טיול סמינר לדרום הודו13 יום

מסע בעקבות קהילות ישראל בדרום הודו בהדרכת אייל בארי

הודו, מלאת ניגודים, עשירה בתרבויות, יפה ומיוחדת, מרתקת וכובשת לבבות. הודו הינה אחת ויחידה. זו המדינה השביעית בגודלה בעולם והמדינה השנייה בצפיפות אוכלוסייתה. הודו מציעה למטיילים בה תמהיל מנצח של נופים נפלאים ומפגש תרבותי מרתק הכולל מקדשים עצומים, ארכיטקטורה עשירה, שמורות טבע מרהיבות וחופי ים טרופיים שלווים. גילויין של קהילות יהודיות בהודו דומה הוא לבגד ה’סארי’ ההודי המגלה טפח, אך מכסה טפחיים שכן עד למאה ה-17 היתה קהילת יהודי קוצ’ין, הקהילה היהודית היחידה הידועה בהודו.

במאה ה-17, כתוצאה מרדיפות המוסלמים בעיראק, היגרה למומביי וכלכתה קהילת יהודים אמידים. קהילת יהודי בגדד היתה זו שגילתה, במאה ה-18, את קהילת בני-ישראל” במומביי – קהילה יהודית ותיקה שעד לגילוייה, איש לא ידע על קיומה. במאה ה-20, היה זה הרב אליהו אביחיל ז”ל שיצר את הקשר הראשוני עם קהילות “בני המנשה” בצפון-מזרח הודו ובמאה ה-21 הולך ומעמיק הקשר עם ‘בני-ישראל – הפתאנים המוסלמים’ שבמרכז הודו ובדרומה. כן מעמיק הקשר עם “בני אפרים” שבאנדרה-פרדש וכן עם קהילות רבות נוספות, המבקשות ללכת בדרך בני נח ואף להסתפח באופן טוטאלי לעם היהודי. הודו נחלקת ל-29 מדינות. במסגרת טיולנו זה נבקר בארבעה מתוכן. נתחיל במדינת מָאהַארַאשְטְרַה, בעיר הבירה מומבאי, משם נמשיך אל קוֹלְקׇטׇה, עיר הבירה של מערב-בנגל ובירת התרבות של הודו. משם נמשיך אל מדינת אוריסה הטרופית היושבת לאורכו של חוף הים הצפון-מזרחי ונתחבר עם מדינת אנדרה-פרדש ונפגוש בחלק מאותן קהילות המבקשות בכל מאודן להצטרף אל העם היהודי.

מדריך: אייל בארי
%d7%90%d7%99%d7%99%d7%9c-%d7%91%d7%90%d7%a8%d7%99-%d7%9e%d7%93%d7%a8%d7%99%d7%9a-1

אייל בארי, מדריך טיולים החוקר מזה חמש-עשרה שנה את תת-יבשת הודו, כשאת הדוקטורט כתב אודות המוסלמים הפתאנים בהודו וזיקתם ההיסטורית אל העם היהודי.

סגור
css.php