טיול מאורגן לצרפת לשומרי מסורת

טיול – צרפת לעומק

11 יום

מפרובנס למורשתו של רש"י

צרפת, המחולקת ליותר מ- 20 אזורים, מציעה מגוון עצום של נופים ואתרי נופש יפהפיים, מטבח בעל מוניטין עולמי, מוזיאונים מעולים, שווקים מעניינים, ערים עתיקות וכפרים שלווים.

בטיול זה נבקר בפרובנס, אחד האזורים היפים ביותר בצרפת ובאירופה כולה, שהתברך באווירה מיוחדת, המשרה על המטייל בו שלווה ורוגע. הצמחייה המגוונת של האזור מעניקה לו ססגוניות עשירה של צבעי הברונזה וגווני הירוק. עצי הדולב הממלאים את האזור משתלבים להפליא עם הארכיטקטורה המקומית, בתי הקפה, המסעדות, השווקים והמזרקות. ניסע לאורך דרך היין עד שטרסבורג ונטייל בשלווה באזור אלזס, המכוסה בפרדסים, בוסתנים וכרמים שביניהם משובצות ערים מקסימות ועיירות קטנות. ליין האלזסי יש היסטוריה ארוכה – ראשוני הכרמים שבאזור ניטעו עוד לפני הגעת הרומאים ומן הענבים מייצרים כבר מאות שנים יין ישן ומשובח. לא נוותר על ביקור מרגש בשתי שכיות חמדה היושבות לאורך הריין שבגרמניה, וורמיזה ומגנצא, אשר מהוות נקודות ציון בהיסטוריה היהודית. רש”י , רבי שלמה יצחקי, חכם יהודי צרפתי, למד 10 שנים בישיבות מגנצא וורמיזה, ושם עוצב עולמו הרוחני. רש”י התפרסם בשל פירושיו למקרא ולתלמוד הבבלי. הוא פירש את רוב ספרי המקרא ופירושו מתאפיין בנטייה לפשט ובשילובן של דרשות חז”ל בהלכה ובאגדה. נסיים את טיולנו בפריז, עיר האורות, העיר הרומנטית ביותר בעולם המציעה למבקרים בה עולם ומלואו; השאנז אליזה, מגדל אייפל, מוזיאונים, גנים וגסטרונומיה משובחת.

סגור

מסלול הטיול

בערב, נצא למונטה קרלו שבמונקו. בכל מקום שעליו תניחו את עיניכם תתקלו ביאכטות זוהרות, מכוניות חדישות ונוצצות, חנויות ומלונות פאר.

סגור

נמשיך לאקס אן פרובנס, בירתו ההיסטורית של חבל פרובנס. נסייר ברחובותיה הציוריים של אקס-אן-פרובאנס ונבקר במוזיאון סזאן. פול סזאן הנחשב ל”אבי האמנות המודרנית”, נולד באקס אן פרובנס ב- 1839 ונחשב כיום לאחד מהמחדשים הגדולים, אמן שסלל את הדרך לגדולים אחריו כמו פיקאסו, מאטיס, קנדינסקי ועוד רבים אחרים. יעדינו הבא, קבליון. נראה את בית הכנסת ובו פיתוחי עץ מרשימים הצבועים בצבע ירוק כפי שהיה מקובל במאה ה-18. נבקר גם במוזיאון היהודי שממוקם בחלקו התחתון של בית הכנסת. נמשיך לאביניון בה התקיימה קהילה יהודית החל מהמאה ה-18. נבקר את ארמון האפיפיור ממנו נצפה על גשר אביניון המפורסם. מול הארמון, פרוש רחוב היהדות העתיקה, שהיה מרכז החיים של יהודי אביניון. נמשיך לפונט דו גאר, אמת המים הרומית, אחד המבנים המפוארים מתקופת השלטון הרומי.

סגור

נמשיך לליון נחזור לתקופת ימי-הביניים כשנטייל בין הסמטאות, החצרות, והבתים ציוריים של ליון, בירת אזור הרון-אלפ, ובירת מחוז רון.

סגור

נעצור בקולמר הציורית ובריקוויר, אחת העיירות הציוריות ביותר לאורך דרך היין והידועה כעיירת יין הריזלינג המשובח. עם ההגעה לשטרסבורג, בירת האיחוד האירופי, נסייר בסמטאות העיר העתיקה. נראה את ארמונותיה. נטייל ברובע המוכר בשם” צרפת הקטנה”.

סגור

בוורמייזה נבקר באתר רש”י, שער רש”י ובית המדרש של רש”י, זו הישיבה בה למד רש”י ובית הכנסת העתיק ביותר בגרמניה. המקומות נשתמרו עד היום, וכן נשמר מה שמכונה “הכסא של רש”י”. במקום גם מוזיאון יהודי ומקווה מפואר.

סגור

כמובן שלא נחמיץ את הנוף הפנוראמי של העיר הנשקף ממרומי מגדל אייפל. כמו כן נבקר באתריה היהודיים של העיר ה”פלעצל” ובאתר הזיכרון לשואה. בערב, נערוך שייט על נהר הסיין.

