Developed by JoomVision.com
Logo

Administrator

Administrator

Libero tellus sit ipsum ante eu Curabitur nibh Sed Pellentesque nisl. Nibh quis laoreet mauris mi est quis nibh porttitor.

את הטיול שלנו נתחיל במספר מקומות בהונגריה ונעבור את הגבול לרומניה. ברומניה התקיימה קהילה יהודית גדולה ומגוונת- מחסידים ועד מתנגדים, מתבוללים ורפורמיסטיים. שרידי הקהילה והתרבות שנותרו אחרי מלחמת העולם השנייה, עדיין ניכרים, ואנחנו נתמקד בטיולנו באזורים בהם חיו יהודים דוברי הונגרית, שמנהגיהם ותרבותם כשל הונגרים. לא נפסח על יופייה הגיאוגרפי של רומניה אשר לא מפסיקה להפתיע לרגע- בירוק הבוער מכל פינה: ביערות, בשדות, בין הכבשים הרועות באחו. בערים שנראות כאילו נלקחו מתפאורה של סרט אבירים קלאסי- כולל המגדלים, הצריחים, החומות, הכנסיות והפעמונים. בכפרים שפשוט נותרו במאה שלפני, עגלה רתומה לסוס היא כלי התחבורה העיקרי, טרקטור פיאט "רומני" מטרטר הוא שיא הטכנולוגיה ואת המסמרים עדיין מייצר הנפח. ניתקל גם בפשטות ובחיוך החם של האנשים- בקרן הרחוב, בכיכר העיר, בלב היער או לצד המחרשה בשדה. המקומות בהם נבקר נמצאים באזור הררי ויפה גיאוגרפית אך בעיקר מזמנים זיכרונות וסיפורים על יהודים פשוטים ורבנים מפורסמים שחיו שם, לימדו והנהיגו חסידים רבים.
צריך לחוש כדי להאמין...


0851. יום א' 6/7  תל אביב – בודפשט - טימישוארה
בשעה טובה ניפגש בנמל התעופה בן גוריון ונטוס לבודפשט. לאחר הנחיתה ניסע מזרחה לכיוון רומניה. נגיע לטימישוארה, העיר הרביעית בגודלה ברומניה והעיר המרכזית במחוז טימיש, שידוע גם כאזור החקלאי הפורה ביותר ברומניה. הכינוי המקובל של העיר היה "וינה הקטנה" בשל היותה מרכז תרבות ואומנות חשוב. כאן הונהגה תאורת רחוב חשמלית בפעם הראשונה באירופה  והקדימה לעשות זאת רק ניו יורק באמריקה. התיעוד הראשון על הקהילה היהודית המקומית הוא בן שלוש מאות שנה בלבד אך בבית הקברות ניתן למצוא קברים יהודים אף עתיקים יותר. הקהילה מנתה 7000 יהודים בשיאה ולא פחות משישה בתי כנסת מפוארים. אנו נבקר באחד מבתי הכנסת הללו.

 

2.יום ב' 7/7  טימישוארה – הוניאודורה - סיביו
היום נשים פעמינו לסיביו, אחת הערים היפות ביותר ברומניה. סיביו נבנתה ע"י מתיישבים גרמניים במאה ה-12. העיר העתיקה שמורה היטב ומציגה סגנון בניה גרמני. נטייל לאורך הרחובות הצרים ונתרשם מהבתים והכיכרות הססגוניים. הקהילה היהודית קיימת מאז שהעיר נוסדה אך הייתה קהילה קטנה יחסית ויחד עם זאת, מבוססת כלכלית. אנו נבקר בבית הכנסת הגדול אשר ניבנה בשנת 1899.

 

dreamstime 175089803.יום  ג' 8/7   סיביו – טירגו מורש
בבוקר ניסע לכיוון מזרח. בדרך נזכה לראות את הכפרים של האזור ונשמע על מנהגי המקום.
בהמשך נגיע לטירגו מוארש. לאחר ההגעה, נבקר  בבית הכנסת המקומי.

 

4. יום ד'  9/7   טירגו מוראש - קלוז'
בבוקר ניסע לבירת טרנסילווניה – קלוז'. העיר נוסדה עוד בימי הדאצ'ים ונקראה NAPUCA. אחרי הכיבוש הרומאי העיר נחשבה למרכז עירוני חשוב וזכתה בתואר "קולוניה", התואר הגבוה ביותר שניתן לישוב מחוץ לאיטליה. נבקר בבית הכנסת החדש אשר נבנה בשנת 1887. אמנם הבניין נהרס כעבור 40 שנה על ידי משמרות הברזל האנטישמים אבל ב-1951 בית הכנסת שופץ ונבנה מחדש. בתום הביקור, ניסע לצפון המדינה לאזור מרמורש – שם מלוננו.

 

dreamstime 57428945. יום ה' 10/7    וישאו ,עמק ואסר – סיגט
לפנינו יום חוויתי מיוחד במינו. ניסע לאזור מארמורש. "מארמורוש"  הייתה אחת המחוזות הגדולים בצפון הונגריה  עד להתמוטטותה של הממלכה האוסטרו-הונגרית. לאחר התבוסה המחוז נחלק בין רומניה לצ'כוסלובקיה (היום אוקרינה). מחוז מארמורוש כמעט כולו שטח הררי מלבד עמק נהר הטיסה, שהוא האזור הפורה ביותר במחוז.
את היום נבלה בנופים מדהימים של הרים, יערות, מים. נערוך פיקניק בטבע . בתום יום מהנה זה נגיע לסיגט ונבקר בבית הכנסת המקומי ובביתו של חתן פרס נובל אלי ויזל.
סיגט הייתה מרכז יהודי גדול  כבר באמצע המאה ה-18 ומסביבה עשרות קהילות יהודיות .


     
6. יום ו' 11/7  סיגט – סאטמר - אורדיאה
היום נבקר בשתי ערים חשובות נוספות בטרנסילווניה: סאטמר  ואורדיאה.  בשתי הערים היו קהילות יהודיות גדולות ומשגשגות ואנו נבקר בבתי הכנסת ששרדו בערים אלה, עדות להיסטוריה היהודית המקומית. אחר הצהריים נגיע למלון ונתארגן לשבת.

 

0107. יום שבת 12/7  אורדיאה
לאחר תפילה וארוחת בוקר, נצא לסיור רגלי בסביבת המלון.


          
8. יום א' 13/7         אורדיאה – דברצן – בודפשט
ניפרד מאורדיאה ונצא אל עבר העיר דברצן. דברצן עיר האקדמיה ההונגרית המשופעת במעיינות בריאות, פארקים מרהיבים והרבה סטודנטים ישראליים. ראשית ההתיישבות היהודית היתה בסוף המאה ה-18 ועד מלחמת העולם השניה גדלה עד שהיו בה קרוב ל-10000 יהודים שהיו כ-7 אחוז מתושבי העיר. במלחמת העולם גורשה וחוסלה הקהילה היהודית. בסיורנו בעיר נבקר בבתי הכנסת שנשארו וכן מיתחם הקהילה.  בסיום ביקורנו בעיר נצא אל עבר בודפשט –בירת הונגריה.

 

9.  יום ב' 14/7      בודפשט -  תל אביב
את היום נקדיש לסיור מודרך בבודפשט, עיר גדולה ויפה. נראה את בית הפרלמנט, את מצודת בודה החולשת על האזורים החדשים. את בית הכנסת שהוא הגדול באירופה ושופץ לא מכבר ועוד. לעת ערב, העברה לנמל התעופה וטיסה חזרה לארץ. תם ולא נשלם טיול מהנה שמשאיר טעם של עוד.

{price_tab}

  

המחיר כולל:
* טיסה לבודפשט וחזרה
* מיסי נמל וביטחון כידוע ביום 1 אפריל
* 8 לילות בבתי מלון ברמת 4 כוכבים
* חצי פנסיון לכל אורך הטיול
* אפשרות להכנת כריכים לצהרים
* תוספת ארוחת שבת בצהרים
* אוטובוס צמוד לכל אורך המסע
* כניסות לאתרים שבמסלול
* מדריכה- חיה סלומון

 

המחיר אינו כולל:
* ביטוח מכל סוג שהוא
* הוצאות אישיות
* טיפים לנותני השירותים בחול-5$ ליום
* טיפים למדריך הישראלי
* כל מה שאינו מופיע בסעיף המחיר כולל

{/price_tab}

{moreinfo_tab}


הערות
* ימי שישי ושבת, ימי חג וחול המועד בארץ, ימי א‘ וחגים בחו"ל אינם נחשבים למניין ימי עבודה
* במידה והוצאו כרטיסי טיסה כלשהן או נקנו שירותים נוספים כגון אשרה וכד‘, יתווספו מחיריהן לדמי הביטול הנקובים לעיל
 * בכל מקרה של שינוי, ביטול או תקלה הקשורה לטיסות, לשיט או לתעבורה תחול האחריות על חברת התעופה או התעבורה
* יתכנו שינויים במסלול הטיול עקב שינוי בזמני טיסות פנימיות וסיבות אובייקטיביות אחרות
* בצוע הטיול כפוף לתנאים ואחריות כפי שמופיעים באתר האינטרנט
*חשוב לוודא שהדרכון בתוקף ל-6 חודשים לפחות

 


ביטוח
אנו ממליצים בפני הנרשמים לרכוש ביטוח לטיול מיד עם ההרשמה. דבר זה המבטיח החזר כל הוצאה במקרה של ביטול השתתפות מסיבת אשפוז או חו"ח מות קרוב מדרגה ראשונה (בהתאם לתנאי הפוליסה)

 

תנאי ביטול
• מרגע ההרשמה 47$ לנוסע בגין דמי ביטול אשר יגבו בכל מקרה ובנוסף:
• מ 45 - 21 ימי עבודה טרם היציאה לטיול : 30% ממחירו של הטיול לנוסע
• מ 7-20 ימי עבודה טרם היציאה לטיול : 50% ממחירו של הטיול לנוסע
• פחות מ 7 ימי עבודה טרם היציאה לטיול :100% דמי ביטול כולל כל העלויות הנלוות כגון ויזה וכד‘
• דמי ביטול לטיסות הפנים: כל טיסה שכורטסה, יחולו דמי ביטול מלאים על הנוסע

{/moreinfo_tab}

בהדרכת עקיבא סלע, מנהל המרכז "מירושלים לליטא"
ובהשתתפות תמרה בורודץ', מארגנת, מתאמת ומלווה סיורי שורשים בבלארוס

 

 

 


יום ב' (11/8) – ת"א – מינסק – סלוצק - לנין – לחווה - פינסק (לינה)dreamstime 14266542
לאחר הנחיתה, התארגנות תפילה וארוחת בוקר נצא לכוון דרום ונגיע  לסלוצק, עיר שהתפרסמה בכך שגרו בה יהודים במאות השנים האחרונות. למרות שסלוצק היא אחת הערים היותר קדומות בבלארוס. בסלוצק כיהנו רבנים ידועי שם ביניהם: ר' ברוך משקלוב, הרב יוסף דוד הלוי סולובייצ'יק והרב יעקב דוד וילבסקי, שהקים בעיר את ישיבת סלוצק – קלוצק כסניף של ישיבת סלבודקה. נבקר בשרידי בתי הקהילה היהודית שנותרו, בית העלמין היהודי ואנדרטת הזיכרון לזכרם של יהודי סלוצק שנרצחו בשואה. מכאן נמשיך דרומה לעיירות לנין ולחווא. שתי עיירות טיפוסיות שאוכלוסייתן היהודית מנתה מאות תושבים שהיוו אחוז גבוה מכלל האוכלוסיה במקום. בין שתי המלחמות קיימו הקהילות היהודיות חיי קהילה תוססים, מוסדות חינוך ודת ופעילות תרבותית, ציונית וספורטיבית. עם פלישתם של הגרמנים הגיעה סופה הטראגי של הקהילות בעיירות אלו, כפי שקרה במקומות האחרים. היהודים הוכנסו לגטאות וכעבר זמן לא רב הובלו לבורות הרצח.לחווא נודעה בהתקוממות שהייתה בה ביום הגירוש, מה שהציל חלק מיהודי העיירה. נבקר בעיירות ונראה מה נותר מהשרידים היהודיים בכל מקום, מלבד בתי העלמין היהודיים שחלקם נותר ולא נבזז. בלחווא נראה גם את האנדרטה המרשימה שהוקמה לציון פעולות הגבורה שהתחוללו בעיירה. נמשיך מזרחה כ-80 ק"מ לפינסק, קהילת יהודי פינסק מלאה תפקיד חשוב בהיסטוריה היהודית של האזור. היא גם דאגה להקמת חלק מהעיירות שבסביבה, פינסק ידועה גם עם הקשר שלה לחסידות קארלין שהתמזגה אחר כך עם העיר. לאחר שנסעד ארוחת ערב נצא לסייר ברובע היהודי, נראה את בית הכנסת הגדול, ובית הספר היהודי הפועל במקום  ונסיים את סיורנו על גדות נהר הפריפיאט. 

  

 יום ג' (12/8) – פינסק – יאנוב – מוטלה – קוברין – בריסק
בבוקר נסייםאת ביקורנו בפינסק, נבקר בעוד כמה אתרים מעניינים, להם היסטוריה ומורשת יהודית. נצפה על ביתה של גולדה מאיר ונראה את הגימנסיה בה למד חיים ויצמן ממוטלה הסמוכה. נצא מפינסק ונמשיך דרכנו ליאנוב. היאנובאים מרגישים כפינסקאים. יאנוב מצויינת תמיד כיאנוב ליד פינסק, להבדילה מעוד שני מקומות בשם יאנוב. כאן לפני המלחמה היה רוב מוחלט של יהודים, אבל עם שרפת הגטו נשרפו כל בתי העץ של היהודים ומה שנשאר כיום זה רק הככר הגדולה והמרכז הקהילתי שנבנו על שטחו של הגטו היהודי. ראש העיריה מאוד אדיבה ומקבלת אורחים בחמימות, יש הטוענים שיש בה ניצוץ יהודי. היא מספרת שכיום מתגוררים בינובה שני יהודים בלבד. נמשיך למוטלה (מוטיל בשפת המקומיים), מקום הולדתו של נשיא מדינת ישראל הראשון חיים וייצמן. אנשי העיירה גאים בכך והנציחו את הבית בו גר הנשיא. נבקר במוזיאון קטן שהוקם בעיירה ואם יהיה ישחק לנו המזל נוכל לצפות בתוכנית קצרה של הפולקלור המקומי. כשנצא מהעיירה נעבור דרך בית העלמין היהודי ששרד. נמשיך בדרכנו לבריסק (ברסט בשפתם) בדרך נחלוף בעיירה ציורית ששופצה לאחרונה על ידי העיריה – קוברין. נעבור בסמוך לבית הכנסת בעיירה, נספר על חסידות קוברין ומייסדה ר' משה מקוברין שקבור בבית העלמין במקום. משם נמשיך כחצי שעה לבריסק שהייתה היישוב הסובייטי הראשון שהותקף על ידי הגרמנים. על גבורת מגיני העיר אל מול הצבא הגרמני המתקרב, זכתה העיר והמבצר שבה במדליית "מבצר גיבור ברית המועצות". נבקר במבצר ובסביבתו ונצפה בעוצמה שהסובייטים יודעים לשוות לאנדרטאות ולסימני זיכרון. לפני שנגיע למלון נסעד ארוחה חמה ודשנה בבית חב"ד שבעיר ונסייר ברובע היהודי. בריסק היא עירו של ר' חיים ה"בית הלוי" ממשפחת סוללובייצ'יק. נטייל ברחובות היפים שהי בעבר רחובות הגטו היהודי, חלק מהבתים עדיין נותר, ביניהם ביתו של ר' חיים. נתייחד ליד האנדרטה שהוקמה במקום לזכרם של יהודי בריסק והסביבה שנרצחו בשואה, בסמוך רחוב בודינובר, "הרחוב הקדוש של בריסק", בו מצוי כיום הקולנוע של העיר, האולם הקטן של בית זה היה בית מדרשם של גאוני בריסק, ליד בית הכנסת הגדול. עייפים אך מרוצים נג יע למלון.

