טיול ג’יפים לגאורגיה וארמניה

10 יום

מפסגות מערב אסיה למרומי הקווקז

שתי ארצות אחיות, קרובות פיזית, גאוגרפית, דתית, תרבותית, היסטורית- וכל כך שונות!
הרפובליקה של גאורגיה – מוכרת לנו בשם שהתקבל בארץ – גרוזיה. מדינה על חופי הים השחור מדרום לרוסיה ובשכנות לארמניה, טורקיה ואזרביג’אן. ארץ שבה 500 אגמים וכמעט 2000 נהרות שיופיה הפראי מתנשא לגבהים.
בעבר היתה המדינה חלק מברית המועצות ושליטה הרודן יוסף סטאלין היה מקור גאווה לגרוזינים/גאורגים. היום, כל שנותר מזכרו הוא מוזיאון בטיביליסי, הבירה!

אגדות עם רבות יש בגאורגיה, רובן מעידות על הקשר החם והמיוחד, אותו חשים הגאורגים אל ארצם – ארץ מרתקת: נופים עוצרי נשימה, הרי הקווקז הגבוה המתנשאים לגבהים אדירים ורמות הקווקז ה”נמוך”, דרכים היסטוריות, מצודות ומנזרים ציוריים המתנשאים אל על וצופים על חמדת הארץ, אוכל מיוחד – וחשוב מכל – אנשים מכניסי אורחים, המנצלים כל תירוץ לארוחה טובה, יין משובח וריקודים. נגיע לפינות היפות ביותר בג’יפ וברגל.

ארמניה השכנה מדרום – קבלה את עצמאותה גם היא עם התפרקותה של ברית המועצות אבל מרבית שטחה של ארמניה ההיסטורית מצוי כיום בידי טורקיה.
מכל חלון בירוואן, בירת ארמניה, משתקפת צלליתו המרהיבה של הר אררט, ההר המיתולוגי עליו נחה תיבתו של נוח לאחר המבול. כיום האררט אמנם אינו נמצא בשטחה של ארמניה, אך הוא סמל למורשת של עם בן אלפי שנים ושל המדינה הראשונה בעולם שקיבלה עליה את הנצרות.

בארמניה הטבע מגוון ומפתיע: יערות ירוקים ועבותים, רכסים געשיים עצומים לצד קניונים עמוקים, אגמים ברום ובקעות חצובות באבן חול. בכל פינה ועל כל צוק ניתן לראות כנסייה מרשימה, מבצר שולט או חאן לעוברי דרך, כפרים קטנים ועיירות. הארמנים מרגישים קשר הדוק לתנ”ך ולמורשת וייסדו גם את הרובע הארמני בירושלים העתיקה כסמל לזיקתם ולקשר שלהם לארץ הקדושה. הם מזדהים מאד מדינת ישראל שניצבת כמובן מול עוינות מוסלמית ועם זיכרון השואה שגם הם חוו על בשרם.

אנו מזמינים אתכם לטייל ב”טרנס קווקז”. לחוות ולגעת במגוון הטבעי של החי והצומח, להתבונן באורח חייהם הפשוט והמארח בלבביות של המקומיים, להתוודע להיסטוריה המרתקת, לריחם ולטעמם המשכר של בשר הכבש, הריבות הטבעיות, ירקות הגינה, תבשילי החיטה המלאה, פירות סוף הקיץ המתוק וכמובן הקוניאק הארמני הידוע…

סגור

מסלול הטיול

נמשיך לכפר Gosh לביקור במנזר Goshavank מהמאה ה- 13 ובו חצ’קר עתיק ומפורסם בארמניה. (חצ’קר הוא צלב אבן ייחודי לאומה הארמנית). ארוחת ערב ולינה בעיירה דיליז’אן הנמצאת בלב עמק מיוער ומוריק, בשוליו הדרום מזרחיים של הקווקז הנמוך. בשל אקלימו הממוזג ויופיו “השוויצרי”, הוא משמש גם כמרכז נופש של תיירות מקומית ענפה.

