המדריכים שלנו

מדריכת טיולים מאורגנים לציבור הדתי

ליאורה דניאלי

יש מקצועות כאלה, שלא בוחרים באופן עצמאי אלא הם בוחרים בך. זו התחושה של ליאורה דניאלי מאז היותה מדריכת תיירים. בעיניה זה כמעט נס. לא פשוט לקום ולעזוב משרה בכירה וקריירה מובטחת בענף הבנקאות, ולהחליט ללכת למקום ששם הלב אומר לך ללכת.

היעדים אשר בהם מדריכה ליאורה הם:

1. סין – ליאורה לוקחת את הקבוצה אל מסתורי העיר האסורה וסיפוריה, אבל במקביל מציגה את ההווה המתפתח והמרגש וקופצת עם המטיילים אל העתיד שכבר מתחולל בארץ האינסופית הזו והקשר ההיסטורי של העם היהודי לסין.

2. נופי הרי הפירנאים – לפעמים קשה להכיל את כל היופי הזה בערבוב מופלא של תקופות, מבנים, אנשים, שירים. תוסיפו לזה גם ריחות, מאכלים ונופים, עיירות ציוריות, מבצרים. כך, מלחמות האבירים, ניצחונות ואהבות גדולות עולים ולובשים צורה וקול.

3. דרום אפריקה – פלאי הנופים שנשפכים לשני האוקיינוסים, סודות הסוואנה, חופי הים המפורצים וקייפטאון, שהיא העיר היפה ביותר – אחרי ירושלים. החוויה של מדינה בהתהוות, עדיין קיימת כאן ומסקרנת מאוד.

4. דרום אמריקה – המקצב הלטיני שנושא אתו כל כך הרבה אופטימיות, מתעלה על כל צרה ועצב ומרקיד לא רק את הגוף אלא גם את הנשמה. במדינות דרום אמריקה לומדים לזהות את המקצב הזה ולקרוא אותו גם בנופים, בתלבושות, בשפה וכמעט בכל פינה. דרום אמריקה היא כמו שיר.

5. יעדים נוספים בהדרכתה של ליאורה:  וייטנאם, קמבודיה, קנדה, אלסקה, יפן, מרוקו ועוד.

ליאורה בעלת תשוקה לנופים, לדרכים, לגיאוגרפיה, לגיאולוגיה, להיסטוריה ולאדם. הנוף האנושי הוא לפעמים עוצר נשימה. תיירות היא לא רק אהבתה של ליאורה אלא היא מתנה, היא מיצוי הסקרנות, הידע הנצבר והכיף העצום להעניק את כל אלה לנוסעים המטיילים עימה. ליאורה ריכזה במהלך השנים קורס מדריכי טיולים לחו”ל במכללת ליפשיץ ירושלים.

ליאורה דניאלי מדריכת טיולים מאורגנים

עבור ליאורה הקבוצה שלה היא היצירה שלה, והמסע הוא על כן מסע מענג ומרתק של חדוות יצירה אמתית, שכל אחד ואחת חשים בה. ליאורה אינה מאמינה ב”הרצאות” מלומדות שבהן מדגים המדריך את הידע “שלו”. לקבוצות אשר מטיילות איתה ליאורה אוהבת לספר סיפור. כתולעת ספרים ידועה, היא נושאת בצקלונה לא מעט סיפורים מרתקים, מפתיעים ובעיקר – לא ארוכים. באמצעותם נחשפים סודות השליטים, התרמיות, האהבות והסיבות, הפרוזאיות לעיתים, שעמדו מאחורי ההחלטות הכי הדרמטיות. אז להוביל קבוצה, זה לפעמים לספר סיפור טוב ובלתי נשכח.

העיקרון המנחה: טיול הוא הדבר היחיד שאתה קונה – והופך אותך לעשיר יותר.

 

ליאורה דניאלי מדריכת טיולים כשרים לציבור הדתי

 

חזרה לדף הבית חזרה לדף מדריכים ראשי
css.php