טיול לוייטנאם וקמבודיה

16 יום

פנינת המזרח

עם שי בר אילן מבקרים במקומות הבאים: האנוי, מאי צ’או, הלונג ביי, הויאן, גשר הזהב, סיאם ריפ, מקדשי אנגקור, הו צ‘י מין סיטי, מחילות קו צ‘י, וין לונג יום מדהים בדלתת המקונג.
מסע מרתק אל ארצות שבהן עדיין ניתן לחוש אותנטיות: וייטנאם, שבה שדות אורז ירוקים, המעובדים על יד נשים בכובעי קש. אתרי טבע מרהיבים כמו מפרץ הלונג עם צוקי גיר הפורצים מן המים. ערים מרתקות כמו הו צ‘י מין סיטי (סייגון לשעבר) – העיר התוססת בווייטנאם. האנוי – בירת וייטנאם, העיר היפה עם המורשת והבירה הקיסרית העתיקה. שבטי מיעוטים ססגוניים בצפון ודלתת נהר המקונג בדרום, שם מתנהלים עדיין חיי יומיום מסורתיים, עם שווקים צפים על המים.  גולת הכותרת בקמבודיה היא הביקור במקדשים העתיקים המפורסמים של אנגקור, מהחשובים במקדשי דרום מזרח אסיה, הנמנים על רשימת אתרי המרושת העולמית של אונסק”ו.

מסלול הטיול

בביקור נשלב צפייה בסרט המתאר את מלחמת וייטנאם באזור, הפצצות מטוסי B52 האמריקאים, ניסיונותיהם של הכפריים לברוח למסתור, מלחמת הגרילה של הקומוניסטים. בתום הביקור נמשיך לביקור בטאי נין, עיר המקודשת למאמיני ה”קאו דאי”, דת ווייטנאמית ייחודית המשלבת אלמנטים בודהיסטיים, קונפוציאניים ונוצריים. בערב נצא למופע מרהיב בבית האופרה של הו צ’י מין סיטי.

סגור

נמשיך לאורך התעלות הקטנות ונהנה מהמראות של הדלתה העילית של המקונג. נבקר במקומות בהם המקומיים מנהלים עסקים קטנים ומשפחתיים של ייצור ממתקי קוקוס ופופקורן עשוי אורז. בהמשך נגיע אל הכפר וין לונג – הפנינה הירוקה של האזור בה ניתן לחוש את ההשתלבות הנפלאה עם הטבע. נהנה ממוסיקה וייטנאמית אוטנטית בתוך גן בונסאי. אחר הצהריים נצא חזרה להו צ‘י מין סיטי.

סגור

בתום הסיור ניסע לשדה התעופה ונטוס לסיאם ריפ, הנמצאת בסמוך לעיר המקדשים – אנגקור. מקדשי אנגקור, שמספרם כ-100 במספר, הם שרידיו הקדושים של מרכז שלטוני ודתי גדול אשר נבנו במאות ה-9-13 כדי לפאר את שמותיהם של המלכים של ממלכת חמר. במאה ה-15 ננטשה אנגקור ברובה, והיער כיסה את המקדשים. לפני כ-100 שנה, חוקר הטבע הצרפתי, אנרי מואו, גילה אותה מחדש ומאז ועד היום מתקיימים מאמצים לפינוייה של צמחיית הג’ונגל שמאיימת להרוס לחלוטין את שרידי המבנים.

סגור

נבקר במקדש באיון, המקדש הממלכתי האחרון שנבנה באנגקור בסוף המאה ה-12. המקדש ידוע בכ-200 דיוקני האבן השלווים והמסיביים שבו, הנמצאים על 54 המגדלים שבמקדש. במקדש גם תבליטים רבים, המציגים מגוון ייחודי של סצנות מיתולוגיות והיסטוריות לצד סצנות מחיי היום-יום. נבקר במקדש המפורסם, מקדש אנגקור אשר נכלל ברשימת אתרי המורשת של אונסק”ו .נמשיך למקדש באקהנג אשר נבנה בראש גבעה וממנה נצפה בשקיעה. בערב, נהנה מטיפול רפלקסולוגיה מרגיע.

סגור

השם קשור לאגדה על דרקון שיצר את המפרץ ואת האיים עם זנבו המתנופף. נצא לשיט חוויתי במפרץ בין אלפי האיים, בגדלים ובגבהים שונים, כולם מסלעים קרסטיים, המזדקרים מתוך מי הטורקיז ויוצרים נוף מיוחד במינו.

סגור

המוזיאון לכן נותן תובנה למגוון התרבותי של וייטנאם וגם מסייע בקידום ההרמוניה החברתית-תרבותית בארץ. בתום הסיור נחזור למלון להכנות לשבת, קבלת שבת וארוחת שבת.

