טיול להרי הפירנאים

12 יום

חבל ארץ גדול ומגוון: צפון ספרד וצרפת

בעקבות הקורונה הטיול לא יתקיים במהלך שנת 2020.
תאריכים לשנת 2021, יפורסמו בקרוב.

רכס ההרים המפריד בין צרפת מצפון וספרד מדרום קרוי בשם “הרי הפירנאים”. זהו רכס הרים שאורכו כ-450 ק”מ. וגובהו 3000 מטר. הוא משתרע מהים התיכון במזרחו עד לאוקייינוס האטלנטי במערבו. מאז ומעולם עמד הוא בלב המעבר שבין אירופה לצפון אפריקה. מאז ומתמיד היה זה אזור שעליו נלחמו רבים. צרפתים שרצו לפלוש דרומה, ספרדים שניסו להתרחב צפונה וכמובן מוסלמים שבעידנים שונים פלשו לספרד מצפון אפריקה ונשאו עיניהם צפונה.

הרכס צפוף וקשה למעבר מצפון לדרום ובשל כך התרכזו הלחצים בשוליים במזרח או במערב. הקושי לנוע במרכזו איפשר למעוטים שונים להתבצר ולהתקיים. כך הבאסקים והקאטלונים שהתרכזו בלב ההרים ונמנעו מהתנגשות בשליטים החזקים מהם הן בספרד והן בצרפת.
הנוף מרהיב עין. שפע נחלים זורמים, אגמים ומפלים. עיירות קטנות מוקפות חומה ,כפרים ועיירות על מורדות ההרים, יערות ירוקים ושפע כרמים.
במהלך החורף הרכסים המושלגים מושכים אליהם גולשי סקי. בחדשי הקיץ הגולשים מתחלפים במטפסי הרים, רוכבי אופניים וחובבי ספורט אתגרי בצד משפחות שבאות למנוחה ובקורים נינוחים באטרקציות טבע מרתקות.
ערים עתיקות מימי הביניים כמו בסלו חומות מגן כמו סנטה פאו, טירות עתיקות שנבנו על ידי אדריכלים גאוניים, רחובות צרים וארכיטקטורה עוצרת נשימה.
כנסיות ומנזרים עתיקים, מגדלים ופעמונים לכל פינה סיפור.. כמה וכמה מהאתרים הפכו לאתרי מורשת עולמיים בשל יופיים ובשל ייחודם. גם ההיסטוריה היהודית מורגשת היטב ועיקרה בעיר גירונה שם חי ופעל הרמב”ן. סיור ברובע היהודי “הקהל” ובמוזיאון היהודי במקום מעורר מחשבות ומזכיר לנו ספורי ילדות.
בקצה המערבי פרוש לפנינו מפרץ ביסקאיה. מפרץ ענק על חופה המערבי של צרפת ומצפון לספרד.
העובדה שהמדף היבשתי נמשך עמוק אל תוך האוקיינוס יוצרת מפרץ רדוד שכל תנודה קלה במזג האוויר מרימה את גליו לשיאים ומעוררת סערות רבות. על גדות המפרץ יושבת האוטונומיה הבאסקית שמונה מעל 2 מיליון תושבים.

סגור

מסלול הטיול

מדריד שבעבר היתה לבירת האימפריה הספרדית חובקת בתוכה שפע אוצרות אומנות במוזיאונים ועשרות כיכרות שערים ורחובות מרשימים, שם מונצח העבר המפואר והעשיר של ספרד, “פלאזה אספניה”, “פלאזה מיור” “פלאסה קולון” ו”פוארטו דל סול”. “שער אלקלע” “שער הנצחון” גראן ויה שדרות הפראדו ועוד…

סגור

העיר מלאת החן, עם אמת המים הרומית הכפולה, האלקזר מימי הביניים שצורתו כאוניה האלקזאר שנתן לוולט דיסני את ההשראה ללוגו הפותח את כל סרטיו, והקתדראלה על צריחיה הנישאים והחולשת על העיר. נצעד בין הסמטאות בהם היהודים חיו חיים משגשגים עד לגירושם מספרד ב-1492.

