טיול למוסקבה וסנט פטרסבורג

9 יום

תרבות, אמנות, ומורשת יהודית

בעקבות הקורונה הטיול לא יתקיים במהלך שנת 2020.
תאריכים לשנת 2021, יפורסמו בקרוב.

רוסיה – ארץ מורשת הצארים, המדינה הגדולה בעולם הנחלקת בין יבשת אסיה ליבשת אירופה.
מוסקבה – בירתה של רוסיה והעיר הגדולה ביותר באירופה, שוכנת על נהר מוסקבה ומשמשת כמרכז המדיני, והתרבותי של רוסיה כבר למעלה מ-900 שנה. העיר מגלמת בתוכה את ההיסטוריה המפוארת של רוסיה וגם את ההווה שלה, כמו גם את ההיסטוריה של ברית המועצות לשעבר, בהיותה מעוז הקומוניזם העולמי ויותר מכל סימלה את “מסך הברזל”. מוסקבה היא לבה הפועם של “רוסיה החדשה” ושל כל מה שהיא מייצגת כיום, עיר תוססת רוויית עניין וניגודים.

 

סנט. פטרבורג, המוכרת גם כלנינגרד, שוכנת לאורך גדות נהר הנייבה. העיר נבנתה בפאר רב על ידי פטר הגדול לפני למעלה מ-300 שנה. סנט פטרסבורג זוכה להיקרא “ונציה של הצפון”, בזכות תעלותיה, גשריה ומבניה המרשימים. המפורסם והעשיר מכולם הוא ארמון החורף – ההרמיטאז‘, ובו אחד מאוספי האמנות הגדולים בעולם.
כיום, בעידן המילניום החדש, מנסה מוסקבה להחזיר לעצמה את כל מה שהחסירה בשנות הקומוניזם האפורות – מועדונים, בתי קפה, מסחר ער וצבעוני, אופנות משתנות וראוותנות מפוארת. את אוצרותיה המוצגים לראווה, נראה לא רק בכיכר האדומה, אלא אף במוזיאונים, בתיאטראות וכמובן במופעי בלט ותרבות רבים.

סגור

מסלול הטיול

בית כנסת זה זכה לביקורים של ראשי מדינת – ישראל, גולדה מאיר בשנת 1948 ובנימין נתניהו ב-2006. נמשיך את ביקורנו במוזיאון היהודי במוסקבה המציג את ההתפתחות של הקהילה היהודית ברוסיה בטכנולוגיה מודרנית ומעניינת. בתום הביקור נספוג מאווירת רוסיה המתחדשת במדרחוב המפורסם של רחוב ארבט בו ניתן למצוא עבודות אמנות של אומנים מקומיים.

סגור

כיכר זו מוקפת במספר מבנים חשובים. הקרמלין והמוזוליאום של לנין, המוזיאון ההיסטורי של רוסיה , שני הקניונים הגדולים הגו”ם וגאסטיני דבור, כנסיית בסיל הקדוש. נכנס לביקור במוקד השלטוני של רוסיה בכלל, הקרמלין, מכלול ענק של מגדלים, כנסיות, מנזרים, ארמונות, קסרקטינים ומחסני נשק. נצפה בארמון הקרמלין, מקום מושבו של נשיא רוסיה, בפעמון הצאר ובתותח הצאר הגדולים בעולם, בכיכר הקתדרלות אשר סביבה שלש כנסיות ובינהן: כנסיית ההכתרה, כנסיית קבורת הצארים ועוד. בסיום הביקור בקרמלין נבקר ב”מוזיאון הנשקייה” בו שמורים אוצרות הצארים, בגדיהם המפוארים, כליהם, תכשיטיהם, כרכרות הפאר ועוד. את היום נסיים בביקור בבית הקברות המפורסם “נובודיביצ’י” שבו קבורים גדולי האומה הרוסית: צ’כוב, גוגול, סטניסלבסקי, ג’וקוב, לויטן, ראיסה גובצ’וב ועוד רבים אחרים.

סגור

נתחיל את היום בביקור ב”הר ההשתחוויה”, שהינו פארק עצום המנציח את הניצחון העצום של ברה”מ על הנאצים במלחמת העולם השנייה. נתהלך בשדרה המרכזית שבפארק שנקראת “שנות המלחמה”, נראה את האובליסק העצום שבמרכזה, נבקר ב”מוזיאון המלחמה הפטריוטית הגדולה” המציג את השתלשלות המלחמה ואת הגבורה הרוסית. נצפה ב”קשת הניצחון”. נחתום את הסיור בבית הכנסת לזכר השואה שהוקם בפארק בשנת 1998. את היום המרגש נחתום בסיור מהנה בביקור ברכבת התחתית של מוסקבה  המהווה אוצר אומנתי מרתק המשלב פסיפסים, ווטראז’ים, פסלים ונברשות הבדולח שבהן.

