ניו זילנד, טסמניה ואוסטרליה24 יום

ימים בלתי נשכחים וחלום של אניית פאר

שייט וטיולים בקלות ובנוחות, בלי לסחוב מזוודות, וכמעט בלי להחליף מלונות. חלום של פלאי טבע ושייט מהאגדות.
חציו הדרומי של כדור הארץ מכוסה במים. למעלה מתשעים אחוזים. בחלק המזרחי של הכדור בלב הים שוכנות שתי יבשות מרתקות, אוסטרליה וניו זילנד. הדרך הראויה לבקר בהן היא בשלוב עם הים הגדול. בשייט. ואם כבר שייט אז רק שייט תענוגות. אין צורך להחליף מלונות, אפשר להרשות לעצמנו להתמכר להנאות החיים להפליג בספינה שזהו ייעודה, להתרווח וליהנות מכל רגע. אנו על סיפונה של אניית פאר השייכת לצי האניות של אחת החברות המובילות בעולם, “הולנד אמריקה”.

 

האירופאים גילו את אוסטרליה במאה השבע עשרה. לאחר שהבריטים אבדו את מושבותיהם בצפון אמריקה היה זה אך טבעי להם לקבל בתמורה, כפיצוי, את היבשת החדשה. מושבת כתר באימפריה. מארץ גזירה, אליה גורשו אסירים בריטיים היא הפכה בהדרגה למדינה משגשגת ופורחת. מרבית האוכלוסייה ממוצא אירופאי ורק מעוט קטן – כשני אחוזים – נמנים על תושבי היבשת מקדמת דנא, האבורג’ינים.
באוסטרליה קהילה יהודית גדולה ופעילה. בהיסטוריה שלנו זכורים לטוב החיילים האוסטרלים והניו זילנדים שלקחו חלק פעיל בסילוק השלטון העותומאני ב-1917 (אנז”אק) ובעיקר בקרב על עזה, באר שבע וירושלים.
עושרה של אוסטרליה מציב אותה במרומי הכלכלה העולמית ובעיקר בשוק הסחורות. היא היצרנית השנייה בגודלה של זהב, היצרנית השלישית בגודלה של ניקל והחמישית בנחושת. היא היצואנית הגדולה ביותר בעולם של מחצבי ברזל.
לאוסטרליה אוצר מרתק נוסף. היבשת היא בית הגידול העיקרי בעולם של יונקי הכיס. לאחר הריון קצר וולדות זעירים זוחלים מיד אל כיס האם שם הם ימשיכו להתפתח עד שיצאו לדרכם העצמאית.
כמעט אלפיים ק”מ מאוסטרליה שוכנת ניו זילנד שגם היא, כשכנתה, משוייכת לכתר הבריטי. קבוצת איים גדולים וקטנים שמכילים את כרי הדשא ועדרי הכבשים הגדולים שבעולם. ניו זילנד ידועה בנופיה המרהיבים ובתופעות הטבע המאפיינות אותה, והפכה אבן שואבת למיליוני תיירים בשנה. היא משלבת מגוון רחב של נופים טבעיים: יערות גשם , דיונות חול, מעיינות חמים וקרחונים.

סגור
css.php