טיול ג’יפים במונטנגרו

8 יום

טיול ג'יפים בנהיגה עצמית

מונטנגרו, המדינה הקטנה וההררית שהכריזה על עצמאותה בשנת 2006, הייתה בעברה, אחת מששת הרפובליקות שהרכיבו את יוגוסלביה. פירוש השם מונטנגרו הוא: ההרים השחורים, על שם היער השחור שכיסה בעבר את מדרונותיהם של האלפים הדינריים החוצים את מונטנגרו. המדינה אשר שוכנת לחופו של הים האדריאטי וגובלת בקרואטיה, אלבניה, בוסניה-הרצגובינה וסרביה, עשירה בנופים יפים ופראיים, שמורות טבע מרהיבות, כפרים אותנטיים הבנויים בסגנון ייחודי, ערים ציוריות. נגיע לפינות היפות ביותר בג’יפ וברגל.

מסלול הטיול

בנסיעה סביב המפרץ מתגלים נופי חוף מרתקים, נהרות הנשפכים לים, איים, ערים וכפרים עתיקים שסמטאותיהם נשתמרו כאילו הזמן עמד בהם מלכת, נחשפים לכפרי דייגים ומגדלי צדפות ועוד. בהמשך נצא בדרכנו במעלה ההרים השחורים דרך שני מאגרי מים, סלנסקו מרובה האיים והמפרצים המרשים יותר וקרופאצ’קו שבו חוף רחצה מסודר. שני המאגרים מתפקדים הן לצורך מפעלי חשמל והן כמפעלי השקיה. אחר הצהריים נטפס אל ההר הגבוה לכוון שמורת הדורמיטור בדרכים מתפתלות בהרים. הדרך עוברת ברובה דרך חורש ים-תיכוני שממדיו, צפיפות וגובה  עולים בהרבה על החורש המוכר מהארץ. לאחר יום מענג נגיע למלוננו הנמצא בזבליאק.

סגור

נתחיל בתצפית מרהיבה מאתר הסקי הישן אל עבר חבל הסיניביאנה ונמשיך במסלול ג’יפים הסובב את שמורת הדורמיטור ובמהלכו מתגלות תצפיות נוף מרהיבות על קניון נהר הטרה, תופעות גיאולוגיות מרתקות של קימוט היפוכי תבליט ואחרות. בשמורה כ-20 אגמים אלפינים, המנקזים את שלגי ההר, ואוכלוסייה מקומית המתמחה בגבינות צאן ובחמאת בקר. בהרי הדורמיטור יש שמירה קפדנית על איסור הצייד, דבר המגביר את הסיכוי לצפות בבעלי-חיים שוכני ההרים, וביניהם: צפיר ההרים, שכווי, דב חום, שועל ואחרים. נחזור לזבליאק ללילה נוסף.

סגור

נהר הטארה מתחתר בתוך קניון מצוקי מרהיב ביופיו. בתחילת השייט נתרגל חתירות ולאחר נתפנה ליהנות השייט ומהנוף המרהיב בגדות הנהר. לאורך השייט נעצור לביקור במקומות מעניינים, מעיין היוסטיצה, מקור המים הגדול ביותר של נהר הטרה. נעבור מתחת לגשר הפרטיזנים המפורסם במונטנגרו ונשמע את סיפור הגבורה ממלחמת העולם השנייה, לאורך השייט נעבור אשדות בדרגה בינונית- קלה. לאחר ארוחת צהריים נמשיך בנסיעה לאורך הקניון התחתון של הנהר והכפרים הקטנים לעיירה הציורית קולשין המשמשת כעיירת סקי ומוצא לטיולים בפארק ביוגראדסקה הנמצאת מצפון מזרח לעיירה. הכנות לשבת, קבלת שבת וסעודת ליל שבת.

סגור

דלילות האוכלוסייה באזור, בשל טופוגרפיה קשה, אפשרה ליער להינצל מכריתה ומאפשר לנו לטייל בינות עצי יער המתנשאים לגובה של 40-30 מטר ויותר. במידה ויתאפשר נקיף את אגם הביוגראד. נחזור  למלוננו בקולשין.

סגור

סביב האגמים כפרי רועים עונתיים הרחוקים ומנותקים מהעולם המודרני. בכפר הנידח קוצ’י ניסע בכבישי הרים צרים העוברים בין כפרים ציוריים לאורך יובל קניון נהר הסמיני לכיוון אגם סקאדאר, נחצה את הבירה מונטנגרו – ממלכת ההרים השחורים, ומשם דרך הכפר הציורי ריאקה צרנוביצה, שכונה בעבר ה’מונטה קרלו’ של הבלקנים והיה לעיירת הנופש של המלוכה. נחלוף על העיירה וירפזר, שבעבר הייתה מוקד לפעילות פרטיזנית. בסמוך לאגם נבקר במוזיאון הטבע היחיד במונטנגרו ונצא לשייט בחלקו הביצתי של אגם סקאדאר, הנחשב לאגם המים המתוקים הגדול באירופה. האגם הוא אזור ייחודי של ביצות המכוסות בנופרים ובנימפיאות ועשיר בעופות מים (בהתאם לעונה )חלק מהעופות שוכני קבע, חלקם מקנן בשמורה וחלקם משתמש בה כתחנת ביניים לנדידה. לאחר הביקור נמשיך לבירתה העתיקה של מונטנגרו צ’טינייה. העיר המיוחדת שוכנת על רמה בין מפרץ קוטור לאגם סקאדאר. בעיר רחוב מרכזי אחד, בתים נאים, מבנים עתיקים, ארמון ביליארדה, ארמונו העתיק של השליט נייגוס שנבנה במאה ה- 19 ועוד. בערב נצא לסיור רגלי בנבכי העיר. נחזיר את הג’יפים וניסע למלון.

