טיול מאורגן לצרפת לשומרי מסורת

סמינר מוזיקלי לצרפת

8 יום

העיר באפור: קברט ישראלי בפריז

“אם תרצי שאראה לך את העיר באפור” טיול סיפור ושיר לפריז”
אל מקורות ההשפעה הצרפתית על תרבותנו. מועדון השפן הזריז, בית הקברות של אמני צרפת, ביתה של דלידה, והמלונית בה כתבה נעמי שמר את העיר באפור והיכן עבד בני אמדורסקי.

 

הדרכה: גבי זהר, סיפורי זמר והנחיית שירה: עפר גביש
על המדריכים:
ד״ר גבי זהר – עו״ס קליני ופסיכותרפיסט, עיתונאי ואיש רדיו, מדריך טיולים בחו״ל ומורה דרך מוסמך. מדריך שנים רבות באיטליה, צרפת, ובמקומות נוספים בעולם
עפר גביש – חוקר זמר עברי ומנחה אירועי שירה. מביא את סיפורי השירים בתכניות רדיו וטלוויזיה, בעיתונות ובספרים וב”טיולים מזמרים” שהתרחבו בשנים האחרונות למדינות חבר העמים וכלל אירופה.

טיול מזמר בפריס  בעקבות האתרים המסתוריים, היפים, המיוחדים בהם שרו ויצרו אמנים וזמרים ישראלים. הטיול המזמר יפגיש אותנו עם הסיפורים, השירים והמקומות המזוהים עם שורה ארוכה של זמרים ואמנים ישראלים, משנות ה-40′ וה- 50′ ועד היום. נבדוק כיצד השנסון הצרפתי עשה עליה מפריס לישראל, איפה זה קרה, ומדוע אחרי מטוסי המיראז’ והידע הגרעיני, הקוראסון, הבאגט והקפה אולה, הושפעו הזמרים מישראל מהשאנסוניירים הצרפתים ודחקו את הזמר הרוסי ממצעדי הפזמונים. התרבות של עיר האורות, איב מונטן, אדית פיאף, ז’אק ברל, ז’ורז’ מוסטקי, שארל אזנבור, ג’ורג’ בראסנס, שהתחברה לריקה זראי, בני אמדורסקי, ישראל גוריון, אבי טולדנו, נתן אלתרמן, חיים חפר ורבים אחרים, מבתי הקפה של מונפרנאס, הבוקונרים של ימי ראשון לאורך הסיין, דרך אולימפיה ועד לקברטים של מונטמרטר.

שבעה ימים של חגיגת טעמים, אתרים, ובעיקר – מוסיקה ישראלית שהתחברה לשאנסונים הצרפתיים. טיול ייחודי שבו נשיר יחד עם חוקר המוסיקה עופר גביש את השאנסונים ש”עשו עלייה” לישראל במקומות בהם הושרו על ידי האמנים הישראלים לראשונה.

לא נפסח על המקומות הידועים בפריס, אבל גם נחווה את פריס האחרת, בהדרכתו של גבי זהר, ונשלים חווית קברט ישראלי בפריס בטיול ייחודי, שונה ואחר מכל הסיורים האחרים שהכרתם בעיר באפור.