סגור

נערוך ביקור בבית בו התגורר הו-צ‘י-מין ומוזיאון על-שמו הבנוי בצורה של פרח הלוטוס. נראה את בית האופרה, שהוא אולי המבנה המשקף בצורה המשכנעת ביותר את ההשפעה הצרפתית על הארכיטקטורה של האנוי. נצפה בפגודת העמוד-האחד, אשר כשמה כן היא, פגודה הבנויה מעץ, סביב עמוד-אבן אחד המייצג את הגבעול של פרח הלוטוס הקדוש והטהור. נבקר במוזיאון “כלא הילטון האנוי”, שבו נאסרו לוחמי החופש הווייטנאמיים במלחמתם בכובש הצרפתי. ביקור בכלא מזכיר את מוזיאון אסירי המחתרות בירושלים. ונצא לטיול אופניים באזור הרובע העתיק של העיר. תם ונשלם טיולינו המרתק בווייטנאם ובקמבודיה. נפרד ממראות וייטנאם המרתקים. ניסע לנמל התעופה ונטוס דרך יעד ביניים חזרה לארץ. נחיתה ביום ה-16.

סגור
תאריכים ומחירים

תאריכים ומחירים

יציאה
חזרה
ימים
מחיר
תוספת ליחיד
מדריכים
הערות
קובץ להדפסה
10.11.24
25.11.24
16
4190 $
795 $
08.12.24
23.12.24
16
4190 $
795 $

מחיר הטיול כולל

* טיסות בינלאומיות וטיסות פנים בהתאם למסלול הטיול כולל מיסי נמל ודלק נכון לתאריך 1.8.23
* חצי פנסיון לאורך כל הטיול עם אפשרות להכנת כריכים לארוחה השלישית/ ארוחות שבת
* אוטובוס ממוזג ברמה המקובלת במקום
* סיורים וכניסות לאתרים כמפורט בתכנית
* מדריך ישראלי מצוות שי בר אילן ומדריכים מקומיים דוברי אנגלית
* מופעי פולקלור מקומיים בהתאם למסלול הטיול
* טיפים לנותני השירותים בחו”ל

המחיר אינו כולל

* ביטוח נסיעות, בריאות ומטען
* אשרת כניסה לווייטנאם – 80$. תשלום מראש במשרד.
* אשרת כניסה לקמבודיה כ- 40$ לאדם. התשלום יבוצע בקמבודיה.
* הוצאות הנושאות אופי אישי (משקאות שאינם כלולים בארוחות/ כביסה/ קניות למיניהן/ביקורים/סיורים ומופעים שאינן כלולים בתכנית)
* טיפ למדריך הישראלי (מקובל 5$ לאדם לכל יום טיול)
* כל פרט שלא ניכלל במחיר הטיול כולל

כדאי לדעת

הערות
• חיסונים: אנו ממליצים בפני כל מטייל לפנות אל לשכת הבריאות הסמוכה למקום מגוריו או למרפאת מטיילים כלשהי להתייעצות בעניין חיסונים נחוצים.
• שערי מטבע: בשל השינויים המשמעותיים החלים מדי יום ביומו בשערי המטבע בחו”ל מול הדולר, ואשר גורמים לייקור של השירותים בדולרים, ייערך חישוב מדויק של הטיול לקראת מועד היציאה ומחיר הטיול יעודכן בהתאם. כל תוספת בגין ייקור זה תחול על הלקוח עד לתשלום מלוא מחיר הטיול בפועל.
• מחיר הטיול מבוסס על מינימום של 25 נוסעים משלמים.
• בכל מקרה של שינוי, ביטול או תקלה הקשורה לטיסות, לשיט או לתעבורה תחול האחריות על חברת התעופה או התעבורה.
• יתכנו שינויים במסלול הטיול עקב שינוי בזמני טיסות פנימיות וסיבות אובייקטיביות אחרות.
בצוע הטיול כפוף לתנאים ואחריות כפי שמופיעים באתר.
• יש לוודא שהדרכון בתוקף ל-6 חודשים לפחות.

תנאי תשלום
• ברגע ההרשמה יחויב הנוסע במקדמה של 500$ לאדם.
• סגירת תשלום: מרגע הפיכת הטיול למובטח.

תנאי ביטול
• עד 60 ימי עבודה* לפני יציאת הטיול יחויב הנוסע ב-47$ דמי רישום בלבד
• 59-40 ימי עבודה* לפני היציאה יחויב הנוסע ב-25% משווי הטיול
• 39-14 ימי עבודה* לפני היציאה יחויב הנוסע ב-50% משווי הטיול
• 13-8 ימי עבודה* לפני היציאה יחויב הנוסע ב-75% משווי הטיול
• מ-7 ימי עבודה* לפני יציאת הטיול עד למועד היציאה יחויב הנוסע בכל מחיר הטיול כולל כל העלויות הנלוות.
במידה וכורטסו טיסות כלשהן או נקנו שירותים נוספים (ויזה, למשל) יתווספו מחיריהן לדמי הביטול הנקובים.
* ימי שישי ושבת, ימי חג וחול המועד בארץ, ימי א‘ וחגים בחו”ל אינם נחשבים למניין ימי עבודה.

css.php