 

dreamstime 8559624יום ד' (13/8)   בריסק-  ברונה גורה–רוז'ינוי – ג'טל – סלונים -  חוטאר – גרודנה
בבוקר נסיים את ביקורנו בעיר בריסק, נפגש עם ראש הקהילה ונבקר במוזיאון שנפתח במרתף בית הקהילה. נצא מהעיר לכוון צפון , התחנה הראשונה שלנו בברונה גורה, זה המקום בלב היער, ליד פסי הרכבת, אליו הובאו יהודים מבריסק, מהעיירות בסביבה ומקוברין, ברכבות והוצאו להורג. במקום נמצאות כמה אנדרטאות לזכר הנספים. לאחר טקס זיכרון קצר, ניפגש עם תלמידי בית הספר שבכפר הסמוך, ותושבי המקום ובראשם הכומר של הכנסייה הייחודית בעיירה יארחו אותנו, ויופיעו בפנינו בכמה קטעי פולקלור. תהיה רוז'ינוי. עיירה טיפוסית השוכנת בצומת שבין בריסק, מינסק וסלונים. נוכל לראות בעיירה את שרידי בית הכנסת המפואר שהיה שם ומה שנותר מבית העלמין היהודי. עם בני העיירה נמנה גם ראש ממשלת ישראל יצחק שמיר. נמשיך צפונה לג'טל (ג'טלאווה) עיירה שבה נטבחו למעלה מ-4000 יהודים והשאר הצטרפו לפרטיזנים. השמועה שחיו ביערות הסביבה "יהודי ג'טל המבודדים" עשתה לה כנפיים והרבה יהודים ניסו להצטרף אליהם. נבקר גם בבית העלמין החדש בו נקבר לפני מספר שנים מפקד פרטיזנים יהודי שנהרג ב-1942 ועצמותיו הועברו לכאן לאחרונה בטקס יהודי מכובד. לא נסיים את הביקור לפני שנבקר במוזיאון קטן שנפתח ע"י 3 בנות מקומיות המתעניינות בשואה ואפילו הספיקו לבקר ביד ושם וללמוד על עוללות הנאצים ליהודים. מכאן נמשיך לסלונים, עיר במערב בלרוס, ממנה יצאה חסידות סלונים הנחשבת לאחד הזרמים הידועים והייחודיים שבתנועת החסידות. נסייר בעיר ונראה את הככר הגדולה שמסביבה עמדו מבני הציבור של הקהילה, בית הכנסת שנשאר עומד,נמשיך לתחנת מכבי האש ולידה בית הספר ובית כנסת של המזרחי, בית החולים היהודי הממשיך לשמש גם כיום כבית חולים נמשיך בתצפית על הגטו מעבר הנהר, ונסיים בביקור בבית העלמין היהודי. נמשיך בדרכנו לגרודנו, ונעבור דרך ביתה של מדריכתנו תמרה בחוטאר. בגרודנה נתמקם במלון במרכז העיר העתיקה, ונצא לארוחת ערב שהוכנה על ידי בית חב"ד במקום, בדרך נחלוף על בתי היהודים הרבים שחיו בגרודנה בין שתי המלחמות ולפני כן.

 

dreamstime 17929147יום ה' (14/8) -  גרודנה – ראדין – יערות הפרטיזנים – לידה
בבוקר נשכים קום כדי לסיים את הביקור בגרודנה ולהספיק לבקר ולספר את סיפור הפרטיזנים. את הסיור בעיר נתחיל בבית הכנסת הגדול שעומד בתפארתו ומשופץ בימים אלה. נסייר בגטו היהודי, נעצור ליד שער הגטו, נספר את סיפורו ונערוך שם טקס זיכרון,  נמשיך ונעבור ליד המבנה הסמוך, בית ספר "יבנה", בית ספר "תרבות ובית כנסת נוסף המשמש כיום כמרכז ספורט. בגרודנה היו 2 בתי קברות – הישן והחדש, על בית הקברות הישן נבנה אצטדיון גדול ולידו הוקמה אנדרטה לזכר יהודי גרודנה, כאן נספר על יהדות גרודנה בתפארתה. נמשיך מזרחה לכוון ראדין, עיירה קטנה בה ישב ה"חפץ חיים". בביקור בראדין נראה עיירה אוטנטית על בארות המים והבתים כפי שהיו לפני למעלה מ-100- שנים. נבקר באולם הישיב – בית מדרשו של ה"חפץ חיים", נפקוד את קברו ששופץ לאחרונה, בבית העלמין הזה גם נקברו חיים תושבי ראדין והסביבה על ידי הגרמנים ועוזריהם.. בהמשך דרכנו ללידה נעבור ביערות ששימשו מחסה לפרטיזנים ובמיוחד לקבוצת ביילסקי.כאן נשמע על החיים ביער, וננסה לשוות לעצמנו מה אכלו כיצד חיו ואיך התנהלו חיי המשפחות. נמשיך ללידה  לאכול ארוחת ערב חמה, בזמן הארוחה תערך הופעה של להקת השלום מן הקהילה היהודית, נשוחח עם נציגי הקהילה ונשמע על החיים היהודיים של בלארוס העכשווית.

 

יום ו' (15/8) - לידה - איביה – נבורדוק – מיר -  מינסק (לינה)
לאחר סיור בלידה, נעבור דרך קבר האחים שבו טמונות 7000 גופות יהודים מלידה, באתר מוצג פסל מיוחד שנעשה ע"י אומנים מקומיים. האתר מתוחזק היטב ע"י עירית לידה. נמשיך מכאן לאיביה נבקר במרכז העיר בו היו שלשה בתי כנסת, על אחד מהם הציבו שלט בעברית, רוסית ואנגלית. ליד בתי הכנסת בניין בית הספר היהודי. נבקר במסגד הייחודי של הטטרים ובמוזיאון תרבויות העמים,בה מוצבת תערוכה של אישים חשובים המוכרים לנו, ביניהם: מנחם בגין, שמעון פרס, מארק שאגאל, החפץ חיים ועוד'. נמשיך לכוון אתר ההריגה ונעבור בדרכנו דרך הכנסיה בו נצטוו היהודים להתפשט. נסיים את הביקור באיביה במקום שבו הוצאו להורג תושבי העיר, בטקס זיכרון ליד המצבה במקום. מכאן נמשיך לנובורדוק. בדרך כבר נתחיל בסיפור חייהם של הפרטיזנים שחיו באזור – במיוחד קבוצת האחים ביילסקי , מה מייחד קבוצה זו, ומה היה הויכוח האידיאולוגי בין קבוצות הפרטיזנים. בגטו בנוברדוק נספר את סיפורם של יהודי העיר, נבקר במוזיאון שהוקם בתוך הגטו היהודי, בעזרתה של הגב' תמרה וירשצקייה שפעלה לבניית המוזיאון. נצפה במנהרת הבריחה. נעבור בככר העיר, מרכז החיים היהודי במקום, בו עמדו בתי הכנסת והישיבה. בסמוך  מוזיאון לזכרו של אדם מיצקביץ שחי בנובורדוק. נבקר בבית הקברות היהודי, כאן הציבו אנדרטת זיכרון לתושבי העיר שנרצחו בשואה. כשנצא מן העיר נעבור ליד אחד מבורות הרצח. נמשיך לכוון מזרח ונגיע  למיר, שמה של העיר נודע בעולם היהודי בזכות הישיבה שפעלה במקום משנת 1815 ועד לכניסת הנאצים ב-1939, כאשר בית הישיבה נהפך לקולנוע (כיום הוא סניף דואר), במיר נצפה במה שנשאר מהעיירה היהודית, מבני בתי הכנסת ותלמוד תורה, נחלוף ליד המנזר ונספר את סיפור הגטו והבריחה , נעבור בבורות הרצח נצפה במבצר, טירת רדזוויל, ואם יהיה פתוח, נכנס לבקר במוזיאון שבמקום. נמשיך בדרכנו למינסק לקבל את השבת. לאחר התארגנות במלון נצעד לבית הכנסת לקבל את השבת ולאכול ארוחת שבת חגיגית.

 

dreamstime 10894280 1שבת (16/8) -  מינסק והסביבה
 סיור רגלי במינסק, נבקר בעיר העתיקה ובגטו היהודי, מהגדולים שבאירופה, נספר את סיפורם של היהודים בגטו ונסיים בהליכה בתוואי של מצעד המוות של הקבוצה האחרונה של יהודי הגטו עד לבורות הרצח לידם הוקמה אנדרטת "ימה" המרשימה. תפילות בבית הכנסת וארוחות בבית חב"ד .

 

יום ראשון (17/8) -  מינסק – וולוז'ין – אושמיאני – וישניבה -  מינסק (לינה)
בבוקר נצא לוולוז'ין, העיר שבה הוקמה הישיבה הליטאית הראשונה על ידי רבה של וולוז'ין, ר' חיים. בישיבה זו, שהבניין שלה עומד עדיין, למד גם ח.נ.ביאליק ועליה הוא כתב את שיר "המתמיד", נפקוד את בית הקברות היהודי וליד קברו של ר' חיים נרחיב על תורתו וספריו. לאחר סיור קצר בוולוז'ין, נספר על יהודי וולוז'ין בשואה אלה שנרצחו ואלה שברחו ליערות והצטרפו לפרטיזנים. נעזוב את וולוז'ין לכוון אושמיאני. עיר נפה במחוז וילנה, כ-50 ק"מ מזרחית לווילנה. נוסדה במאה העשירית. הבתים הראשונים נבנו על שפת הנהר אושנינקיה, יהודי אושמיאני נזכרים בתיעוד בשנת 1765,  בעיירה פעלו מוסדות יהודיים רבים, בתי ספר בתי כנסת, בתי מדרש והייתה פעילות ציונית ענפה. פעילות היהודים נקטעה עם כניסתם של הגרמנים ביוני 1941, היהודים הוכנסו לגטו, חלקם נרצחו באקציות שונות ולבסוף כמה אלפים שנותרו הובלו ברכבות , לפונאר ולקובנה שבליטא, תוך כדי שיתוף ראש היודנארט והמשטרה היהודית בוילנה. בביקורנו נספר על הדילמות שהיו בעניין זה. נבקר במבנה בית הכנסת שנותר, בית ספר תרבות, בתי היהודים שנשארו וככר העיר. נמשיך בסיורנו לעיירה וישניבה, וישנבה היא מקום הולדתם של שמעון פרס, נשיאה ה-9 של מדינת ישראל, יהושע רבינוביץ ראש עיריית תל אביב, ונחום גולדמן, שנמנה עם מייסדי הקונגרס היהודי העולמי והיה נשיאו במשך שנים רבות. גם כאן נבקר בעיירה, נצפה על בתיה ונסיים בביקור במצבת הזיכרון שהוקמה במקום הרצחם של למעלה מ-2000 יהודי העיירה. נחזור לעיר הבירה מינסק ללינה.


יום שני (18/8) מינסק –דודוטוק – בוברויסק – מוגילב (לינה)

בבוקר נצא דרומה לכוון בובורויסק, בדרך נעבור ליד עיירה בשם דודוטיק, 40 ק"מ דרומית ממינסק. ליד הכפר מוזיאון אטנוגרפי, מוזיאון פתוח בחיק הטבע המתאר חיים ברוסיה הלבנה במאה ה-19. במקום ניתן לראות ולחוות מלאכות מסורתיות כמו אריגה, אפיה, נגרות, תעשיית יין, מלאכת רקמות יד ועוד'. כל זאת בבתים אוטנטיים מעץ ומחציר. למי שלא אוכל כשר ניתן לחוות חוויה של ארוחה מאותם הימים במסעדה הפתוחה לקהל הרחב. בסמוך טחנת קמח שניתן להפעילה באופן עצמאי וללמוד מקרוב את טכניקת טחינת הקמח. נמשיך דרומה לעיר בובורויסק. עיר המונה קרוב לרבע מליון תושבים. עיר עתיקה שישבו בה כבר במאה החמישית. בין שתי המלחמות היה בה רוב של יהודים, באותו זמן הקהילה היהודית הפעילה מודות חינוך דת וצדקה רבים.  נבקר בבית הכנסת המשמש כיום כמרכז חב"ד בעיר, חב"ד מפעילה בעיר גם בית ספר יהודי. נבקר גם בבית העלמין היהודי המטופח ונוכל לזהות במקום מצבות רבות של משפחת כצנלסון, כאן היה מקום הולדתו של ברל כצנלסון וגם של דוד שמעוני. יהודי בוברויסק נרצחו בשואה בבורות שנחפרו ליד הכפר הסמוך קמינקא, במקום הוצבה אנדרטת זיכרון. לפני מספר שנים נבנתה אנדרטה בעיר לכבודם של חסידי אומות העולם מהעיר והסביבה. ליד האנדרטה נספר מקצת מפעולותיהם.


יום שלישי (19/8) מוגילב – חאטין – מינסק (שדה התעופה) – ת"א
 היום הוא היום האחרון לסיור. בבוקר נצא לכוון העיר הגדולה מוגילב (מוהילב), היא עיר במזרח בלארוס, קרוב לגבול עם רוסיה. מוהילב היא עיר ראשית של מחוז מוהילב. היא העיר השלישית בגודלה בבלארוס ומונה כ-365,000 תושבים. העיר שוכנת לצידו של נהר הדנייפר. בעבר היו בעיר חיים יהודיים פעילים ופוריים, היו מספר לא מבוטל של בתי כנסת שכיום משמשים לבנינים ממשלתיים ויהודים רבים גרו בה. יהודי מוהילב , גורלם היה בשואה כגורל אחיהם בשאר המקומות. רוב רובם נרצחו לאחר שהעבירו אותם לגטו בצפיפות רבה. הרצח נעשה באמצעים שונים וכאן הופעלו גם משאיות גז בהם נרצחו היהודים. גם בית הסוהר של העיר ידוע לשימצה. לכאן הובאו כל היהודים שנמצאו במסתורים בעיר ונרצחו במקום. כיום מתגוררים בעיר מוהילב כ-5,000 יהודים. בעיר מתגורר שליח חב"ד הפועל מטעם "איגוד הקהילות היהודיות בחבר העמים" לקירוב יהודים ליהדות, אשר מפעיל בית ספר יהודי ובית כנסת, ומחייה מחדש את החיים היהודיים בעיר. 
נצא לכוון שדה התעופה בדרך נעבור בחאטין. כפר שנהרס ונשרף ע"י הגרמנים, כנקמה על רצח אחד הקצינים, כאן נרחיב את הסיפור על הפרטיזנים הרוסים, ונבקר ב"בית הקברות לכפרים" המנציח באנדרטאות מרשימות את בתי הכפר של חאטין ועוד 185 כפרים נוספים שנשרפו ע"י הגרמנים כנקמה על פעולות הפרטיזנים.
 נמשיך בדרכנו לשדה התעופה לחזור ארצה עייפים אך מלאי חוויות.

 

ייתכנו שינויים במסלול, טל"ח

{price_tab}

  

המחיר כולל :
 
* טיסה סדירה מתל אביב לריגה ומוילנה לתל אביב
* מיסי נמל בטחון ודלק
* סיורים מודרכים בלוויית מדריך מקומי דובר עברית
* ביקורים וכניסות לאתרים המפורטים במסלול
* 8 לילות אירוח בבתי מלון בדרגת תיירות טובה
* כלכלה: כל ימי הטיול מבוססים על חצי פנסיון (ארוחת ערב על בסיס דגים, ירקות ופירות,ארוחות שבת בשריות)
* מים מינראליים בדרך
* אוטובוס תיירים ממוזג וצמוד
* מדריכים ישראליים מומחים
* דמי רישום ובטוח ביטול
* ויזה לבלארוס

 
המחיר אינו כולל:
 
* הוצאת דרכון  (יש להצטייד בדרכון בר תוקף לחצי שנה לפחות מיום היציאה לטיול)
* בטוח רפואי ובטוח מטען
* טיפים
* הוצאות אישיות וארוחות שאינן מפורטות בתוכנית

{/price_tab}

{moreinfo_tab}


הערות
* ימי שישי ושבת, ימי חג וחול המועד בארץ, ימי א‘ וחגים בחו"ל אינם נחשבים למניין ימי עבודה
* במידה והוצאו כרטיסי טיסה כלשהן או נקנו שירותים נוספים כגון אשרה וכד‘, יתווספו מחיריהן לדמי הביטול הנקובים לעיל
 * בכל מקרה של שינוי, ביטול או תקלה הקשורה לטיסות, לשיט או לתעבורה תחול האחריות על חברת התעופה או התעבורה
* יתכנו שינויים במסלול הטיול עקב שינוי בזמני טיסות פנימיות וסיבות אובייקטיביות אחרות
* בצוע הטיול כפוף לתנאים ואחריות כפי שמופיעים באתר האינטרנט
*חשוב לוודא שהדרכון בתוקף ל-6 חודשים לפחות

 


ביטוח
אנו ממליצים בפני הנרשמים לרכוש ביטוח לטיול מיד עם ההרשמה. דבר זה המבטיח החזר כל הוצאה במקרה של ביטול השתתפות מסיבת אשפוז או חו"ח מות קרוב מדרגה ראשונה (בהתאם לתנאי הפוליסה)

 

תנאי ביטול
עד 30 יום לפני היציאה יוחזר כל הסכום ששולם למעט דמי טיפול (75 $ לאדם)

{/moreinfo_tab}


"שי בר אילן" בשיתוף עם חברת MEDRAFT"" חברו יחדיו לתת לך המטייל את המוצר הטוב ביותר
שתי ארצות אחיות, קרובות פיזית, גאוגרפית, דתית, תרבותית, היסטורית- וכל כך שונות!