סגור

בתום הביקור ניסע לתחנת הרכבת וניסע לסנט פטרסבורג המכונה “ונציה של הצפון”. סנט פטרסבורג, העיר השנייה בגודלה ברוסיה, נוסדה בתחילת המאה ה-18 על ידי הצאר פטר הגדול. עם הגיענו לעיר נערוך סיור בגדה הימנית של נהר הנייבה שעליה נבנו ארמונות מפוארים, מוזיאונים מרשימים ואתרים מרכזיים אחרים. נראה את “עמודי הרוסטרום” העצומים, את טיילת האוניברסיטה ואת בנייניה המרהיבים, את בניין הקונסטקאמרה”, את ארמון מנשיקוב ואת בניין האקדמיה לאומנות.

סגור

המוזיאון מתפרס על פני 4 ארמונות של משפחת הצארים הרוסית שהגדול שבהם שימש כ”ארמון החורף” שלהם עד שנת 1917. באוסף המוזיאון למעלה מ-3 מליון יצירות אמנות מכל העולם ומכל התקופות, כמו גם מכל הסגנונות האומנותיים: קלאסיים, רנאסאנס, בארוק, אימפרסיוניסטים ועוד.
בסיום הביקור בהרמיטאז’ נסייר ב”כיכר הארמון” הרחבה והמפוארת נראה את קתדרלת “איזאק הקדוש” שכיפתה המוזהבת מתנשאת ברחבי העיר, את פסלו של הצאר ניקולאי הראשון ומשם נמשיך לפסלו המפורסם ביותר של פטר הגדול ” פרש הברונזה”. בסיום יום זה נתענג ונרגע בשייט מהנה על נהר הנייבה ובתעלות העיר המתנקזות איליו ונתרשם מאתרי העיר המרשימים מזוויות ראייה שונות.
בתום הסיור נחזור לבית המלון למנוחה והתארגנות לשבת.

סגור

חדר זה, כמו כל אוצרות הארמון, נבזז ע”י הנאצים במהלך מלחמת העולם השנייה ושוחזר לאחרונה. נסייר גם בפארק קתרינה המקסים המשתרע סביב הארמון ונהנה מהגנים המרהיבים ומהמבנים הייחודיים שבתוכו.
עם חזרתנו לעיר נבקר במצודת “פיטר ופול” (פטרופבלוסקיה), המצודה שבה נוסדה עיר זו בתחילת המאה ה-18 ע”י פטר הגדול. במרכזה נמצאת הקתדרלה בה קבורים הצאר פטר הגדול ויורשיו משושלת בית רומנוב. נבקר בחדרי המגדלים ששימשו עוד מימיו של פטר הגדול כבתי סוהר ושבהם הוחזק גם מייסד חסידות חב”ד ר’ זלמן שניאור מלאדי.

סגור

נחזור לסנט פטרבורג ונבקר באנדרטה העצומה לזכרם של “מגיניה ולוחמיה של לנינגראד”, שמנציחה את זכרם וסבלם של תושבי העיר במצור ובהגנה על עירם במהלך מלחמת העולם השנייה. נמשיך ונסייר בשדרות נייבסקי המפורסמות והמפוארות (“נייבסקי פרוספקט”) ונראה את בנייניה המיוחדים ,את מרכז הקניות “גוסטיני דבור” ואת מלון אירופה המפואר ביותר ממלונות העיר.

סגור
תאריכים ומחירים

תאריכים ומחירים

יציאה
חזרה
ימים
מחיר
תוספת ליחיד
מדריכים
הערות
קובץ להדפסה
03.08.20
11.08.20
9
€2290
€460

בוטל בעקבות הקורונה.
...לפרטים

24.08.20
01.09.20
9
€2290
€460

בוטל בעקבות הקורונה.
...לפרטים

מחיר הטיול כולל

* טיסות: טיסות בין לאומיות הלוך ושוב וטיסות פנים בהתאם למסלול הטיול
* רכבת מוסקבה – סנט פטרסבורג
* מיסים: מיסי נמל ודלק נכון לתאריך 1.9.18
* ביטוח נסיעות, בריאות ומטען בסיסי
* אכסון בבתי מלון בדירוג של 4* ו/או 5*
* כלכלה: חצי פנסיון: ארוחת בוקר כשרה + מצרכים להכנה עצמית של כריכים לצהריים וארוחת ערב חמה
* תחבורה יבשתית: אוטובוס תיירים נוח ממוזג לביצוע תוכנית הטיול
* סיורים: סיורים בהתאם לתוכנית הטיול ומדריך מקומי דובר אנגלית
* דמי כניסה לאתרים: דמי כניסה לאתרים השונים המופיעים בתוכנית הטיול
* מלווה קבוצה: מדריך מצוות שי בר אילן

