טיולים לצפון אמריקה

היבשת השלישית בגודלה בתבל ורביעית בגודל האוכלוסיה. כ-25 מיליון קמ”ר מים הקרח הצפוני עד מיצר פנמה בדרומה. מהאוקיינוס האטלנטי במזרחה עד האוקיינוס השקט במערבה. בשוליה היבשת, במזרח ובמערב רכסי הרים ובמרכזה מישור ענק. את המישור הענק כיסו בעבר קרחונים שגלשו מהצפון והותירו אחריהם מקווי מים אדירים ונהרות שעולים על גדותיהם מעת לעת.
בצד העושר המופלג בנופים ושכיות חמדה הותירו אחריהם הקרחונים גם מרבצים עשירים של אוצרות טבע. המתיישבים הראשונים – על פי כל המחקרים – הגיעו בדרל היבשה ממיצר ברינג שחיבר את היבשת אל אסיה. נדודים דרומה הביאו את המתיישבים עד מרכז מקסיקו שם הקימו את תרבות האינקה המפוארת. שבטי האינדיאנים הפזורים על פני כל היבשת נאלצו להתמודד עם גלי המהגרים שהגיעו אחרי הכבוש הספרדי של האזור הדרומי. אחריהם הגיעו הצרפתים לניו אורליאנס והבריטים לאזור המזרח. כולם עשו שמוש נרחב בעבדים שחורי עור שנלכדו במערב אפריקה ונמכרו למגדלי הכותנה במישורי הענק.
החל מהמאה ה-18 וה-19 הפכה היבשת לאבן שואבת למיליוני מהגרים מכל רחבי העולם והעושר העצום שהשתלב במגוון התרבויות הפך אותה למנהיגת העולם החופשי. נופי הבראשית שלה, בעיקר באזורי רכסי ההרים מרתקים אליה מטיילים מכל רחבי תבל. נופים שאין כמותם בצד הנוחות והקלות שכל כך מאפיינים את העושר סביב.

css.php