אגדות עם רבות יש בגאורגיה, רובן מעידות על הקשר החם והמיוחד, אותו חשים הגאורגים אל ארצם - ארץ מרתקת: נופים עוצרי נשימה, הרי הקווקז הגבוה המתנשאים לגבהים אדירים ורמות הקווקז ה"נמוך", דרכים היסטוריות, מצודות ומנזרים ציוריים המתנשאים אל על וצופים על חמדת הארץ, אוכל מיוחד - וחשוב מכל - אנשים מכניסי אורחים, המנצלים כל תירוץ לארוחה טובה, יין משובח וריקודים. נגיע לפינות היפות ביותר בג'יפ וברגל.
מכל חלון בירוואן, בירת ארמניה, משתקפת צלליתו המרהיבה של האררט, ההר המיתולוגי עליו נחה תיבתו של נוח לאחר המבול. כיום האררט אמנם אינו נמצא בשטחה של ארמניה, אך הוא סמל למורשת של עם בן אלפי שנים ושל המדינה הראשונה בעולם שקיבלה עליה את הנצרות.

בארמניה הטבע מגוון ומפתיע: יערות ירוקים ועבותים, רכסים געשיים עצומים לצד קניונים עמוקים, אגמים ברום ובקעות חצובות באבן חול. בכל פינה ועל כל צוק ניתן לראות כנסייה מרשימה, מבצר שולט או חאן לעוברי דרך, כפרים קטנים ועיירות שתושביהן עדיין לא עודכנו על מותו של סטאלין.
אנו מזמינים אתכם לטייל ב"טרנס קווקז". לחוות ולגעת במגוון הטבעי של החי והצומח, להתבונן באורח חייהם הפשוט והמארח בלבביות של המקומיים, להתוודע להיסטוריה המרתקת, לריחם ולטעמם המשכר של בשר הכבש, הריבות הטבעיות, ירקות הגינה, תבשילי החיטה המלאה, פירות סוף הקיץ המתוק וכמובן הקוניאק הארמני הידוע...

 


New Image2ימים 1-2 חמישי-שישי: מת"א לטביליסי, עליה לקווקז הגבוה
נטוס בטיסת לילה ישירה לגאורגיה, ולאחר הנחיתה מוקדם בבוקר, ניסע למלון שלנו בעיר ונתארגן בחדרים לכמה שעות של צבירת כוחות לקראת החוויה המצפה לנו.
לאחר ארוחת בוקר מאוחרת,  נפרד מהבירה המקומית. נטפס דרך יער מרשים לדיד גורי, אתר האנדרטות הענק לזכר הקרב ה"מכונן" של תור הזהב הגאורגי. נעלה רגלית במדרגות לתצפית יפה על הרכסים מסביב ונשמע לראשונה על דויד הבנאי- המלך המפורסם משושלת בגארט.
לא רחוק מטביליסי נפנה צפונה לעבר הדרך הצבאית ונתחיל לצבור גובה ביחד עם רכסי הקווקז הגבוה. הדרך צמודה ברובה לערוצו של נהר הארגווי הלבן וטומנת בחובה כמה הפתעות יפות ומעניינות.
בתצפית יוצאת דופן מאנדרטת האחווה על קו פרשת המים באזור פסגת הקזבג ובמיצוי הקשר שלא במהרה ינתק בין האומה הרוסית לעם הגאורגי.
נחצה את מעבר ה"צלב"- בגובה 2390 מ', ונפגוש את הנביעות המשקיעות סלע טרוורטין בגוונים פסטליים יפים.
לעת ערב נגיע לעיירת הסקי גודאורי ונתארגן לכניסת השבת.

 

New Image3יום 3, שבת: שבת מנוחה בעולמות העליונים
ננוח,נאכל, ונטייל בסביבות הכפר, בלב הרכסים היפים של הקווקז הגבוה.
לילה נוסף בגודאורי.

 

יום 4, ראשון: יום ב-HIGH...פסגות וקניוני הקווקז הגבוה
נתחיל את היום בעליה בג'יפים במעלה תלול לכנסיה המפורסמת ביותר בגאורגיה "צמינדה סמבה" אשר למרגלות פסגת הקזבג. שם בדשא, נחווה את נופו של הקווקז הגבוה במלוא הדרו.
סמוך לקו הגבול הרוסי, טיפוס קצר ברגל יביא אותנו לתחתית מפל מרשים ואם יאיר מזלנו, נצפה בנשרים אוספים גובה מעלינו.
ניסע לאורך אחד מיובלי נהר הטרוסו (טרגי) ונהנה מהשקט והשלווה האופפים את הכפרונים הקטנטנים והנידחים בצידי הערוץ.
אחה"צ נשוב לבית המלון שלנו בגודאורי.

 

New Image23יום 5, שני: מגבוה ל"נמוך"- מעבר לקווקז הנמוך- דרך אגמים, קומוניסטים, ויערות
בצער רב נפרד מהקווקז הגבוה, על נופיו הייחודים. נשוב בדרך הצבאית וניסע דרומה. נעצור בכנסיית אנא נורי, אשר שוכנת על שפת אגם ז'ינוולי, וננסה לראות איך בבוא היום יראה "יום הדין".
נמשיך בדרך הראשית החוצה את גאורגיה ממזרח למערב. נעצור בגורי- עיר הולדתו של סטאלין, ונלך לבקר את ה"חבר".
נמשיך מערבה ונטפס בציר יערנים יפה לעבר רכסי הקווקז הנמוך, תוך חציית יערות עד של עצים רחבי עלים , וכפרים חצי נטושים.
נגיע לקראת ערב לכפר הסקי בקוריאני, שם נתמקם במלון סקי קטן וחביב עלינו עד מאוד.

 

יום 6, שלישי: מעבר לגבול- עיר המערות ורדזיה ומעבר הגבול לארמניה
נצא מבקוריאני וניסע דרומה, נחצה שוב את פאס החיילים- מעבר הרים ברום 2400 מטר. לאורך הנסיעה נהנה מתצפית מרהיבה על עופות דורסים שונים המרחפים באוויר ומחפשים את טרפם.
נגלוש בדרך העוברת בנתיב עתיק, נחצה מישור ווולקני אדיר לעבר עיירת המחוז אחלקלקי. נמשיך לאורך ערוץ נהר הפרוואני הנחבא בין שדרות עצי ערבה עבותים, עד לעיר המערות המפורסמת "ורדזיה".
נטייל רגלית בין מאות המערות, נרד במדרגות המובילות לשום מקום, נעבור במעברים חצובים בסלע ונבקר בחצי כנסיה. במהלך הביקור באתר נשמע סיפורים מרתקים על תקופת הזהב של גאורגיה, נאכל ארוחת צהרים ונשוב לג'יפים.
נטפס בחזרה לרמה הבזלתית ונמשיך לעבר מעבר הגבול הארמני. לאחר מעבר הגבול נמשיך אל העיר השניה בגודלה בארמניה- גיומרי- בה נלון.

 

New Image30יום 7, רביעי: הי דרומה – ליראוון
לאחר ארוחת הבוקר נצא לעבר ההר הכי גבוה בארמניה- הארגטס (4090 מ'). לא נגיע לפסגה, אך נהנה מהאויר הצלול ומהתצפיות המרהיבות.
נבקר במבצר אמברד- מבצר מרשים השולט על דרך ראשית וחשובה, ומשם-דרך קניון בזלתי עמוק נרד בשטח לעבר הבקעה הגדולה בה ממוקמת עיר הבירה יראוון.
נגיע ליראוון בשעות אחה"צ ואחרי שנתמקם במלון שלנו במרכז העיר, ננצל את הזמן למנוחה או לסיור חופשי ברחבי העיר.
ניפגש לארוחת ערב באחת ממסעדות העיר ולמופע מוזיקלי מקומי.

 

יום 8, חמישי: ועכשיו למשהו שונה לגמרי- לערבות ארמניה
הנוף שילווה אותנו הבוקר הוא האררט- הר געש כפול פסגות שאמנם נמצא מעבר לגבול הטורקי- אך בעיני הארמנים הוא סמל לאומי.
נמשיך דרום מזרחה לאורך הגבול, ונטפס אל אזור הכפר ארוונדזור, שם נטייל בשטח, נכיר את מומיק- האדריכל הנודע ברחבי ארמניה, וגם נבקר בבית כפרי ארמני טיפוסי.
אחרי ארוחת צהריים טיפוסית לא פחות, נמשיך בדרכנו מזרחה  ומעט צפונה. נטפס למבצר סמבטברד בדרך לא דרך, ונצפה על הנוף מסביב.
נגלוש בחזרה לתוך הואדיות ואיתם נמשיך לכפר חרמון- בו נלון במלון בסיסי אך נקי ומסודר.

 

New Image32ימים 9-10, שישי-שבת: אל פסגתו של הר הגעש ומנוחה לחיי העולמים
נצא מהכפר ונטפס בשטח אל ההר ויוטס סר- הר געש כבוי, ונבקר בלועו העגול.
נחצה כפרים טיפוסיים, ונגלוש לעבר ירנדזור- עיירה קטנה על גדת נהר הארפה, שם נאכל ארוחת צהריים. נמשיך במעלה מפותל, בתחילה לאורך הנהר, ואח"כ בצד שלוחה תלולה, עד ל"שערי סיסיאן"- מעבר הרים ברום של מעל 2000 מ'.
משם נגלוש לאורך חופי אגם ספנדריאן לעבר העיר סיסיאן. בכניסה לעיר נבקר באתר מיסתורי ועתיק ששימש- כך טוענים החוקרים למעקב אחרי גרמי השמיים.
נגיע למלון צנוע ונח אחה"צ בכדי להתארגן לשבת. 
בשבת ננוח ונטייל בעיירה השקטה.

 

יום 11, ראשון: אל מנזר טאטב וקניון הוורטן העצום.  ירידה לג'רמוק
לאחר שניפרד ממארחנו החביבים בסיסיאן, נפתח את הבוקר בנסיעה מעל ודרך הערוץ מדהים של נהר וורוטאן ערוץ השטן, לעבר מתחם טאטב שמוכר כאתר מורשת עולמית של אונסקו. בעזרת הרכבל הכי ארוך בעולם (כמעט 6 ק"מ), נחצה את הקניון ונהנה מהנוף המרהיב כפי שנראה בעיני הנשרים והפרסים הדואים סביבנו.
נבקר במתחם המנזרים הגדול, שנבנה ב- 895-906 ונחשב לאחד המרכזים החשובים בתחום החינוך והדת בסיוניק העתיקה. אח"כ נחצה את הרכסים בדרך לעיירת תיירות המרפא- ג'רמוק.
נלך לצפות ב"סימפוניית הבזלת" ובמפל המיוחד, ממש מתחת לעיירה, ואח"כ נבקר ב"בירזיה"- בה ניתן לשתות את מי המרפא המכילים תחמוצות ברזל וחומרים בריאים אחרים בטמפרטורות שונות.
נלון במלון נח בעיירה.


New Image36יום 12, שני: מעבר סלים וימת סוואן, חאן משוחזר ואגם יפה כמו הכינרת וגדול כמו ים המלח
לאחר שנרד בחזרה לדרך המלך, ניסע צפונה לעבר מעבר סלים בדרך הררית יפהפייה. למעלה, ממש לפני הפאס נעצור לביקור בקראוונסאראי- חאן שיירות יחודי ועתיק ששרת את הנוסעים בדרך המשי המפורסמת. .
נמשיך בדרכנו לעבר ימת סוואן - נטפס בהדרגה לגובה של 2,410 מ', בעקבות דרך המשי ההיסטורית ונהנה מאחת מנקודות התצפית המרהיבות של דרך המשי. נגיע לאגם סוואן, שנקרא גם "אגם הר הקווקז הענק".
מי האגם מתוקים וקרירים, והאמיצים שביננו ישכשכו את גופם במים.
נמשיך למלון נוח בדיליג'אן – עיר בסגנון ארמני טיפוסי.

 

יום 13, שלישי: בחזרה ליראוון והביתה
נצא מדיליג'אן בדרך שטח לעבר גושבנק- מנזר ארמני גדול ומפורסם מהמאה ה-12. לאחר ביקור קצר נטפס ברכב וברגל אל אגם גוש, (1400 מ' מע"פ הים).
נמשיך לחציית הרכס מעל אגם סוואן, ונצפה על המיים והרכסים המקיפים אותם מכל עבר.
אחר הצהריים נמשיך לעבר יראוון- שם נחזיר את הג'יפים, נאכל ארוחת ערב חגיגית לסיום טיולנו וניסע לשדה התעופה, לקראת הטיסה הישירה בשעת לילה הביתה. 

{price_tab}

מחיר הטיול כולל:
* טיסות ישירות  ת"א – טביליסי, יראוון – ת"א
* מס נמל והיטל בטחון כפי שידוע לנו נכון ליום הוצאת ההצעה
* מלונות בדרגת תיירות טובה
* כלכלה מלאה ++ (החל מארוחת הערב ביום ההגעה ועד ארוחת הצהריים ביום העזיבה). ארוחות צהריים על בסיס סנדוויצ'ים שיוכנו בבוקר במלון, וארוחות פיקניק
* ג'יפים מסוג 4 ראנר או לנד קרוזר או דומה  לו לפי 4 מטיילים בג'יפ
* ג'יפ מנהלה ובו ערכת פיקניק, עזרה ראשונה וציוד חילוץ
* דלק ומכשירי קשר לג'יפים לכל ימי הטיול
* העברות
* לינות עפ"י תיאור כל הלילות בחדרים זוגים עם מקלחות ושירותים בחדרים
* טיפים לנותני שירותים מקומיים
* מים מינרלים במסלולי הטיול
* כניסה לאתרים
* מדריכי שטח ישראלי ומקומי מצוות "שי בר אילן"

 

המחיר אינו כולל:
* ביטוח נסיעות ומטען אישי המתאים לאופי הפעילות
* החזר השתתפות עצמית במקרה של נזק לג'יפ
* תוספת טיסה בחודשי יולי אוגוסט וחגים 95$ לאדם
* הוצאות אישיות  (שתייה קלה בארוחות, מזכרות וכד')
* טיפ למדריך המקומי ולמדריך הישראלי

{/price_tab}

{moreinfo_tab}

 

הערות
* יתכנו שינויים בלוחות הזמנים אשר לא יפגעו בטיול אך יתכן וישנו את סדר הפעילויות.
* הג'יפים איתם נטייל מושכרים מחברת השכרה מקומית וחלים עליהם כול הוראות השלטונות המקומיים, הג'יפים מבוטחים בביטוח המכסימלי האפשרי במדינה. ההשכרה באחריות המטיילים וכל פגיעה ברכב תגרור השתתפות עצמית. בעת השכרת הרכב יתנו המטיילים את כרטיס האשראי שלהם כביטחון לחברת ההשכרה כמקובל בכל העולם.
* מסלול הטיול עלול להשתנות בשל תנאי מזג אוויר, הוראות השלטונות המקומיים, תקלות טכניות או החלטת המדריך בשטח.
* במידה ואחד או יותר מהטיילים ירצו לחרוג ממסגרת הזמנים של הטיול יחויבו החורגים בתוספת על כרטיס הטיסה (Divide).
* כל המטיילים המעוניינים לנהוג חייבים להצטייד ברישיון הנהיגה הישראלי בינלאומי (פלסטיק).


ביטוח
אנו ממליצים בפני הנרשמים לרכוש ביטוח לטיול מיד עם ההרשמה. דבר זה המבטיח החזר כל הוצאה במקרה של ביטול השתתפות מסיבת אשפוז או חו"ח מות קרוב מדרגה ראשונה (בהתאם לתנאי הפוליסה).

 

תנאי ביטול
* מרגע ההרשמה 47$ לנוסע בגין דמי ביטול אשר יגבו בכל מקרה ובנוסף:
* מ 45 - 21 ימי עבודה טרם היציאה לטיול : 30% ממחירו של הטיול לנוסע
* מ 7-20 ימי עבודה טרם היציאה לטיול : 50% ממחירו של הטיול לנוסע
* פחות מ 7 ימי עבודה טרם היציאה לטיול :100% דמי ביטול כולל כל העלויות הנלוות כגון ויזה וכד‘
* דמי ביטול לטיסות הפנים: כל טיסה שכורטסה, יחולו דמי ביטול מלאים על הנוסע.

{/moreinfo_tab}


חבל צפון איטליה, המשתרע מהרי האלפים בגבול עם שוויצריה ועד מישורי עמק הפו, נחשב לאחד מאזורי התיירות הפופולאריים במדינה. טיול באזור צפון איטליה הוא צוהר יוצא דופן לאגמים שקטים, לעיירות מרהיבות, לנופים עוצרי נשימה וליין מקומי משובח. במרכז חבל הארץ ממוקמת העיר מילאנו, בה מתרכזים האיכותיים והמובילים שבמותגי האופנה העולמיים, לצד מונומנטים תיירותיים מרשימים.
בחופשתנו זו נשהה בכל הלילות במלון על שפת אגם גארדה וממנו נצא מידי יום לטיולינו בצפון איטליה.

 


DSC 2848יום 1, ה', תל אביב – ורונה – אזור גארדה
נמריא מנתב"ג לורונה. לאחר הנחיתה נסייר בורונה הקסומה, עירם של רומיאו ויוליה. נערוך סיור רגלי אותו נתחיל בפיאצה ברה, בה נראה את הארנה-אמפיתיאטרון רומי מהמפורסמים בעולם. נמשיך לחצר ביתה של יוליה ונראה את המרפסת המפורסמת בה המתינה לאהובה רומיאו. בתום הסיור ניסע לאזור אגם גרדה שם נשהה במשך הטיול.

