Developed by JoomVision.com
Logo

Administrator

Administrator

Libero tellus sit ipsum ante eu Curabitur nibh Sed Pellentesque nisl. Nibh quis laoreet mauris mi est quis nibh porttitor.

שלישי, 11 נובמבר 2014 10:36

פסח תשע"ה בהרי הקרפטים - 11 יום

השנה, חוגגים את הפסח הבא עלינו לטובה בקרפטים, באזור שהיה ערש התפתחותה של יהדות מרכז אירופה. בין הרים יפהפיים, אגמים ונהרות, יערות הצבועים בצבעי פריחה של אביב, גוונים מרהיבים של ירוק ולבן, אדום וורוד וזהב.

 

Untitled2

 

ליווי היסטורי, נגינה ופולקלור – ד"ר ר' שלמה טיקוצינסקי

ד"ר שלמה טיקוצינסקי מן האוניברסיטה הפתוחה, מתמחה בהיסטוריה של מזרח אירופה, 'חסידים', 'מתנגדים' ומה שביניהם. ד"ר טיקוצינסקי יעשיר אותנו בתולדות רבנים ואדמו"רים חסידיים, מנהיגים ציוניים, סופרים ויוצרים שפעלו באזור הקרפטים ובאוקראינה בכלל. נטעם מסיפורי חסידים, מאוצרות הרוח וההווי של חסידי אוקראינה ויהדות הונגריה, תוך שירה ונגינה באקורדיון, בעברית וביידיש.
ד"ר טיקוצינסקי משמש מדריך קבוצות של חברת 'שי בר אילן' למזרח אירופה וכן סיורי מורשת של הג'וינט לאזור זה.

 

אזור בו פסע לפני מאות שנים הבעש"ט ביערות הללו, צמחה התנועה החסידית ועשרות חסידויות שצמחו כאן שהמפורסמות שבהן סאטמר, ויז'ניץ, קאליב, צאנז, נדבורנה ומונקץ'. כאן גם התנועה הציונית פעלה בראשית דרכה וגם הסופר המפורסם י.ל. פרץ, והסופר פרופסור אלי ויזל, חתן פרס נובל.

 
כל אלו השאירו את חותמם על כול צעד ושעל באזור. היכן שרגלינו תצעדנה נראה שאריות יהדות, בכל כפר כמעט יש בית קברות יהודי, בתי כנסת שהשתמרו, נרגיש את פעמי ההיסטוריה ורוח יהודית תישוב באפנו. נחזור אל ילדותינו ושמות שעליהם גדלנו בסיפורים כגון ברדיצ'ב וז'יטומיר יהפכו להיות חלק מההוויה החגיגית שלנו.

 

השנה במלואת 70 שנה לניצחון בנות הברית על גרמניה הנאצית – נחגוג את חג החירות ביחד באווירה חגיגית. נשתתף כולנו בחוויה יהודית מרגשת ומעצימה. פסח זה ייזכר ע"י כל מי שיחגוג עימנו  כחוויה יהודית מרגשת מהעולם היהודי העשיר שהיה כאן והשאיר חותמו אפילו על הגוים באזור. נשתתף כולנו בחגיגת החירות של עמנו, נפגין את חוזקנו כעם, דווקא במקום שבו הושמדה קהילה יהודית ענקית.

 

וכל זאת במחיר אטרקטיבי במיוחד, "הכול כלול" במחיר, ארוחות כיד המלך, תפילות חגיגיות, סיורים יומיים בכל ימי חול המועד, ומלון 5 כוכבים, THERMAL STAR מלון ספא resort מפנק במיוחד. 

  


המלון
המלון נמצא באזור שגובהו כ – 500 מטר מעל פני הים.
במלון 168 חדרים הכוללים: חדרים זוגיים, ג'וניור סוויט, סוויטות, דירות משפחתיות. כל אלו מפוזרים בבניינים בני 3 /4 קומות וב- 15 קוטג'ים חדישים שבכל קוטג' 3/4 חדרים מסוגים שונים – מתאים במיוחד למשפחות.

 

בשטח המלון שבילי הליכה העוברים בצמוד ל – 2 אגמים הנמצאים בתוך שטח המלון. שבילי ההליכה נמשכים גם לתוך היער ושם על גשרוני עץ החוצים מעל פלגים ונחלים ניתן ליהנות מיופי הבריאה.

 

image001כשרות
המלון כולו עובר הכשרה לפסח בפיקוחו הצמוד של רב דק"ק דבראצען שבהונגריה, אשר ז. אהרנפלד שליט"א אשר גם הוא יליד האזור ובעל ידע רב בהיסטוריה של החסידויות והקהילות. צוות משגיחים וטבחים יהודים ינצחו על הכנת האוכל היהודי המסורתי

 
הכשרות תהיה כשרות מהדרין, ללא קטניות ולא שרויה.

 

האזור
הרי הקרפטים מהווים למעשה חיץ גיאוגרפי בין מזרח אירופה למערבה. שרשרת ההרים פרושה
מרומניה בדרום ודרך הונגריה ואוקראינה עד סלובקיה. הפסגות הגבוהות ביותר מגיעות לגובה של
כ- 2400 מטר מעל פני הים.

 

viewחבל הארץ שבו נמצא המלון נקרא "זקרפטיא" שפירושו למרגלות הקרפטים. בגובה של כ- 500 מ'
באזור עובר הנהר הגדול שנקרא נהר טיסה, אולם בנוסף לו יש עוד 152 נהרות שאורך כל אחד מהם לפחות 10 ק"מ ועוד אלפי נחלים ופלגים שאורך כל אחד מהם קצר יותר.
הצבע הירוק של יערות העד והצמחייה המגוונת שולטים באזור כולו, ובתקופות האביב והסתיו מקשטים את הנוף צבעים עזים של לבן, אדום, זהב, ורוד וצהוב, מראות מרהיבים !!

 

view1הגידולים החשובים באזור הם גידולי גפנים ולפיכך מיוצרים באזור סוגי יינות מרובים ביקבים שונים. גם היינות שאנו נשתמש בהם בפסח הינם יינות כשרים המיוצרים ביקב של יהודי וכשרותם מעולה לצורך שיווקם ליהודים בארה"ב ובארץ.
מבחינה מדינית האזור עבר משלטון לשלטון. מאז האימפריה הרומית שאז נקרא האזור פרובינציית דקיה, ומלכות מורביה הגדולה, מלכות הונגריה, טרנסילבניה, אימפריה אוסטרו- הונגרית, הרפובליקה ההונגרית, ברית המועצות עד 1991 ואוקראינה מאז.
תושבי זקרפטיא אינם מייחסים חשיבות לשלטון השולט באזור, הם רואים עצמם כאזרחי זקרפטיא.

