טיול דרך המשי

18 יום

מערב סין ואוזבקיסטן

ההרשמה לטיול מושהית, עד להודעה חדשה של ארגון הבריאות העולמי.
דרך המשי – אשר אורכה כ-6,500 קמ’ מתחילה בשיאן שבסין ומסתיימת באירופה. בדרך זו העבירו סחורות מסין כולל משי, ומכאן שמה. הדרך נחלקה לקטעים. בכל קטע שלטו “מובילים מוסמכים” שהכירו את הדרכים ולא חששו לצאת למסעותיהם. ספינות ענק ומטוסי תובלה החליפו את הסוסים והגמלים, העולם שינה פניו ובשטח נותרו עדויות מרתקות אותן נסרוק בטיול זה.

 

הסיור שלנו יתמקד בשני קטעים עיקריים:
מערב סין – אזור שינג’יאנג על גבול המדבר. נוף ייחודי ומרתק של אגמים אלפיניים (אגמים שנוצרו מהפשרת קרחונים) בצד מדבר צחיח, מדבר הטקלאן. באזור זה חיים שבטים קדמונים, כך שהנוף האנושי מרתק ומגוון. אחד מהשבטים העיקריים באזור הם האויגורים, עם טורקי מוסלמי המהווים מיעוט משמעותי בסין, נאמדים בכ-10 מיליון נפשות. 80% מהם מתגוררים בשינג’יאנג שבצפון מערב סין. האויגורים שייכים לעמי הערבות וכמו הטיבטים הם אינם רואים עצמם כחלק מסין.
אוזבקיסטן – הרפובליקה של אוזבקיסטן נולדה גם היא עם התפרקותה של ברית המועצות. המדינה שהייתה מעבר עקרי על דרך המשי, ראתה פולשים ושליטים שונים. אלכסנדר הגדול, ג’ינג’ס חאן. טימור לנג (טמרליין) הכובש האכזר הפך להיות אבי האומה האוזבקית.
בתולדות העולם היהודי מוכרת היטב בוכרה ו”הבוכרים” שבאים מכאן. היום עומדת אוזבקיסטאן בין רוסיה מחד וארה”ב מאידך ובסיס אווירי אמריקאי פעיל בשטחה. בתקופת השואה ולאחריה ברחו גם הרבה יהודים מאירופה לאוזבקיסטן והשאירו כאן מורשת יהודית מרתקת.

סגור

מסלול הטיול

בקעת טורפן היא מן המקומות החמים בסין ובעולם כולו, אולם מערכת הנדסית מרשימה הפכה אותה לאחת מנאות המדבר החשובות ביותר על דרך המשי, ולמרכז לגידול ענבים, אבטיחים ומלונים. נבקר במערכת ה’קארז’, שהובילה מים מרחק אלפי קילומטרים, מן ההרים השמימיים, ונתהלך בין מטעי הגפנים שניזונים מן המים היקרים האלו. כמו כן נבקר במינארט המפורסם של טורפן.

סגור

מכל רחבי האזור מגיעים למכור כבשים, חמורים, פרות, שטיחים, בדים, סכינים, כלי עבודה, מוצרים מעובדים ועוד. בערב נטוס לטשקנט, בירת אוזבקיסטאן. לאחר הנחיתה העברה לבית המלון.

סגור

נראה את פסלו המרשים של נור אמיר, את האנדרטה לזכר רעידת האדמה, בנייני הפרלמנט, כיכר העצמאות ובנין האופרה. נבקר במוזיאון וספריית הקוראן ובמוזיאון לאמנות שימושית. נסייר בתחנות הרכבת שהן עצמן מעין מוזיאונים עשויים שיש וגרניט.

סגור

יותר מכל היא עירו של טימור לאן הצולע, המלך שהקים אימפריה שנגעה בדלהי, בגדד, מוסקבה וקונסטנטינופול. נבקר בגור אמיר “קבר השליט” – אחוזת הקבר של השושלת הטי מורידית ונטייל ובשוק הידוע של העיר.

סגור

נמשיך לביקור במוזיאון אפרו-סיאב ולמכלול האתרים של שאח-אי-זינדה, שהוא מוזוליאום נרחב לדמויות מן ההיסטוריה של סמרקנד. נסיים בסיור בין המצבות בבית הקברות היהודי ובביקור בבית הגביר היהודי קלנטרוב המשמש כמוזיאון.

סגור

המרכז הפך למוקד עניין מיוחד בו ביקרו גם מנהיגי אומות. נמשיך לעיר בוכרה הבנויה בנוה מדבר ונחשבת ליפה בערי דרך המשי. האתרים של בוכרה מציירים 1,000 שנים של היסטוריה עשירה. נראה את המוזוליאום של אסמאיל סאמאני שהוא אחד המבנים המוסלמיים העתיקים בעולם, את הלבה אאוז- מאגר המים המהווה את מרכז העיר. המאגר הינו אחד ממערכת ענפה של תעלות ומאגרי מים שבוכרה הייתה ועודנה מרושתת בהן.

סגור

נמשיך לביקור במינרט פוי קאליאן המפורסם שהיה  ידוע בעבר כמבנה הגבוה ביותר בעולם ולצידו המדרסה מירא ראב. כמו כן, נראה את המינרט שממנו הושלכו יהודים שסירבו להתאסלם. נשוטט בשווקים המקומיים ונבקר ברובע היהודי: בבית הכנסת, בבית הספר, נעלה אל המבצר הנשקף אל העיר. נגיע לבית המלון להתארגנות לקראת השבת, תפילה וסעודת שישי.