 

יום 2, ו',    סירמיונה, בורגטו
לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור בסירמיונה, מעיירות הנופש המפורסמות בצפון איטליה, השוכנת בקצה הלשון החורץ את אגם גרדה בחלקו הדרומי . נטייל ברחובותיה הקטנים ובסמטאות המרוצפות אבן, נראה את המצודה, קסטלו סקאליג'רו, אשר נבנתה בשנת 1250 על ידי משפחת סקאליג'רי, משושלות השליטים של ורונה. נראה  את נופי האגם הסובב אותנו ונערוך שייט באגם. נמשיך לביקור בבורגטו, כפר קטן וקסום, השוכן באמצע נהר מינצ'י. נטייל בסמטאות העיירה אשר בתיו הישנים מימי הביניים משרים אוירה נינוחה ומיוחדת. אחה"צ נחזור למלון להכנות לשבת, תפילה וסעודת ליל שבת.

 

DSC 2559יום 3, שבת,  אזור גארדה
אחרי תפילת שבת וארוחת שבת, נצא לסיור רגלי באזור המלון.

 

יום 4, א', הרי הדולומיטים
יום טיול להרי הדולומיטים. העמקים שופעי המים והירק, העיירות הציוריות והנופים המדהימים, הפכו את איזור הדולומיטים לאחד מאתרי הנוף היפים באיטליה. נבקר בעיירות אופייניות המשלבות אופי הררי אוסטרי עם יופי וטעם איטלקי. נעצור בנקודות תצפית מרהיבות לצלמים שבנינו ובתום הטיול נחזור למלון.

 

DSC 4115יום 5, ב', וונציה
לאחר ארוחת הבוקר ניסע לוונציה ההיסטורית. סיור רגלי יביאנו אל הגטו היהודי העתיק, גשר הריאלטו וכיכר סאן מרקו בה נראה את מגדל הפעמונים, הבזיליקה ע"ש סאן מרקו, ארמון הדודג'ים, גשר האנחות המפורסם וכמובן אלפי היונים שבכיכר.

 

יום 6, ג', מילאנו, אגם מאג'ורה, סטרזה, איזולה בלה
הבוקר אנו יוצאים לבירת האופנה האיטלקית - מילאנו הנחשבת ובצדק, לניו יורק של אירופה. בהגיענו נצא לסיור פנוראמי. נתרשם מבניין האופרה המפורסמת ביותר בעולם-לה סקלה. לאחר מכן נתפזר לסיבוב משובח בעיר זו, עתירת החנויות והבוטיקים המעוצבים... ממילאנו נמשיך לביקור באגם מאג'ורה, האגם המפורסם בשל יופיו וגם בזכות ארמון בורומאו הנודע לתהילה. נבקר בעיר הציורית סטרזה, השוכנת על שפת האגם. נשוט בסירות מיוחדות לאיזולה בלה, נבקר בארמון בורומאו הנמצא באי ובגניו העמוסים בפרחים ריחניים וצמחים שונים ונהנה מהטווסים המפגינים לראווה את זנבם הססגוני. בתום יום מרשים נשוב למלוננו.

 

DSC 2436ימים 7-8, ד' – ה', פאדובה – מנטובה - ורונה - תל אביב
ביומינו האחרון בטיול נבקר בפאדובה, עירו של הרמח"ל. נבקר בפראטו דה לה וואלה, במדרחוב המפורסם, בשוק הפירות והתבלינים. נראה את בית הכנסת הפעיל. נמשיך לביקור במנטובה, עיר-מבצר, מוקפת אגמים. זוהי עיר אמנות נעימה שידעה שנות פריחה במאות ה-15 וה-16, תחת שלטונם של בני משפחת גונזאגה, ששימשו כפטרונים לאמנים והפכוה למרכז תרבותי ואמנותי. נראה את שרידי הגטו היהודי העתיק אשר בתיו שומרים על ייחודם מהעבר ולא שונו. נראה את האתרים היהודיים שנותרו בעיר, בית הקברות, בית הכנסת ובית הרב. בתום הביקור ניסע לשדה התעופה ונטוס חזרה לארץ. נחיתה ביום 8.

{price_tab}

המחיר כולל: 

* טיסה במסלול תל אביב - ורונה – תל אביב כולל מיסי הנמל והיטל הדלק נכון לתאריך 01.1.2014
* אכסון בבית מלון בדרגת תיירות טובה ו/או ראשונה
* חצי פנסיון כשר לאורך כל הטיול וכריכים לארוחה השלישית
* אוטובוס ממוזג בהתאם לתוכנית הטיול
* ביקורים - סיורים וכניסות לאתרים כמפורט בתכנית
* מדריך ישראלי מצוות שי בר אילן

 

המחיר אינו כולל:
* ביטוח בריאות ומטען - ניתן לרכוש ביטוח מתאים במשרדינו
* שינויים במחירי הטיסה המושפעים מהתייקרות היטלי הדלק והביטחון ומיסי נמלי התעופה לאחר תאריך ‏1.1.2014
* שינויים בשער המטבעות המקומיים לעומת הדולר האמריקאי מעל 2% מתאריך 1/1/2014 ועד לתשלום בפועל יחולו על הנוסע
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל בסך 70€ לנוסע
* טיפ למדריך הישראלי (נהוג לתת כ-3€ ליום לנוסע )
* הוצאות בעלות אופי אישי כלשהן כגון: משקאות בארוחות, טלפונים וכד‘
* כל שרות שאינו מוזכר במחיר כולל

{/price_tab}

{moreinfo_tab}
 

תנאי תשלום:
* דמי הרשמה 300 € לאדם
* עד 21 יום לפני הטיול, השלמה ל- 100% מעלות הטיול

 

תנאי ביטול
* מרגע ההרשמה 47€ לנוסע בגין דמי ביטול אשר יגבו בכל מקרה ובנוסף:
* מ 45 - 21 ימי עבודה טרם היציאה לטיול : 30% ממחירו של הטיול לנוסע
* מ 7-20 ימי עבודה טרם היציאה לטיול : 50% ממחירו של הטיול לנוסע
* פחות מ 7 ימי עבודה טרם היציאה לטיול :100% דמי ביטול כולל כל העלויות הנלוות כגון ויזה וכד‘
* דמי ביטול לטיסות הפנים: כל טיסה שכורטסה, יחולו דמי ביטול מלאים על הנוסע.


הערות
* ימי שישי ושבת, ימי חג וחו"ל המועד בארץ, ימי א‘ וחגים בחו"ל אינם נחשבים למניין ימי עבודה
* במידה והוצאו כרטיסי טיסה כלשהן או נקנו שירותים נוספים כגון אשרה וכד‘, יתווספו מחיריהן לדמי הביטול הנקובים לעיל
* מחיר הטיול מבוסס על מינימום של 25 נוסעים משלמים
* בכל מקרה של שינוי, ביטול או תקלה הקשורה לטיסות, לשיט או לתעבורה תחול האחריות על חברת התעופה או התעבורה
* יתכנו שינויים במסלול הטיול עקב שינוי בזמני טיסות פנימיות וסיבות אובייקטיביות אחרות
* בצוע הטיול כפוף לתנאים ואחריות כפי שמופיעים באתר האינטרנט
* יש לוודא שהדרכון תקף ל-6 חודשים לפחות
* המחיר מבוסס על מינימום 20 נוסעים משלמים

 

ביטוח
אנו ממליצים בפני הנרשמים לרכוש ביטוח לטיול מיד עם ההרשמה. דבר זה המבטיח החזר כל הוצאה במקרה של ביטול השתתפות מסיבת אשפוז או חו"ח מות קרוב מדרגה ראשונה (בהתאם לתנאי הפוליסה)

{/moreinfo_tab}

שייט לאוסטרליה וניו זילנד המשלב ביקור בערים ובאתרים מפורסמים לצד ביקור בשמורות טבע עם חיות מיוחדות לצד תופעות טבע שכמותן ניתן למצוא רק באיזור זה של העולם.
 הטיול שהוא חלום והחלום המתגשם בשייט!

 


1-2. ימים מוצ"ש – א', 24-25/1/15:  תל אביב – יעד ביניים – אוסטרליה, סידני
ניפגש  בנמל התעופה בן גוריון ונצא בטיסה דרך יעד ביניים לסידני, שער הכניסה העיקרי של אוסטרליה.

 

DSC 0259
3. יום ב', 26/1/15   סידני
ננחת בסידני בשעות הבוקר. לאחר התרעננות, נטייל בעיר התוססת. נראה את גשר נמל סידני ובית האופרה, המבנה הארכיטקטוני המפורסם.  נטייל בחוף בונדי ובמפרץ ווטסון.

 

4.יום ג', 27/1/15    סידני, ההרים הכחולים - מלבורן
היום נצא לכיוון רכס "החוצה הגדול" ליום טיול נהדר ב"הרים הכחולים". זוהי שמורה יפהפייה ובה יערות אקליפטוס עצומים. השם "ההרים הכחולים" ניתן למקום בזכות הערפל הדק הנוצר מהתאדות השמן האתרי של עצי האיקליפטוס. היערות ענקיים ובהם עשרות סוגים של עצי אקליפטוס. בדרך להרים הכחולים נבקר נבקר בגן חיות ובו נראה את החיות המאפיינות את אוסטרליה. נבקר בקאטומבה למורד העמק ברכבת הרים ונחזור ברכבל. לאחר הסיור ניסע לשדה התעופה ונטוס, עיר הבירה של מדינת ויקטוריה והעיר השנייה בגודלה באוסטרליה.

 

ocean road5. יום ד', 28/1/15   סידני - מלבורן, האי פיליפ
היום נטוס למלבורן. לאחר הנחיתה, נצא לסיור בעיר הירוקה השוכנת על גדות נהר היארה החום. נבקר במוזיאון הלאומי, באנדרטת הזיכרון לחיילי אוסטרליה וניו זילנד, בבית הכנסת הגדול ובמוזיאון היהודי. אחר הצהריים, נצא לסיור באי פיליפ המפורסם "במצעד הפינגווינים" שבו, שעולים אל החוף בכל ערב, לפני השקיעה. נבקר במרכז לשימור קואלות, לצפייה בקואלות בבית הגידול הטבעי שלהן. נבקר ב"נוביס רוק, שלידם מצויה מושבת כלבי הים הגדולה באוסטרליה. נצפה במצעד הפינגווינים, העוברים מן החוף אל בתי החול שלהם.


6. יום ה', 29/1/15  מלבורן, דרך האוקיינוס הגדולה - סידני
לאחר ארוחת הבוקר נצא באוטובוס ליום טיול מרהיב לאורך דרך האוקיאנוס הגדולה. כביש זה, העובר לאורך חופה הדרום-מזרחי של ויקטוריה, הוא אחד המרהיבים ביותר בעולם. הוא מתפתל לאורך הרים מיוערים, הנושקים לחופים סחופי רוחות ולצוקים גבוהים, ועובר דרך יער גשם עבות ועצי איקליפטוס גבוהים. הקטע המרשים ביותר הוא הפארק הלאומי אוטוויי. בתום הסיור ניסע לשדה התעופה ונטוס לסידני.

 

7.יום ו', 30/1/15    סידני – עליה לאוניית הפאר "MS OOSTERDAM"  של חברה "HOLLAND AMERICA"

היוםהיום נשלים את סיורינו בסידני. נסייר בגנים הבוטניים המלכותיים- 30 דונם של מדשאות, גנים ושתילים אקזוטיים, שהיוו למעשה את החווה הראשונה של אוסטרליה. בשעות הצהריים נעלה לאוניה MS OOSTERDAM לשייט מרהיב לאורך חופי אוסטרליה וניו זילנד. נתחיל את דרכנו בשעה 16:00

אוניית פאר מן היפות בעולם:

 

האונייה: OOSTERDAM ׁ(אוסטרדם)
מסדרת אוניות הפאר החדשות של Holland America Line's .  באוניה:
*11  סיפוני אורחים
*מסעדות וטרקלינים המוקפים נוף פנוראמי
*אולם מופעים משודרג ומעוצב

*בוטיק אלגנטי

  *מתחם בר חדש באטריום
*בכל החדרים מורגשת הנעימות הייחודית של Holland America
*מיטות יוקרתיות של Mariner's Dream עם מצעים איכותיים
*חלוקי מגבת יוקרתיים
*חדרים מרווחים ואלגנטיים עם חלון (חלקם עם מרפסות פרטיות בתוספת תשלום)                                                                                                               
*מוצרי אמבט "Time to Spa" של חברת Elemis Aromapure                                                                                                   

*שתייה – הזמינו לכם בכיף, מיצים טריים ועוד משקאות המוענקים ללא תשלום
*טלוויזיה עם DVD מומלץ בהחלט להביא סרטים מעניינים מהארץ...
* ארוחות 24 שעות וקרח בכל חדר ללא תשלום

*פירות טריים 
*שירות צחצוח נעלים ללא תשלום
*מקום אחסון מרווח

 

בנוסף באונייה: אולם מפואר למופעים , נגני מוסיקה וזמרים,קזינו, ברים, מסעדות פאר, ספא, חדר כושר, בריכה וג'קוזי וכמובן צוות בידור הפעיל בכל יום. 

 

8-9. ימים שבת-א', 31/1-1/2/15 - שייט, הרצאות, ופינוקים
היום הספינה תאפשר לנו ליהנות ממגוון פינוקים המוצעים לנו.
בשבת נהנה מתפילה, סעודות ושיעורים. נתפעל מהנופים היפים ונתרום כל אחד מתחום הידע.

 
dreamstime 13510472
10. יום ב', 2/2/15 מפרץ מילפורד, פארק הפיורדים הלאומי                                       
היום נשוט אל אחד הפיורדים היפים ביותר בניו זילנד. תלילותו ועומקו של הפיורד מאפשרת לאוניות לשוט מטרים ספורים בלבד מהמצוקים המקיפים אותו, וכך אפשר אפילו להירטב מרסס המפלים העצומים אשר נופלים לים לכל אורך הפיורד, וכמובן ליהנות מהמראות הדרמטיים של המצוקים הנמוגים בערפל, ציפורי מים, אריות וכלבי ים.

 

11. יום ג', 3/2/15  צ'אלמרז, דונדין, חצי האי אוטגו  
היום נעגון בנמל צ'אלמרז ונצא דרך תצפיות נוף בחופים מבודדים אל העיירה דונידין בעלת אופי סקוטי שהוקמה ע"י סקוטים בתקופת "הבהלה לזהב". נבקר בה ובאחד הבתים המאפיינים את סגנון החיים בתחילת המאה הנוכחית, "בית אוולסטון". כמו כן, נבקר בגני "גלנפאלוך" אחד הגנים המובילים בניו זילנד, ובמוזיאון המקומי. נמשיך לביקור בחצי האי אוטגו בית לבעלי חיים ועופות כמו האלבטרוס המלכותי ופינגווין צהוב העין.

 

nz2
12. יום ד', 4/2/15  אקארואה, קרייסצ‘רץ‘
הבוקר נעגון בנמל אקארואה, השוכנת לא רחוק מקרייסצ'רץ', העיר הגדולה ביותר באי הדרומי של  ניו זילנד, בירת מחוז קאנטרברי. קרייסצ'רץ' היא התחנה האחרונה של משלחות לפני שהן יוצאות לאנטארקטיקה. לפיכך, נבקר במרכז האנטרקטי הבינלאומי, שם נסתובב בין תמונות ענק מאנטארקטיקה ונראה איך גילו ומיפו אותה. נכיר את בעלי החיים ששורדים את האקלים שלה ונלמד על התחממות כדור הארץ והשפעותיו על הקרחונים שמתחילים לנדוד. בתום הביקור ניסע למרכז העיר ונטייל בעיר שחוותה רעידת אדמה קשה ב- 2011. נעלה ברכבל לתצפית מרשימה על העיר וסביבתה.

  

welington13. יום ה', 5/2/15  פיקטון, בלנהיים, שמורת הטבע "גשר פלורוס"
היום נעגון בנמלה של פיקטון, עיירת נמל קטנה ויפה המהווה את שער הכניסה אל האי הדרומי. ניסע דרך הגבעות לביקור בעיירה בלנהיים השוכנת בליבו של אזור היין של מרלבורו, באזור זה מופקים מטובי היינות של ניו-זילנד הידועים באיכותם ברחבי העולם. נמשיך לשמורת הטבע היפה, גשר פלורוס, שם נערוך מסלול הליכה קצר. בתום הביקור בשמורה ניסע חזרה לספינה בדרך קווין שארלוט  דרייב, 40 ק"מ של דרך פתלתלה עוצרת נשימה.