 
מבחינת האקלים – האזור נחשב כאזור תיירות אהוב מאד על ידי תושבי מזרח אירופה, משום ששרשרת הרי הקרפטים מגינה על האזור מפני רוחות ולכן האזור נחשב אזור חמים יחסית.
הערים הגדולות בחבל זקרפטיא הן – אוז'גורוד- מונקץ', חוסט, רחיב, וינוגרדובו.
 


יהדות
היהדות פרחה באזור זה מאות שנים אחורה. כמעט בכל כפר, עיירה או עיר גרו יהודים. יש אף ערים באזור שבהן היהודים היו בין 30 – 50 אחוז מהתושבים ואף יותר מכך.

במהלך טיולינו בימי חול המועד נוכל לראות גם בכפרים נידחים בתי קברות יהודיים, קברי אדמו"רים וצדיקים, ובערים נראה את מבני בתי הספר, הגימנסיה העברית, בתי הכנסת  ומוסדות הקהילות.
בטרנסילבניה צמחו מרבית החסידויות המפוארות כגון:  נדבורנה, קאליב, צאנז, ויז'ניץ, סאטמר מונקץ' ועוד. ה"שטייטל" היהודי הידוע, יתגלה לנו במקומות רבים בסיורינו.


תכנית הסיורים בימי ההגעה והעזיבה וימי חול המועד

 

יום ההגעה
נטוס בטיסת בוקר מוקדמת בטיסה ישירה מיוחדת לנו לעיר קושיצה שבסלובקיה השכנה. לאחר הנחיתה נצא לסיור בעיר ונראה את חומות העיר העתיקה מתקופת ימי הביניים. נסייר בסמטאות העיר העתיקה, נתרשם מעיר אירופאית תוססת וכמובן נבקר בבית הכנסת שהיה ונלמד על ההיסטוריה של יהודי העיר. בתום הסיור נחצה את הגבול וניסע למלון שבו נשהה בכל ימי החג.

 

cemeteיום טיול לעיר אוז'גורוד הידועה בשם אונגוור
עיר אירופאית עתיקה בעלת סיפור היסטורי מרתק. יהודים התיישבו בעיר כבר בשנת 1575 ובית הכנסת הראשון הוקם בעיר בשנת 1767. הוקמו בעיר קהילות יהודיות נוספות במאה ה- 18, וגידול משמעותי בכמות היהודים היתה במאה ה- 19, עת הגיעו הפליטים שברחו מפרעות חמלניצקי ומהפוגרומים ברוסיה. בסיורינו בעיר נראה את הרובע האוסטרו הונגרי, את הרובע הצ'כוסלובקי, את המדרחוב היפה במרכז העיר וכמובן נתמקד ברובע היהודי, בסיפורי יהודי העיר, נראה את בית הכנסת הגדול, מבנה יפהפה ומרשים בגודלו, את בנין הגימנסיה העברית, את מבנה בית הדין היהודי והמקווה הצמוד אליו, נבקר גם בקהילה היהודית וגם בארגון חסד- שפירו שפועל לשיקום הקהילה היהודית וכמובן נבקר בבית הקברות היהודי וקברו של ר' שלמה גאנצפריד כותב הקיצור שולחן ערוך.
ניסע גם לראות את מצודת העיר, טירה עתיקה הנקראת "מצודת מדיבל" וממנה תצפית יפה על העיר והסביבה.

 

mivtzarmonchיום טיול לעיר מונקץ' הידועה גם בשם מוקצ'בו
העיר מונקץ' ידועה ביהדותה, העיר כונתה בעבר "ירושלים הקטנה" ובתקופה שלפני השואה מחצית מתושבי העיר היו יהודים. כאן התפתחה חסידות מונקץ אשר היתה ועדיין נחשבת כחסידות מאד אדוקה והאדמו"ר חי עד היום בניו יורק, מאידך פעלה כאן התנועה הציונית בראשית דרכה וגם כאן היו בתי ספר יהודים רבים. והוקמה "הגימנסיה העברית". מונקץ הייתה בירת התנועה הציונית במזרח אירופה. נתחיל סיורינו במצודת העיר- מבצר שהוקם לפני קרוב לאלף שנה והשתמר יפה עד היום. נצפה על העיר וסביבתה. משם נמשיך לתוך העיר ונסייר בין בית הכנסת המרכזי ששופץ לאחרונה ע"י מר אלכס רוט, יהודי עשיר יליד העיר שהוא גם בעלי המלון שבו נשהה בפסח. נבקר גם בבניין הגימנסיה העברית שגם הוא שופץ לאחרונה וטכס לחנוכתו המחודשת היה במקום בחודש ספטמבר האחרון, עם קבוצה של יהודים מארגון יוצאי הקרפטים שחזרו למחוזות ילדותם בארגון של שי בר אילן.
נמשיך לבית הקברות היהודי השמור ומטופח ונבקר בקברו של האדמו"ר הראשון של חסידות מונקץ' רבי אליעזר שפירא, שיש רבים הטוענים שמי שמשאיר פתק בקברו בקשותיו מתמלאות. נסייר כמובן במרכז העיר ובמדרחוב היפה ונראה את הגשרים על נהר הטיסה החוצה את העיר.


 
houseיום סיור לשמורות הטבע והכפר קולוצ'בה
היום נשים פעמינו במעלה הרי הקרפטים, הנופים והטבע שיתגלו לעינינו ביום זה הם מהיפים ביותר באירופה. אנו נוסעים לכפר הנקרא קולוצ'בה שבו הוקם מוזיאון פתוח המשחזר את הכפרים כפי שהיו לפני מאות שנים. כל המבנים הינם מבנים אותנטיים עשויים עץ אשר הובאו לכאן ממקומות שונים בסביבה. צפויה לנו חוויה יהודית מרגשת, נראה בית כנסת עתיק מהמאה ה- 16/17 שככל הנראה הובא לכאן מז'יטומיר, ובו חפצי יודאיקה מעניינים, נראה בית מרזח יהודי אוטנטי לחלוטין, שגם המשפחה היהודית שהייתה הבעלים ידועה ומוכרת.
לאחר ביקורנו זה נמשיך לביקור בשמורת טבע יפה ובה נחל ומפל מים מרשים. נתרשם מעוצמת הטבע באזור. אם נספיק נעלה ברכבל במעליות סקי  לפסגת הר שממנו נפרש נוף מדהים.
נחזור למון בשעת ערב מאוחרת.


