טיול לוייטנאם

15 יום

מסע מרתק של נופים ותרבות עתיקה

מסע מרתק אל מדינה שבה עדיין ניתן לחוש אותנטיות: וייטנאם, שבה שדות אורז ירוקים, המעובדים על יד נשים בכובעי קש. אתרי טבע מרהיבים כמו מפרץ הלונג עם צוקי גיר הפורצים מן המים. ערים מרתקות כמו הו צ‘י מין סיטי (סייגון לשעבר) – העיר התוססת בווייטנאם. האנוי – בירת וייטנאם, העיר היפה עם המורשת והבירה הקיסרית העתיקה. שבטי מיעוטים ססגוניים בצפון ודלתת נהר המקונג בדרום, שם מתנהלים עדיין חיי יומיום מסורתיים, עם שווקים צפים על המים.

מסלול הטיול

נראה את המאוזוליאום בו חנוטה גופתו של המנהיג הו-צ‘י-מין, אחד האתרים החשובים של האנוי והמהווה דוגמא לפולחן אישיות. נערוך ביקור למאוזוליאום הנמצא בבית בו התגורר הו-צ‘י-מין ומוזיאון על-שמו הבנוי בצורה של פרח הלוטוס. נראה את בית האופרה, שהוא אולי המבנה המשקף בצורה המשכנעת ביותר את ההשפעה הצרפתית על הארכיטקטורה של האנוי. נצפה בפגודת העמוד-האחד, אשר כשמה כן היא, פגודה הבנויה מעץ, סביב עמוד-אבן אחד המייצג את הגבעול של פרח הלוטוס הקדוש והטהור. הסיור יערך ברכב וברגל. נבקר במוזיאון “כלא הילטון האנוי”, שבו נאסרו לוחמי החופש הווייטנאמיים במלחמתם בכובש הצרפתי. ביקור בכלא מזכיר את מוזיאון אסירי המחתרות בירושלים. בתום הביקור נצא מהאנוי בנסיעה לאורך הנהר האדום לאחד מפלאי הטבע של ווייטנאם, הלונג ביי. מימיו השקטים זרועים באלפי איים קטנים וצוקים נישאים המזדקרים מן המים ויוצרים נוף מיוחד במינו. פירוש השם הלונג ביי, “המקום בו יורד הדרקון אל הים”. השם קשור לאגדה על דרקון שיצר את המפרץ ואת האיים עם זנבו המתנופף.

סגור

לאחר ארוחת הערב נצא ברכבת לילה אל עבר אזור השבטים הססגוניים של צפון וייטנאם. הרכבת נוסעת צפונה עד לאזורי הגבול עם סין. לינה בתאים לשניים ברכבת.

סגור

נוכל להתרשם מעצי החזרן (במבו) הענקיים ומהשימושים שעושים הכפריים בהם. בטיול בכפרים נפגוש את אנשי ה-Black H’mong שחלקם מדברים אנגלית מצוינת. מפגש עם הנשים החברותיות מהשבט, במיוחד אם אתם רוכשים מהם מוצרי מלאכת יד, יכול להוביל לשיחה מאד מעניינת על אורחות החיים של בני השבט. בתום הסיור, נחזור למלון להכנות לשבת. לתפילה וארוחת ליל שבת חגיגית במלון.

סגור

לאחר הנאה רגועה מהשוק ניסע חזרה להאנוי. בדרך נבקר בכפרים מקומיים ונראה אנשים לבושים תלבושות מסורתיות, צבעוניות ומרשימות. כמו כן,  נראה  טרסות אורז מתפתלות במדרונות שמסביב.

סגור

נמשיך לטייל בעיר העתיקה, בגשר היפני, ביקור במקדש Phuoc Kien ובבתיה העתיקים של העיר. נמשיך בביקור במוזיאון ובשוק המקומי ונסיים בכפרים בשוליה של הויאן, האחד עוסק בגידול ירקות והשני ביצור כלי חרס ונכיר את סגנון החיים של התושבים בכפרים שבשולי העיר הויאן. נשוט לכפר הקדרים טאן הא שתושביו מתמחים בקדרות והכנת כלי בית מחמר וקרמיקה. את חלקם תראו כבר בדרך אל הכפר, כורתים עצים כדי לחמם את התנור אליו ייכנסו הכלים שאותם מכינים שאר התושבים בחצרות הבתים. ניתן לצפות בתהליך ההכנה באחד מהבתים של התושבים הידידותיים.

סגור

לאחר הנחיתה, נצא לסיור בעיר שהייתה בירת ווייטנאם עד 1975, כאשר צבאות הצפון ניצחו את צבאות הדרום ואיחדו את המדינה. זוהי העיר הגדולה ביותר בוייטנאם, הלב והנשמה של המדינה. עיר דינאמית, תוססת, שמרכזת את הפעילות המסחרית, הכלכלית והתרבותית. בערב, נצא לצפות במופע תיאטרון בובות המים.

סגור

נעצור באחד הכפרים לביקור במטעי פירות טרופיים. נמשיך לאורך התעלות הקטנות ונהנה מהמראות של הדלתה העילית של המקונג. נבקר במקומות בהם המקומיים מנהלים עסקים קטנים ומשפחתיים של ייצור ממתקי קוקוס ופופקורן עשוי אורז. בהמשך נגיע אל הכפר וין לונג – הפנינה הירוקה של האזור בה ניתן לחוש את ההשתלבות הנפלאה עם הטבע. נהנה ממוסיקה וייטנאמית אוטנטית בתוך גן בונסאי. אחר הצהריים נצא חזרה להו צ‘י מין סיטי.

