טיול למיאנמר (בורמה) ותאילנד

18 יום

מיאנמר "ארץ הזהב" וחופי הזהב של תאילנד

מיאנמר (בורמה לשעבר) נפתחה לאחרונה לביקורים וזו ארץ מרתקת ומעניינת. תאילנד למדה היטב ליהנות מכל העולמות. מקומה לרגלי ההימלאיה ושפע המים הזורמים בנהרותיה ובנחליה מאפשר לחקלאות המסורתית של הצפת שדות אורז במים, לפרוח ולשגשג. החופש היחסי, הטבע העשיר והמעניין, קו חוף יפהפה ומקדשים בודהיסטים נוצצים, השילוב המופלא של איים אקזוטיים, מקדשים מפוארים, נוף פראי, אוכל משובח, תרבות והיסטוריה עשירה מביאים לארץ זו מילוני תיירים מדי שנה שמוצאים בה כל שיחפצו ובמחירים סבירים.

כאשר מסיירים במזרח הרחוק ורואים את המקורות מהן באו חומרי הגלם ניתן להבין מהן שאיפות אימפריאליסטיות וכיצד הייתה להן השפעה מכרעת כל כך על כבושים ומלחמות. האימפריה הבריטית צרכה תבלינים ולשם כך הגיעה להודו. היא צרכה גומי והגיעה לתאילנד. את יורדי הים הפורטוגזים ששלטו בסחר הימי החליפו בהדרגה ההולנדים והבריטים שנהנו מרווחי עתק על מחירי הסחורות שהביאו מהקולוניות המרוחקות.
כך גם נפלה בורמה לראשונה בידי הבריטים שמאבק שהתמקד סביב יצוא של עץ טיק שגודל באקלים המתאים בבורמה.
בורמה עברה דרך ארוכה ומתישה. ממלכה שקמה לרגלי רכס ההימלאיה לפני כאלף ומאתיים שנה בידי מהגרים מסין וטיבט שבקשו להקים ממלכה בודהיסטית. בירתה הייתה העיר פאגאן (באגאן) בה השתמרו עד היום למעלה מאלפיים פגודות ומקדשים בשלמותם המרהיבה.
שליטי האימפריה הבריטית חמדו אותה לשנים ארוכות עד שנפלה בידי היפאנים במלחמת העולם השנייה. בקרבות ההם נפל גם “הידיד” – צ’ארלס אורד וינגייט ששרת לפני כן בארץ ישראל ואהד את המפעל הציוני.
לאחר שנים נוחות יחסית פרצה בבורמה מהפכה צבאית וכת צבאית שולטת במדינה ואף שינתה את שמה למיאנמר”. אם לא די בעוולות מעשי אדם גם הטבע נלחם בם. ב-2008 התרחשה סופת ציקלון איומה. זרמי האוויר שעלו מעל האוקיינוס ההודי התפתחו לסערה איומה שפגעה בחופי בורמה וגרמו למותם של כרבע מיליון איש. השלטון המצוי גם היום בידי הצבא מנסה לשתף פעולה עם תנועות אזרחיות ובכל המהלכים לא נעדרת צביעות ואינטרסים מסחריים.
מיאנמר (בורמה לשעבר) נפתחה לאחרונה לביקורים וזו ארץ מרתקת ומעניינת. בצד חקלאות עתיקה ומסורתית של משורי הצפה לגדולי אורז, יש בה היום מפעלי ענק לעבוד מזון, מחצבי נפט וכמובן תעשיית דגים, דגי ים ודגי בריכות.