סגור

העיר נחלקת לשניים, חלק אחד בתוך החומות אשר נבנתה במאה ה-18 ובה מצוייה העיר העתיקה והחלק השני, העיר החדשה הנמצאת מחוץ לחומות. היום נטייל בעיר העתיקה. נכנס דרך שער הכניסה המרכזי. נראה את מדרסה מוחמד רחים חאן, אשר משמש היום כמלון. נמשיך לגני רחוב בתי המלאכה. נראה את המוזוליאום של הקדוש פחלון מחמוד.

סגור
תאריכים ומחירים

תאריכים ומחירים

יציאה
חזרה
ימים
מחיר
תוספת ליחיד
מדריכים
הערות
קובץ להדפסה

מחיר הטיול כולל

* טיסות בין לאומיות הלוך ושוב וטיסות פנים בהתאם למסלול הטיול
* מיסי נמל ודלק נכון לתאריך 01/09/18
* אכסון בבתי מלון דרגת תיירות טובה ו/או ראשונה
* בוקר וערב ארוחה מלאה + מצרכים להכנה עצמית של כריכים לצהריים
* אוטובוס תיירים ממוזג לביצוע תוכנית הטיול
* ביטוח נסיעות, בריאות ומטען בסיסי
* סיורים בהתאם לתוכנית הטיול ומדריך מקומי בהתאם לחוקי המדינה דובר אנגלית לרבות דמי כניסה לאתרים השונים
* ויזה לאוזבקיסטן במסגרת הקבוצה
* מדריך ישראלי מצוות שי בר אילן

המחיר אינו כולל

* טיפים לנותני השירותים השונים בחו”ל בסך 140$ לאדם
* ויזה לסין בסך של 100$
* שינויים במחירי הטיסה המושפעים מהתייקרות היטלי הדלק והביטחון ומיסי נמלי התעופה לאחר תאריך 1.9.18
* שינויים בשער המטבעות המקומיים לעומת הדולר מעל 2% מתאריך 1/9/17 ועד לתשלום בפועל יחולו על הנוסע
* טיפ למלווה הישראלי (נהוג לתת 5$ ליום לנוסע )
* הוצאות בעלות אופי אישי כלשהן כגון: משקאות בארוחות / טלפונים וכד‘
* כל שרות שאינו מוזכר ב”מחיר הטיול כולל”, ובכפוף תנאים ואחריות כפי שמופיעים באתר האינטרנט

כדאי לדעת

ביטוח:
אנו בשי בר אילן כוללים במחיר הטיול פוליסת ביטוח בריאות ומטען ברמה הבסיסית. פוליסה זו מכסה אתכם כאנשים בריאים. באם אתם לוקחים תרופות כלשהן על בסיס קבוע, סובלים ממחלה כרונית כלשהי, הייתם מאושפזים בחצי השנה האחרונה וכדומה, הנכם נדרשים להרחיב את הפוליסה בכדי שתהיו מכוסים בהתאמה למצבכם. הרחבת הפוליסה היא על אחריותכם האישית בלבד ותיעשה ישירות מול חברת הביטוח!
למי שנזקק להרחבה, תקוזז העלות של הפוליסה הבסיסית הכלולה במחיר הטיול מהמחיר שתידרשו לשלם עבור השדרוג לפי מצבכם הבריאותי.
הפוליסה (הבסיסית/המורחבת בהתאמה לפי הצורך) מכסה אתכם בדמי ביטול (כמפורט בסעיף תנאי ביטול) גם במקרה שתאלצו לבטל השתתפותכם מסיבות רפואיות כפי שמפורט בתנאי הפוליסה.
רק בריאות! וזכרו לא לנסוע לחו”ל ללא ביטוח המתאים למצבכם הבריאותי!

דמי הרשמה:
* דמי הרשמה $500 לאדם
* עד 45 יום לפני הטיול, השלמה ל-$1500 לאדם
* עד 21 יום לפני הטיול, השלמה ל-100% מעלות הטיול

דמי ביטול:
* מרגע ההרשמה $47 אמריקאי לנוסע בגין דמי ביטול אשר יגבו בכל מקרה
* מ-14-44 ימי עבודה טרם היציאה לטיול: $547 אמריקאי לנוסע
* מ-7-13 ימי עבודה טרם היציאה לטיול: $1047 אמריקאי לנוסע
* פחות מ-7 ימי עבודה טרם היציאה לטיול: 100% דמי ביטול כולל כל העלויות הנלוות כגון ויזה וכד‘
* דמי ביטול בטיסות פנימיות (בטיולים בהם קיימות על פי התוכנית טיסות פנימיות): פחות מ-30 ימי עבודה טרם היציאה לטיול: 100% דמי ביטול לנוסע

הערות:
* ימי ששי ושבת / ימי חג וחול המועד בארץ / ימי א‘ וחגים בחו”ל אינם נחשבים למניין ימי עבודה
* במידה והוצאו כרטיסי טיסה כלשהן או נקנו שירותים נוספים כגון אשרה וכד‘ יתווספו מחיריהן לדמי הביטול הנקובים לעיל
* יש לוודא שהדרכון בתוקף ל-6 חודשים לפחות
* יתכנו שינויים במסלול הטיול עקב שינוי בזמני טיסות פנימיות וסיבות אובייקטיביות אחרות

css.php