 

14. יום ו', 6/2/15  וולינגטון
הבוקר נעגון בנמל וולינגטון, בירת ניו זילנד, והעיר השנייה בגודלה במדינה אחרי אוקלנד.  העיר נמצאת בנקודה הדרומית ביותר באי הצפוני. נעלה ברכבל לעבר הגנים הבוטניים. שם נראה מיצגי פרחים מרהיבים, יערות שמורים, אוספי צמחייה מיוחדים וכן נופים מרהיבים אל העיר וולינגטון. לאחר הביקור נבקר ב"טה פאפא", המוזיאון הלאומי המפורסם של ניו זילנד. במוזיאון תצוגות, חלקן אינטראקטיביות, על ההיסטוריה הגיאולוגית של ניו זילנד, הטבע הניו זילנדי וההיסטוריה של המאורים, תושביה המקוריים של ניו זילנד.  נמשיך לטייל ברחובותיה של העיר ונראה את בתי הפרלמנט הישן.


wanganui15. יום שבת ,7/2/15  שייט, הרצאות, ופינוקים
היום הספינה תאפשר לנו ליהנות ממגוון פינוקים המוצעים לנו. בשבת נהנה מתפילה, סעודות ושיעורים.

 

16. יום א', 8/2/15  טאורנגה, רוטורואה
היום נעגון בטאורנגה. ניסע לעבר רוטורואה המכונה "עיר הגופרית", השוכנת במרכזו של איזור פעילות וולקנית ותרמית. ניתן לזהות מקילומטרים שאנו קרבים לעיר, בגלל האדים העולים ממנה...  נבקר בשמורת הטבע וואי-א-טאפו, שם נראה תופעות גיאו-תרמיות. נעבור בין בריכות חמות וקרות בגוונים שונים, בריכות בוץ מבעבעות, אדמה מעלה אדים, מכתשים געשיים גדולים. נבקר בכפר "טה פויא" כפר מאורי שבו, תושביה הפולינזים של ניו זילנד בטרם בואם של האירופים, אשר שמרו על עצמאותם עד 1840, מקיימים פעילות אינטנסיבית לשימור מורשתם המיוחדת. נבקר בחוות הכבשים, אגרודום, שם נראה סוגים שונים של כבשים ונלמד על תעשיית הכבשים  הגדולה של ניו זילנד. במהלך הביקור נוכל לראות תצוגה של גז כבשים ושימוש בכלבים לעזרת הרועים. נבקר בוואיטומו, מערת התולעים הזוהרות, תופעת טבע ייחודית בעולם כולו. התולעים משתמשות באורם כדי למשוך אליהם חרקים הנתפסים בקוריהם.

 


nz117-18. ימים ב'-ג', 9/2-10/2/15  אוקלנד
גם דברים נפלאים מסתיימים...תם השייט. נגיע לנמלה של אוקלנד המכונה, "עיר המפרשיות", העיר הגדולה והמאוכלסת ביותר בניו זילנד. נצא לסיור בעיר. נבקר במוזיאון אוקלנד ובו אוצרות אמנות מאורים נדירים, ונמשיך לגנים הבוטניים, ביתם של למעלה מ-10,000 צמחים מכל העולם.  כמו כן  נעלה לתצפית מה- Sky tower, המגדל הגבוה ביותר בחצי הכדור הדרומי שגובהו 328 מטר וניתן לצפות ממנו על העיר וסביבותיה. נמשיך ונבקר בקהילה היהודית באוקלנד: נראה את בית הכנסת, בית הספר והחנות הכשרה ונשמע על תולדות הקהילה.

 

19. יום ד', 11/2/15  אוקלנד – סיאול
תם ונשלם טיולינו החוויתי בניו זילנד ואוסטרליה. ניסע לנמל התעופה ונטוס לסיאול. לאחר הנחיתה, העברה לבית המלון.

 

20. יום ה', 12/2/15  סיאול  - תל אביב
לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בעיר. בתום הסיור ניסע לשדה התעופה ונטוס חזרה לישראל.

{price_tab}

 


המחיר כולל
* טיסות בינלאומיות ופנימיות כולל היטלי דלק ומיסים (ניתנים לשינוי)
* אוטובוס ממוזג לכל הסיורים וההעברות על פי התכנית
* סיורים, ביקורים וכניסות לאתרים על פי התכנית
* בתי מלון מדרגה ראשונה או הטובים ביותר במקום
* חצי פנסיון כשר לכל אורך הטיול ואפשרות להכנת כריכים לארוחת הצהריים
* מדריך טיול מצוות "שי בר-אילן"

 

המחיר אינו כולל
* ויזה לאוסטרליה (כ-200$US) משך הטיפול בהכנת הויזה לוקח כ- 30 יום – יש לוודא שהדרכון  בתוקף ל-6 חודשים לפחות
* טיפים לנותני שירותים בחו"ל 120$ (לא כולל בספינה)
* טיפים לנותני שירותים בספינה בלבד כ- 155$ (ישולמו ישירות בספינה)
* ביטוחים למיניהם
* הוצאות אישיות כלשהן
* בילויי ערב שאינם נכללים בתכנית המפורטת
* תשר למדריך הישראלי של הטיול – מקובל להעניק  4$ לאדם ליום

 {/price_tab}

{moreinfo_tab}

 

מזוודות: מניסיוננו הרב בנושא המזוודות אנו ממליצים להעדיף מזוודות קטנות על אלה הגדולות. משקל המזוודה המותר בטיסות עד 20 ק"ג ומשקל מטען היד-7 ק"ג.
בחלק מבתי המלון יש אפשרות לכבס וליבש במכונות כביסה ויבוש.

 

שימו לב: משרד החקלאות והיערות משתמש במכונות שיקוף לאיתור דברים שהוחבאו במזוודות. אין להכניס לאוסטרליה ולניו זילנד אוכל מכל סוג שהוא, כולל פירות (וגם פירות יבשים), ירקות (כנ"ל), דגים (טריים, מבושלים ובקופסאות), דברי בשר מכל סוג שהוא, דברי חלב, ביצים, צמחים, פיצוחים או גרעינים, אגוזים, צמחי מרפא, וכו'. כל המביא דבר אסור ישלם קנס של 300$. אם בכל זאת הבאתם דבר ואינכם בטוחים אם ניתן להכניסו לניו זילנד – יש להצהיר עליו במכס. למדע נוסף:
www.protectnz.org.nz

 
 

תנאי תשלום
* דמי הרשמה 500$ לאדם
* עד 75 יום לפני הטיול, השלמה ל- 30% מעלות הטיול
* עד 30 יום לפני הטיול, השלמה ל- 100% מעלות הטיול

 

תנאי ביטול
* בעת ביטול מכל סיבה שהיא מרגע ההרשמה ועד 90 ימי עבודה   (כולל) *  פני   יציאת הטיול  - יחויב הנוסע ב-97 $ דמי רישום בלבד
* בעת ביטול מכל סיבה שהיא מ-89 ימי עבודה ועד 30 ימי עבודה (כולל) * לפני  היציאה  יחויב הנוסע ב-1500$ + 47$  
* בעת ביטול מכל סיבה שהיא  מ-29 ימי עבודה ועד 11 ימי עבודה (כולל)* לפני היציאה  יחויב הנוסע ב-2500$ + 47$
* בעת ביטול מכל סיבה שהיא מ-10 ימי עבודה* לפני יציאת הטיול עד למועד היציאה  יחויב הנוסע בכל מחיר הטיול כולל כל העלויות הנלוות.
* במידה והוצאו ויזות לארצות היעד ו/או כורטסו הטיסות, יתווספו מחיריהם לדמי הביטול הנקובים

 

שערי מטבע
בשל השינויים המשמעותיים החלים מדי יום ביומו בשערי הדולר האוסטרלי והניו זילנדי מול הדולר האמריקאי, אשר גורמים לייקור של השירותים בדולרים אמריקאי, ייערך חישוב מדויק של הטיול לקראת מועד היציאה ומחיר הטיול יעודכן בהתאם. כל תוספת בגין ייקור זה תחול על הלקוח עד לתשלום מלוא מחיר הטיול בפועל.שער המטבע נקבע ב-10.03.2014


 {/moreinfo_tab}

סין - המדינה השלישית בגודלה בעולם. מדינה מיוחדת במינה, מעניינת ובעלת היסטוריה מרשימה ומפוארת. השינויים שסין עוברת מאז שפתחה את שעריה לעולם הם עצומים ובקצב שהעולם לא הכיר. מרחבים אדירים הכוללים בתוכם תופעות טבע מן היפות בעולם, גבולות רבים וארוכי מימדים. הנוף האנושי שונה ממחוז למחוז וכך גם השפות, הניבים, המנהגים והאומנויות. טיול זה מתמקד בחבל יונאן , המחוז מן המעניינים והמרתקים באסיה.. החבל משמש ביתם של שליש מהמיעוטים הלאומיים ושל מחצית מיני הצמחים והחיות הקיימים בסין. חבל יונאן נהנה מצורות נוף מגוונות. מנוף הררי ומושלג ועד יערות-גשם מן היפים במדינה. כמו כן, הוספנו חבל ארץ מקסים ברמה הטיבטית, אזור מיוחד במנזרים מן המושכים בעולם.

 
טיבט הקסומה החבויה בהרי ההימלאיה בגובה של 5000 מטרים מעל פני הים, הייתה בעבר ממלכה עצמאית, עד אשר סופחה לסין, שלא מרצונה.  כיום היא נחשבת למחוז אוטונומי של סין וביקור בה, יחשוף אותנו לתרבות עשירה ומרתקת בת אלפי שנים. טיבט מעוטרת בפסגות מושלגות, נהרות גועשים, מדבר אין סופי.

 

להלן מסלול הטיול. " יום ליום יביע אומר ..."

 

ימים 1-2, מוצ"ש-א', תל-אביב - בייג'ין – ליג'יאנג, עיר של מסורת, אומנות וריקוד בכיכרות
נפגש בנתב"ג ונטוס לבייג'ינג, בירת סין. נמשיך בטיסה לליג'יאנג  העיר הססגונית בחבל יונאן. הנוף שנפגוש ואשר יעטוף אותנו הינו נוף מדהים של טרסות אורז, נחלים, הרים וקרחון.

 

יום 3, ב', ליג'יאנג,  תצפית אל הר השלג:  "דרקון הג'ייד" ואגמי הטורקיז.new image
יום מדהים מצפה לנו היום באזור ייחודי בשולי ההימלאיה. ניסע "באוטובוס ירוק"  לתצפית אל רכס הררי בן 13 פסגות ומרחבי "מבוא טיבט". הגבוהה ברכסים היא פסגת השלג והקרחונים "דרקון הג'ייד" המתנשא לגובה של 5500 מטר. נתבונן באזורים המקודשים לבני המיעוטים ונתפעל מאגמי הטורקיז הקסומים. נסיים יום מיוחד זה בהמלצה חמה לעיסוי ורפלקסולוגיה מידי המומחים כאן. נטייל בסמטאות המקסימות של ליג'יאנג שהוכתרה ע"י אונסק"ו ב- 1997 כעיר מורשת עולמית. עיר  שזורמים בה מי שלגים, בנויה באמנות עץ.


יום 4, ג',  ליג'יאנג, הכפר ביישא
היום נגלה ונתפעל מסביבת אוכלוסייה שתחייך אלינו בלבוש בני ה"נאשי". צאצאי נוודים, בני תרבות כמעט מטריארכלית בו הנשים הנהיגו את אורח החיים. נתרשם מהכתב המיוחד שלהם, מעצות הכהן – הדומבה, בלבוש הססגוני ומהריקודים. נבקר במרכז הרוחני של ה"נאשי" ובכיכר המרכזית בעיר. נבקר בכפר ביישא בו "הזמן עצר מלכת...". נתפעל מהשדות, השוק והחקלאות. בערב נוכל להתפעל ממופע "תרבות המיעוטים".

 

יום 5, ד', ליג'יאנג – ערוץ דילוג הנמר על הנהר האדיר – ז'ונגדיאן (שנגרילה)bila
נפרד מליג'יאנג וניסע ל"ערוץ דילוג הנמר". בדרכנו נראה את נהר היאנגצה הגועש, שיורד ממורדות טיבט ויוצר את העמק שבנתיבו הארוך. "ערוץ דילוג הנמר", עמק דרמטי ומקסים שבקירותיו מתגלים סלעי שיש, תוצאה של הפעילות הטקטונית של הרי ההימלאיה. בתום הביקור ניסע לעיירה הטיבטית ז'ונגדיאן, המכונה בפי הסינים, "שנגרילה". על-פי האמונה, זו ארץ מיתולוגית שמצויה בהרי טיבט, מעין "גן-עדן חבוי". האמונה מבוססת על סיפורי אגדות של עמי האזור אשר האמינו שבעמקי ההרים מצויה השלווה המוחלטת. השנגרילה הפכה למושג המייצג הרמוניה בעיר הטיבטית. באזור נשקפות הפסגות המושלגות של ההרים. כאן גרים מספר מיעוטים טיבטיים כבני חווי, הבאי והנאשי, המהלכים בעיר בלבושם המסורתי.

 

יום 6, ה',  ז'ונגדיאן (שנגרילה) - קונמינג
לאחר ארוחת הבוקר נטייל בעיר העתיקה ובכיכר המקסימה. נסייר בשנגרילה וסביבותיה. העיירה מוקפת נופים , כפרים ומנזרים טיבטיים. נתחיל בסונגזאנלין, מנזר טיבטי מבוצר בן 300 שנים. מאכלס כמה מאות נזירים. המנזר בנוי בגבעה מוקפת הרים ומרשים בגודלו. הוא מתנשא לגובה של 3300 מטר.  נמשיך לשמורת הטבע פודאקו,  הנמצאת במחוז שנגרילה. בתום הביקור ניסע לשדה התעופה ונטוס לקונמינג, בירת מחוז יונאן, העיר החשובה ביותר בדרום מערב סין ואחת המרכזיות בדרום מזרח אסיה. העיר ממוקמת בגובה של כ-1900 מטר, מכונה עיר האביב הנצחי בשל מזג האוויר הנוח השרוי בה בכל ימות השנה.

 

bila3יום 7, ו', קונמינג, יער האבן, מערת הנטיפים ג'יושיאנג
היום נבקר ביער האבן, אזור קרסטי קדום שמי-הגשם חלחלו בסלעי הגיר שלו, ופסלו בו עמודים על-פני שטח עצום של 300 קמ"ר. אלפי סלעים מזדקרים אל על מתוך האדמה. הסלעים מתהדרים בצורתם המשונה היוצרת אצל המתבונן תחושה חיות אגדיות. כאן גרים "בני הסאני", מיעוט שלו תלבושות ססגוניות ותרבות ייחודית. בתום הביקור, נמשיך לאחד המקומות המופלאים בסין. מערת הנטיפים ג'יושיאנג, משתרעת על שטח של 172 ק"מ מרובע ומושכת גיאולוגים ותיירים מכל העולם. אחר הצהריים, נחזור למלון. תפילה וסעודת ליל שבת.

 

יום 8, שבת,  קונמינג, סיור עירוני, שוק הפרחים והציפורים.
לאחר תפילה וארוחת שבת נטייל בעיר נבקר  בשוק הפרחים והציפורים הססגוני בו מוכרים סחורות שונות ועתיקות. במוצ"ש, נמליץ להצטרף למופע פולקלור, היפה ביותר בקונמינג.


imageיום 9, א',  קונמינג – טיבט, להאסה - שיגאצה
הבוקר ניסע לשדה התעופה ונטוס לבירת טיבט, להאסה, שפירושה "ארץ האלים". לאחר הנחיתה ניסע לשיגאצה, העיר השנייה בגודלה בטיבט, הידועה כעירו של הפנצ'ן לאמה, השני לדלאי לאמה בחשיבותו בבודהיזם הטיבטי. להבדיל מלהאסה, בשיגאצה ההשפעה הסינית פחות ניכרת ועל כן היא יותר בעלת אופי "טיבטי". אורח החיים בה נינוח ורגוע יותר, נוכחותם של הסינים דלילה יותר. עם ההגעה נצא להכיר את העיר. נבקר במנזר טאשילומפו אשר הינו מקום מושבו של הפנצ'אן לאמה - הדמות הרוחנית השניה בחשיבותה בטיבט, אחרי הדלאי-לאמה.

 

tibet-monksיום 10, ב',  שיגאצה - גיאנצה - אגם יאמדרוק -  להאסה
לאחר ארוחת הבוקר, ניסע לגיאנצה, העיר השלישית בגודלה בטיבט, השוכנת בעמק מיושב ועשיר בחקלאות. נבקר במנזר פאלקור צ'ודה, מקום מושבו המסורתי של הפאנשן לאמה עד הכיבוש. בתום הביקור נפרד מגיאנצה וניסע לעבר להאסה, בירת טיבט. בדרך נראה את  אגם יאמדרוק, "ים הטורקיז", רחב הידיים, אשר מתפרס על שטח של 600 קמ"ר. באגם, הנחשב  לאחד האגמים הקדושים ביותר בטיבט, מספר איים קטנים והוא מהווה בית ללהקות של ברווזי-פרא.

 

יום 11, ג',  להאסה, פוטאלה, מנזר סרה
לאחר ארוחת הבוקר נבקר בפוטאלה, ארמון החורף של הדלאי לאמה בטרם הוגלה האחרון שבהם מארצו, ובה קבורים קודמיו. המבנה המרשים ביופיו, החולש על נופה של העיר ועל העמק, נחשב לאחד מפלאי עולם האדריכליים ובו מיצג מרשים של ארמונות, מקדשים
ופסלים. לאחר הביקור ניסע מחוץ לעיר ונבקר במנזר סלה, הנחשב על-ידי רבים כמנזר היפה ביותר בטיבט ואחד משלושת המנזרים הגדולים של הבודהיזם הטיבטי. המנזר שימש מרכז לימוד ענקי. בערב, ניתן לצאת למופע פולקלור.