תאילנד היא המדינה היחידה במזרח אסיה ששרדה את שלטון האימפריות הייתה סיאם – כיום תאילנד ממלכה עצמאית עד שנכבשה בידי היפאנים במלחמת העולם השנייה. לאחר השחרור שינתה הממלכה את שמה לתאילנד (“ארץ החופשיים”) ועד היום מתקיים בה מאבק בין הצבא למשטר וניסיונות חוזרים ושבים של הצבא לתפוס את השלטון. גם הקוראים תיגר על השלטון לא מערערים על מעמד העל של בית המלוכה.
תאילנד למדה היטב ליהנות מכל העולמות. מקומה לרגלי ההימלאיה ושפע המים הזורמים בנהרותיה ובנחליה מאפשר לחקלאות המסורתית של הצפת שדות אורז במים, לפרוח ולשגשג. הצד החקלאות המסורתית התפתחה גם תעשייה שנשענת כמו בארצות אחרות במזרח על כוח אדם זול שמייצר עבור חברות ענק במערב.
החופש היחסי, הטבע העשיר והמעניין, קו חוף יפהפה ומקדשים בודהיסטים נוצצים, השילוב המופלא של איים אקזוטיים, מקדשים מפוארים, נוף פראי, אוכל משובח, תרבות והיסטוריה עשירה מביאים לארץ זו מילוני תיירים מדי שנה שמוצאים בה כל שיחפצו ובמחירים סבירים.

סגור

מסלול הטיול

נראה את אגם קָנְדַאוּגְי ובה ספינה ענקית ומרשימה בצורת זוג ברבורים, העתק של ספינה מלכותית בורמזית מסורתית, אשר נקראת ארמון קרווייק. אחר הצהריים לקראת שקיעה, נגיע לגבעת סִינְגוּטַארַה, מקום שעל פי האמונה הבודהיסטית היה קדוש עוד לפני בריאת העולם. בגבעה נמצאת פגודת שְוֵודַאגוֹן, האתר הדתי הקדוש והחשוב ביותר במיאנמר כולה, והיא הסמל של העיר ינגון.

סגור

פעם אחרונה שפסלי הבודהה נספרו היה זה בשנת 1990 אבל מאז התווספו למערה פסלים רבים. בתום הביקור ניסע לעבר אגם אינלה הנמצא במרכז המדינה במחוז שאן, המוקף גבעות ירוקות, בלב נוף הררי עוצר נשימה. כאן מתגוררים בני האינתה, “בני האגם”, העוסקים בדיג, בחקלאות צפה ובמלאכות יד. בדרך לאגם נעצור לביקור קצר בעיירה ניאונג-שווה. אחר הצהריים נבקר במפעל משי. נסיים בביקור באטרקציה הזויה במיוחד, במנזר “החתולים הקופצים” המשעשע, בו מתגוררים חתולים המאומנים לביצוע מופעי אקרובאטיקה.

סגור

לקראת שקיעה, עם הגיענו לבאגאן, נעלה על כרכרת סוסים ונרכב לעבר אחת מהפגודות באזור כדי לצפות בשקיעה הנוצצת על פני הפגודות המוזהבות והצובעת את העיר בצבעים מיוחדים אשר הופכת את החוויה  למיוחדת ובלתי נשכחת.

סגור

ההר משמש את המקומיים לפולחני דת רבים. מדובר בהר געש כבוי המתנשא לגובה של 1518 מטר. אחר הצהריים נחזור לבאגאן ונבקר באתר הארכיאולוגי המרשים ומהמעניינים באסיה ובו אוסף עצום של אלפי פגודות, מקדשים וסטופות שנבנו בין המאות ה-11 וה-13, זכר לעיר הבירה הראשונה של האימפריה הבורמזית. נראה חלק מהמקדשים והפגודות הנמצאים באתר. נראה את פגודת שווהזיגון, שהיא העתיקה והחשובה ביותר במקום. על פי האמונה אצורים בה שרידי עצמותיו ושיניו של בודהה. נראה גם את מקדש אנאנדה, אחד המקדשים הגדולים, המשומרים והנערצים בבאגאן. נבקר במקדש טאהטביניו, המבנה הגדול הגבוה ואולי גם המפואר ביותר בבאגאן. נערוך גם סיור בשוק המקומי והססגוני שבעיר נסייר בין דוכני מלאכת יד, לכה ולבוש ונתוודע למנהגי הסחר-מכר המקומי.

סגור

המסורת מספרת שבמקום זה הכריז בודהה בפני תלמידו אננדה על הקמתה של עיר קדושה באזור זה. למרגלות הגבעה נמצא מקדש קותדאו, מתחם של מאות פגודות ובהן לוחות אבן חרוטים. נראה את ארמון המלוכה הידוע בפי המקומיים גם כ”ארמון הזהב המלכותי המהווה מקור גאווה עבור תושבי העיר.

