הרצאות על כוס קפה

טיול לקובה

מקסיקו וגואטמלה

הרצאה לקראת הטיול לקובה מקסיקו וגואטמלה
מדריך ומרצה: שמעון עטר
למידע על המדריך לחצו כאן > 

ההרצאה תתקיים בתאריך 03.10.19 יום ה’ בשעה 18:00 במשרדנו: רח’ האודם 1 פתח תקווה

מקסיקו – תרבות המאיה התפתחה ונפרשה על כל מרכז אמריקה במשך אלפי שנים. טרם בואם של הכובשים הספרדים הקיפה תרבות המאיה כ-14 מיליון איש שבנו ויצרו מקדשים, פסלים, תבליטי קיר וציורים, כדים, כלים ותכשיטים. כתב התמונות (“הירוגליף”) טרם פוענח במלואו אבל ברור שתרבות המאיה המפותחת הבינה וחקרה אסטרונומיה כמו גם מתמטיקה. המאיה הלכה ודעכה עוד לפני בא הספרדים שרידיה נפלו בידי הפולשים הספרדים בצפון גואטמלה. הכובשים הספרדים נלחמו עתה ביורשת ממשיכת הדרך, תרבות האצטקים שהתפתחה מצפון לממלכת המאיה, במקסיקו בעיקר.
גואטמלה – הכיבוש הספרדי של יבשת אמריקה החל עם גלוי היבשת בידי כריסטופר קולומבוס ב-1492. בתחילה היו המניעים כלכליים ובסיסיים ביותר. חמדנות. לשלול שלל ולבוז בז. את ההתנגדות של המקומיים דכאו בכח. בחרב. בעקבות חמדני הזהב הופיע הגל השני של החמדנים. ציידי הנשמות. הכנסייה הקתולית גילתה את האוצר הטמון ביבשת ושלחה את נציגיה המיסיונרים למסעות הטמעה והמרת דת. לבנות תשתית של מאמינים.
אם הגל הראשון חיפש בעיקר זהב ותכשיטים, הגל השני חיפש תעודות, ספרים, סממנים של תרבות אותם מיהר להשמיד ולמחוק. לא יוותר זכר לתרבות הכופרים.

להרשמה להרצאה התקשרו אלינו 03-9224410 או שלחו דוא”ל לכתובת [email protected]

לכל הפרטים לטיול לחצו כאן >

צור קשר
css.php