הפלגות לקריביים

הפלגות לקריביים

עצי קוקוס, חופים מדהימים, מזג אוויר מושלם בנופים צבעוניים ומרהיבים – כל זאת ועוד בהפלגות לאיים הקריביים.

הפלגה למערב הקריביים >

הפלגה למזרח הקריביים >

האיים הקריביים הם אחד מהיעדים היותר פופולריים לנופש בעולם. בין עצי הקוקוס, החופים המדהימים, התרבות העשירה, מזג האוויר הטרופי וההיסטוריה המקיפה את האזור ניתן בהחלט להבין מדוע אנשים רבים בוחרים לשוט לקריביים. אך, כשמוסיפים לטיולים מאורגנים ספינת ענק המתפקדת כמלון לכל דבר, העוצרת ביעדים השווים ומאפשרת לנפוש בכל רגע בטיול החוויה נעשית הרפתקה אמיתית. הפלגות או ה”קרוזים” נוצרו כדי לאפשר לנופשים לראות את העולם תוך הכלת כל צרכיהם מארוחות לחדר כושר וערבי בידור, ומה טוב כשהנופש כולו כשר ומלווה באנשי יהדות ומאורגן בצורה המאפשרת לקיים את חיי הדת ביחד עם הנופש וגילוי העולם.

על הפלגות בספינת תענוגות

ספינת תענוגות מתפקדת כמלון ענק שצף. השיט מתנהל במתכונת “הכל כלול” מה שמאפשר לאורחים להנות בכל רגע מכל מה שהספינה מציעה. על הסיפון תוכלו למצוא כל מה שאדם צריך על מנת לחוות שגרת חיים מהנה של חופשה. אם נתקפתם ברעב תוכלו לבקר במגוון המסעדות, בתי הקפה והמזנונים הפרוסים ברחבי הספינה, חברת הנסיעות המתאימה תוודא שיש תעודת כשרות במקומות אלו. אם אתם מרגישים שאתם צריכים להתאמן בזמן הנופש תמצאו ספינות עם מסלולי ריצה סביב הסיפון, חדרי כושר מאובזרים ובריכות שחיה. ולגבי בידור לעצמכם ולילדים? במגוון ספינות יש אולם תאטרון ומופעים, ספריה, מועדון לילדים ואולם ריקודים. הנופש על הספינה פועל כך שהספינה שטה בדרך כלל במהלך הלילות ובימים עוגנת במקומות היפים והמעניינים בעולם ומאפשרת לכם לטייל ולחוות כאשר כל צרכיכם מסופקים.

הפלגות לקאריביים

האיים הקריביים

האיים הקריביים הינו שם כולל לכ – 7000 איים שמלבד שמם המוכר והמתגלגל מכילים כמות אדירה של מידע, היסטוריה, טבע, יצורים משונים, חופים צלולים, תרבויות ואנשים מכל קצוות העולם. הנה טעימה ממה שיש לקרייבים להציע.

האיים הקריביים הם קבוצה של איים ומדינות הפזורים בים הקריבי ומסביב לו. מתוך ה7000 רק 50 מיושבים בבני אדם והם מתחלקים לשלוש קבוצות עיקריות:  האנטילים הקטנים, האנטילים הגדולים ואיי בהאמה.

האיים האנטילים הקטנים הם שרשרת איים קטנים בצורת קשת, והם משתרעים מפורטו ריקו ועד חופי ונצואלה. לידם שוכנים האיים האנטילים הגדולים, בניהם ארבעה איים גדולים יחסית: ג’מייקה קובה, היספניול, פורטו ריקו וגם קבוצת איים קטנים בשם איי קיימן הנמצאים מערבית לקובה. איי הבהאמה הם קבוצת איים קטנים השוכנת מדרום מזרח לפלורידה.

בנוסף לקבוצות אלו, ישנם איים קטנים רבים נוספים בים הקריבי, הנמצאים בסמוך לחופי אמריקה המרכזית.

הפלגות מאורגנות לקאריביים

ההיסטוריה של הקריביים

האיים הקריביים נקראים גם איי הודו המזרחית על שם הטעות הגדולה של כריסטופר קולומבוס, כאשר הגיע לאמריקה במחשבה שהפליג להודו. כמו שהשם מרמז, במסעו נחת קולומבוס מגלה אמריקה בפעם הראשונה- באיי הבהאמה. בכך התחיל התהליך המפורסם וארוך שנים של גילוי וכיבוש האזור בתחילה על ידי ספרד ומאוחר יותר על ידי הולנד, אנגליה, צרפת, פורטוגל שוודיה ועוד.

הסיפור של האיים הקריביים מנקודת המבט המערבית מתחיל בכיבוש על ידי האימפריות הגדולות, הירידה במספר הילידים וממשיך דרך שנים רבות של עבדות דיכוי ומאבק עד שלבסוף מגיע לימינו לאחר גל של מהפכות ועלייתן של מדינות עצמאיות כמו הרפובליקה הדומיניקנית, קובה, ג’מייקה וברבדוס. ההיסטוריה של הכיבושים השונים באזור בשילוב עם ההיסטוריה העשירה של הילידים יוצרת שילוב יוצא דופן בין חברות שונות. ניתן להבחין בו במנהגי המקום ובתרבות המקומיים.

טיולים מאורגנים לקאריביים

מסלולי השייט הנפוצים

בכדי לספוג את כל מה שיש לקריביים להציע, מוצעים בדרך כלל שלושה מסלולי שיוט עיקריים באיים. כל המסלולים עובריים באזורים אקזוטיים ועשירים בתרבות אך במקומות עגינה שונים, אז כדאי לחקור על מנת להגיע למסלול האהוב ביותר עליכם.

הקריביים המערביים – מסלול בו היעדים העיקריים הם גרנד קיימן וג’מייקה בעלת הנמלים מפרץ מונטגו ואוצ’ו רויס, אליהם מצורפים האיים קזומל וקוסטה מאיה במקסיקו. בנוסף לכך במסלול כלולים העיר סנט תומס דה קסטיליה בוונצואלה, ובליז סיטי והאי רוטן בטריטוריית הונדורס.

הקריביים המזרחיים – אלו מכילים את איי הבהאמה המפורסמים ועוצרי הנשימה, את פורטו ריקו התוססת, את איי הבתולה הבריטים והאמריקאים ועוד.

הקריביים הדרומיים – יעדי העגינה במסלול זה מתוחים בין פורטו ריקו לחופים הצפוניים של דרום אמריקה וכוללים בין היתר את ברבדוס, סנט לוסיה, דומיניקה, אנטיגואה, ארובה, קורסאו ועוד.

css.php