סגור

מסלול הטיול

נמשיך לגני טיולרי, אותם גני ארמון, בהם טיילה המלוכה הצרפתית עד למהפכה הצרפתית. בגנים, המתוכננים להפליא, ישנן פינות חמד למנוחה, מזרקות יפות ושם שוכן גם מוזיאון האורנז`רי. זוהי גלריה, אחת מהחשובות בעולם, המציגה עבודות של אמנים אימפרסיוניסטים ופוסט-אימפרסיוניסטים מוכרים כגון סזאן, מאטיס, מודיליאני, מונה, פיקאסו, רנואר ועוד. נמשיך לאחת הכיכרות היפות בפריז – כיכר קונקורד ובה האובליסק המצרי, שנתרם על ידי מוחמד עלי בשנת 1829 מהריסות מקדש לוקסור במצרים. נמשיך לשדרות האליזה. נבקר בבית האופרה ונשיר על מדרגות הכניסה יחד עם הגיטרה של עופר. מכאן – לכיכר ונדום, תמצית הפאר של המאה ה- 17 ובה שוכנים מלון “ריץ” המפואר וחנויות כ”קרטייה”. העמוד, שבמרכז הכיכר, עשוי ארד, שהותך מתותחי הקרב באוסטרליץ בשנת 1805. העמוד מקושט בסצנות צבאיות, כחיקוי לעמוד טריאנוס, אשר ברומא. על ראש העמוד ניצב פסלו של נפוליאון כקיסר, אשר הוחלף מספר פעמים. אחר הצהריים נערוך סיור רגלי בסמטאות הרובע מונפרנאס שבו עברו וגרו סופרים, אמנים, זמרים – מכל העולם וגם אלה שהגיעו מישראל. כולל בית הקפה לה קופול, בו נהגו אמנים רבים מישראל לשתות את קפה הבוקר או הערב שלהם.

סגור

בשוק העצום הזה ניצבים כ-2,000 דוכנים, בהם אפשר למצוא עתיקות נדירות ומה לא…. זמן חופשי להסתובב בשוק. אחר הצהריים נגיע לרחוב ריבולי. המעוניינים יוכלו לערוך סיור באחד המוזאונים – לובר או בגאר ד’אורסיי(בהדרכה בעברית של מדריך מקומי). בתום הסיור, נחזור למלון לקבל את פני שבת המלכה.

סגור

נמשיך בסמטאות אל מוזיאון פיקאסו, מוזיאון אצורים ומוצגים אלפים מיצירותיו של האמן, לצד עבודותיו של פיקאסו, מוצגות במוזיאון גם יצירות של אמנים דגולים נוספים, כגון סזאן ומאטיס. טיול ברובע המארה המשתרע בין כיכר בסטיליה, הוטל דה ויל, נהר הסיין ורובע טומפל. ייחודו של הרובע הוא באדריכלות המרשימה של המבנים, ששרדו מן התקופה שקדמה למהפכה, נעבור בכיכר ווז`, שבעבר הייתה הכיכר המלכותית. זוהי הכיכר העתיקה ביותר בפריס ובה צולמו סרטים רבים. נראה את ביתו של ויקטור הוגו ונמשיך לרובע היהודים במארה. נעצור במרכז פומפידו שהינו מוזיאון לאמנות מודרנית. ונלמד על בנייתו בקונסטרוקציה המשלבת זכוכית וברזל. מכאן לכיכר  לה האל. במרכז לה האל, ששימש בעבר כשוק פירות וירקות, נעבור באחד הפאסאג’ים המדהימים של פריס, נצטט מתוך ספר הבושם, ונבלה זמן חופשי ברחוב סן דני. נספר את סיפורה של אדית פיאף באמצעות הזמרת יונית טובי, זוכת פרס התיאטרון, ששיחקה את דמותה בתיאטרון באר שבע.
בערב: זמן חופשי בשדרות המרכזיות של הרובע הלטיני. אפשרות להינות מאחד ממופעי הג’ז באזור, שבו מרוכזת סצנת המוסיקה הזאת.

