טיול ספארי בטנזניה

9 יום

כולל 4 שמורות הטבע: אגם מאניירה, שמורת סרנגטי, רמת הנגורונגורו, שמורת טרנגירי

מי יודע מדוע מנפנפים הפילים באוזניהם לפני שהם מריעים מחצצרים? מתי ולמה הקרנף מתעטש? מדוע שומרות האנטילופות על שיניהן ומה עושים אם נתקלים באריה בלילה?
את התשובות לכל אלה ועוד הרבה נגלה בספארי שלנו בטנזניה, שהיא לא רק מהיפות שבמדינות אפריקה, אלא ה יעד מספר 1 לטיולי ספארי באפריקה (!) עם מאות אלפי מטיילים בעונה.

הידעתם כי למעלה ממחצית סרטי הטבע שצילם מוטי קירשנבאום ז”ל התרחשו בספארי בטנזניה? יש לכך סיבה: רבע משטח המדינה המיוחדת הזו – עשרות אלפי ק”מ – הוכרז כשמורת טבע, כיוון שקיים כאן הריכוז הגבוה ביותר של בעלי חיים ל-1 קמ”ר. כך מסתובבים להם בטנזניה לא פחות מ-4,000,000 בעלי חיים הנחלקים ל-430 זנים שונים ומרתקים. גם “חמשת הגדולים של אפריקה” אריה, נמר, קרנף, פיל ובופאלו (תאו), חיים בטנזניה, ועוד לא דיברנו על בעלי הכנף המיוחדים והמרהיבים… עם כל אלה, לא פלא שטנזניה זכתה לכינוי “הכי אפריקה שיש”.
איש חכם אמר פעם שהחיים נמדדים על פי מספר הפעמים בהם נעתקה נשימתך… בטנזניה תוכלו לחוות את משמעות המשפט הזה כמה פעמים ביום.
“הרפובליקה המאוחדת של טנזניה”, זהו שמה המלא, הוקמה ב-1964 כאיחוד של טנגנייקה וזנזיבר. היא שוכנת במזרח אפריקה, גובלת בקניה ובאוגנדה מצפון, ממערב ברואנדה, בורונדי וקונגו, מדרום בזמביה, מלאווי ומוזמביק, וממזרח מחבק אותה חוף הזהב היפהפה של האוקיינוס ההודי.
טנזניה מגישה למסיירים בשמורותיה סיפור של אורחות חיים ונוף עוצרי נשימה, פשוטו כמשמעו. השוני המופלא בין שמורה לשמורה והנופים המתחלפים לנגד עינינו מאגמים להרים, ומהרים ליערות טרופיים, ללועות הרי געש, לנהרות ומפלים הם מהנדירים ביופיים בעולם.
אנחנו נסייר ב-4 שמורות טבע מרתקות, בספארי מהחלומות, בין נופים וצבעים, מעוררי השתאות, שאיתני הטבע פיסלו ועיצבו. נכיר מקרוב את בני ובנות שבטי האזור, מסורות עתיקות
ותרבויות אקזוטיות ונגלה תובנות מרגשות ובלתי נשכחות של משמעות המשפט “האדם הוא תבנית נוף מולדתו”…
בנוסף, נאזין בכול ערב להרצאה המסכמת את כל מה שראינו, בעלי חיים, נופים, תרבויות ומנהגים.

סגור

מסלול הטיול

המיוחד בשמורת טרנגירי הן הסוואנות רחבות הידיים מרחבי עשב עצומים, זרועות עצי באובב בני מאות שנים, שיחים נמוכים ועולם חי עשיר ומגוון, הכולל יותר מ-500 מינים של עופות, עדרים גדולים של פילים, היפופוטמים, אריות, צבועים ואלפי צבאים, בופאלו, אנטילופות, גנו, אימפלות, זברות, ג’ירפות ועוד.