סגור

נראה את טקס האוכל המפורסם ובו מאכילים התיירים והמקומיים את הנזירים במנות אורז. נמשיך לגשר העץ “יו ביין”, החוצה את נהר “איירואדי” והעומד כבר למעלה מ-100 שנים. נמשיך לאווה העתיקה, אשר הייתה בירת בורמה בזמן שושלת אווה העתיקה במאות ה-14-16. נבקר במנזרים ובשרידי המקדשים של העיר העתיקה. נחצה את גשר אווה החוצה את נהר האירוודי אל העיר סאגינג, שהייתה בירת המדינה במאה ה-14. מעליה ישנה גבעה יפה מנוקדת במנזרים, פגודות, וסטופות לבנות.

סגור

נמשיך במורד ההר אל המפלים הגדולים באזור. נשלב סיור רגלי מיוחד בג’ונגל ההררי. נמשיך לביקור אל וואט פראטאט דוי סוטפ הנמצא בגובה 1,200 מ’. זהו אחד מארבעת המקדשים החשובים בארץ זו. נעלה ברכבל אל המקדש, נקיש בפעמוני המשאלות המצויים בחצרו ונראה את הסטופה העשויה זהב, נשקיף על הנוף ואל העיר צ’אנג-מאי. נרד חזרה ב מורד הדרקון בן כ-300 המדרגות. נסיים בתום הביקור, נשוב אל המלון להתארגן לקראת השבת, תפילה וסעודת שישי.

סגור

העיר מתכסה בפרחים טרופיים המגיעים לשיאם ובפסלי פרחים בשלל צבעים, צורות וגדלים. בטיול היוצא בסוף ינואר, נצפה במצעד הפרחים הצבעוני. בערב נטייל בין דוכני שוק הלילה הגדול ביותר בדרום מזרח אסיה.

סגור

נצא לשיט בסירות ארוכות הזנב על נהר הקוק, אחד מיובליו האקזוטיים של נהר המקונג האדיר. נעצור לביקור בשבט הקארן ונסיים במסע מענג על פילים בינות לצמחים ולנהר.

סגור

בשטח הארמון מספר מבנים מעניינים ויפים כמו בית ההלוויות, בנייני קבלות הפנים, פביליון ההכתרה, בתי הארחה ועוד. נבקר גם במקדש פרה-קאו, מקדש בודהה מאיזמרגד, מהמקומות הקדושים ביותר בעולם הבודהיסטי. נשוט בנהר צ’או פאייה ובתעלות היוצאות ממנו (קלונגים) שם נוכל לראות מקרוב את חייהם של תושבי הגדות. בערב נבקר בשוק הלילה פאט-פונג שם נטייל בין הדוכנים.

סגור

נמשיך לקנצ’אנבורי, מן היפים שבמחוזות הארץ שם מצוי הגשר על נהר קוואי. ביקור מיוחד בגשר, במוזיאון המלחמה והשבי ובבית הקברות הנודע בו קבורים קורבנות השבי שביניהם יהודים רבים. סיפור בניית הגשר והשבויים מתועד בסרט הקולנוע המרתק “הגשר על נהר קוואי”. נשלב שייט על נהר קוואי. תם ונשלם טיולינו החוויתי. ניסע לשדה התעופה ונטוס חזרה לארץ.

סגור
תאריכים ומחירים

תאריכים ומחירים

יציאה
חזרה
ימים
מחיר
תוספת ליחיד
מדריכים
הערות
קובץ להדפסה
19.08.19
05.09.19
18
4800 $
900 $

מיאנמר בלבד $3750

04.11.19
21.11.19
18
4800 $
900 $

מיאנמר בלבד $3750

03.02.20
20.02.20
18
4800 $
900 $

מיאנמר בלבד $3750

מחיר הטיול כולל

* טיסה בינלאומית הלוך ושוב בהתאם למסלול הטיול כולל מיסי נמל ודלק נכון לתאריך 1.9.15
* טיסות פנים כולל מיסים
* ויזה למיאנמר $80
* ביטוח נסיעות, בריאות ומטען בסיסי
* חצי פנסיון לאורך כל הטיול עם אפשרות להכנת כריכים לארוחה השלישית
* אוטובוס תיירים נוח וממוזג לביצוע התכנית
* סיורים וכניסות לאתרים כמפורט בתכנית
* מדריך ישראלי מצוות שי בר אילן
* מדריכים מקומיים דוברי אנגלית בהתאם לחוקי המדינה