סגור

בשוק, אפשר לפגוש דברים נחמדים, כמו חבורות זקנים שמחלקות דפים עם מילות השירים ומוזיקאים מדהימים, שמלבד הופעת רחוב גם מוכרים את הדיסקים שלהם. נמשיך לרובע הלטיני, במקום בו נוסדה העיר – איל דה לה סיטה. האתר המרכזי באי הוא ללא ספק קתדרלת הנוטרדם המפורסמת. היא נבנתה במשך כמאתיים שנה (1163 – 1345) וניצבת על אותה פיסת קרקע, בה עמד מקדש גאלו רומי – בזיליקה נוצרית וכנסיה רומנסקית. הקתדרלה שימשה רקע ליצירתו של ויקטור הוגו משנת 1831 – “הגיבן מנוטרדם”. נבקר בה, ונמשיך לאוניברסיטת הסורבון, גני לוקסמבורג, שוק מקומי מאחורי הפנתאון שבו נהגו הדודאים לפתוח את הבוקר, ונשיר משיריהם. את יום הסיור נקנח  בהליכה קצרה דרך מערך בתי המשפט. בערב נחווה את פריס בלילה, נשוט על הסיין וזמן חופשי בשדרת שאנז אליזה.

סגור

הארמון, הממוקם כ-55 ק”מ מדרום-מזרח למרכז פריז, שימש כמשכנם של מלכי צרפת וריבוניה למן פרנסואה הראשון ועד הקיסר נפוליאון השלישי. הארמון סימל את כניסתו של סגנון הרנסאנס לצרפת, ועבודותיהם החדשניות של אמני הרנסאנס האיטלקיים בארמון היו מקור לעניין, השראה וחיקוי שהתפשטו בהדרגה על פני מערב אירופה וצפונה. גל עבודות האמנות והאומנות ששטף את צרפת בהשראת העבודות בטירת פונטנבלו נודע כאסכולת פונטנבלו, והסגנון אומץ בידי אומנים צרפתים רבים. ב-1981 הוכרזה טירת פונטנבלו, יחד עם הפארק הסמוך אליה, כאתר מורשת עולמית של ארגון אונסק”ו. בתום הביקור, נחזור לפריס, ונחווה את העיר דרך הפאסאז’ים שבין הרובע הלטיני לאודאון, באחד המסלולים האהובים על אמנים ישראלים, אנשי בוהמה מקומיים, סטודנטים ומרצים מהסורבון. נספר את סיפור מהפכת הסטודנטים של 1968, ואת נסיבות כתיבתו של השיר העיר באפור של נעמי שמר עבור להקת גשר הירקון.

סגור

צרפתים מפורסמים מעולם הבידור קבורים בו אף הם, בהם ניתן למנות את אדית פיאף ואיב מונטאן וכן אשתו השחקנית היהודייה סימון סיניורה. נבקר ליד הקברים ונשיר את שיריהם המתורגמים. בצהריים נסע לאולם אולימפיה, האולם שבו הופיעו מיטב אמני ישראל בפריז. נשיר את שיריהם בחזית האולם. נספר את סיפורו של “חבל התלייה” – הכינוי הצרפתי לשלישיית שלושת המיתרים – שמעון ישראלי,צבי בורדו ואריק לביא. אחר הצהריים נעלה למונמרטר, נבקר בכנסיית הסקרקר, נראה את ביתה של דלידה והכיכר על שמה (נשיר פרולה פרולה…לזכרה), נשיר את “הד קולך” במקום שבו שיווק נחצ’ה היימן את השיר לננה מושקורי, ובערב נבלה באחד הקברטים המסורתיים והייחודים של פריס, “השפן המרקד” ובו נשיר בעברית יחד עם האמנים המקומיים.

סגור
תאריכים ומחירים

תאריכים ומחירים

יציאה
חזרה
ימים
מחיר
תוספת ליחיד
מדריכים
הערות
קובץ להדפסה

מחיר הטיול כולל

*טיסות בינלאומית כולל מיסי הנמל והיטל הדלק נכון לתאריך 1.1.2018
*אכסון בבתי מלון דרגת תיירות טובה ו/או ראשונה
*חצי פנסיון לאורך כל הטיול (בוקר וערב) +  הכנת כריכים לצהריים.
*אוטובוס ממוזג בהתאם לתוכנית הטיול
*ביטוח נסיעות, בריאות ומטען, בסיסי
*ביקורים – סיורים וכניסות לאתרים כמפורט בתכנית
*מדריך ישראלי מצוות שי בר אילן ומדריכים מקומיים דוברי אנגלית
*שייט על הסיין

