחק לא רב ממנו נמצא גייזר (Geysir) אתר גייזרים, שהעניק לעולם את המונח “גייזר”. הגייזר המפורסם הוא The Great Geysir שאכן מתפרץ לגובה רב. באותו אתר נמצא גם Strokkur גייזר המתפרץ בכל חמש דקות (הכינו את המצלמות). האתר השלישי במשולש הזהב הוא הפארק הלאומי ת’ינגווליר (Thingvellir) שמלבד יופיו הטבעי, הוא המקום בו נוסד בשנת 930 נוסד ה”אלת’ינג” (Althing) – הפרלמנט האיסלנדי, הנחשב לפרלמנט הקדום בעולם ואחד ממוקדי המשיכה החשובים באיסלנד. האלת’ינג פעל לא פחות מאלף שנה. עדות לימים ההרואיים הללו הוא דרגש סלע טבעי שעליו נהגו לשבת נציגי השבטים באי בפגישותיהם. כאן הם קיבלו את החלטותיהם ההיסטוריות, בהן למשל ויתור על דתם הפגאנית, כאן שפטו ונשפטו, וכאן בוצעו הוצאות להורג באמצעות קשירת אבנים כבדות לצוואר הנידונים והשלכתם אל הנהר הסמוך… אתר הפרלמנט מצוי ממש על קו השבר החוצה את האי האיסלנדי מדרום-מערב לצפון-מזרח. ההליכה בין קירות הבזלת הזקופים מאפשרת נגיעה בתהליך הבריאה של האי והבנה של הדרמה שהתחוללה במעבה האדמה, ואשר תוצאתה היא ההפרדה בין יבשת אירופה לאמריקה. לא נוותר על חווית רכיבה על אופנועי שלג.

סגור

פסגתו הגבוהה ביותר של הקרחון נמצאת בפארק הלאומי סקאפטאפל Skaftafell. זוהי שמורת טבע יפהפייה, עטורת הרים מרהיבים, מפלי מים ושלוחות קרח שכמעט נוגעות בים. אנו נגיע ל”מפל השחור” – Svartifoss, מפל מרהיב, ששמו ניתן לו בשל עמודי הבזלת השחורים שמאחוריו. נערוך תצפיות אל אחת השלוחות הדרומיות של הקרחון הענק ונשוב אל מרכז המבקרים, שם נוכל ללמוד על ההתפרצויות האלימות של הרי הגעש עליהם יושב הקרחון העצום. מהפארק נמשיך ונגיע אל לגונת הקרחונים יוקולסרלון המדהימה ביופייה. שטח הלגונה הוא 20 קמ”ר ועומקה מעל 300 מ’. זוהי לגונת הקרחונים הגדולה והעמוקה ביותר באיסלנד, מעליה מתנשא לגובה 210 מ’ ה-Öræfajökull – הר הגעש הגבוה ביותר באיסלנד. הלגונה היא תוצאה של ההפשרה המואצת של קרחון ואטאניוקול, שיצרה קרחונים הצפים באגם בשלל צורות וגדלים. קשה לתאר במילים את הצבעים המיוחדים, את גודל הקרחונים, השקט והיופי הנדיר הנשקף לעיני הצופה. זהו אחד מפלאי הטבע של איסלנד. אנו נצא לשיט מלא קסם (אולי נפגוש כלבי ים) בסירה אמפיבית, בין הקרחונים הצפים.

סגור

איי ווסטמן שוכנים על שטח געשי של כ-800 קמ”ר ובו כ-80 לועות געשיים, שרק 17 או 18 מהם נמצאים מעל לפני הים. ב- 1963, התפרץ הר געש תת ימי שכזה, והלבה הגועשת הרימה את פסגתו מעל לפני הים. כך נולד האי סירטסיי (Surtsey) – “האי של סירטיר” – במיתולוגיה הנורדית, מנהיגם של ענקי האש. האי הוכרז כאתר מורשת עולמית של אונסק”ו. אנו נשייט בסירה סביב האי היימאי, לתצפיות ציפורים, לפינות יפות ונסתרות ומצוקי בזלת לאורך החופים. אחר הצהריים נשוב במעבורת אל חופי איסלנד ומיד נמשיך לביקור במפלים המרשימים סקוגפוס וסליילנד. נמשיך לדירהוליי (“אי הגבעה עם החור בדלת”). זהו צוק המתנשא לגובה של 120 מ’, המפורסם בגלל הסלע בצורת הקשת שיוצא מקצה הצוק לכיוון הים. ניתן ללכת על הצוק עצמו, ממנו נשקף נוף מדהים של האוקיינוס, עמודי הלבה הסמוכים וקרחון מירדאל Myrdalsjokull . האזור הוכרז כשמורת טבע ב-1978. צוקי דירהוליי עשירים מאוד בציפורים, וביניהם גם הפאפינים המקומיים.