 

dreamstime 16760443יום 12, ד',  להאסה, מקדש גנדן
היום נבקר במנזר גנדן, השלישי בגודלו בטיבט. המנזר נוסד ע"י צונג קא פה, מייסד זרם ה"גלקופה" (הכובעים הצהובים), אשר בראש הזרם עומד הדלאי למה. המנזר היושב מעל העמק, יאפשר לנו להינות מתצפיות מרשימות על האזור.

 

יום 13, ה',  להאסה, ג'וקהאנג, בארקור, נורבולינגקה – בייג'ין, הכפר האולימפי
לאחר ארוחת הבוקר נבקר במקדש ג'וקהאנג, בן ארבע הקומות, ליבה המקודש של להאסה ושל הבודהיזם הטיבטי. המקדש נבנה במאה השביעית על-ידי המלך הכובש סונגצ´ן גאמפו לציון הגעתן של שתי נשותיו – בתו של מלך נפאל, ובתו של קיסר סין שניתנו לו במטרה לכרות ברית. נטייל ברחוב בארקור המקיף את מקדש ג'וקהאנג. כמו כן,  נבקר בנורבולינגקה, "פארק היהלומים", ארמון הקיץ המרהיב של הדלאי לאמה. ניסע לשדה התעופה ונטוס לבייג'ין. בדרך למלון נראה את הכפר האולימפי שנבנה לרגל אולימפיאדת בייג'ין 2008. נצפה בבריכת הקובייה, מיבנה "קן הציפור".

 

dsc 0913יום 14, ו',  בייג'ין, העיר האסורה
לאחר ארוחת הבוקר נבקר בלב ליבה של סין הקיסרית – העיר האסורה. המתחם נבנה במאה ה- 16 כארמון מרהיב עבור קיסרי סין. נחצה לכל אורכה של העיר ונחזה בהיכלים המיוחדים ובכיכרות הרחבים. העיר האסורה אשר נבנתה על ידי הקיסרים משושלת מינג היוותה אתר צילום לסרט "הקיסר האחרון" וכשמה הייתה אסורה על פשוטי העם עד פרוץ המהפכה בתחילת המאה ה- 20. בתום הביקור נחזור למלון להתארגנות לקראת שבת, תפילה וסעודת שבת.

 

14יום 15, שבת  בייג‘ין, חוטונג, שוק האוכל
לאחר תפילה וארוחת שבת נצא לסיור רגלי באזור המלון המפואר והמודרני בו נשהה. המלון נמצא באחת השכונות המסורתיות העתיקות של בייג‘ין – חוטונג. אלה הן שכונות ההולכות ונעלמות מהנוף הבייג‘יני ומפנות מקומן לגורדי שחקים וזוהי הזדמנות ייחודית לצפות בדרך חיים שתיעלם בקרוב מאד. נמשיך לביקור בגלריה הלאומית. במוצאי שבת נצא לסייר בשוק האוכל המפורסם ולמדרחוב החדיש שלידו.

 

ימים 16-17, א'-ב'  בייג‘ין, החומה הסינית – תל אביב
היום נבקר בחומה הסינית שאורכה כ- 6,000 ק"מ והנמצאת מצפון מערב לבייג‘ין. זהו האתר המזוהה ביותר עם סין. תם ולא נשלם ביקור בארץ מדהימה, אימפריה בעבר שהעתיד מנבא לה "חזרה ענקית". ניסע לנמל התעופה ונטוס דרך בייג'ין חזרה לארץ. נחיתה ביום ה- 17.

{price_tab}

מחיר הטיול כולל:
* טיסות בין לאומיות הלוך ושוב וטיסות פנים בהתאם למסלול הטיול
* מיסי נמל ודלק נכון לתאריך  1/1/14
* אכסון בבתי מלון דרגת תיירות טובה ו/או ראשונה
* חצי פנסיון + מצרכים להכנה עצמית של כריכים לצהריים
* אוטובוס תיירים ממוזג לביצוע תוכנית הטיול
* סיורים עם מדריך ישראלי ומקומי דובר אנגלית. כולל דמי כניסה לאתרים המפורטים
* מדריך ישראלי מצוות  "שי בר אילן" 

 

מחיר הטיול אינו כולל:
* טיפים לנותני השירותים השונים בחו"ל בסך 140$ לנוסע
* ויזה לסין בסך 70$ לנוסע בעל דרכון ישראלי
* ויזה לטיבט
* ביטוח בריאות וחפצים - ניתן לרכוש ביטוח מתאים במשרדינו
* שינויים במחירי הטיסות המושפעים מהתייקרות היטלי דלק וביטחון,מיסי נמלי התעופה לאחר תאריך 1.1.14 או כתוצאה משינויים לא צפויים בטיסות
* שינויים בשער המטבעות המקומיים לעומת הדולר מעל 2% מתאריך 1/1/14 ועד לתשלום בפועל יחולו על הנוסע
* טיפ למלווה הישראלי (נהוג לתת 3$ ליום לנוסע )
* מופעים שאינם כלולים במחיר הטיול (פירוט מופעים ומחירים יימסרו בנפרד במהלך הטיול)
* הוצאות בעלות אופי אישי כלשהן כגון: משקאות בארוחות / טלפונים וכד‘
* כל שרות שאינו מוזכר במחיר כולל
* כפוף לתנאים ואחריות כפי שמופיעים באתר האינטרנט www.shaibarilan.co.il

 

 
{/price_tab}

{moreinfo_tab}

 
תנאי תשלום:
* דמי הרשמה 500$ לאדם
* עד 45 יום לפני הטיול, השלמה ל- 1500$ לאדם
* עד 21 יום לפני הטיול, השלמה ל- 100% מעלות הטיול

 

דמי ביטול:
* מרגע ההרשמה 47$ אמריקאי לנוסע בגין דמי ביטול אשר יגבו בכל מקרה
* מ 21-44 ימי עבודה טרם היציאה לטיול : 5471$ אמריקאי לנוסע
* מ 7-21 ימי עבודה טרם היציאה לטיול :2547$ אמריקאי לנוסע
* פחות מ 7 ימי עבודה טרם היציאה לטיול :100% דמי ביטול כולל כל העלויות הנלוות כגון ויזה וכד‘
* דמי ביטול בטיסות פנימיות (בטיולים בהם קיימות על פי התוכנית טיסות פנימיות): פחות מ-30 ימי עבודה טרם היציאה לטיול : 100% דמי ביטול לנוסע

 

הערות: 
* ימי שישי ושבת, ימי חג וחול המועד בארץ, ימי א‘ וחגים בחו"ל אינם נחשבים למניין ימי עבודה.
* במידה והוצאו כרטיסי טיסה כלשהן או נקנו שירותים נוספים כגון אשרה וכד‘, יתווספו מחיריהן לדמי הביטול הנקובים לעיל
* מחיר הטיול מבוסס על מינימום של 25 נוסעים משלמים
* בכל מקרה של שינוי, ביטול או תקלה הקשורה לטיסות, לשיט או לתעבורה תחול האחריות על חברת התעופה או התעבורה
* יתכנו שינויים במסלול הטיול עקב שינוי בזמני טיסות פנימיות וסיבות אובייקטיביות אחרות
* יש לוודא שהדרכון בתוקף ל-6 חודשים לפחות 

 


ביטוח  ( בריאות ומיטען )
אנו ממליצים בפני הנרשמים לרכוש ביטוח לטיול מיד עם ההרשמה בעבור ימי הטיול

ביטוח מסוג טוב יכלול גם כיסוי למקרה חלילה שנאלצים לבטל הטיול  ניתן לרכוש ביטוח בתנאים מועדפים במשרדנו , מאת חברת ביטוח מומלצת

מבחינת ביטוח נכון להזמין ביטוח ל – 17 ימים

{/moreinfo_tab}

חמישי, 06 מרץ 2014 11:26

דרך המשי -אוזבקיסטן 9 ימים

דרך המשי. שתי מילות קסם שגורפות אל עולם מלא מסתורין ועניין. דרך המשי, נחשבה במשך שנים למסע מרתק שרק סוחרים ומסיונרים אמיצים העיזו לצאת אליה. סכנות רבות ארבו בדרך לשיירות וההכנות למסע היו מרובות. היה צורך להתגונן בפני שודדים ותנאי מזג אוויר קשים, ללמוד להתמודד עם סיפורי אגדות על מפלצות ויצורים מיתיים ולשאת ציוד רב. טיול זה  עובר בחלק שבין אוזבקיסטן וקירגיזסטן והוא אחד הקטעים הדרמטיים ורבי ההוד של דרך המשי. אוזבקיסטן, המדינה הצבעונית הנמצאת במרכז אסיה והנושאת ריחות מסתוריים של מסגדים ושווקים, מוקפת מדבריות והרים. נאות המדבר היוו את מחוז המפגש בין אנשי התרבות מן הדרום, ובין שבטי הנוודים והלוחמים מן הצפון. כאן נוצרה תרבות מפותחת, ונוסדו ערים מפוארות כמו בוכרה וסמרקנד.

 


יום 1 – ב': תל אביב - טשקנט
פגישה בנתב"ג ויציאה בטיסה לטשקנט, בירת אוזבקיסטאן. לאחר הנחיתה העברה למלון לארוחת ערב ולינה.

 

Picture7יום 2 – ג': טשקנט - סמרקנד
לאחר ארוחת הבוקר נצא לסייר בטשקנט המכונה "עיר האבן". נסייר בעיר המודרנית שנבנתה לאחר הרעש הגדול ב- 1966 בהשפעה רוסית. נראה את פסלו המרשים של נור אמיר, את האנדרטה לזכר רעידת האדמה, בנייני הפרלמנט, כיכר העצמאות ובנין האופרה. נבקר במוזיאון וספריית הקוראן ובמוזיאון לאמנות שימושית. נסייר בתחנות הרכבת שהן עצמן מעין מוזיאונים עשויים שיש וגרניט. בתום הביקור נצא בנסיעה לסמרקנד. בערב נצא למופע תלבושות אוזבקיות לאומיות.


יום 3 – ד': סמרקנד
נצא לסיור בעיר בת למעלה מ- 2500 שנים. שדרות רחבות שאינן רחבות מידי, כיפות כחולות של מדרסות ומסגדים. יותר מכל היא עירו של טימור לאן הצולע, המלך שהקים אימפריה שנגעה בדלהי, בגדד, מוסקבה וקונסטנטינופול. נבקר בגור אמיר "קבר השליט" – אחוזת הקבר של השושלת הטי מורידית ונטייל ובשוק הידוע של העיר. נבקר במצפה הכוכבים אולוג בק, שהיה המתקדם ביותר בימי הביניים ובמוזיאון הקטן הסמוך. נמשיך לביקור במוזיאון אפרו-סיאב ולמכלול האתרים של שאח-אי-זינדה, שהוא מוזוליאום נרחב לדמויות מן ההיסטוריה של סמרקנד. נסיים בסיור בין המצבות בבית הקברות היהודי ובביקור בבית הגביר היהודי קלנטרוב המשמש כמוזיאון.


Picture6יום 4 - ה': סמרקנד -  גִיזְ'דָוָואן - בוכרה
נצא הבוקר לביקור בגִיזְ'דָוָואן הממוקמת כ-50 ק"מ מבוכרה. נבקר במרכז לאמנות הקרמיקה מבית היוצר של משפחת Narzullayev מהידועים ומהמפורסמים באוזבקיסטן ובעולם. המרכז הפך למוקד עניין מיוחד בו ביקרו גם מנהיגי אומות. נמשיך לעיר בוכרה הבנויה בנוה מדבר ונחשבת ליפה בערי דרך המשי. האתרים של בוכארה מציירים 1,000 שנים של היסטוריה עשירה. נראה את המוזוליאום של אסמאיל סאמאני שהוא אחד המבנים המוסלמיים העתיקים בעולם, את הלבה אאוז- מאגר המים המהווה את מרכז העיר. המאגר הינו אחד ממערכת ענפה של תעלות ומאגרי מים שבוכרה היתה ועודנה מרושתת בהן. לינה וארוחת ערב בבוכרה.


יום 5 - ו': בוכרה
נצא ליום סיור בבוכרה היפה, אחת התחנות החשובות על דרך המשי. נבקר במבצר ארק ששימש כארמון החורף של האמיר. נמשיך לביקור במינרט פוי קאליאן המפורסם שהיה  ידוע בעבר כמבנה הגבוה ביותר בעולם ולצידו המדרסה מירא ראב. כמו כן, נראה את המינרט שממנו הושלכו יהודים שסירבו להתאסלם. נשוטט בשווקים המקומיים ונבקר ברובע היהודי: בבית הכנסת, בבית הספר, נעלה אל המבצר הנשקף אל העיר. נגיע לבית המלון להתארגנות לקראת השבת, תפילה וסעודת שישי.

Picture8יום 6 – שבת: בוכרה
סעודת שבת וסיור רגלי בקרבת המלון.

 

יום 7 – א': בוכרה  - חיווה
הבוקר נצא מאזור העיר אל המוזוליאום המרשים בהאודין נאקש-בנדי, מרכז סופי חשוב במרכז אסיה השייך לזרם הסופי ונבקר בארמון הקיץ סיטוראי מוחי חוסה, ארמון הקיץ ששימש את האמרי האחרון של בוכרה. לאחר הביקור ניסע לחיווה  מן הערים היפות בעולם ובדרך נתרשם מהמדבר האדום (מדבר קיזילקום). חיוויה היא עיר מוזיאון שבנתה כמצודה בנאות מדבר על דרך המשי והיום הוכרזה ע"י אונסקו כנכס תרבות, אחת מערי המורשת העולמית "גן עדן תיירותי" קטן ושמור. ארוחת ערב ולינה בחיווה.

 

Picture4יום 8 – ב': חיווה
היום יוקדש לעיר/מוזיאון אשר לפי האגדה נוצרה כאשר שם, בנו של נוח , גילה כאן באר. נטייל בסמטאות העיר העתיקה ובין החומות, נבקר בארמונות, במדרסות, במאוזוליאום של פחלואן מחמוד, בהרמון החאן, במסגד יום השישי העתיק עם עמודי העץ המרהיבים ובבית הסוהר שהפך למוזיאון המתאר את אירועי התקופה. כמו כן נבקר בבתי המלאכה ובסדנאות לעבודות יד - גילוף בעץ, ריקוע בנחושת, בסדנא ליצור בובות תיאטרון העשויות מעיסת נייר ואצל הרוקמות אורגי השטיחים ועוד. לאחר ארוחת הערב נצא למופע פולקלור באחד מארמונות הקיץ.

 

יום 9 – ג': חיווה - טשקנט – תל אביב
ניסע לנמל התעופה וממנו נמריא לטשקנט.  לאחר הנחיתה ניסע לעיר ונשוטט בכיכר תיאטרון נאבואי – משכן התיאטרון, האופרה והבלט שהוקם במלחמת העולם השנייה ע"י שבויים יפאניים. בשעות הצהריים ניסע לנמל התעופה ממנו נמריא חזרה הביתה.