סגור

בביקור נשלב צפייה בסרט המתאר את מלחמת וייטנאם באזור, הפצצות מטוסי B52 האמריקאים, ניסיונותיהם של הכפריים לברוח למסתור, מלחמת הגרילה של הקומוניסטים. אחה”צ נשוב למלון להכנות לשבת לקבלת שבת וארוחת שבת.

סגור
תאריכים ומחירים

תאריכים ומחירים

יציאה
חזרה
ימים
מחיר
תוספת ליחיד
מדריכים
הערות
קובץ להדפסה

המחיר כולל

טיסות בינלאומיות וטיסות פנים בהתאם למסלול הטיול כולל מיסי נמל ודלק נכון לתאריך 1.6.18
רכבת לילה הלוך לסאפה בתאים ל-2 כולל שירותים משותפים
ביטוח נסיעות, בריאות ומטען בסיסי
חצי פנסיון לאורך כל הטיול עם אפשרות להכנת כריכים לארוחה השלישית/ ארוחות שבת
אוטובוס ממוזג ברמה המקובלת במקום
סיורים וכניסות לאתרים כמפורט בתכנית
מדריך ישראלי מצוות שי בר אילן ומדריכים מקומיים דוברי אנגלית
מופעי פולקלור מקומיים בהתאם למסלול הטיול

המחיר אינו כולל

אשרת כניסה לווייטנאם – 50 $. תשלום מראש במשרד.
טיפים לנותני השירותים בחו”ל בסך 80 $
הוצאות הנושאות אופי אישי (משקאות שאינם כלולים בארוחות/ כביסה/ קניות למיניהן/ביקורים/סיורים ומופעים שאינן כלולים בתכנית
טיפ למדריך הישראלי (מקובל 5 $ לאדם לכל יום טיול)
כל פרט שלא ניכלל במחיר הטיול כולל

כדאי לדעת

ביטוח
אנו בשי בר אילן כוללים במחיר הטיול פוליסת ביטוח בריאות ומטען ברמה הבסיסית. פוליסה זו מכסה אתכם כאנשים בריאים. באם אתם לוקחים תרופות כלשהן על בסיס קבוע, סובלים ממחלה כרונית כלשהי, הייתם מאושפזים בחצי השנה האחרונה וכדומה, הנכם נדרשים להרחיב את הפוליסה בכדי שתהיו מכוסים בהתאמה למצבכם. הרחבת הפוליסה היא על אחריותכם האישית בלבד ותיעשה ישירות מול חברת הביטוח!
למי שנזקק להרחבה, תקוזז העלות של הפוליסה הבסיסית הכלולה במחיר הטיול מהמחיר שתידרשו לשלם עבור השדרוג לפי מצבכם הבריאותי.
הפוליסה (הבסיסית/המורחבת בהתאמה לפי הצורך) מכסה אתכם בדמי ביטול (כמפורט בסעיף תנאי ביטול) גם במקרה שתאלצו לבטל השתתפותכם מסיבות רפואיות כפי שמפורט בתנאי הפוליסה.
רק בריאות! וזכרו לא לנסוע לחו”ל ללא ביטוח המתאים למצבכם הבריאותי!

חשוב לדעת
* חיסונים אנו ממליצים בפני כל מטייל לפנות אל לשכת הבריאות הסמוכה למקום מגוריו או למרפאת מטיילים כלשהי להתייעצות בעניין חיסונים נחוצים.
* סדר הביקורים והלינות עשוי להשתנות עקב הטיסות.
* יתכנו שינויים במסלול הטיול עקב שינוי בזמני טיסות פנימיות וסיבות אובייקטיביות אחרות.
* יש לוודא שהדרכון בתוקף ל-6 חודשים לפחות.

שערי מטבע
בשל השינויים המשמעותיים החלים מדי יום ביומו בשערי המטבע בחו”ל מול הדולר, ואשר גורמים לייקור של השירותים בדולרים, ייערך חישוב מדויק של הטיול לקראת מועד היציאה ומחיר הטיול יעודכן בהתאם.
כל תוספת בגין ייקור זה תחול על הלקוח עד לתשלום מלוא מחיר הטיול בפועל.

תנאי ביטול
* עד 45 ימי עבודה* לפני יציאת הטיול יחויב הנוסע ב-$47 דמי רישום בלבד
* 45-14 ימי עבודה* לפני היציאה יחויב הנוסע ב-$500 + $47
* 13-7 ימי עבודה* לפני היציאה יחויב הנוסע ב-$1000 +$47
* מ-6 ימי עבודה* לפני יציאת הטיול עד למועד היציאה יחויב הנוסע בכל מחיר הטיול כולל כל העלויות הנלוות (ויזות !)

* ימי ששי ושבת וימי חג וחול המועד בארץ, וכן ימי א’ וחגים בחו”ל אינם נחשבים למניין ימי עבודה
* במידה שכורטסו טיסות כלשהן או נקנו שירותים נוספים (ויזה, למשל) יתווספו מחיריהן לדמי הביטול הנקובים

css.php