הרצאות על כוס קפה

אקוודור, איי גלפגוס ופרו

הרצאה לקראת הטיול לאקוודור, איי גלפגוס ופרו
מדריכה ומרצה: בלהה רשף
למידע על המדריכה לחצו כאן >

ההרצאה תתקיים בתאריך 07.10.19 יום ב’ בשעה 18:00 במשרדנו: רח’ האודם 1 פתח תקווה.

הרפובליקה של אקוודור, על חוף האוקיינוס השקט משתרעת משני צדי קו המשווה שגם נתן לה את שמה. בצפונה קולומביה ובמזרחה ודרומה פרו. בלב האוקיינוס היא כוללת את האי המפורסם גלפאגוס שגם הוא נכלל בשטחה.
המדינה כוללת שלושה אזורים עיקריים. ה”קוסטה” – אזור החוף במערב ובו מרוכזת מרבית האוכלוסייה. ה”סיירה” – אזור ההר במרכז ו”אוריינטה” חלקה המזרחי של המדינה שמצוי באגן הניקוז של נהר האמזונס, מכוסה בצמחיה עבותה וצפופה ומיושב בדלילות בעיקר על ידי שבטים אינדיאנים עתיקים.
העושר הטבעי המרוכז בחלקיה השונים והמרחקים הקצרים ביניהם מרתקים אליה רבבות מטיילים וחובבי טבע והיסטוריה. מזג האוויר שבה הפכפך ובלתי צפוי בשל העובדה שמול חופיה, באוקיינוס השקט נפגשים שני זרמי ים עזים. האחד המגיע מהצפון מביא עמו אויר חמים ואילו אחד מגיע מהדרום – זרם ה”הומבולט” ומביא עמו משבים קרים. התוצאה היא הפרשי טמפרטורה של כ 18 מעלות בין יום ולילה. בעוד בפסגות ההרים תרד הטמפרטורה למינוס 6 יהיה קו החוף נעים ומסביר פנים עם 20 מעלות….
איי גלפאגוס הם קבוצה של איים געשיים (הרי געש שעלו מעל גובה פני הים) כאלף ק”מ מערבית לקו החוף. האיים קנו את מעמדם בעולם בעיקר בעקבות מחקריו של צ’ארלס דארווין בגיבוש תאוריית האבולוציה והברירה הטבעית.
באיים מגוון נרחב של בעלי חיים נדירים ועובדת היותם “ידידותיים” למבקרים מושכת עוד ועוד מטיילים להגיע ולהתרשם ממראה עיניהם..
פני הנוף הפראי, שפע בעלי החיים הנדירים וזרמי הים המקשים על התנועה אל האיים – סייעו לחיזוק מעמדם כמקום נדיר ומיוחד. מי שנתן לאיים את שמם הם דווקא הצבים הענקיים שהשריון על גבם נראה דומה לאוכף ובספרדית “אוכף” הוא “גלפאגוס”…

להרשמה להרצאה התקשרו אלינו 03-9224410 או שלחו דוא”ל לכתובת [email protected]

לכל הפרטים על הטיול לחצו כאן >

צור קשר
css.php