 
niceיום סיור בעקבות החסידות – לעיר חוסט
היום נקדיש את הסיור לתופעה שהיתה נפוצה מאד באזור, התעוררות תנועת החסידות. ככל הנראה השפעתו של הבעש"ט שפעל בסביבה הנחילה את יסודות תורת החסידות באזור זה. היום יוקדש לסיפורי חסידים.
נבקר בעיר חוסט שבה מתקיימת עד היום קהילה יהודית קטנה, יש בעיר בתי כנסת ספורים ששרדו עד היום מתוך רבים שהיו בעיר. נסייר בין בתי הכנסת, נראה את מרכז העיר והרובע היהודי ונבקר בבית הקברות היהודי.
נמשיך לעיירה וינוגרדוב, נראה בית כנסת מרשים ביופיו ובבית הקברות נראה את קברו של אביו של האדמו"ר הזקן, מייסד חסידות חב"ד. נמשיך לעיירה בושטינו, נעצור בדרך גם בכפרים קטנים. נראה שבכול אחד מהמקומות היו בתי כנסת ובתי קברות יהודיים.

 

flowerיום העזיבה
לאחר ארוחת הבוקר נשלים את הליכי עזיבת המלון.
נצא ליום טיול לעיר פרשוב שבסלובקיה. נבקר בבית הכנסת היהודי היפה במיוחד. נראה רחובות ובניינים מתקופת הרנסנס, את מזרקתו של נפטון אל הים המיתולוגי ואת האנדרטה שבנו הסובייטים ב-1945 לניצחון על גרמניה.
בתום הסיור בעיר נמשיך בדרכנו לשדה התעופה בעיר קושיצה ומשם בשעות הערב נמריא חזרה בטיסה ישירה לתל אביב. הנחיתה בארץ צפויה לפנות בוק

{price_tab}
 
מבצע למזמינים עד חנוכה  1,990$ לאדם בחדר זוגי סטנדרטי

 

שדרוג חדרים
במלון ישנם 2 בניני קומות ובהן סוגי חדרים מגוונים
בנוסף בשטח המלון יש 12 מבני קוטג'ים שבכל אחד מהם 3 / 4 חדרים וגם בהם חדרים שונים
ועוד 3 קוטג'ים VIP שבהם חדרים מגוונים – מומלץ למשפחות מורחבות

מחירי החדרים המשודרגים (יבואו לידי ביטוי כתוספת למחיר הכולל)

 

בקוטג'ים -  מומלץ למשפחות
מחיר לאדם בחדר סטנדרט בקוטג' – תוספת 110$ לאדם
מחיר לאדם בחדר ג'וניור סוויט בקוטג' – תוספת 180$ לאדם
מחיר לאדם בחדר סוויטה בקוטג' – תוספת 245$ לאדם
מחיר לאדם בדירה ( 2 חדרים, 4 מיטות) – תוספת למבוגר 245$ , לילד ללא תוספת

 

בקוטג'ים VIP – מומלץ למשפחות
מחיר לאדם בחדר סטנדרט – תוספת 140$ לאדם
מחיר לאדם בחדר סופריור – תוספת 220$ לאדם
מחיר לאדם בג'וניור סוויט -  תוספת 260$ לאדם
מחיר לאדם  בחדר סוויטה – תוספת 320$ לאדם

 

במבני הקומות (מקסימום 4 קומות)
מחיר לאדם בחדר סטנדרט  - מחיר הבסיסי, ללא תוספת
מחיר לאדם בחדר סוויטה – תוספת 200$ לאדם

 

המחיר כולל
* טיסות בינ"ל ישירות
* ימי סיור ביום ההגעה וביום החזרה
* ימי הסיור בחול המועד פסח
* חדר מלון -  ברמת סטנדרט (ניתן לשדרג)
* פנסיון מלא בימי החג ושבת
* בימי חול המועד חצי פנסיון + ארוחות צהריים ארוזות
* מדריכים ואוטובוסים למימוש תכניות הסיורים
* כניסות לאתרים כמפורט בתכניות היומיות
* ביטוח נסיעות ומטען – בסיסי


המחיר אינו כולל
* הוצאות אישיות
* הרחבות ביטוח בריאות (לפי הצורך)
* טיפולי בריאות וספא – למעוניינים ימכרו חבילות טיפולים במחיר מיוחד לאורחינו

* כל שירות שאינו מוזכר במחיר כולל / כפוף לתנאים ואחריות כפי שמופיעים באתר האינטרנט. www.shaibarilan.co.il

 

{/price_tab}

{moreinfo_tab}

 

תנאי ביטול:

* עד 30 יום לפני היציאה – 70$ לאדם
* 29 יום עד 14 יום – 180$
* 13 יום עד 7 יום – 550$
* 7 יום עד ליציאה – 1200$

 

הערות
* ימי שישי ושבת, ימי חג וחול המועד בארץ, ימי א‘ וחגים בחו"ל אינם נחשבים למניין ימי עבודה
* במידה והוצאו כרטיסי טיסה כלשהן או נקנו שירותים נוספים כגון אשרה וכד‘, יתווספו מחיריהן לדמי הביטול הנקובים לעיל
* חשוב לוודא שהדרכון בתוקף ל-6 חודשים לפחות

 

{/moreinfo_tab}

 

בטיול זה נחווה, בשילוב אחד מהקרוזים היותר אקזוטיים וייחודיים שיש,  את היעדים המרתקים האלו מבלי לפסוח על ערים גדולות כמו: סידני, מלבורן באוסטרליה ווולינגטון בניו זילנד ולצידן מרחבים עצומים, נופים עוצרי נשימה וחופים בלי סוף, שמורות טבע עם חיות מיוחדות לצד תופעות טבע שכמותן ניתן למצוא רק באזור זה של העולם.

 

ניו זילנד המורכבת משני איים, הצפוני והדרומי, נחשבת לאחד המקומות היפים ביותר על פני כדור הארץ, גן עדן לחובבי הטבע המורכב מפסיפס נופים יפהפה ומגוון, פסגות מושלגות, פיורדים מרשימים, קרחונים ויערות גשם קדומים וסבוכים, חופים זהובים לצד חופים סלעיים, הרי געש פעילים ונישאים, גייזרים ונופים כפריים שלווים.


