מטיילים כותבים על אירופה

בהדרכת תחיה תמרי ועופר גביש

טיול למוסקבה וסנט פטרסבורג

דברי תודה לתחיה תמרי ועופר גביש

בסיום הטיול “מעבר לתכלת”

למוסקבה וסט. פטרבורג.

16.8.17  – 24.8.17

השעה כעת 01:00 בלילה , בין יום ג’ (22.8) ליום ד’ (23.8). שעה של ללכת לישון , אבל אני מתיישבת על הכורסא, כאן בחדרי במלוןHOLIDAY INN  SUSCHEVSKY  

 במוסקבה! כדי לכתוב כמה מילות תודה , סיכום ופרידה בתום טיול חווייתי ואינטנסיבי מאד של כ- 9 ימים.

הכרתי ארץ חדשה, מקומות חדשים, תרבות חדשה, אוצרות מדהימים ו – 2 ערים.

את האחת אהבתי ממבט ראשון, זוהי סנט פטרבורג. מיד כשנגלתה לעיניי היא נסכה בי הרגשת רוגע, איזון, הרמוניה, שלוה, כבוד, שוויון, שקט. בעיקר “שקט ארכיטקטוני” נהדר, ומים יפים שזורמים בין חזיתות הארמונות הנהדרים בתעלות רחבות ארוכות ונקיות, מלוא כל העין.

את מוסקבה קשה לי לעכל. הן בגלל השיפוצים בכל פינה רחוב ואתר. הן בגלל “הרעש הארכיטקטוני” שלה. אבל בעיקר בגלל המטענים הרגשיים – יהודיים הקשורים לשמה: תקופת “יהדות הדממה”, הסטליניזם הנורא , משפטי הרופאים והסופרים וכל  הזוועות שהתחוללו כאן.

אבל בעיקר רציתי לומר מילות תודה לכם תחיה ועופר על הטיול שניהלתם והיגשתם לנו מדי יום ביומו, מדי ערב בערבו ומדי שעה בשעתה במשך 9 הימים הללו. הטיול היה מאורגן למופת. ההדרכה שלך תחיה מעמיקה, יסודית ואכפתית. רוויה בערכים, אידיאלים ואנושיות. בספרות, שירה , היסטוריה ויהדות. בהמון ידע ויכולת לחבר בין הדברים בצורה מאד בהירה מדויקת ומשכלת. כך שבאמת למדתי ממך המון והשכלתי! את ידידותית ונענית לכל פניה ושאלה במאור פנים ובגובה העיניים, ולי אישית התכונה הזאת שלך מאד חשובה. כך שלהרגשתי, טיול כזה לרוסיה איתך, הוא לא רק חוויה אובייקטיבית מצוינת, אלא גם חוויה אישית אנושית ואמוציונלית מאד חזקה, חיובית ואותנטית.

עופר ידידי מזה כ – 57 שנים!

(מאז שהגעתי לקבוץ יפתח בגיל 20 ואתה היית בן 9).

אני גרופית שלך! של ההבנה, הידע והאהבה שלך לחקר הזמר העברי. של המוזיקליות שלך. של המלחינים והמשוררים כותבי ויוצרי השירים, אותם אתה מראיין וחוקר ומכיר ונותן לנו להכירם ולהבין את עולמם ומניעיהם. לי אישית הזמר והסיפורים שליוו את הטיול היו מטעמים לנפש ולרוח.  אני אוהבת ומעריכה אותך, את הוריך, אביך ישעיהו גביש ז”ל חברי הטוב, את אמך תמר גביש תבל”א, את 3 אחיך רונן, עידו ואבנר ששלושתם היו תלמידיי. וכעת גם את רונית החמודה שלך. אני מקווה שנמשיך בקשר ההדדי הטוב בינינו עוד שנים רבות.

אני רוצה לציין לשבח גם את עבודת הצוות היפה והשקטה ביניכם תחיה ועופר ולהודות גם לרונית ולצביקה על עזרתם החשובה מאחורי הקלעים.

וכעת אני רוצה לומר כמה מילים לקבוצה.

הייתה לנו שעת חסד של מפגש בין דתיים לחילוניים, חברי קיבוצים ומושבים ועירוניים. מבוגרים יותר ומבוגרים פחות. והנה נוצרה כאן בינינו ישראל אחרת. ישראל של כבוד הדדי, אהבת השונה והאחר, וחיים יפים בשלום, בהבנה , בהדדיות, בהתחשבות ובכיף.

ואני שואלת: למה לא כך הדבר בחיי היום יום של מדינתי-מדינתנו האהובה תמיד?

תודה רבה גדולה לכולכם על חוויה בלתי נשכחת!

ערב טוב לכולכם , הרבה בריאות, שמחות וטיולים יפים

ולהתראות!

שלכם תמר מגדל.

צור קשר חזרה לדף הבית להמלצות מטיילים נוספות
css.php