המדריכים שלנו

בניטה רפאלי מדריכת טיולים מאורגנים

בניטה רפאלי

במשך 25 שנה עבדה בניטה בתפר האנתרופולוגי שבין תרבות ובריאות, בקליטת עולים למערכת הרפואה הישראלית. פן מרתק זה מאפשר לבניטה, כמדריכה ומלווה קבוצות, לאתר ולציין את הרקע האנושי המקומי במסלולים שהיא מדריכה בהם. החוויה של המסלול הופכת לחוויה מבוססת על היום-יום של מי שגר בכל מקום.

בניטה מדריכה  טיולים בחצי האי האיברי, בהודו וביפן. בעקבות הטיולים להודו המטיילים חוזרים לארץ תמיד בתדר אחר – תדר של פתיחות וקבלה, תדר שמועצם על ידי הצבעים המרהיבים בכל מקום. מעבר לתרבויות המקומיות, הטיולים כוללים הצצות להיסטוריה היהודית הלא ידועה – ערך מוסף בהחלט לכל מסלול.

בניטה בעלת שורשים בחצי האי האיברי וכך התחילה להדריך טיולי מורשת תוך לימוד והעמקה אישית. מסלול הטיול מקיף אלף שנים של חיים יהודיים באזור – מימי הזוהר שלהם עד למאות השנים של אינוס לאחר הגירוש וקיום ועד ימינו שממשלות ספרד ופורטוגל מאפשרות הוצאת דרכונים לצאצאים של אלה שנאלצו לברוח ממדינותיהם.

הטיולים המאורגנים ליפן פשוט אחרים לגמרי – שוני שגורם לכל מטייל להתייחס לתרבות שבו צמח, בעיניים אחרות. השילוב של התרבות, טבע ואסתטיקה מרתק ומאתגר.

עיקרון מנחה: בניטה אוהבת את הדינמיקה הקבוצתית המתרחשת לאורך הטיולים ודואגת להוסיף פעילויות המוסיפות תכנים באופן אישי (דמיון מודרך ו”מיינדפולנס”) ומבחינה קבוצתית הבנויים לחיזוק החומר הנלמד תוך אינטראקציות מגוונות.

מדריכת טיולים מאורגנים בניטה רפאלי    מדריכת טיולים לשומרי מסורת    בניטה רפאלי מדירכת טיולים מאורגנים לציבור הדתי

חזרה לדף הבית חזרה לדף מדריכים ראשי
css.php