סגור

שדות לבה ענקיים, סילוני קיטור המתפרצים מהסדקים בקרקע ושטחים המכוסים צמחייה אזובית דקיקה משלימים את התמונה הקסומה הזו. לא לחינם נחשבת השמורה ליהלום שבכתר הטיולים למרכז איסלנד. נטייל רגלית במסלול הליכה במרכז השמורה. נמשיך לביקור במרכז הרי הגעש המוקדש לאחד האזורים הפעילים ביותר מבחינה וולקנית בכל איסלנד. נסיים ברחצה במעיינות החמים, מעיין תרמי טבעי בצורת בריכה, הניזונה ממי המעיינות החמים של האי.

סגור
תאריכים ומחירים

תאריכים ומחירים

יציאה
חזרה
ימים
מחיר
תוספת ליחיד
מדריכים
הערות
קובץ להדפסה
09.09.24
19.09.24
11
5950 €
1270 €

מחיר הטיול כולל

* טיסה בינלאומית כולל מיסי נמל ודלק
* לינה בחוות ובבתי מלון
* אוטובוס תיירים נח לביצוע המסלול
* חצי פנסיון ואפשרות להכנת כריכים בצהריים
* מעבורת הלוך ושוב לאיי ווסטמן כולל שיט באיי ווסטמן לתצפיות
* סיורים וכניסות לאתרים כמתואר במסלול
* שייט בלגונת הקרחונים
* כניסה ורחצה בלגונה הסודית כולל מגבות
* חווית רכיבה על אופנועי שלג – על אחד הקרחונים (2 נוסעים על אופנוע שלג)
* מדריך ישראלי מקצועי מצוות “שי בר אילן”
* טיפים לנותני השירות בחו”ל (לא כולל סבלות – ברוב המלונות לא ניתן לקבל שירות סבלות)

מחיר אינו כולל

* הוצאות אישיות
* ביטוח נסיעות, בריאות ומטען
* ביטוח ספורט אתגרי
* שרותי סבלות – לא קיים שרות סבלות במקומות בהם נלון
* טיפ למדריך הישראלי, מומלץ לתת 5€ ליום
* טיפ לאיש הלוגיסטיקה, מומלץ לתת 3€ ליום

כדאי לדעת

הערות והארות
* לינה – בחלק מהמסלולים העוברים בין רמות הרריות, פארקים ויערות, הלינה היא כמתבקש בבתי מלון כפריים ובתי חווה מקומיים, מודרניים, נקיים ומאובזרים. אלה מעניקים חוויה מיוחדת המאפשרת קרבה לטבע והיכרות עם אנשי המקום.
* לא קשה מבחינת המאמץ הפיסי הנדרש ובכל זאת מקיף וממצה
* מחיר הטיול מבוסס על מינימום 20 איש משלמים
* כל האירועים בטיול תלויים בתנאי מזג האוויר.
* חשוב לוודא שהדרכון תקף ל-6 חודשים לפחות
* ימי שישי ושבת, ימי חג וחול המועד בארץ, ימי א‘ וחגים בחו”ל אינם נחשבים למניין ימי עבודה.
* במידה והוצאו כרטיסי טיסה כלשהן או נקנו שירותים נוספים כגון אשרה וכד‘, יתווספו מחיריהן לדמי הביטול הנקובים לעיל.
* בכל מקרה של שינוי, ביטול או תקלה הקשורה לטיסות, לשיט או לתעבורה תחול האחריות על חברת התעופה או התעבורה.
* יתכנו שינויים במסלול הטיול עקב שינוי בזמני טיסות פנימיות וסיבות אובייקטיביות אחרות.
* בצוע הטיול כפוף לתנאים ואחריות כפי שמופיעים באתר.

חשוב!
בשל מאפייני מזג האוויר הייחודיים לאיסלנד, המשפיעים גם על עֲבִירוּת הדרכים והנחלים, ייתכן שניאלץ לוותר פה ושם על פעילות נקודתית. כל אלה, על פי החלטת המדריך ועל סמך ניסיונו ובמטרה להבטיח קודם כל את שלום הנוסעים. במקרה כזה, ובאם יתאפשר, אנו נעשה כל מאמץ למצוא חלופה מתאימה והולמת.

תנאי תשלום
• ברגע ההרשמה יחויב הנוסע במקדמה של 500€ לאדם.
• סגירת תשלום: מרגע הפיכת הטיול למובטח.

תנאי ביטול
• עד 60 ימי עבודה* לפני יציאת הטיול יחויב הנוסע ב-$47 דמי רישום בלבד
• 59-40 ימי עבודה* לפני היציאה יחויב הנוסע ב-25% משווי הטיול
• 39-14 ימי עבודה* לפני היציאה יחויב הנוסע ב-50% משווי הטיול
• 13-8 ימי עבודה* לפני היציאה יחויב הנוסע ב-75% משווי הטיול
• מ-7 ימי עבודה* לפני יציאת הטיול עד למועד היציאה יחויב הנוסע בכל מחיר הטיול כולל כל העלויות הנלוות.
במידה וכורטסו טיסות כלשהן או נקנו שירותים נוספים (ויזה, למשל) יתווספו מחיריהן לדמי הביטול הנקובים.
* ימי שישי ושבת, ימי חג וחול המועד בארץ, ימי א‘ וחגים בחו”ל אינם נחשבים למניין ימי עבודה.

 

css.php