סגור

כיום, האגם מוכרז כפארק לאומי וחופיו משמשים כמוקדי תיירות ונופש. נשוט באגם. בתום השיט ניסע לבקר במנזר המערות Geghard הממוקם בנוף מדהים של הרים ירוקים ונחל הזורם בקניון תלול. המנזר מספק חוויה אקוסטית מקורית, בשל השיטה בה נבנה, מהדהדים הצלילים בחלל הכנסייה במשך 40 שניות. לאחר הסיור ניסע לביקור במקדש גארני, מקדש רומי שהוקדש לאל השמש ע”י המלך טירידאת הראשון. נראה את שרידי המבצר ואת בית המרחץ הרומי. את היום נסיים בירוואן בירת ארמניה והעיר הגדולה במדינה, שנחשבת גם למרכזה התרבותי והתעשייתי. לינה בירוואן.

סגור

נבקר בשרידי קתדרלת Zvartnots – העיר שפירוש שמה בארמנית הוא – ”מלכי השמיים”. הקתדרלה נהרסה ברעידת האדמה במאה ה-10. Echmiadzin ו- Zvartnots  נמצאות ברשימת אתרי מורשת עולמית של אונסק”ו. בהמשך נבקר במצודת אמברד (Amberd) מהמאה ה-7 השוכנת בגובה של 2300 מ’ מעל פני הים למרגלותיו של ההר Aragats (הגבוה בהרי ארמניה – 4091 מ’). אמברד הוא אחד מהמבנים ההיסטוריים שהוקמו בארמניה בתקופת ימי הביניים ושרדו עד היום. נמשיך אל העיר Gyumri בירת המחוז שיראק והעיר השנייה בגודלה בארמניה. העיר נבנתה כמעט מחדש אחרי רעידת אדמה קשה שפקדה את המחוז ב-1988. ארוחת ערב ולינה לינה בגיומרי.

סגור

ניסע לעבר ורדזיה,  עיר מערות שהכילה מעל 6,000 מערות ועד גובה של 13 קומות. נראה מערכת מתוחכמת להשקיה באמצעות תעלות ונצא מהמתחם דרך אחת המנהרות ששמשו ככניסה לעיר. נעבור את הגבול בדרך נעבור ליד המבצר העתיק Khertvisi ונעצור בעיירת Akhaltsikhe שהייתה בעבר מקום מושבם של יהודים.

סגור

מאחלציחה נמשיך בנסיעה לעבר פארק בורג’ומי, מרכזו של קניון ומעיינות מים מינראליים אשר סגולותיהם נודעים לסובלים מחמרמורת. בהמשך נעפיל ברכבל למרומי חלקו העליון של הקניון ונתרשם מהנוף עוצר הנשימה. המעוניינים יוכלו לרדת רגלית בשבילי השמורה. נסיים את היום בקוטאיסי. נגיע למלוננו ונתכונן לשבת, קבלת שבת וארוחת שבת.

סגור

נבקר בשני בתי-הכנסת של יהודי קוטאיסי הפעילים עד היום ובשאר אתרי העיר. נעזוב את העיר בנסיעה על דרך המלך מזרחה, נפגוש את הדרך הצבאית ונעלה עימה צפונה אל תוככי הקווקז הגבוה, לעיירת הסקי גודאורי.

סגור

ניסע לגבלטי למקום בו שני מפלי מים מרשימים. בתום יום מדהים ניסע בחזרה לטביליסי. נחזיר את הג’יפים וניסע למלוננו. בערב נהנה ממופע פולקלור מקומי.

סגור

נסייר על גשר החירות ובפארק. נבקר בבית הכנסת הספרדי שרק לאחרונה הסתיימו בו השיפוצים . ונקנח בגיחה לקניות בשוק דינאמו הידוע. בתום הסיור ניסע לנמל התעופה ממנו נמריא חזרה הביתה. תם ונשלם טיול מרתק בארצות מרהיבות ביופיין.

סגור
תאריכים ומחירים

תאריכים ומחירים

יציאה
חזרה
ימים
מחיר
תוספת ליחיד
מדריכים
הערות
קובץ להדפסה
16.06.19
25.06.19
10
$2490
$230
08.09.19
17.09.19
10
$2490
$230