המחיר אינו כולל

* טיפים לנותני השירותים בחו”ל בסך $60 לנוסע
* מופעים וערבי פולקלור לבחירה, יוצעו בתוספת תשלום ע”י המדריכים במפגש הקבוצה.
* שינויים במחירי הטיסה המושפעים מהתייקרות היטלי הדלק והביטחון ומיסי נמלי התעופה לאחר תאריך  1.9.18
* שינויים בשער המטבעות המקומיים לעומת הדולר האמריקאי מעל 2% מתאריך 1.9.18 ועד לתשלום בפועל יחולו על הנוסע
* טיפ למדריך הישראלי (נהוג לתת $5 ליום לנוסע)
* הוצאות בעלות אופי אישי כלשהן כגון: משקאות בארוחות, טלפונים וכד‘
* כל שרות שאינו מוזכר ב”מחיר הטיול כולל”

כדאי לדעת

ביטוח
אנו בשי בר אילן כוללים במחיר הטיול פוליסת ביטוח בריאות ומטען ברמה הבסיסית. פוליסה זו מכסה אתכם כאנשים בריאים. באם אתם לוקחים תרופות כלשהן על בסיס קבוע, סובלים ממחלה כרונית כלשהי, הייתם מאושפזים בחצי השנה האחרונה וכדומה, הנכם נדרשים להרחיב את הפוליסה בכדי שתהיו מכוסים בהתאמה למצבכם. הרחבת הפוליסה היא על אחריותכם האישית בלבד ותיעשה ישירות מול חברת הביטוח!
למי שנזקק להרחבה, תקוזז העלות של הפוליסה הבסיסית הכלולה במחיר הטיול מהמחיר שתידרשו לשלם עבור השדרוג לפי מצבכם הבריאותי.
הפוליסה (הבסיסית/המורחבת בהתאמה לפי הצורך) מכסה אתכם בדמי ביטול (כמפורט בסעיף תנאי ביטול) גם במקרה שתאלצו לבטל השתתפותכם מסיבות רפואיות כפי שמפורט בתנאי הפוליסה.
רק בריאות! וזכרו לא לנסוע לחו”ל ללא ביטוח המתאים למצבכם הבריאותי!

הערות
* ימי שישי ושבת, ימי חג וחול המועד בארץ, ימי א‘ וחגים בחו”ל אינם נחשבים למניין ימי עבודה.
* במידה והוצאו כרטיסי טיסה כלשהן או נקנו שירותים נוספים כגון אשרה וכד‘, יתווספו מחיריהן לדמי הביטול
הנקובים לעיל.
* מחיר הטיול מבוסס על מינימום של 25 נוסעים משלמים.
* בכל מקרה של שינוי, ביטול או תקלה הקשורה לטיסות, לשיט או לתעבורה תחול האחריות על חברת התעופה או
התעבורה.
* יתכנו שינויים במסלול הטיול עקב שינוי בזמני טיסות פנימיות וסיבות אובייקטיביות אחרות.
* בצוע הטיול כפוף לתנאים ואחריות כפי שמופיעים באתר האינטרנט.
* חשוב לוודא שהדרכון בתוקף ל-6 חודשים לפחות.
* אנו ממליצים בפני הנרשמייטול השתתפות בת אשפוז או חו”ח מות קרוב מדרגה ראשונה (בהתאם לתנאי הפוליסה).

תנאי ביטול
* מרגע ההרשמה $47 לנוסע בגין דמי ביטול אשר יגבו בכל מקרה ובנוסף:
* מ 21-45 ימי עבודה טרם היציאה לטיול: 30% ממחירו של הטיול לנוסע
* מ-7-20 ימי עבודה טרם היציאה לטיול: 50% ממחירו של הטיול לנוסע.
* פחות מ-7 ימי עבודה טרם היציאה לטיול: 100% דמי ביטול כולל כל העלויות הנלוות כגון ויזה וכד‘.
* דמי ביטול לטיסות הפנים: כל כרטיס טיסה שכורטס, יחולו דמי ביטול מלאים על הנוסע.

css.php