סגור

כך, כבר בכניסה ניתן להבחין בנוף טרופי מפתיע, עשיר ומגוון, שממשיך ליער גשם עשיר, המזכיר ג’ונגל פראי, בו נוכל לפגוש להקות של בבונים, פילים, ציפורים ועוד. היער המיוחד הזה מתקיים במקום הודות למי תהום גבוהים במיוחד.
למרות שטחה הקטן (יחסית), השמורה מגינה על מגוון מרתק של בתי גידול ולמעלה מ-500 מינים של בעלי חיים, ו-400 סוגים של בעלי כנף מרהיבים כמו קורמורנים, שקנאים, ואלפי פלמינגו, הצובעים את האגם בוורוד, אוכלוסיית פילים צפופה ועדרי היפופוטמים מרשימים. אם יתמזל מזלנו נראה את האריות, מטפסי העצים המפורסמים של השמורה. בתום סיור הספארי נצא לשעה קלה של הליכה בין גשרי חבלים התלויים בין צמרות העצים בפארק (Tree-Walk) חוויה מגניבה! לקראת ערב נגיע אל הלודג’.

*שמורה ביוספרית היא שמורת טבע בקרבת מגורי אדם, העונה על שורה של קריטריונים אקולוגיים ותכנוניים הנוגעים לביוספרה (מערכת אקולוגית), כולל פיתוח בר קיימא ושמירה על ערכי טבע מגוונים, במטרה לאזן בין צורכי האדם העכשוויים, העתידיים וערכי שמירת הטבע (מתוך הערך בוויקיפדיה).

סגור

סרנגטי היא השמורה השנייה בגודלה בטנזניה, והיא משתרעת על פני 14,763 קמ”ר כשני שליש משטחה של מדינת ישראל. בשנת 1981 הכריז אונסק”ו על הפארק כאתר מורשת עולמית וכשמורה ביוספרית. השמורה נחשבת ליעד הספארי הטוב ביותר והעצום ביותר באפריקה, בשל כמות ומגוון בעלי חיים שאפשר לראות בו גנו, זברות, ג’ירפות, אנטילופות, אריות, נמרים, צ’יטות, צבועים, ומגוון אינסופי של דורסים. סרנגטי התפרסמה גם בזכות התופעה המרהיבה של “הנדידה הגדולה”. מדי שנה, לקראת העונה היבשה נודדים מעל 2 מיליון גנו, זברות וצבאים במסלול מעגלי בעקבות המזון אל שמורת מסאי מארה שבקניה ובחזרה. העדר הענק משרך את דרכו צפונה, ואיתו מאות אלפי עגלים וסייחים צעירים שעבורם זו הנדידה הראשונה במחזור החיים. המישורים הם רקע לדרמה עוצרת נשימה של מעגל חיים ומוות. טורפים רבים, ביניהם צבועים, אריות, ברדלסים ונמרים, אורבים לעדרים עד הגיעם אל המכשול הגדול ביותר הניצב בפניהם בקצה שמורת הסרנגטי נהר המארה.
לקראת ערב נגיע ללודג’ הממוקם בלב השמורה.

סגור

בתוך המכתש הזה חיים להם לא פחות מ-25 אלף בעלי חיים גדולים, כולל אוכלוסיית האריות והצבועים המנומרים הצפופה בעולם(!). כאן נמצא גם ימת סודה (אגם אלקאלי, בו ריכוז המינרלים גבוה ביותר), נחלים, ביצות, סוואנות, חורש פתוח, יער עצי שיטה ויער גשם הררי, וביניהם מסתובבים עדרי זברות, גנו וצבאים, פילים, אריות, ברדלסים תאואים ולהקות פלמינגו. המכתש הוא גם ביתם של בני שבט המסאי, רועי הבקר המופקדים על שמירת החיות מפני ציד בלתי חוקי. בתום הסיור נעשה דרכנו בחזרה לעיירה קראטו.
אם יספיק הזמן נסייר בעיירה ונבקר בשוק הענק, שיש בו הכול.