סגור

העיר העתיקה מוקפת חומה, מטפסת על צלע הר עד למצודה מרשימה המתנשאת מעליה. בהמשך נצא לשייט קסום ומרהיב במפרץ קוטור. לאחר נצא בדרך החוף שתוביל אותנו ל”דוברובניק של מונטנגרו” – עיירת התיירות בודבה, שמשקפת נכונה את הכיוון של מונטגרו בעתיד – התרבות המערבית של אירופה ומהווה את שביל המוצא שלה ליציבות כלכלית. בבודבה עיר עתיקה יפה מוקפת חומה על חצי אי קטן, כשההרים הגבוהים המתנשאים בקרבת החוף מספקים לה תפאורת רקע מקסימה.  נצא לסיור ערב בעיר העתיקה של בודבה. נשוב למלוננו לארוחת ערב.

סגור
תאריכים ומחירים

תאריכים ומחירים

יציאה
חזרה
ימים
מחיר
תוספת ליחיד
מדריכים
הערות
קובץ להדפסה
21.07.21
28.07.21
8
יפורסם בהקדם

המחיר מבוסס על מינימום 4...לפרטים

כלול במחיר הטיול

* טיסה בינלאומית הלוך ושוב
* מס נמל והיטל בטחון נכון ליום 1.3.21
* מלונות בדרגת תיירות טובה
* חצי פנסיון לאורך כל הטיול + מצרכים להכנה עצמית של כריכים לצהריים
* ג’יפים מסוג 4X4 מיצובישי מונטרו או דומה לו לפי 4 מטיילים בג’יפ
* ג’יפ מנהלה ובו ערכת פיקניק, עזרה ראשונה וציוד חילוץ
* דלק ומכשירי קשר לג’יפים לכל ימי הטיול
* כניסה לאתרים
* מדריך ישראלי מצוות “שי בר אילן”
* מדריך שטח מקומי
* טיפים לנותני שירותים מקומיים

לא כלול במחיר הטיול

* רישיון נהיגה בינלאומי
* טיפים לנותני שירותים מקומיים בסך של 50€ לאדם
* ביטוח ביטול השתתפות עצמית לג’יפים – 200€ לג’יפ
* ביטוח רפואי ומטען
* ביטוח שדרוג לספורט אתגרי
* תוספת נהג צעיר מתחת לגיל 26: 110€ לנהג צעיר
* תוספת נהג חדש (פחות מ-3 שנות רישיון נהיגה): 120€ לנהג
* הוצאות אישיות (שתייה קלה בארוחות, מזכרות וכד’)
*טיפ למדריך המקומי ולמדריך הישראלי (נהוג לתת כ-$5 ליום לנוסע(
* הוצאות בעלות אופי אישי כלשהן כגון: משקאות בארוחות, טלפונים וכד‘
* כל שרות שאינו מוזכר במחיר כולל

חשוב לדעת

הערות
* הג’יפים איתם נטייל מושכרים מחברת השכרה מקומית וחלים עליהם כול הוראות השלטונות המקומיים, הג’יפים מבוטחים בביטוח המכסימלי האפשרי במדינה. ההשכרה באחריות המטיילים וכל פגיעה ברכב תגרור השתתפות עצמית. בעת השכרת הרכב יתנו המטיילים את כרטיס האשראי שלהם כביטחון לחברת ההשכרה כמקובל בכל העולם.
* מסלול הטיול עלול להשתנות בשל תנאי מזג אוויר, הוראות השלטונות המקומיים, תקלות טכניות או החלטת המדריך בשטח.
* במידה ואחד או יותר מהטיילים ירצו לחרוג ממסגרת הזמנים של הטיול יחויבו החורגים בתוספת על כרטיס הטיסה (Divide).
* כל המטיילים המעוניינים לנהוג חייבים להצטייד ברישיון הנהיגה הישראלי בינלאומי (פלסטיק).
* ימי שישי ושבת, ימי חג וחול המועד בארץ, ימי א‘ וחגים בחו”ל אינם נחשבים למניין ימי עבודה.
* במידה והוצאו כרטיסי טיסה כלשהן או נקנו שירותים נוספים כגון אשרה וכד‘, יתווספו מחיריהן לדמי הביטול הנקובים לעיל.
* מחיר הטיול מבוסס על מינימום של 20 נוסעים משלמים.
* בכל מקרה של שינוי, ביטול או תקלה הקשורה לטיסות, לשיט או לתעבורה תחול האחריות על חברת התעופה או התעבורה.
* יתכנו שינויים במסלול הטיול עקב שינוי בזמני טיסות וסיבות אובייקטיביות אחרות.
* תנאים ואחריות כפי שמופיעים באתר.
* חשוב לוודא שהדרכון בתוקף ל-6 חודשים לפחות.
* התוכנית מתארת את אתרי הביקור אך לא בהכרח את סדר הביקורים לאורך הימים.

תנאי תשלום
• בעת הרשמה –300€ לאדם.
• עד 35 יום לפני היציאה – גמר תשלום.

תנאי ביטול
• מרגע ההרשמה ועד 30 ימי עבודה לפני היציאה – דמי הביטול 100€ לאדם בלבד.
• מ- 30 – 11 ימי עבודה לפני היציאה – עלות כרטיס הטיסה לאדם בלבד.
• מ- 10 ימי עבודה עד מועד היציאה – עלות כרטיס הטיסה ובתוספת 100€ לאדם.

הערת קורונה
בשל המצב הרגיש בעקבות התפרצות נגיף קורונה, החזר מלא על התשלומים במקרה של ביטול בעקבות התפרצות קורונה במדינת היעד המלווה באזהרה של משרד הבריאות.

css.php