אוסטרליה, היבשת החמישית, היא גן עדן לחובבי המרחבים והנוף הפראי. למרות שזוהי היבשת הקטנה ביותר, היא עדיין גדולה מדי מכדי שאפשר יהיה להגיע לכל פינותיה במהלך טיול אחד. רוב מוחלט של תושבי אוסטרליה מתגוררים בערים וביישובים לאורך חופי היבשת ובמרכז יש מרחבים עצומים שבהם שולט הטבע הפראי: מדבריות עצומים, יערות גשם סבוכים, נהרות ומפלים ומגוון מרשים של בעלי חיים.
בטיול זה נחווה, בשילוב אחד מהקרוזים היותר אקזוטיים וייחודיים שיש,  את היעדים המרתקים האלו מבלי לפסוח על ערים גדולות כמו: סידני, מלבורן באוסטרליה ווולינגטון בניו זילנד ולצידן מרחבים עצומים, נופים עוצרי נשימה וחופים בלי סוף, שמורות טבע עם חיות מיוחדות לצד תופעות טבע שכמותן ניתן למצוא רק באיזור זה של העולם.

 

1-2. ימים מוצ"ש – א', 24-25/1/15  תל אביב – סיאול – אוסטרליה, סידני
ניפגש  בנמל התעופה בן גוריון ונצא בטיסה דרך סיאול לסידני שער הכניסה העיקרי של אוסטרליה.

 
aus13. יום ב', 26/1/15   סידני
ננחת בסידני בשעות הבוקר. לאחר התרעננות נצא לסיור בעיר. נראה את גשר נמל סידני ובית האופרה, המבנה הארכיטקטוני המפורסם.  נטייל בחוף בונדי ובמפרץ ווטסון. נסייר בגנים הבוטניים המלכותיים- 30 דונם של מדשאות, גנים ושתילים אקזוטיים, שהיוו למעשה את החווה הראשונה של אוסטרליה.

 

4. יום ג', 27/1/15   סידני, ההרים הכחולים
היום נצא לכיוון רכס "החוצה הגדול" ליום טיול נהדר ב"הרים הכחולים". זוהי שמורה יפהפייה ובה יערות אקליפטוס עצומים. השם "ההרים הכחולים" ניתן למקום בזכות הערפל הדק הנוצר מהתאדות השמן האתרי של עצי האיקליפטוס. היערות ענקיים ובהם עשרות סוגים של עצי אקליפטוס. בדרך להרים הכחולים נבקר בגן חיות ובו נראה את החיות המאפיינות את אוסטרליה. נבקר בקאטומבה למורד העמק ברכבת הרים ונחזור ברכבל.

 

ocean road5. יום ד', 28/1/15  סידני - מלבורן, דרך האוקיינוס הגדולה
אחרי ארוחת הבוקר ניסע לשדה התעופה ונטוס למלבורן, עיר הבירה של מדינת ויקטוריה והעיר השנייה בגודלה באוסטרליה. בעיר הירוקה השוכנת על גדות נהר היארה החום. נבקר במרכז העיר,  במוזיאון הלאומי, באנדרטת הזיכרון לחיילי אוסטרליה וניו זילנד. בערב נצא לסיור באי פיליפ המפורסם "במצעד הפינגווינים" שבו, שעולים אל החוף בכל ערב, לפני השקיעה. לפני כן נבקר ב"נוביס רוק, שלידם מצויה מושבת כלבי הים הגדולה באוסטרליה.

 

DSC 02596. יום ה', 29/1/15    מלבורן, האי פיליפ
לאחר ארוחת הבוקר נצא באוטובוס ליום טיול מרהיב לאורך דרך האוקיאנוס הגדולה. כביש זה, העובר לאורך חופה הדרום-מזרחי של ויקטוריה, הוא אחד המרהיבים ביותר בעולם. הוא מתפתל לאורך הרים מיוערים, הנושקים לחופים סחופי רוחות ולצוקים גבוהים, ועובר דרך יער גשם עבות ועצי איקליפטוס גבוהים. הקטע המרשים ביותר הוא הפארק הלאומי אוטוויי. בערב ניסע לשדה התעופה ונטוס חזרה לסידני.

 

7.יום ו', 30/1/15    סידני – עליה לאוניית הפאר "MS OOSTERDAM"  של חברה "HOLLAND AMERICA"

היום נשלים את הסיורים בעיר התוססת. בשעות הצהריים נעלה לאוניה MS OOSTERDAM לשייט מרהיב לאורך חופי אוסטרליה וניו זילנד. נתחיל את דרכנו בשעה 16:00אוניית פאר מן היפות בעולם:

 

האונייה: OOSTERDAM ׁ(אוסטרדם)
מסדרת אוניות הפאר החדשות של Holland America Line's .  באוניה:
*11  סיפוני אורחים
*מסעדות וטרקלינים המוקפים נוף פנוראמי
*אולם מופעים משודרג ומעוצב

*בוטיק אלגנטי

  *מתחם בר חדש באטריום
*בכל החדרים מורגשת הנעימות הייחודית של Holland America
*מיטות יוקרתיות של Mariner's Dream עם מצעים איכותיים
*חלוקי מגבת יוקרתיים
*חדרים מרווחים ואלגנטיים עם חלון (חלקם עם מרפסות פרטיות בתוספת תשלום)                                                                                                               
*מוצרי אמבט "Time to Spa" של חברת Elemis Aromapure                                                                                                   

*שתייה – הזמינו לכם בכיף, מיצים טריים ועוד משקאות המוענקים ללא תשלום
*טלוויזיה עם DVD מומלץ בהחלט להביא סרטים מעניינים מהארץ...
* ארוחות 24 שעות וקרח בכל חדר ללא תשלום

*פירות טריים 
*שירות צחצוח נעלים ללא תשלום
*מקום אחסון מרווח

 

בנוסף באונייה: אולם מפואר למופעים , נגני מוסיקה וזמרים,קזינו, ברים, מסעדות פאר, ספא, חדר כושר, בריכה וג'קוזי וכמובן צוות בידור הפעיל בכל יום. 

 

8-9. ימים שבת-א', 31/1-1/2/15 - שייט, הרצאות, ופינוקים
היום הספינה תאפשר לנו ליהנות ממגוון פינוקים המוצעים לנו.
בשבת נהנה מתפילה, סעודות ושיעורים. נתפעל מהנופים היפים ונתרום כל אחד מתחום הידע.

 
dreamstime 13510472
10. יום ב', 2/2/15 מפרץ מילפורד, פארק הפיורדים הלאומי                                       
היום נשוט אל אחד הפיורדים היפים ביותר בניו זילנד. תלילותו ועומקו של הפיורד מאפשרת לאוניות לשוט מטרים ספורים בלבד מהמצוקים המקיפים אותו, וכך אפשר אפילו להירטב מרסס המפלים העצומים אשר נופלים לים לכל אורך הפיורד, וכמובן ליהנות מהמראות הדרמטיים של המצוקים הנמוגים בערפל, ציפורי מים, אריות וכלבי ים.