סגור

ונמצא רק כ-25 ק”מ מהים, הרכס בו הרים קרחים ולרוב כתר של עננים, נחצה ע”י נהרות וקניונים ובחלקיו העליונים הוא מכוסה שלג ברוב חודשי השנה. ניסע בין הכפרים הקטנים והעיירות הציוריות ומעברים רבים החוצים את הפארק. נעצור בעיירה פוטס השער הרשמי לפיקוס דה אירופה, עיירה ימי ביינימית מובהקת. חגיגה של אוירה מושלמת.

סגור

נסייר ברגל בסמטאות העיירה העתיקה והציורית. נמשיך לבילבאו, עיר באסקית שהייתה בעבר נמל הצמר הגדול ביותר של קסטיליה. נבקר במוזיאון גוגנהיים השוכן על שפת ובתוך הנהר במבנה מיוחד. נסיים בביקור קצר בעיירה גרניקה שהופצצה על ידי הנאצים בעיצומה של מלחמת האזרחים בספרד והפכה סמל עולמי, ומושא לציורו המפורסם של פיקאסו.

סגור

נעלה ברכבל לתצפית מרהיבה על העיר והמפרץ. בתום הביקור, נחצה את הפירנאים לצד הצרפתי ונבקר בביאריץ, עיר הנופש המפורסמת על חוף המפרץ הבאסקי בדרום מערב צרפת. עיר שבמאה ה-11 היתה לכפר שתושביו התמחו בדייג לווייתנים והפך לעיר נופש. הקיסרית אג’ני, אשתו של נפוליון השלישי – התאהבה במקום, ונפוליאון בנה לה ארמון מפואר ובכך הפכה ביאריץ להיות מקום הנופש המועדף על מלכים, רוזנים ושליטים. נראה את הארמון המשמש כיום כמלון מפואר. נמשיך מזרחה לעבר באיון – בירת חבל הבאסקים הצרפתי. נטייל בעיר היפה המפורסמת בייצור השוקולד – אותו הביאו לעיר יהודים שגלו מספרד ומפורטוגל. נמשיך בנסיעה בינות נופים עוצרי נשימה של פסגות הרים, עיירות וכפרים ציוריים.

סגור

נסייר בין החומות הכפולות והביצורים. בתום הסיור ניסע בחבל מידי-פירנה עד לטולוז שם נגיע למלוננו ונתחיל בהכנות לשבת, תפילה וסעודת ליל שבת.

סגור

השמורה שוכנת בלב הפירנאים הצרפתיים ונחשבת כאחת מהשמורות היפות באזור. העיירה גווארני היא עיירה זעירה בלב הפירנאים הצרפתיים. פרסומה בא בעיקר משום שהיא יושבת בעמק קרחוני יפה, שבראשו חתור הקרקס הקרחוני המושלם בעולם. קרקס גוורני הוא תוצאה של המסת הסלע בבסיס “ההר האבוד” על-ידי קרחון קדום, ששרידיו נראים סמוך לפסגת ההר. נסייר בנוף הררי, עם שפע של מים ויערות של ארזים ואשורים. נמשיך בנסיעה בינות נופים עוצרי נשימה של פסגות הרים, עיירות וכפרים ציוריים. בתום הביקור ניסע ללורד ללינה.

סגור

נטייל בשמורה בין נחלים, מפלים, הרים מיוערים ועמקים קרחונים. על אף שטחה הקטן יחסית (20 ק”מ ממזרח למערב וכ-10 ק”מ מדרום לצפון), היא כוללת בתוכה יותר מ-50 אגמים ומאגרי מים, המשווים לה מראה ייחודי בחבל הפירנאים.  נערוך סיור רגלי בשמורה אליה נגיע בג’יפים ובתום הסיור ניסע במעלה הרי הפירנאים, תוך שאנו חולפים על-פני כפרים טיפוסיים לאזור, נהרות ויערות עד להגיענו למדינה הקטנטנה שעל הגבול בין ספרד לצרפת – אנדורה.

סגור

כאן נותר המקווה אשר ישנן עדויות כי נבנה ב-1264. נמשיך לחירונה – עירו של הרמב”ן, אחד ממרכזי היצירה היהודית בימי הביניים וערש הקבלה היהודי. נטייל בסמטאות העיר העתיקה בין הסמטאות הצרות בעלות האווירה הקסומה וברובע היהודי, ממנו נותרו היום רק שמות רחובות ואוירה מיוחדת. נבקר במוזיאון בו מוצגים פריטי יודאיקה ומצבות קבורה של יהודים. בתום הביקור, נשים פעמינו לעבר ברצלונה.