המחיר אינו כולל

* טיפים לנותני השירות בסך $160 לאדם
* ויזה למיאנמר $80 לאדם
* הוצאות הנושאות אופי אישי (משקאות שאינם כלולים בארוחות, כביסה, קניות למיניהן)
* טיפ למדריך הישראלי (נהוג לתת $5 לאדם לכל יום טיול)
* מופעים שלא כלולים בתוכנית הטיול ובמחיר הטיול (פירוט יימסר לכל טיול בנפרד)
* שינויים במחירי הטיסה המושפעים מהתייקרות היטלי הדלק והביטחון ומיסי נמלי התעופה לאחר תאריך 1.9.15

כדאי לדעת

ביטוח
אנו בשי בר אילן כוללים במחיר הטיול פוליסת ביטוח בריאות ומטען ברמה הבסיסית. פוליסה זו מכסה אתכם כאנשים בריאים. באם אתם לוקחים תרופות כלשהן על בסיס קבוע, סובלים ממחלה כרונית כלשהי, הייתם מאושפזים בחצי השנה האחרונה וכדומה, הנכם נדרשים להרחיב את הפוליסה בכדי שתהיו מכוסים בהתאמה למצבכם. הרחבת הפוליסה היא על אחריותכם האישית בלבד ותיעשה ישירות מול חברת הביטוח!
למי שנזקק להרחבה, תקוזז העלות של הפוליסה הבסיסית הכלולה במחיר הטיול מהמחיר שתידרשו לשלם עבור השדרוג לפי מצבכם הבריאותי.
הפוליסה (הבסיסית/המורחבת בהתאמה לפי הצורך) מכסה אתכם בדמי ביטול (כמפורט בסעיף תנאי ביטול) גם במקרה שתאלצו לבטל השתתפותכם מסיבות רפואיות כפי שמפורט בתנאי הפוליסה.
רק בריאות! וזכרו לא לנסוע לחו”ל ללא ביטוח המתאים למצבכם הבריאותי!

הערות
* ימי שישי ושבת, ימי חג וחול המועד בארץ, ימי א‘ וחגים בחו”ל אינם נחשבים למניין ימי עבודה.
* במידה והוצאו כרטיסי טיסה כלשהן או נקנו שירותים נוספים כגון אשרה וכד‘, יתווספו מחיריהן לדמי הביטול הנקובים לעיל.
* מחיר הטיול מבוסס על מינימום של 25 נוסעים משלמים.
* בכל מקרה של שינוי, ביטול או תקלה הקשורה לטיסות, לשיט או לתעבורה תחול האחריות על חברת התעופה או התעבורה.
* יתכנו שינויים במסלול הטיול עקב שינוי בזמני טיסות פנימיות וסיבות אובייקטיביות אחרות.
* בצוע הטיול כפוף לתנאים ואחריות כפי שמופיעים באתר האינטרנט.
* יש לוודא שהדרכון בתוקף ל-6 חודשים לפחות.

שערי מטבע
בשל השינויים המשמעותיים החלים מדי יום ביומו בשערי המטבע בחו”ל מול הדולר, ואשר גורמים לייקור של השירותים בדולרים, ייערך חישוב מדויק של הטיול לקראת מועד היציאה ומחיר הטיול יעודכן בהתאם. כל תוספת בגין ייקור זה תחול על הלקוח עד לתשלום מלוא מחיר הטיול בפועל.

תנאי ביטול
* עד 30 ימי עבודה* לפני יציאת הטיול יחויב הנוסע ב-$47 דמי רישום בלבד
* 30-14 ימי עבודה* לפני היציאה יחויב הנוסע ב-$500 + $47
* 13-7 ימי עבודה* לפני היציאה יחויב הנוסע ב-$1000 + $47
* מ-6 ימי עבודה* לפני יציאת הטיול עד למועד היציאה יחויב הנוסע בכל מחיר הטיול כולל כל העלויות הנלוות

* במידה וכורטסו טיסות כלשהן או נקנו שירותים נוספים (ויזה, למשל) יתווספו מחיריהן לדמי הביטול הנקובים

css.php