 

11. יום ג', 3/2/15  צ'אלמרז, דונדין, חצי האי אוטגו  
היום נעגון בנמל צ'אלמרז ונצא דרך תצפיות נוף בחופים מבודדים אל העיירה דונידין בעלת אופי סקוטי שהוקמה ע"י סקוטים בתקופת "הבהלה לזהב". נבקר בה ובאחד הבתים המאפיינים את סגנון החיים בתחילת המאה הנוכחית, "בית אוולסטון". כמו כן, נבקר בגני "גלנפאלוך" אחד הגנים המובילים בניו זילנד, ובמוזיאון המקומי. נמשיך לביקור בחצי האי אוטגו בית לבעלי חיים ועופות כמו האלבטרוס המלכותי ופינגווין צהוב העין. 

nz2
12. יום ד', 4/2/15  אקארואה, קרייסצ‘רץ‘
הבוקר נעגון בנמל אקארואה, השוכנת לא רחוק מקרייסצ'רץ', העיר הגדולה ביותר באי הדרומי של  ניו זילנד, בירת מחוז קאנטרברי. קרייסצ'רץ' היא התחנה האחרונה של משלחות לפני שהן יוצאות לאנטארקטיקה. לפיכך, נבקר במרכז האנטרקטי הבינלאומי, שם נסתובב בין תמונות ענק מאנטארקטיקה ונראה איך גילו ומיפו אותה. נכיר את בעלי החיים ששורדים את האקלים שלה ונלמד על התחממות כדור הארץ והשפעותיו על הקרחונים שמתחילים לנדוד. בתום הביקור ניסע למרכז העיר ונטייל בעיר שחוותה רעידת אדמה קשה ב- 2011.

 

welington13. יום ה', 5/2/15  פיקטון, בלנהיים, שמורת הטבע "גשר פלורוס"
היום נעגון בנמלה של פיקטון, עיירת נמל קטנה ויפה המהווה את שער הכניסה אל האי הדרומי. ניסע דרך הגבעות לביקור בעיירה בלנהיים השוכנת בליבו של אזור היין של מרלבורו, באזור זה מופקים מטובי היינות של ניו-זילנד הידועים באיכותם ברחבי העולם. נמשיך לשמורת הטבע היפה, גשר פלורוס, שם נערוך מסלול הליכה קצר. בתום הביקור בשמורה ניסע חזרה לספינה בדרך קווין שארלוט  דרייב, 40 ק"מ של דרך פתלתלה עוצרת נשימה.

 

14. יום ו', 6/2/15  וולינגטון
הבוקר נעגון בנמל וולינגטון, בירת ניו זילנד, והעיר השנייה בגודלה במדינה אחרי אוקלנד.  העיר נמצאת בנקודה הדרומית ביותר באי הצפוני. נעלה ברכבל לעבר הגנים הבוטניים. שם נראה מיצגי פרחים מרהיבים, יערות שמורים, אוספי צמחייה מיוחדים וכן נופים מרהיבים אל העיר וולינגטון. לאחר הביקור נבקר ב"טה פאפא", המוזיאון הלאומי המפורסם של ניו זילנד. במוזיאון תצוגות, חלקן אינטראקטיביות, על ההיסטוריה הגיאולוגית של ניו זילנד, הטבע הניו זילנדי וההיסטוריה של המאורים, תושביה המקוריים של ניו זילנד.  נמשיך לטייל ברחובותיה של העיר ונראה את בתי הפרלמנט הישן.


wanganui15. יום שבת ,7/2/15  שייט, הרצאות, ופינוקים
היום הספינה תאפשר לנו ליהנות ממגוון פינוקים המוצעים לנו. בשבת נהנה מתפילה, סעודות ושיעורים.

 

16. יום א', 8/2/15  טאורנגה, רוטורואה
היום נעגון בטאורנגה. ניסע לעבר רוטורואה המכונה "עיר הגופרית", השוכנת במרכזו של איזור פעילות וולקנית ותרמית. ניתן לזהות מקילומטרים שאנו קרבים לעיר, בגלל האדים העולים ממנה...  נבקר בשמורת הטבע וואי-א-טאפו, שם נראה תופעות גיאו-תרמיות. נעבור בין בריכות חמות וקרות בגוונים שונים, בריכות בוץ מבעבעות, אדמה מעלה אדים, מכתשים געשיים גדולים. נבקר בכפר "טה פויא" כפר מאורי שבו, תושביה הפולינזים של ניו זילנד בטרם בואם של האירופים, אשר שמרו על עצמאותם עד 1840, מקיימים פעילות אינטנסיבית לשימור מורשתם המיוחדת. נבקר בחוות הכבשים, אגרודום, שם נראה סוגים שונים של כבשים ונלמד על תעשיית הכבשים  הגדולה של ניו זילנד. במהלך הביקור נוכל לראות תצוגה של גז כבשים ושימוש בכלבים לעזרת הרועים. נבקר בוואיטומו, מערת התולעים הזוהרות, תופעת טבע ייחודית בעולם כולו. התולעים משתמשות באורם כדי למשוך אליהם חרקים הנתפסים בקוריהם.

 
nz117-18. ימים ב'-ג', 9/2-10/2/15  אוקלנד
גם דברים נפלאים מסתיימים...תם השייט. נגיע לנמלה של אוקלנד המכונה, "עיר המפרשיות", העיר הגדולה והמאוכלסת ביותר בניו זילנד. נצא לסיור בעיר. נבקר במוזיאון אוקלנד ובו אוצרות אמנות מאורים נדירים, ונמשיך לגנים הבוטניים, ביתם של למעלה מ-10,000 צמחים מכל העולם.  כמו כן  נעלה לתצפית מה- Sky tower, המגדל הגבוה ביותר בחצי הכדור הדרומי שגובהו 328 מטר וניתן לצפות ממנו על העיר וסביבותיה. נמשיך ונבקר בקהילה היהודית באוקלנד: נראה את בית הכנסת, בית הספר והחנות הכשרה ונשמע על תולדות הקהילה.

 

19. יום ד', 11/2/15  אוקלנד – סיאול
תם ונשלם טיולינו החוויתי בניו זילנד ואוסטרליה. ניסע לנמל התעופה ונטוס הביתה דרך סיאול. נחיתה בסיאול בשעות הערב.