המחיר אינו כולל

*ביטוח נסיעות, בריאות ומטען
*טיפים לנותני השירותים בחו”ל 80€ לאדם
*שינויים במחירי הטיסה המושפעים מהתייקרות היטלי הדלק והביטחון ומיסי נמלי התעופה לאחר תאריך 1.1.2018
*שינויים בשער המטבעות המקומיים לעומת הדולר האמריקאי מעל 2% מתאריך 1.1.2018 ועד לתשלום בפועל יחולו על הנוסע
*טיפ למדריך הישראלי (נהוג לתת $5 ליום לנוסע)
*הוצאות בעלות אופי אישי כלשהן כגון: משקאות בארוחות, טלפונים וכד‘
*כל שרות שאינו מוזכר במחיר כולל

כדאי לדעת

ביטוח:
אנו בשי בר אילן מעניקים לכם הטבה – פוליסת ביטוח בריאות ומטען בסיסית הנרכשת קבוצתית. פוליסה זו מכסה אתכם כאנשים בריאים, עד גיל 75. באם אתם לוקחים תרופות כלשהן על בסיס קבוע, סובלים ממחלה כרונית כלשהי, הייתם מאושפזים בחצי השנה האחרונה או שחל לאחרונה שינוי במצב בריאותכם, הנכם נדרשים להרחיב את הפוליסה בכדי שתהיו מכוסים בהתאמה למצבכם. הרחבת הפוליסה היא על אחריותכם האישית בלבד ותיעשה על ידכם ישירות מול חברת הביטוח!

במקרה של הרחבת הביטוח, עלות ההרחבה בלבד תשולם על ידכם ישירות לחברת הביטוח.

הפוליסה (הבסיסית/המורחבת בהתאמה לפי הצורך) מכסה אתכם בדמי ביטול (כמפורט בסעיף תנאי ביטול) גם במקרה שתאלצו לבטל השתתפותכם בטיול מסיבות רפואיות כפי שמפורט בתנאי הפוליסה.

הטבה זו אינה ניתנת להמרה כספית כל שהיא או לזיכוי.

רק בריאות! וזכרו לא לנסוע לחו”ל ללא ביטוח המתאים למצבכם הבריאותי!

הערות
* ימי שישי ושבת, ימי חג וחול המועד בארץ, ימי א‘ וחגים בחו”ל אינם נחשבים למניין ימי עבודה.
* במידה והוצאו כרטיסי טיסה כלשהן או נקנו שירותים נוספים כגון אשרה וכד‘, יתווספו מחיריהן לדמי הביטול הנקובים לעיל.
* מחיר הטיול מבוסס על מינימום של 25 נוסעים משלמים.
* בכל מקרה של שינוי, ביטול או תקלה הקשורה לטיסות, לשיט או לתעבורה תחול האחריות על חברת התעופה או התעבורה.
* יתכנו שינויים במסלול הטיול עקב שינוי בזמני טיסות פנימיות וסיבות אובייקטיביות אחרות.
* בצוע הטיול כפוף לתנאים ואחריות כפי שמופיעים באתר האינטרנט
* חשוב לוודא שהדרכון בתוקף של 6 חודשים לפחות

תנאי ביטול:
*מרגע ההרשמה 47€ לנוסע בגין דמי ביטול אשר יגבו בכל מקרה ובנוסף:
*מ-21-45 ימי עבודה טרם היציאה לטיול: 30% ממחירו של הטיול לנוסע
*מ-7-20 ימי עבודה טרם היציאה לטיול: 50% ממחירו של הטיול לנוסע
*פחות מ-7 ימי עבודה טרם היציאה לטיול: 100% דמי ביטול כולל כל העלויות הנלוות כגון ויזה וכד‘
*דמי ביטול לטיסות הפנים: כל טיסה שכורטסה, יחולו דמי ביטול מלאים על הנוסע

 

css.php