טיול ספארי חורף בלפלנד7 יום

ספארי שלג, מזחלות ותופעות טבע מהפנטות

בטיסה ישירה (סאנדור) לרובניימי – הכל כלול ללא ימים חופשיים, ללא סיורי בחירה
שוו בנפשכם ספארי שלג. דהירה על אופנועי שלג, מזחלות רתומות לכלבי האסקי גדולים וחביבים. שייט בים הבלטי בשוברת קרח. אוסף מרהיב של גלויות מצולמות. זוהי לפלנד! אם אנחנו חוזרים ושומעים על עידן הקרח, זה המקום לראותו מול עינינו ממש.
לפלנד – ארץ הלאפים, או בשפתם – סאמים, נמצאת בחלק הצפוני של 4 מדינות: שבדיה, נורבגיה, פינלנד ורוסיה. בירתה רובניימי והיא שוכנת ממש על קו החוג הארקטי. ברובניימי נמצא גם הארקטיקום – מוזיאון הבנוי בכמעין צינור זכוכית המציג את תולדות תושביה, הלאפים ותרבותם.

לפלנד שוכנת על קו חוג הארקטי ואקלימה בהתאם. רק בדרומה יש צמחיה, יערות צפופים ואילו בצפונה מישורי ענק (טונדרות), אגמים ומקווי מים שקופאים לחלוטין בעונת החורף הממושכת.
היא מרתקת אלפים בכל חורף. ארמונות קרח ונופים עוצרי נשימה ועל פי הפולקלור המקובל, “סנטה קלאוס” הדמות הבדיונית של העולם הנוצרי בחג המולד – מקורו מלפלנד.
זה גם המקום לצפות בתופעת הטבע הידועה בשם Aurora Borealis – הזוהר הצפוני. תהליך מדהים ביופיו בו חלקיקים הזורמים מטה בשדה המגנטי של כדור הארץ מתנגשים במולקולות באוויר, בעיקר בחנקן וחמצן. ההתנגשות משחררת מטענים בצבעים מדהימים ביופיים ובדרך כלל בצבע הירוק. אם יתמזל מזלנו ולא יהיו עננים נוכל לראות תופעה מיוחדת זו..

סגור
css.php