 

20. יום ה', 12/2/15  סיאול - תל אביב
היום נערוך סיור קצר בסיטול. בתום הסיור ניסע לשדה התעופה ונטוס חזרה לארץ. מלאי חוויות ורשמים ננחת בשעות הבוקר המוקדמות בארץ.

{price_tab}

מחיר לאדם בחדר זוגי עם חלון $8750

מחיר לאדם בחדר זוגי עם מרפסת $10,200 


המחיר כולל
* טיסות בינלאומיות ופנימיות כולל היטלי דלק ומיסים

* ביטוח רפואי ומטען

* אוטובוס ממוזג לכל הסיורים וההעברות על פי התכנית
* סיורים, ביקורים וכניסות לאתרים על פי התכנית
* בתי מלון מדרגה ראשונה או הטובים ביותר במקום
* חצי פנסיון כשר לכל אורך הטיול ואפשרות להכנת כריכים לארוחת הצהריים
* מדריך טיול מצוות "שי בר-אילן"

 

המחיר אינו כולל
* ויזה לאוסטרליה (כ-230$US) משך הטיפול בהכנת הויזה לוקח כ- 30 יום – יש לוודא שהדרכון  בתוקף ל-6 חודשים לפחות
* טיפים לנותני שירותים בחו"ל 90$ (לא כולל בספינה)
* טיפים לנותני שירותים בספינה בלבד כ- 155$ (ישולמו ישירות בספינה)
* הוצאות אישיות כלשהן
* בילויי ערב שאינם נכללים בתכנית המפורטת
* תשר למדריך הישראלי של הטיול – מקובל להעניק  4$ לאדם ליום

 {/price_tab}

{moreinfo_tab}

 

מזוודות: מניסיוננו הרב בנושא המזוודות אנו ממליצים להעדיף מזוודות קטנות על אלה הגדולות. משקל המזוודה המותר בטיסות עד 20 ק"ג ומשקל מטען היד-7 ק"ג.
בחלק מבתי המלון יש אפשרות לכבס וליבש במכונות כביסה ויבוש.

 

שימו לב: משרד החקלאות והיערות משתמש במכונות שיקוף לאיתור דברים שהוחבאו במזוודות. אין להכניס לאוסטרליה ולניו זילנד אוכל מכל סוג שהוא, כולל פירות (וגם פירות יבשים), ירקות (כנ"ל), דגים (טריים, מבושלים ובקופסאות), דברי בשר מכל סוג שהוא, דברי חלב, ביצים, צמחים, פיצוחים או גרעינים, אגוזים, צמחי מרפא, וכו'. כל המביא דבר אסור ישלם קנס של 300$. אם בכל זאת הבאתם דבר ואינכם בטוחים אם ניתן להכניסו לניו זילנד – יש להצהיר עליו במכס. למדע נוסף:
www.protectnz.org.nz

 
 

תנאי תשלום
* דמי הרשמה 500$ לאדם
* עד 75 יום לפני הטיול, השלמה ל- 30% מעלות הטיול
* עד 30 יום לפני הטיול, השלמה ל- 100% מעלות הטיול

 

תנאי ביטול
* בעת ביטול מכל סיבה שהיא מרגע ההרשמה ועד 90 ימי עבודה   (כולל) *  פני   יציאת הטיול  - יחויב הנוסע ב-97 $ דמי רישום בלבד
* בעת ביטול מכל סיבה שהיא מ-89 ימי עבודה ועד 30 ימי עבודה (כולל) * לפני  היציאה  יחויב הנוסע ב-1500$ + 47$  
* בעת ביטול מכל סיבה שהיא  מ-29 ימי עבודה ועד 11 ימי עבודה (כולל)* לפני היציאה  יחויב הנוסע ב-2500$ + 47$
* בעת ביטול מכל סיבה שהיא מ-10 ימי עבודה* לפני יציאת הטיול עד למועד היציאה  יחויב הנוסע בכל מחיר הטיול כולל כל העלויות הנלוות.
* במידה והוצאו ויזות לארצות היעד ו/או כורטסו הטיסות, יתווספו מחיריהם לדמי הביטול הנקובים

 

שערי מטבע
בשל השינויים המשמעותיים החלים מדי יום ביומו בשערי הדולר האוסטרלי והניו זילנדי מול הדולר האמריקאי, אשר גורמים לייקור של השירותים בדולרים אמריקאי, ייערך חישוב מדויק של הטיול לקראת מועד היציאה ומחיר הטיול יעודכן בהתאם. כל תוספת בגין ייקור זה תחול על הלקוח עד לתשלום מלוא מחיר הטיול בפועל.שער המטבע נקבע ב-10.03.2014


 {/moreinfo_tab}

רביעי, 01 אוקטובר 2014 07:16

איסלנד - 13 יום


איסלנד הידועה בכינוי "ארץ הקרח והאש" היא ארץ של תופעות טבע ייחודיות ונופי בראשית. טיול לאיסלנד הוא מסע אל נופי פרא בראשיתיים - קרחוני ענק וגייזרים פולטי קיטור, מעיינות חמים, אגמים, מפלי קצף לבן בתוך סלעים שחורים, ציפורי ים ואפילו לוויתנים .כל אלו ישאירו אתכם פעורי פה בטיול של פעם בחיים. הצטרפו אלינו למסע מרתק לארץ בראשית, בה הטבע עדיין לא אמר את המילה האחרונה.

 

יום 1. ראשון: ת"א – קפלאוויק
המראה מנתב"ג (אחה"צ) וטיסה דרך אירופה לאיסלנד. לאחר הנחיתה העברה לבית המלון.

 

4יום 2. שני: קפלאוויק - החוף הדרומי, אופנועי שלג - ויק
לאחר ארוחת הבוקר נצא מזרחה ונטייל באזור המצוקים של דרום איסלנד. נבקר במפלי סקוגפוס ובמפלי סליילנד. נעלה אל אחד הקרחונים באזור ונצא לחוויית רכיבה על אופנועי השלג שעל הקרחון. מכאן נמשיך מזרחה אל עבר מצוקי ויק.

 

יום 3. שלישי: ויק, שמורת סקאפטאפל, לגונת הקרחונים
היום נבקר בקרחון הגדול ביותר באיסלנד ובאירופה בכלל – קרחון סקאפטאפל; עם ההגעה נצא למסלול הליכה  לעבר המפל השחור – מפל מרהיב המוקף בסלעי בזלת שחורים. נערוך תצפיות אל אחת השלוחות הדרומיות של הקרחון הענק ונשוב אל מרכז המבקרים שם נוכל ללמוד על ההתפרצויות האלימות של הר הגעש קאטלה עליו יושב  הקרחון העצום.  בתום הביקור נמשיך בנסיעה מזרחה לאזור אגם JOKULL ונצא בנסיעה/שייט  בכלי רכב אמפיביים בין שברי קרחונים הצפים במי האגם  הקרחוני. חוויה מדהימה! 