סגור
תאריכים ומחירים

תאריכים ומחירים

יציאה
חזרה
ימים
מחיר
תוספת ליחיד
מדריכים
הערות
קובץ להדפסה
12.12.21
21.12.21
9
4990 $
995 $
12.06.22
21.06.22
9
4990 $
995 $

עונת הנדידה

14.08.22
23.08.22
9
4990 $
995 $
18.12.22
27.12.22
9
4990 $
995 $

מחיר הטיול כולל

* טיסה בינלאומית הלוך ושוב (כולל מיסי נמל נכון ליום 1.8.21)
* לינה בבתי מלון ובלודג’ים מדרגה ראשונה
* רכבי מיני ואן גבוהים עם גג נפתח המאפשרים צפייה בחיות בטיולי הספארי
* כניסות לכל האתרים הכלולים כחלק מן הטיול
* מדריך ישראלי דתי מצוות שי בר אילן ומדריכים מקומיים כמתחייב
* כלכלה מלאה כשרה
* טיפים לנותני שירותים בחו”ל

המחיר אינו כולל

* ביטוח נסיעות, בריאות ומטען
* הוצאת ויזה כ-50$ לאדם (תשלום ישולם בכניסה לטנזניה)
* טיפ למדריך הישראלי (מקובל 5$ לאדם לכל יום טיול)

כדאי לדעת

הערות
* ימי שישי ושבת, ימי חג וחול המועד בארץ, ימי א‘ וחגים בחו”ל אינם נחשבים למניין ימי עבודה.
* במידה והוצאו כרטיסי טיסה כלשהן או נקנו שירותים נוספים כגון אשרה וכד‘, יתווספו מחיריהן לדמי הביטול הנקובים לעיל.
* מחיר הטיול מבוסס על מינימום של 15 נוסעים משלמים.
* בכל מקרה של שינוי, ביטול או תקלה הקשורה לטיסות, לשיט או לתעבורה תחול האחריות על חברת התעופה או התעבורה.
* יתכנו שינויים במסלול הטיול עקב שינוי בזמני טיסות וסיבות אובייקטיביות אחרות.
* תנאים ואחריות כפי שמופיעים באתר.
* חשוב לוודא שהדרכון בתוקף ל-6 חודשים לפחות.
* התוכנית מתארת את אתרי הביקור אך לא בהכרח את סדר הביקורים לאורך הימים.
* יתכנו בהחלט שינויים בסדר הערים, האתרים. נעשה מאמץ להגיע לכל האתרים המפורטים.
* שינויים בשער המטבעות המקומיים לעומת הדולר מעל 2% מתאריך מתן ההצעה ועד לתשלום בפועל יחולו על הנוסע.

תנאי תשלום
• בעת הרשמה –300$ לאדם.
• עד 35 יום לפני היציאה – גמר תשלום.

תנאי ביטול
• מרגע ההרשמה ועד 45 ימי עבודה לפני היציאה – דמי הביטול 47$ לאדם בלבד.
• מ- 44 – 30 ימי עבודה לפני היציאה – 30% ממחיר הטיול.
• מ- 29 – 15 ימי עבודה לפני היציאה – 50% ממחיר הטיול.
• מ- 14 – 8 ימי עבודה לפני היציאה – 75% ממחיר הטיול.
• מ- 7 ימי עבודה עד מועד היציאה – 100% ממחיר הטיול.

* במידה וכורטסו טיסות כלשהן או נקנו שירותים נוספים (ויזה, למשל) יתווספו מחיריהן לדמי הביטול הנקובים.

הערת קורונה
בשל המצב הרגיש בעקבות התפרצות נגיף קורונה, החזר מלא על התשלומים במקרה של ביטול בעקבות התפרצות קורונה במדינת היעד המלווה באזהרה של משרד הבריאות.

css.php