סגור

בארמון יש 1900 חדרים והוא אחד הארמונות היפים והמעוטרים ביותר בצרפת. נטייל בגנים המרהיבים ביופיים. בתום הביקור ניסע אל נמל התעופה לטיסתנו חזרה לישראל.

סגור
תאריכים ומחירים

תאריכים ומחירים

יציאה
חזרה
ימים
מחיר
תוספת ליחיד
מדריכים
הערות
קובץ להדפסה
07.07.19
17.07.19
11
€2490
€830
01.09.19
11.09.19
11
€2490
€830

המחיר הטיול כולל

* טיסה בינלאומית בהתאם למסלול הטיול כולל מיסי הנמל והיטל הדלק נכון לתאריך 1.9.2016
* ביטוח נסיעות, בריאות ומטען בסיסי
* אכסון בבתי מלון דרגת תיירות טובה ו/או ראשונה
* חצי פנסיון לאורך כל הטיול עם אפשרות להכנת כריך לארוחה השלישית
* אוטובוס ממוזג בהתאם לתוכנית הטיול
* ביקורים – סיורים וכניסות לאתרים כמפורט בתכנית
* מדריך ישראלי מצוות שי בר אילן ומדריכים מקומיים דוברי אנגלית בהתאם לחוקי המדינה

מחיר הטיול אינו כולל

* שינויים במחירי הטיסה המושפעים מהתייקרות היטלי הדלק והביטחון ומיסי נמלי התעופה לאחר תאריך ‏1.9.2016
* שינויים בשער המטבעות המקומיים לעומת הדולר האמריקאי מעל 2% מתאריך 1/9/2016 ועד לתשלום בפועל יחולו על הנוסע
* טיפים לנותני השירותים בחו”ל בסך 100€ לנוסע
* טיפ למדריך הישראלי (נהוג לתת 5$ ליום לנוסע )
* מופעים שלא כלולים בתוכנית הטיול ובמחיר הטיול (פירוט יימסר לכל טיול בנפרד)
* הוצאות בעלות אופי אישי כלשהן כגון: משקאות בארוחות, טלפונים וכד‘
* כל שרות שאינו מוזכר במחיר כולל
* מופעי פולקלור מקומיים בהתאם למסלול הטיול

 

כדאי לדעת

ביטוח:
אנו בשי בר אילן כוללים במחיר הטיול פוליסת ביטוח בריאות ומטען ברמה הבסיסית. פוליסה זו מכסה אתכם כאנשים בריאים. באם אתם לוקחים תרופות כלשהן על בסיס קבוע, סובלים ממחלה כרונית כלשהי, הייתם מאושפזים בערב וכדומה, הנכם נדרשים להרחיב את הפוליסה בכדי שתהיו מכוסים בהתאמה למצבכם. הרחבת הפוליסה היא על אחריותכם האישית בלבד!
למי שנזקק להרחבה ויבצע אותה דרכנו, תקוזז העלות של הפוליסה הבסיסית הכלולה במחיר הטיול מהמחיר שתידרשו לשלם לפי מצבכם הבריאותי. הפוליסה (הבסיסית/המורחבת בהתאמה לפי הצורך) מכסה אתכם בדמי ביטול (כמפורט בסעיף תנאי ביטול) גם במקרה שתאלצו לבטל השתתפותכם מסיבות רפואיות כפי שמפורט בתנאי הפוליסה.

רק בריאות! וזכרו לא לנסוע לחו”ל ללא ביטוח המתאים למצבכם הבריאותי!

הערות
* ימי שישי ושבת, ימי חג וחול המועד בארץ, ימי א‘ וחגים בחו”ל אינם נחשבים למניין ימי עבודה.
* במידה והוצאו כרטיסי טיסה כלשהן או נקנו שירותים נוספים כגון אשרה וכד‘, יתווספו מחיריהן לדמי הביטול הנקובים לעיל.
* מחיר הטיול מבוסס על מינימום של 25 נוסעים משלמים.
* בכל מקרה של שינוי, ביטול או תקלה הקשורה לטיסות, לשיט או לתעבורה תחול האחריות על חברת התעופה או התעבורה.
* יתכנו שינויים במסלול הטיול עקב שינוי בזמני טיסות פנימיות וסיבות אובייקטיביות אחרות.
* בצוע הטיול כפוף לתנאים ואחריות כפי שמופיעים באתר האינטרנט,
* חשוב לוודא שהדרכון בתוקף ל-6 חודשים לפחות

תנאי ביטול
* מרגע ההרשמה 47€ לנוסע בגין דמי ביטול אשר יגבו בכל מקרה ובנוסף:
* מ 45 – 21 ימי עבודה טרם היציאה לטיול : 30% ממחירו של הטיול לנוסע
* מ 7-20 ימי עבודה טרם היציאה לטיול : 50% ממחירו של הטיול לנוסע
* פחות מ 7 ימי עבודה טרם היציאה לטיול :100% דמי ביטול כולל כל העלויות הנלוות כגון ויזה וכד‘

 

css.php