 
 
5יום  4. רביעי: ויק, שמורת לנדמנלאוגר  - קניון אלדג'ה
לאחר ארוחת הבוקר נצא ברכב שטח  אל אחד האזורים הנידחים והיפים ביותר באיסלנד -  נוף  וולקני צבעוני  שזור בשרידי הרי געש. השטח כולו עוטה בשכבת עשב חד שנתי שיוצר "שמיכה" ירוקה ודקיקה בנוף בראשית אמיתי.  מסלול הנסיעה יעבור בשדות "הפצצות הוולקניות" של הר הגעש  HEKLA  שהתפרץ באלימות בשנת 1991   וכן את קרחון MYRDAL .  בדרך נצפה בנופים געשיים טריים בחבל ארץ שבו "אלוהים לא סיים את העבודה". 


יום 5. חמישי: משולש הזהב
בשעות הבוקר נצא צפונה לטיול במשולש האיסלנדי המפורסם – גולפוס –תינגווליר- גייזר.    נבקר באתר "אלטינג", הפרלמנט הראשון בעולם שהוקם על הגבול הגיאולוגי המיוחד של יבשות צפון אמריקה ואירופה. נלמד על חשיבותו החברתית והתרבותית של המקום וננסה להבין את הסיבות לבחירתו. מכאן נמשיך אל עבר מפלי גולפוס האדירים ונמשיך אל האתר האיסלנדי מכולם – אגן הגייזרים הגדול ונצפה במספר התפרצויות של הגייזר הפעיל.  

 

1יום 6. שישי: אגם מיוואט – הוסאוויק
היום נצא צפונה ונחצה את האי על דרך העפר 35. נעצור להפסקת צהרים בבקתה שליד המעיינות החמים של קוורווטליר. מכאן נמשיך אל כביש מספר 1 בדרכנו לעיירה הוסאוויק שם נבלה את השבת. 

   

יום 7. שבת: הוסאוויק 
במהלך השבת נרד לטייל רגלית בנמל ונבקר במוזיאון הלווייתנים.

 

יום 8. ראשון: אגם מיוואט
יום זה יוקדש כולו לאחד מהאתרים הגיאולוגיים והגיאומורפולוגיים המרתקים באיסלנד - ימת מיוואט. נראה  את האגם המרתק, מבוך מדהים של צורות ודמויות שונות מסלעים וולקנים, בריכות בוץ ומים רותחים, אגני מים רותחים המבעבעים מתחת לפני האדמה, הרי געש וכל זאת במקום בו קרום כדור הארץ הוא הדק ביותר בעולם! לא נחמיץ רחצה בלגונה הכחולה שבאזור האגם. טיול בחבל ארץ מרתק ביופיו גדוש חוויות ורשמים.

 

2יום 9. שני: קניון הבזלת יוקולסה-א-פיולום מפלי דטיפוס/סלפוס - דאלביק
היום ניסע לאורך ערוצו הקניוני של נהר ה"יוקולסה" העצום. נסייר לאורך הקניון בנקודות תצפית ומסלולי הליכה קצרים. אם יאפשרו התנאים נרד גם לסיור בתוך הקניון הבזלתי המרשים. מסלול הליכה אתגרי שיוביל אותנו אל מעיינות ומפלים נסתרים. מכאן נמשיך מערבה.

 

יום 10. שלישי: אקוריירי - סנייפלסנס 
הבוקר נפתח בסיור בעיר אקוריירי. נבקר בגן הבוטאני וכן במדרחוב החביב של העיר, נערוך שייט לווייתנים ובהמשך נצא בנסיעה מערבה אל עבר חצי האי סנייפלסנס.

 

7יום 11. רביעי: חצי האי סנייפלסנס 
היום נצא מערבה אל חצי האי סנייפלסנס - הקצה המערבי ביותר של איסלנד ושל אירופה כולה. חבל ארץ מרתק ובו פעילות וולקנית צעירה באחד האזורים העתיקים ביותר של איסלנד שמאופיין גם בסלעים וולקנים צעירים מאוד. חבל זה משלב נופי מצוקי בזלת מעל לים, אתרי קינון של ציפורים ועוד – כל זאת תחת צילו המאיים של הר הגעש סנייפל והקרחון העוטה אותו. נערוך  מסלול הליכה לאורך מצוקי החוף ולקראת ערב נשוב למלוננו.

 

ימים 12-13. חמישי: ריקיאויק -  יעד ביניים - ת"א
הבוקר נמשיך לריקיאוויק. עם ההגעה נערוך סיור פנוראמי בעיר ונעצור לתצפית ממאגר המים "פרטלן" – מאגר המספק מים חמים לעיר כולה. נבקר בכנסיית הלגרימסון המתנשאת מעל לעיר ונסיים במתחם הנמל ובנין מרכז התרבות החדש "הארפה". בתום הסיור בעיר נמשיך לשדה התעופה של קפלאוויק ונצא בטיסה דרך אירופה לישראל. הגעה לארץ ביום ה- 13.

{price_tab}

 


המחיר כולל
* טיסה בינלאומית כולל מיסי נמל ודלק
* ביטוח בריאות ומטען

* לינה בחוות ובבתי מלון  – בחדרים  עם שירותים צמודים או הטוב בנמצא – כפוף לזמינות חדרים בכל מקום
* אוטובוס   בעל עבירות גבוהה . (מגבלות שעות נהיגה בהתאם לחוקי איסלנד)
* חצי פנסיון (למעט הארוחות ביום הנחיתה וההמראה שבהן יינתנו ארוחות ערב קלות) ואפשרות להכנת כריכים בצהריים
* סיורים וכניסות לאתרים כמתואר במסלול
* שייט באגם  הקרחונים
* כניסה ורחצה בלגונה הכחולה
* חווית  רכיבה  על אופנועי שלג – על אחד הקרחונים (2 נוסעים על אופנוע שלג)
* מדריך ישראלי מקצועי  מצוות "שי בר אילן"

 

המחיר לא כולל

* הוצאות אישיות
* שרותי סבלות -  לא קיים שרות סבלות במקומות בהם נלון
* טיפים לנותני השירות בחו"ל 100 יורו לאדם (לא כולל סבלות – ברוב המלונות לא ניתן לקבל שירות סבלות)
* טיפ למדריך הישראלי, מומלץ 3 יורו ליום

{/price_tab}

{moreinfo_tab} 

 

תנאי ביטול:
עד 45 יום לפני יציאת הטיול עלות הביטול 1000 יורו
עד 15 יום לפני יציאת הטיול עלות הביטול 100%

 

ביכולתנו לארגן ביטוח נוסעים 100 יום טרם יציאת הטיול. ביטוח זה כולל הגנה מפני דמי ביטול כבר בשלב מוקדם טרם יציאת הטיול.  זהו סעיף חשוב עליו נסביר בהרחבה בהמשך.