מחיר הטיול כולל

* טיסות ישירות ת”א – טביליסי – ת”א
* מס נמל והיטל בטחון נכון ליום 1.11.15
* מלונות בדרגת תיירות טובה
* ביטוח רפואי בסיסי ומטען
* חצי פנסיון לאורך כל הטיול + מצרכים להכנה עצמית של כריכים לצהריים
* ג’יפים מסוג 4X4 ניסן פטרול או לנד קרוזר או דומה לו לפי 4 מטיילים בג’יפ
* ג’יפ מנהלה ובו ערכת פיקניק, עזרה ראשונה וציוד חילוץ
* דלק ומכשירי קשר לג’יפים לכל ימי הטיול
* העברות
* טיפים לנותני שירותים מקומיים
* מים מינרלים במסלולי הטיול
* כניסה לאתרים
* מדריכי שטח ישראלי ומקומי מצוות “שי בר אילן”

המחיר אינו כולל

* רישיון נהיגה בינלאומי
* ביטוח ביטול השתתפות עצמית לג’יפים
* הוצאות אישיות (שתייה קלה בארוחות, מזכרות וכד’)
* טיפ למדריך המקומי ולמדריך הישראלי (נהוג לתת כ-$5 ליום לנוסע)
* הוצאות בעלות אופי אישי כלשהן כגון: משקאות בארוחות, טלפונים וכד‘
* כל שרות שאינו מוזכר ב”מחיר הטיול כולל”

כדאי לדעת

הערות
* יתכנו שינויים בלוחות הזמנים אשר לא יפגעו בטיול אך יתכן וישנו את סדר הפעילויות.
* הג’יפים איתם נטייל מושכרים מחברת השכרה מקומית וחלים עליהם כול הוראות השלטונות המקומיים, הג’יפים מבוטחים בביטוח המכסימלי האפשרי במדינה. ההשכרה באחריות המטיילים וכל פגיעה ברכב תגרור השתתפות עצמית. בעת השכרת הרכב יתנו המטיילים את כרטיס האשראי שלהם כביטחון לחברת ההשכרה כמקובל בכל העולם.
* מסלול הטיול עלול להשתנות בשל תנאי מזג אוויר, הוראות השלטונות המקומיים, תקלות טכניות או החלטת המדריך בשטח.
* במידה ואחד או יותר מהטיילים ירצו לחרוג ממסגרת הזמנים של הטיול יחויבו החורגים בתוספת על כרטיס הטיסה (Divide).
* כל המטיילים המעוניינים לנהוג חייבים להצטייד ברישיון הנהיגה הישראלי בינלאומי (פלסטיק).
* יתכנו שינויים במסלול הטיול עקב שינוי בזמני טיסות פנימיות וסיבות אובייקטיביות אחרות.

ביטוח
אנו בשי בר אילן כוללים במחיר הטיול פוליסת ביטוח בריאות ומטען ברמה הבסיסית. פוליסה זו מכסה אתכם כאנשים בריאים. באם אתם לוקחים תרופות כלשהן על בסיס קבוע, סובלים ממחלה כרונית כלשהי, הייתם מאושפזים בחצי השנה האחרונה וכדומה, הנכם נדרשים להרחיב את הפוליסה בכדי שתהיו מכוסים בהתאמה למצבכם. הרחבת הפוליסה היא על אחריותכם האישית בלבד ותיעשה ישירות מול חברת הביטוח!
למי שנזקק להרחבה, תקוזז העלות של הפוליסה הבסיסית הכלולה במחיר הטיול מהמחיר שתידרשו לשלם עבור השדרוג לפי מצבכם הבריאותי.
הפוליסה (הבסיסית/המורחבת בהתאמה לפי הצורך) מכסה אתכם בדמי ביטול (כמפורט בסעיף תנאי ביטול) גם במקרה שתאלצו לבטל השתתפותכם מסיבות רפואיות כפי שמפורט בתנאי הפוליסה.
רק בריאות! וזכרו לא לנסוע לחו”ל ללא ביטוח המתאים למצבכם הבריאותי!

תנאי ביטול
* מרגע ההרשמה $47 לנוסע בגין דמי ביטול אשר יגבו בכל מקרה ובנוסף:
* מ-21-45 ימי עבודה טרם היציאה לטיול: 30% ממחירו של הטיול לנוסע
* מ-7-20 ימי עבודה טרם היציאה לטיול: 50% ממחירו של הטיול לנוסע
* פחות מ-7 ימי עבודה טרם היציאה לטיול: 100% דמי ביטול כולל כל העלויות הנלוות כגון ויזה וכד‘
* דמי ביטול לטיסות הפנים: כל טיסה שכורטסה, יחולו דמי ביטול מלאים על הנוסע.

css.php