{price_tab}

 

 

מחיר הטיול כולל:
* טיסות בין לאומיות הלוך ושוב וטיסות פנים בהתאם למסלול הטיול
* מיסי נמל ודלק נכון לתאריך 1/1/14
* אכסון בבתי מלון דרגת תיירות טובה ו/או ראשונה
* בוקר וערב ארוחה מלאה + מצרכים להכנה עצמית של כריכים לצהריים
* אוטובוס תיירים ממוזג לביצוע תוכנית הטיול
* סיורים בהתאם לתוכנית הטיול ומדריך מקומי בהתאם לחוקי המדינה דובר אנגלית לרבות דמי כניסה לאתרים השונים
* ויזה לאוזבקיסטן במסגרת הקבוצה
* מדריך ישראלי מצוות שי בר אילן

 

מחיר הטיול אינו כולל:
* טיפים לנותני השירותים השונים בחו"ל בסך 70$ לנוסע
* ביטוח בריאות וחפצים - ניתן לרכוש ביטוח מתאים במשרדינו
* שינויים במחירי הטיסה המושפעים מהתייקרות היטלי הדלק והביטחון ומיסי נמלי התעופה לאחר תאריך 1.1.14
* שינויים בשער המטבעות המקומיים לעומת הדולר מעל 2% מתאריך 1/1/14 ועד לתשלום בפועל יחולו על הנוסע
* טיפ למלווה הישראלי (נהוג לתת 3$ ליום לנוסע )
* הוצאות בעלות אופי אישי כלשהן כגון: משקאות בארוחות / טלפונים וכד‘

{/price_tab}

{moreinfo_tab}


הערות
* ימי שישי ושבת, ימי חג וחול המועד בארץ, ימי א‘ וחגים בחו"ל אינם נחשבים למניין ימי עבודה
* במידה והוצאו כרטיסי טיסה כלשהן או נקנו שירותים נוספים כגון אשרה וכד‘, יתווספו מחיריהן לדמי הביטול הנקובים לעיל
* מחיר הטיול מבוסס על מינימום של 25 נוסעים משלמים
* בכל מקרה של שינוי, ביטול או תקלה הקשורה לטיסות, לשיט או לתעבורה תחול האחריות על חברת התעופה או התעבורה
* יתכנו שינויים במסלול הטיול עקב שינוי בזמני טיסות פנימיות וסיבות אובייקטיביות אחרות
* בצוע הטיול כפוף לתנאים ואחריות כפי שמופיעים באתר האינטרנט
*חשוב לוודא שהדרכון בתוקף ל-6 חודשים לפחות

 


ביטוח
אנו ממליצים בפני הנרשמים לרכוש ביטוח לטיול מיד עם ההרשמה. דבר זה המבטיח החזר כל הוצאה במקרה של ביטול השתתפות מסיבת אשפוז או חו"ח מות קרוב מדרגה ראשונה (בהתאם לתנאי הפוליסה)

 

 דמי הרשמה:
* דמי הרשמה 500$ לאדם
* עד 45 יום לפני הטיול, השלמה ל- 1500$ לאדם
* עד 21 יום לפני הטיול, השלמה ל- 100% מעלות הטיול

 

תנאי ביטול
• מרגע ההרשמה 47$ לנוסע בגין דמי ביטול אשר יגבו בכל מקרה ובנוסף:
• מ 45 - 21 ימי עבודה טרם היציאה לטיול : 30% ממחירו של הטיול לנוסע
• מ 7-20 ימי עבודה טרם היציאה לטיול : 50% ממחירו של הטיול לנוסע
• פחות מ 7 ימי עבודה טרם היציאה לטיול :100% דמי ביטול כולל כל העלויות הנלוות כגון ויזה וכד‘
• דמי ביטול לטיסות הפנים: כל טיסה שכורטסה, יחולו דמי ביטול מלאים על הנוסע

{/moreinfo_tab}


התפתחותה של יהדות אירופה ובעיקר התרבות היהודית המכונה "יהדות אשכנז", צמחה במרכז אירופה באזור בו נטייל. גדולי ישראל כגון רש"י, ר' אמנון ממגנצא ועוד רבים אחרים הניחו את התשתית לתרבות יהודית זו. אזור זה הוא אחד היפים ביותר באירופה. אזור היער השחור, עמק הריין שבין גרמניה ואזור אלזס לורן שבצרפת כשנהר הריין משמש כגבול בין אזורים אלה. גבעות ירוקות עטויות בעצי אלון ואשוח ושזורות בעיירות ציוריות. בעמק, זורם נהר הריין במלוא הדרו ועל שתי גדותיו עיירות וטירות כאילו לקוחות מספרי אגדות ילדים. העיר היפה שטרסבורג החצויה בתעלות רבות. ביקור בדרך היין המפורסמת העושה דרכה על מדרונות הרי הווז' המזרחיים, המכוסים בכרמי גפנים אין סופיים.

 

dreamstime 12225331יום 1, ב‘,   תל אביב-  שטוטגרט – ארצות השו"מ, מיינץ, וורמייזה, שפייר - שטרסבורג
ניפגש בנתב"ג ונצא בטיסה לשטוטגרט. לאחר הנחיתה ניסע לאורך נהר הריין. האזור עשיר בגבעות מכוסות כרמים, עיירות יין ציוריות, טירות עתיקות ויערות עבותים. אחת מנקודות הביקור החשובות באזור היא מיינץ, הלוא היא מגנצא. כאן פרחה אחת הקהילות הגדולות ביותר בארץ אשכנז. נמשיך לוורמס, הלוא היא וורמייזה, בה התקיימה הקהילה היהודית העתיקה ביותר בגרמניה. העיר מכונה גם "עירו של רש"י, שכן, זה למד בה. נטייל ברובע היהודי. נבקר בבית הכנסת העתיק אשור הוחרב ע"י הנאצים והוקם מחדש ב- 1961. נמשיך לבית רש"י, המאכלס כיום את המוזיאון היהודי. בתום הביקור נבקר בעיירה שפייר.  שנקראה בפי היהודים, שפיירא, הייתה אחת מהערים החשובות בקרב יהדות אשכנז ובמשך כאלף שנים התקיימה בה קהילה יהודית מפוארת.  עד היום ניתן להבחין בשרידי קהילה זו בשמות משפחה הנושאים את שם היישוב, כדוגמת שפירו או שפירא.  לאחר ביקור בשלוש הקהילות היהודיות הגדולות שלאורך הריין, שנודעו בכינוי קהילות שו"ם, על שם ראשי התיבות של שלושתן, נחצה את הגבול לצרפת וניסע למלוננו שבשטרסבורג , בירת האיחוד האירופי ובירת אלזס שבמזרח צרפת. בשטרסבורג נשהה מספר לילות ונכיר גם את הקהילה היהודית המרשימה בעיר.

 

dreamstime 10943869יום 2, ג‘,  שטרסבורג, צפון היער השחור, דרך 500, באדן באדן
היום נטייל בצפון היער השחור. ניסע לאורכו של הכביש הגבוה של היער השחור, כביש 500 הידוע כדרך היפה ביותר באזור, מראות מרהיבים ועוצרי נשימה יתגלו לפנינו עד הגיענו לבאדן באדן, עיירת המרפא הציורית. נסייר בעיר ונטייל בטיילת לאורך נהר האוסבאך החוצה את העיר. נראה את ארמון קורהאוס היושב בגינה מטופחת ומרהיבה. נראה את הקזינו הגדול והעתיק ביותר בגרמניה והמדורג בין בתי הקזינו היותר מרשימים בעולם. בתום הביקור נחזור לשטרסבורג ונערוך סיור בסמטאות העיר העתיקה המוכרת בשם" צרפת הקטנה" אשר נשתמרה ללא דופי והוכרזה ב-1988 כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו. נראה את הפרלמנט האירופי ואת ארמונות העיר. נטייל ברחוב היהודים אחד מרחובותיה העתיקים ביותר של שטרסבורג ואשר היה לבו של הרובע היהודי הישן. נראה את בית הכנסת אשר נבנה בשנת 1958 במקום שבו עמד בית הכנסת של העיר אשר נחרב בזמן הכיבוש הנאצי.


dreamstime 16193140יום 3, ד‘,  שטרסבורג, דרום היער השחור, דרך השעונים, פרייבורג, אגם טיטי, מפלי טרייברג
לפנינו עוד יום מהנה באזור היער השחור והפעם בחלקו הדרומי של האזור. כאן פעלו מאות בתי מלאכה ומפעלים לייצור שעונים. בעקבות פלישת השעונים הדיגיטליים מאסיה, חלק גדול מהתעשייה נעלם. את מסלול "דרך השעונים" נתחיל בפריי בורג, אחת הערים העתיקות והיפות בגרמניה. נטייל במרקט פלאץ המשמרת את אווירת ימי הביניים, נראה את בית הכנסת החדש ואת לבני ההנצחה המוטבעות במדרכות העיר לזכרם של יהודי העיר שנספו בשואה. נמשיך בדרך נוף מקסימה לאגם טיטי, הנחשב ליפה ביותר באזור היער השחור. בתום הביקור נמשיך למפלי טרייברג, סדרה של 7 מפלים הנופלים מגובה של למעלה מ- 160 מטר והנחשבים לגבוהים ביותר בגרמניה.

 
יום 4, ה‘, שטרסבורג, חבל לוריין, ננסי, קו מז'ינו (מבצר פרמון), מץ, בוקסווילר
היום יוקדש למחוז לורן. נתחיל את היום בביקור בננסי, העיר החשובה והיפה שבאזור, שהייתה עד המאה ה-18 דוכסות עצמאית ונחשבת לאחת הערים היפות והמפוארות בצרפת. נראה את הכיכרות המרכזיות והמבנים שמסביבם אשר הוכרזו ע"י אונסקו כאתר מורשת עולמי. קו מז'ינו היה רצועת הגנה  בת 108 מתחמים מבוצרים של ביצורי בטון, מכשולי טנקים, עמדות למקלעים ואמצעי הגנה נוספים שבנתה צרפת לאורך גבולותיה עם גרמניה ועם איטליה, בעקבות מלחמת העולם הראשונה. הצרפתים האמינו כי קו מאז'ינו יספק את הזמן לעצירת כוחות תוקפים עד להעברת כוחות צבא לתגבור וכמו כן יחסוך בחיי החיילים שהיו בנחיתותם מספרית מול האיום הגרמני. נבקר במבצר פרמון, אחד המבצרים הצפוניים של הקו. זהו המתחם המבוצר היחיד שהותקף במלחמה ע"י הגרמנים. בתום הביקור ניסע למץ, בירת המחוז, היושבת על גדות נהר המוזל, העיר בה נולד רבינו גרשום מאור הגולה. נבקר במרכז העיר ובטיילת היפה המשתרעת לאורך הנהר. נבקר גם במרכז פומפידו החדש, בניין מיוחד ויפהפה ומכיל אוסף גדול מאוד ומרשים של אמנות מודרנית ובת זמנינו.  נסיים בביקור בבוקסווילר, עיירה אלזסית קטנה. נבקר בבית הכנסת, שהפך למוזיאון ליהדות אלזס.

 
amiיום 5, ו‘, שטרסבורג, חבל אלזס דרך היין, רקוויר, קולמר
היום נבקר בחבל אלזס. ניסע בדרך היין המרהיבה העוברת בעיירות, כפרים, ונופים מיוחדים. נבקר, בין השאר, בעיירה רקוויר הציורית נבקר ברחוב היהודים, המעיד על כך שיהודים גרו בה בימי הביניים. נמשיך לקולמר, המספקת הצצה חטופה אל ימי הביניים באמצעות המרכז העתיק והציורי שלה, המורכב מרחובות צרים ובתי עץ. קולמר ידועה גם בשמה השני "ונציה הקטנה". השם ניתן לה עקב הדמיון לוונציה בגלל הנהר העובר בתוך העיר, בין הבתים, שבו ניתן לשוט בסירות. נבקר בבית הכנסת ובמוזיאון בארתולדי, בו מספר חדרים המוקדשים להיסטוריה היהודית. בתום הביקור נחזור למלוננו להכנות לשבת. ארוחת שבת.


יום 6, שבת,  שטרסבורג
לאחר תפילה וסעודת שבת נסייר רגלית במרכז העיר היפה שטרסבורג.


יום 7, א',     שטרסבורג – שיט על הריין – שטוטגרט -  תל אביב
ביומינו האחרון נערוך שייט מענג בנהר הריין הרחב בעל העוצמה שמעליו משקיפות טירות, עיירות וכפרים יפים החובקים את גדותיו. בתום השיט ניסע לשטוטגרט, בירת מחוז באדן. שטוטגרט נחשבת לעיר התעשייה וההייטק הגרמנית, ורוב חברות המכוניות הגדולות נמצאות באזור. נבקר באחת מחברות המכוניות. תם טיול נפלא, השבח לבורא.  ניסע לנמל התעופה ונטוס חזרה לארץ. נחיתה ביום 8.

 

{price_tab}

 

מחיר הטיול כולל:
* טיסה בינלאומית בהתאם למסלול הטיול כולל מיסי הנמל והיטל הדלק נכון לתאריך 01.1.2014
* אכסון בבתי מלון דרגת תיירות טובה ו/או ראשונה
* חצי פנסיון לאורך כל הטיול עם אפשרות להכנת כריך לארוחה השלישית
* אוטובוס ממוזג בהתאם לתוכנית הטיול
* ביקורים - סיורים וכניסות לאתרים כמפורט בתכנית
* מדריך ישראלי מצוות שי בר אילן ומדריכים מקומיים דוברי אנגלית בהתאם לחוקי המדינה 


המחיר אינו כולל:
* ביטוח בריאות ומטען - ניתן לרכוש ביטוח מתאים במשרדינו
* שינויים במחירי הטיסה המושפעים מהתייקרות היטלי הדלק והביטחון ומיסי נמלי התעופה לאחר תאריך ‏1.1.2014
* שינויים בשער המטבעות המקומיים לעומת הדולר האמריקאי מעל 2% מתאריך 1/1/2014 ועד לתשלום בפועל יחולו על הנוסע
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל בסך 50€ לנוסע
* טיפ למדריך הישראלי (נהוג לתת 3€ ליום לנוסע )
* מופעים שלא כלולים בתוכנית הטיול ובמחיר הטיול (פירוט יימסר לכל טיול בנפרד)
* הוצאות בעלות אופי אישי כלשהן כגון: משקאות בארוחות, טלפונים וכד‘
* כל שרות שאינו מוזכר במחיר כולל
* מופעי פולקלור מקומיים בהתאם למסלול הטיול

 

{/price_tab}

{moreinfo_tab}

 

תנאי תשלום
* דמי הרשמה 300 € לאדם
* עד 21 יום לפני הטיול, השלמה ל- 100% מעלות הטיול

 

תנאי ביטול
* מרגע ההרשמה 47€ לנוסע בגין דמי ביטול אשר יגבו בכל מקרה ובנוסף:
* מ 45 - 21 ימי עבודה טרם היציאה לטיול : 30% ממחירו של הטיול לנוסע
* מ 7-20 ימי עבודה טרם היציאה לטיול : 50% ממחירו של הטיול לנוסע
* פחות מ 7 ימי עבודה טרם היציאה לטיול :100% דמי ביטול כולל כל העלויות הנלוות כגון ויזה וכד‘


הערות
* ימי שישי ושבת, ימי חג וחול המועד בארץ, ימי א‘ וחגים בחו"ל אינם נחשבים למניין ימי עבודה
* במידה והוצאו כרטיסי טיסה כלשהן או נקנו שירותים נוספים כגון אשרה וכד‘, יתווספו מחיריהן לדמי הביטול הנקובים לעיל
* מחיר הטיול מבוסס על מינימום של 25 נוסעים משלמים
* חשוב לוודא שהדרכון בתוקף ל-6 חודשים לפחות

 

ביטוח
אנו ממליצים בפני הנרשמים לרכוש ביטוח לטיול מיד עם ההרשמה. דבר זה המבטיח החזר כל הוצאה במקרה של ביטול השתתפות מסיבת אשפוז או חו"ח מות קרוב מדרגה ראשונה (בהתאם לתנאי הפוליסה).

 

{/moreinfo_tab}

 

"שי בר אילן" בשיתוף עם חברת MEDRAFT"" חברו יחדיו לתת לך המטייל את המוצר הטוב ביותר

רומניה לא מפסיקה להפתיע לרגע- בירוק הבוער מכל פינה: ביערות, בשדות, בין הכבשים הרועות באחו. בערים שנראות כאילו נלקחו מתפאורה של סרט אבירים קלאסי- כולל המגדלים, הצריחים, החומות, הכנסיות והפעמונים. בכפרים שפשוט נותרו במאה שלפני- עגלה רתומה לסוס היא כלי התחבורה העיקרי, טרקטור פיאט "רומני" מטרטר הוא שיא הטכנולוגיה, מסמרים מייצר הנפח, ותרנגולת שלא מטילה יותר ביצים תשמש כמנה עיקרית בארוחה הבאה. ובעיקר- בפשטות ובחיוך החם של האנשים- בקרן הרחוב, בכיכר העיר, בלב היער או לצד המחרשה בשדה. צריך לחוש כדי להאמין.
ברומניה התקיימה קהילה יהודית גדולה ומגוונת- מחסידים ועד מת'נגדים, מתבוללים, רפורמיסטים. שרידי הקהילה והתרבות שנותרו אחרי מלחמת העולם השנייה ועליית היהודים לישראל בזמן השלטון הקומוניסטי עדיין ניכרים.

 

בעזרת הג'יפים נגיע לפינות הפחות מוכרות של רכס הקרפטים ושל טרנסילווניה. נחצה יערות, נטפס לרכסים, נחנה בערים מימי הביניים, וניגע ברומניה האמיתית. אתם יותר ממוזמנים!

 

 

dreamstime 224058יום 1: ראשון: מת"א לבוקרשט, בדרך אל רכס הקרפטים וסיניה
ננחת לפנות בוקר בנמל התעופה בבוקרשט בירת רומניה. נתארגן על הג'יפים ונצא צפונה על הכביש הראשי. נחלוף בכפרים האופייניים לרומניה המתחדשת לצידי הדרך וליד העיר פלויישט, המהווה כעין שער כניסה לעמק פרחובה. נטפס במעלה נהר פרחובה עד לסינייה, העיירה התיירותית הנחבאת בין הרכסים ונתפוס כמה שעות שינה לקראת החוויות הצפויות לנו בהמשך הטיול. נאכל ארוחת בוהוריים ונצא לעבר רכס הבוצ'ג- ממש מעלינו. נהנה מתצפיות יפות מעל לקו היער, מאגם בולבוצ' המסתורי וממערה טבעית שמסתתרת מאחורי מנזר. נחזור לסינייה ולווילה שנבנתה במאה ה-19, בה נלון הלילה. נהנה מזמן להסתובב בין החנויות ובתי הקפה הפזורים לאורך הרחוב הראשי.


