סמינר מוזיקלי לצרפת8 יום

העיר באפור: קברט ישראלי בפריז

“אם תרצי שאראה לך את העיר באפור” טיול סיפור ושיר לפריז”
אל מקורות ההשפעה הצרפתית על תרבותנו. מועדון השפן הזריז, בית הקברות של אמני צרפת, ביתה של דלידה, והמלונית בה כתבה נעמי שמר את העיר באפור והיכן עבד בני אמדורסקי.

 

הדרכה: גבי זהר, סיפורי זמר והנחיית שירה: עפר גביש
על המדריכים:
ד״ר גבי זהר – עו״ס קליני ופסיכותרפיסט, עיתונאי ואיש רדיו, מדריך טיולים בחו״ל ומורה דרך מוסמך. מדריך שנים רבות באיטליה, צרפת, ובמקומות נוספים בעולם
עפר גביש – חוקר זמר עברי ומנחה אירועי שירה. מביא את סיפורי השירים בתכניות רדיו וטלוויזיה, בעיתונות ובספרים וב”טיולים מזמרים” שהתרחבו בשנים האחרונות למדינות חבר העמים וכלל אירופה.

טיול מזמר בפריס  בעקבות האתרים המסתוריים, היפים, המיוחדים בהם שרו ויצרו אמנים וזמרים ישראלים. הטיול המזמר יפגיש אותנו עם הסיפורים, השירים והמקומות המזוהים עם שורה ארוכה של זמרים ואמנים ישראלים, משנות ה-40′ וה- 50′ ועד היום. נבדוק כיצד השנסון הצרפתי עשה עליה מפריס לישראל, איפה זה קרה, ומדוע אחרי מטוסי המיראז’ והידע הגרעיני, הקוראסון, הבאגט והקפה אולה, הושפעו הזמרים מישראל מהשאנסוניירים הצרפתים ודחקו את הזמר הרוסי ממצעדי הפזמונים. התרבות של עיר האורות, איב מונטן, אדית פיאף, ז’אק ברל, ז’ורז’ מוסטקי, שארל אזנבור, ג’ורג’ בראסנס, שהתחברה לריקה זראי, בני אמדורסקי, ישראל גוריון, אבי טולדנו, נתן אלתרמן, חיים חפר ורבים אחרים, מבתי הקפה של מונפרנאס, הבוקונרים של ימי ראשון לאורך הסיין, דרך אולימפיה ועד לקברטים של מונטמרטר.

שבעה ימים של חגיגת טעמים, אתרים, ובעיקר – מוסיקה ישראלית שהתחברה לשאנסונים הצרפתיים. טיול ייחודי שבו נשיר יחד עם חוקר המוסיקה עופר גביש את השאנסונים ש”עשו עלייה” לישראל במקומות בהם הושרו על ידי האמנים הישראלים לראשונה.

לא נפסח על המקומות הידועים בפריס, אבל גם נחווה את פריס האחרת, בהדרכתו של גבי זהר, ונשלים חווית קברט ישראלי בפריס בטיול ייחודי, שונה ואחר מכל הסיורים האחרים שהכרתם בעיר באפור.

סגור
css.php