סגור
תאריכים ומחירים

תאריכים ומחירים

יציאה
חזרה
ימים
מחיר
תוספת ליחיד
מדריכים
הערות
קובץ להדפסה
18.10.20
29.10.20
12
€2690
€685

בוטל עקב הקורונה.
...לפרטים

מחיר הטיול כולל

* טיסה בינלאומית בהתאם למסלול הטיול כולל מיסי הנמל והיטל הדלק נכון לתאריך 1.9.18
* אכסון בבתי מלון דרגת תיירות טובה ו/או ראשונה
* ביטוח נסיעות, בריאות ומטען בסיסי
* פנסיון מלא כשר לאורך כל הטיול (כריכים לארוחה השלישית)
* אוטובוס ממוזג בהתאם לתוכנית הטיול
* ביקורים – סיורים וכניסות לאתרים כמפורט בתכנית
* מדריך ישראלי  מצוות “שי בר אילן”

המחיר אינו כולל

* שינויים במחירי הטיסה המושפעים מהתייקרות היטלי הדלק והביטחון ומיסי נמלי התעופה לאחר תאריך 1.9.18
* שינויים בשער המטבעות המקומיים לעומת הדולר האמריקאי מעל 2% מתאריך 1.9.18  ועד לתשלום בפועל יחולו על הנוסע
* טיפים לנותני השירותים בחו”ל בסך של 100€ לאדם
* טיפ לצוות הישראלי (נהוג לתת $5 ליום לנוסע)
* מופעים שלא כלולים בתוכנית הטיול ובמחיר הטיול
* הוצאות בעלות אופי אישי כלשהן כגון: משקאות בארוחות, טלפונים וכד‘
* כל שרות שאינו מוזכר במחיר כולל

כדאי לדעת

ביטוח
אנו בשי בר אילן מעניקים לכם הטבה – פוליסת ביטוח בריאות ומטען בסיסית הנרכשת קבוצתית. פוליסה זו מכסה אתכם כאנשים בריאים, עד גיל 75. באם אתם לוקחים תרופות כלשהן על בסיס קבוע, סובלים ממחלה כרונית כלשהי, הייתם מאושפזים בחצי השנה האחרונה או שחל לאחרונה שינוי במצב בריאותכם, הנכם נדרשים להרחיב את הפוליסה בכדי שתהיו מכוסים בהתאמה למצבכם. הרחבת הפוליסה היא על אחריותכם האישית בלבד ותיעשה על ידכם ישירות מול חברת הביטוח!
במקרה של הרחבת הביטוח, עלות ההרחבה בלבד תשולם על ידכם ישירות לחברת הביטוח. הפוליסה (הבסיסית/המורחבת בהתאמה לפי הצורך) מכסה אתכם בדמי ביטול (כמפורט בסעיף תנאי ביטול) גם במקרה שתאלצו לבטל השתתפותכם בטיול מסיבות רפואיות כפי שמפורט בתנאי הפוליסה. הטבה זו אינה ניתנת להמרה כספית כל שהיא או לזיכוי.
רק בריאות! וזכרו לא לנסוע לחו”ל ללא ביטוח המתאים למצבכם הבריאותי!

הערות
* ימי שישי ושבת, ימי חג וחול המועד בארץ, ימי א‘ וחגים בחו”ל אינם נחשבים למניין ימי עבודה
* במידה והוצאו כרטיסי טיסה כלשהן או נקנו שירותים נוספים כגון אשרה וכד‘, יתווספו מחיריהן לדמי הביטול הנקובים לעיל
* מחיר הטיול מבוסס על מקסימום של 20 נוסעים משלמים
* חשוב לוודא שהדרכון בתוקף ל-6 חודשים לפחות
* יתכנו שינויים במסלול הטיול עקב שינוי בזמני טיסות פנימיות וסיבות אובייקטיביות אחרות

תנאי ביטול
* עד 30 ימי עבודה לפני יציאת הטיול יחויב הנוסע ב €30 דמי רישום בלבד
* מ-30-14 ימי עבודה לפני היציאה יחויב הנוסע ב-€430
* מ-13-7 ימי עבודה לפני היציאה יחויב הנוסע ב- €780
* מ-6 ימי עבודה לפני היציאה יחויב הנוסע ב- 100% דמי ביטול

css.php