יום 2: שני: חציית רכס הקרפטים, ברשוב וסיגישוארה
נחצה את קו הרכס של הקרפטים דרך השטח, לאורך יובלים קטנים של מים, מוקפים ביערות העצומים הגודשים את הרכסים והערוצים. נגיע לעיר הסקסונית ברשוב דרך שכונת הצוענים. נטפס בעזרת רכבל להר טמפה לתצפית יפה על העיר העתיקה המוקפת חומה ומגדלים. אח"כ נרד ברגל דרך יער של רחבי עלים  לעבר החומה עליה השקפנו זה עתה. נמשיך לצעוד ברחובות העיר העתיקה- נהנה מהכנסייה השחורה העצומה בגודלה, הרחוב הכי צר באירופה והמדרחוב התוסס. לקראת ערב נגיע לעיר הסקסונית הציורית סיגישוארה, שהצליחה לשמור על אווירת מסתורין ימי-ביינמית, ושהחלק העתיק שבה כמו נלקח ישירות מסרט של וולט דיסני. מגדלים, חומות, חרכי ירי ורחובות מרוצפי אבן. אפילו הבית שבו  (כנראה) נולד הנסיך וולאד צפש דרקול - המודל לדראקולה. את הלילה נבלה ונלון במלון מיוחד במינו, בלב העיר העתיקה.

 

dreamstime 5742894יום 3: שלישי: במנהרת הזמן, במרחבי טרנסילבניה ו...פוינה
ניפרד מהעיר העתיקה של סיגישוארה ונקדיש את רובו של היום לחוויות היצירה הרומנית. נצא לעבר הרמה הטרנסילוונית המכוסה יערות, שדות וכפרים סקסוניים עתיקים. נבקר בכפרים שנותרו במאה הקודמת, או אולי בזו שלפניה. נעלה לגבעות שמעל הכפר בעזרת סוס ועגלה ונבקר את הרועה ועדרו בשטח המרעה. נחדור לתוך כנסיה עתיקה ומבוצרת ונעפיל למגדל השמירה הצופה למרחק. נאכל ארוחת צהריים מיוחדת במינה בחצר בית מקומי, וננצל את ההזדמנות כדי להכיר מקרוב את חיות המשק, להציץ למחסן ולכלים החקלאיים, מתקני זיקוק הצויקה ועוד.נצא מהכפר בנסיעה בכבישים צדדים וגם בשטח, בנופי גבעות ויערות. לקראת ערב נטפס לעבר אתר הסקי- פוינה ברשוב, שם נתמקם במלון שלנו ליומיים הקרובים.

 

יום 4: רביעי: בלב הקרפטיים האלפיניים - חבל דומבוויצ'וארה
היום פשוט נטפס לרכסים שמעל לעיירה בראן, ונטייל בין הכפרים. נריח את השחת הטריה, המועמסת על עגלה הרתומה לסוס.
נצפה לעבר רכסי הפיאטרה קריולי, הבוצ'ג והפגארש, ונגלוש בכביש ובשטח לואדיות העמוקים. נמצא דרך לחלוף על פני משאיות הענק של חוטבי העצים.
ניכנס לחצר של איכר מקומי, הממוקם באחת השלוחות בין שטחי מרעה אין סופיים.
נטייל ברגל במעלה קניון צר ועמוק, ונאזין לפכפוך המים הזורמים בו. נטבול את הרגליים בנביעה קררר..ה.. במיוחד.
לקראת ערב נשוב לפוינה ברשוב ללילה נוסף.
נ.ב. בסוף היום אף אחד לא יחשוב שהכינוי "הקרפטיים האלפיניים " יומרני מדי...

 

יום 5: חמישי: דובים, פרידה רטובה מהקרפטים וצ'או! צ'או! צ'אוצ'סקו!dreamstime 10746809
על גבעה מיוערת, נמצאת החווה לטיפול בדובים בשבי - פרויקט מדהים של אישה אמיצה אחת ושל 55 דובים חומים ומקסימים. נפגוש את הדובים ממש מקרוב ונשמע את סיפורה של החווה.
נמשיך לעבר פרדיאל, ונטפס בשטח לרכס פיאטרה ביולי- הרכס ממזרח לעמק פראחובה. נהנה מתצפיות מרהיבות לעבר הכפרים שמתחת, מהרוח הנעימה הנושבת בפנינו, ומעדרי הצאן החוצים את הדרך.
בשעות אחה"צ נאבד גובה דרך היער והכפרים הצוענים לעבר המישורים הגדולים בדרכנו לבוקרשט.  נחזיר את הג'יפים בשדה התעופה, ונטוס בטיסה ישירה חזרה לארץ.

{price_tab}

המחיר כולל:
* טיסה סדירה ת"א –בוקרשט – ת"א
* מס נמל היטל בטחון כפי שידוע לנו נכון ליום הוצאת ההצעה, ייתכנו שינויים במיסי הנמל
* העברות באוטובוס תיירים ממוזג ע"פ התכנית
* כלכלה מלאה ++
* אוכל כשר
* לינות על-פי תיאור
* ג'יפים מסוג דצ'יה דסטר  דומה לו לפי 4 מטיילים בג'יפ
* דלק לג'יפים
* מכשיר קשר בכל ג'יפ
* טיפים לנותני שירות מקומיים
* מים מינרלים במהלך הטיול
* כניסה לאתרים
* מדריך שטח ישראלי
* מדריך שטח  מקומי
* ג'יפ צוות מנהלה הכולל ערכת חילוץ, עזרה ראשונה ועוד

 

המחיר אינו כולל:
* ביטוח נסיעות ומטען אישי המתאים לאופי הפעילות
* טיפ למדריך הישראלי ולמדריך המקומי
* ביטוח ביטול השתתפות עצמית לג'יפים (ניתן לרכוש במשרדינו)
* הוצאות אישיות ( שתייה קלה בארוחות, מזכרות וכו')

 

{/price_tab}

{moreinfo_tab}

 

הערות
* יתכנו שינויים בלוחות הזמנים אשר לא יפגעו בטיול אך יתכן וישנו את סדר הפעילויות.
* הג'יפים איתם נטייל מושכרים מחברת השכרה מקומית וחלים עליהם כול הוראות השלטונות המקומיים, הג'יפים מבוטחים בביטוח המכסימלי האפשרי במדינה. ההשכרה באחריות המטיילים וכל פגיעה ברכב תגרור השתתפות עצמית. בעת השכרת הרכב יתנו המטיילים את כרטיס האשראי שלהם כביטחון לחברת ההשכרה כמקובל בכל העולם.
* מסלול הטיול עלול להשתנות בשל תנאי מזג אוויר, הוראות השלטונות המקומיים, תקלות טכניות או החלטת המדריך בשטח.
* במידה ואחד או יותר מהטיילים ירצו לחרוג ממסגרת הזמנים של הטיול יחויבו החורגים בתוספת על כרטיס הטיסה (Divide).
* כל המטיילים המעוניינים לנהוג חייבים להצטייד ברישיון הנהיגה הישראלי בינלאומי (פלסטיק).


ביטוח
אנו ממליצים בפני הנרשמים לרכוש ביטוח לטיול מיד עם ההרשמה. דבר זה המבטיח החזר כל הוצאה במקרה של ביטול השתתפות מסיבת אשפוז או חו"ח מות קרוב מדרגה ראשונה (בהתאם לתנאי הפוליסה).

 

תנאי ביטול
* מרגע ההרשמה 47$ לנוסע בגין דמי ביטול אשר יגבו בכל מקרה ובנוסף:
* מ 45 - 21 ימי עבודה טרם היציאה לטיול : 30% ממחירו של הטיול לנוסע
* מ 7-20 ימי עבודה טרם היציאה לטיול : 50% ממחירו של הטיול לנוסע
* פחות מ 7 ימי עבודה טרם היציאה לטיול :100% דמי ביטול כולל כל העלויות הנלוות כגון ויזה וכד‘
* דמי ביטול לטיסות הפנים: כל טיסה שכורטסה, יחולו דמי ביטול מלאים על הנוסע.

{/moreinfo_tab}

רביעי, 05 פברואר 2014 10:25

נורבגיה והפיורדים - 8 ימים

 


בטיולים לסקנדינביה יש פנינה אמיתית אחת שכולם נוסעים במיוחד בשבילה... הארץ היפה ביותר – נורבגיה
טיול לנורבגיה, אל נופי בראשית עוצרי נשימה ונדירים ביופיים: הרים גבוהים, יערות עבותים, שדות קרח אינסופיים בחוג הארקטי, מפלי מים עצומים ובעיקר פיורדים כחולים, עמוקים ויפים להפליא. כל אלה יוצרים את אחת הארצות היפות באירופה ובעולם כולו.

 

dreamstime 154709371. יום ד' תל אביב – אוסלו, מוזיאון קונטיקי
ניפגש בנתב"ג ונטוס לאוסלו, בירת נורבגיה. לאחר הנחיתה נערוך סיור בעיר. נראה את טירת אקרשוס אשר נבנתה במאה ה- 14 כמבצר, שנועד להגן על אוסלו מפני התקפות מהים. נבקר בפארק ויגלנד, הגדול ביותר בעיר. בפארק 212 פסלי ברונזה וגרניט הנראים כאנשים אמיתיים ומעוררים רצון לגעת בהם. נבקר במוזיאון קונטיקי, בו מוצבת הרפסודה אשר שימשה את החוקר תור הירדאל, חוקר נורבגי ידוע, שיצא למסעות חובקי עולם על פני האוקיינוס ורצה להוכיח, שגם לפני אלפי שנה, יכלו אנשים להגיע למקומות שונים בעולם באמצעי תחבורה פרימיטיביים.

 

2. יום ה' אוסלו – לילהאמר – וינסטרה
לאחר ארוחת הבוקר נשלים את סיורינו באוסלו. בתום הסיור ניסע צפונה לעבר ללילהאמר הציורית, המורכבת מבתי עץ ישנים על רקע הררי, המשקיפים על גדות אגם המיוסה, האגם הגדול ביותר בנורבגיה. העיר התפרסמה לאחר שהתקיימה בה אולימפידת החורף ב- 1994. נראה את מקפצת הסקי האולימפית ונבקר במוזיאון הפתוח.

 

dreamstime 13666653. יום ו'  וינסטרה – דומבס – נסיעה ברכבת -  דרך הטרולים –סטרנדה
לפנינו יום מהנה בנופים עוצרי נשימה. ניסע  לעיר דומבס שם נעלה על רכבת וניסע דרך נופים עוצרי נשימה. נמשיך באוטובוס לאחת מהדרכים היפות ביותר בנורווגיה ואולי בעולם.  "דרך הטרולים" אשר נפתחה ב- 1936 והנחשבת לאחת הדרכים העקלתוניות והיפות ביותר בעולם- 11 עיקולי דרך בשיפוע של 9%, חלקם כה תלולים וצרים שנדמה כי אין יכולת לעוברם. נכנס לארץ הפיורדים שם נשהה בסוף השבוע. נגיע למלון להתארגנות לקראת שבת, תפילה וסעודת שבת.

 

4. יום שבת סטרנדה
לאחר התפילה וסעודת שבת, נערוך טיול רגלי באזור המלון.

 

dreamstime 25490165. יום א' סטרנדה, הדרך האטלנטית
היום ניסע בנופים קסומים על הדרך האטלנטית, המתפתלת בעיקולים חדים לאורך 8 ק”מ בחוף המערבי של נורבגיה, חוצה גשרים ומקשרת בין צוקי סלע, ויוצרת חיבור מהיר בין אי לאי, ממש בתוך האוקיינוס האטלנטי. עד לפני בנייתה, האמצעי היחיד להגעה היה בשייט, שהיה מסוכן במיוחד בעונת הסתיו. במהלך היום נעצור בעיירות הנמצאות לאורך הדרך האטלנטית.


6. יום ב' סטרנדה - פיורד הגיירנגר  - קרחון בריקסדייל – פורדה
לפנינו יום חוויתי ומיוחד. ניסע לעיירה הלסינט. נעלה על מעבורת לשיט על גיירנגרפיורד הנחשב לאחד הפיורדים היפים בנורבגיה. זהו פיורד צר במיוחד, המוקף הרים גבוהים. בדרך נראה את  האתרים המפורסמים: דאלסניבה, מפלי שבע האחיות ומפלי המניפה. השיט מסתיים בעיירה  גיירנגר. נמשיך לקרחון בריקסדאל, שלוחה של הקרחון הגדול בנורבגיה יוסטדאל. קרחון בריקסדל שצבעו לבן¬-תכלת, הוא אחד המראות היפהפיים בסקנדינביה. את חלקה האחרון של הדרך לקרחון, נבצע ברגל ובדרכנו נצפה בשדות פרחי בר מקסימים, מפלים מרהיבים ונחל שוצף היוצר אגם.

 

dreamstime 86861457. יום ג' פורדה -  ברגן
לאחר ארוחת הבוקר ניסע לברגן, העיר השנייה בגודלה בנורווגיה והנחשבת לבירת חבל הפיורדים. לאחר ההגעה נסייר רגלית בעיר העתיקה שהתפתחה מכפר דייגים עם האווירה התרבותית והבניינים הנמוכים אדומי הגגות .נראה את מגדל רוזנקרנץ המפורסם שנבנה במאה ה- 16. נמשיך לרובע בריגן העתיק, המאופיין בבתי עץ עתיקים וציוריים. נטייל באזור נמל הדייגים ושוק הדגים.

 

8. יום ד' ברגן – תל אביב
תם ונשלם טיולינו בנורבגיה. ניסע לנמל התעופה ונטוס חזרה לארץ.

 

 

{price_tab}

 

מחיר הטיול כולל:
* טיסה בינלאומית כולל מיסי הנמל והיטל הדלק נכון לתאריך 01.1.2014
* אכסון בבתי מלון דרגת תיירות טובה ו/או ראשונה
* פנסיון מלא לאורך כל הטיול (בצהריים הכנת כריכים)
* אוטובוס ממוזג בהתאם לתוכנית הטיול
* ביקורים - סיורים וכניסות לאתרים כמפורט בתכנית
* מדריך ישראלי מצוות שי בר אילן ומדריכים מקומיים דוברי אנגלית

 

המחיר אינו כולל:
* ביטוח בריאות ומטען - ניתן לרכוש ביטוח מתאים במשרדינו
* טיפים לנותני השירותים בחו"ל 70€ לאדם
* שינויים במחירי הטיסה המושפעים מהתייקרות היטלי הדלק והביטחון ומיסי נמלי התעופה לאחר תאריך ‏1.1.2014

* שינויים בשער המטבעות המקומיים לעומת הדולר האמריקאי מעל 2% מתאריך 1/1/2014 ועד לתשלום בפועל יחולו על הנוסע
* טיפ למדריך הישראלי (נהוג לתת 2-3€ ליום לנוסע )
* הוצאות בעלות אופי אישי כלשהן כגון: משקאות בארוחות, טלפונים וכד‘
* כל שרות שאינו מוזכר במחיר כולל

{/price_tab}

{moreinfo_tab}

 

הערות
* ימי שישי ושבת, ימי חג וחול המועד בארץ, ימי א‘ וחגים בחו"ל אינם נחשבים למניין ימי עבודה
* במידה והוצאו כרטיסי טיסה כלשהן או נקנו שירותים נוספים כגון אשרה וכד‘, יתווספו מחיריהן לדמי הביטול הנקובים לעיל
* מחיר הטיול מבוסס על מינימום של 25 נוסעים משלמים
* בכל מקרה של שינוי, ביטול או תקלה הקשורה לטיסות, לשיט או לתעבורה תחול האחריות על חברת התעופה או התעבורה
* יתכנו שינויים במסלול הטיול עקב שינוי בזמני טיסות פנימיות וסיבות אובייקטיביות אחרות
* בצוע הטיול כפוף לתנאים ואחריות כפי שמופיעים באתר האינטרנט
*חשוב לוודא שהדרכון בתוקף של 6 חודשים לפחות

 

ביטוח
אנו ממליצים בפני הנרשמים לרכוש ביטוח לטיול מיד עם ההרשמה. דבר זה המבטיח החזר כל הוצאה במקרה של ביטול השתתפות מסיבת אשפוז או חו"ח מות קרוב מדרגה ראשונה (בהתאם לתנאי הפוליסה)

 

תנאי ביטול
* מרגע ההרשמה 47€ לנוסע בגין דמי ביטול אשר יגבו בכל מקרה ובנוסף:
* מ 45 - 21 ימי עבודה טרם היציאה לטיול : 30% ממחירו של הטיול לנוסע
* מ 7-20 ימי עבודה טרם היציאה לטיול : 50% ממחירו של הטיול לנוסע
* פחות מ 7 ימי עבודה טרם היציאה לטיול :100% דמי ביטול כולל כל העלויות הנלוות כגון ויזה וכד‘
* דמי ביטול לטיסות הפנים: כל טיסה שכורטסה, יחולו דמי ביטול מלאים על הנוסע

{/moreinfo_tab}

<< התחלה < הקודם 1 2 3 4 5 6 הבא > סיום >>
JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

באנר
באנר
באנר
באנר