 

הערות והארות :
1.  לא קשה מבחינת המאמץ הפיסי הנדרש  ובכל זאת מקיף וממצה
2.  לינה  -  לעיתים קרובות אין משהו נוצץ אך תמיד יהיה נקי מאוד
3.  כל האירועים בטיול תלויים בתנאי מזג האוויר.      
4.  חשוב לוודא שהדרכון   תקף ל-6 חודשים לפחות                  

 

חשוב !
בשל מאפייני  מזג האוויר הייחודיים  לאיסלנד - יש לקחת בחשבון שחלק מהפעילויות בטיול מיוחד זה עלולות להיפגע ולא תמיד ישנה  חלופה . כיוון שאין בתוכנית הרבה הליכה – אין למזג האוויר השפעה קריטית. יחד עם זאת – מזג האוויר ועבירות הדרכים והנחלים אינה יציבה  ובכל מקרה של חוסר וודאות – יחליט המדריך על סמך ניסיונו במטרה להבטיח את שלום הנוסעים – גם אם הדבר יפגע בתוכנית הטיול !!!

{/moreinfo_tab}

 


המזרח הרחוק,  אשר אין שני לו ביופי אקזוטי ומיסטיקה, משלב מנהגים ומסורות של אלפי שנים, טעמים וקולות, החל מדרום מזרח אסיה ועד למזרח הרחוק והודו. בשילוב שיט בלתי נשכח באחת מספינות הפאר של "חברת הולנד אמריקה" נגיע למספר יעדים במזרח: סינגפור, תאילנד, קמבודיה, ווייטנאם והונג קונג המרתקות. מדינות אלו דומות זו לזו אך עדיין שונות אחת מהשנייה. הניגוד של מזרח ומערב בולט בכל אחת מהן. נראה מצד אחד בודהות גדולות בבנגקוק ומצד שני נראה את גורדי השחקים הענקיים שבהונג קונג לצד בקתות במבוק פשוטות. נבקר בשווקים הומי האדם ועמוסי כל טוב. בטיול זה נחווה הרפתקאות חדשות וייחודיות.

 

singapore1-2. ימים א' – ב' 17/1-18/1/16:  תל אביב – סינגפור
נפגש בנמל התעופה ונטוס לסינגפור, מדינת האי הקטנה המורכבת מאי מרכזי ומכמה איים קטנים. לאחר הנחיתה העברה לבית המלון.

 

3. יום ג' 19/1/16:  סינגפור - עליה לאוניית הפאר "MS VOLENDAM"  של "HOLLAND AMERICA"
היום נצא לסיור בעיר, נראה את האזור הקולוניאלי העתיק ואת סביבות הנהר, את בנייני הפאר החדשים של העיר, את המלון הראשון על שם מייסד העיר. נטייל  ברובע הסיני, הרובע המלאי, הרובע המוסלמי  ובהודו הקטנה. בתום הסיור נעלה על אניית הפאר אשר תשמש עבורנו מלון מפואר צף, בית ידידותי עם כל כיווני האוויר והנופים שהאדם שואף אליהם. נתחיל את השיט בשעה 16:00.

 

מתקני האוניה: MS VOLENDAM האונייה מסדרת אוניות הפאר החדשות של HOLLAND AMERICA

9* סיפוני אורחים

*מסעדות וטרקלינים המוקפים נוף פנוראמי

*בוטיק אלגנטי

*מתחם בר חדש באטריום

*אולם מופעים משודרג ומעוצב

*בכל החדרים מורגשת הנעימות הייחודית של Holland America

*חדרים מרווחים ואלגנטיים עם חלון (חלקם עם מרפסות פרטיות בתוספת תשלום)

*מיטות יוקרתיות של Mariner's Dream עם מצעים איכותיים

*חלוקי מגבת יוקרתיים

*מוצרי אמבט "Time to Spa" של חברת Elemis Aromapure

*טלוויזיה עם DVD מומלץ בהחלט להביא סרטים מעניינים מהארץ...

*מקום אחסון מרווח

*פירות טריים

*ארוחות 24 שעות וקרח בכל חדר ללא תשלום

*שתייה – הזמינו לכם בכיף, מיצים טריים ועוד משקאות המוענקים ללא תשלום

*שירות צחצוח נעלים ללא תשלום

*ארוחות כשרות באיכות ובטוב טעם

 

בנוסף באונייה: אולם מפואר למופעים , נגני מוסיקה וזמרים ,קזינו , ברים, מסעדות פאר, ספא, חדר כושר, בריכה וג'קוזי וכמובן צוות בידור הפעיל בכל יום.

 

4. יום ד' 20/1/16: שייט, הרצאות, ופינוקים
היום הספינה תאפשר לנו ליהנות ממגוון פינוקים המוצעים לנו.

 

dreamstime 185005685. יום ה' 21/1/16: קו סמוי, תאילנד
היום נעגון בקו סאמוי, האי השלישי בגודלו בתאילנד ומבין האיים היפים במדינה. בזכות חופיו הלבנים והארוכים, מימיו הכחלחלים והלגונות השקטות שלו, המעוטרות בעצי דקל, נחשב האי לגן עדן טרופי ולאחת מרצועות החוף הפופולאריות והטובות ביותר בדרום מזרח אסיה. נערוך סיור באי. נראה את מפלי נה מואנג היפים ביותר בקו סמוי. נבקר באקווריום ובו אוסף מדהים של דגים טרופיים, צבי ים ואלמוגים צבעוניים. במתחם המצא גם גן חיות, ביתם של טיגרסי בנגל ונמרים. המעיזים יוכלו להצטלם עם חיות אדירות אלו.

 

dreamstime 182488796. יום ו'  22/1/16:  לאאם צ'אבאנג, בנגקוק, תאילנד
היום נעגון בלאאם צ'אבאנג הנמצא ליד בנגקוק, בירת תאילנד. ניסע לבקר בעיר המכונה "ונציה של המזרח". נראה את כיכר הדמוקרטיה, מתחם מגורי המלך, הפרלמנט ועוד. נבקר בארמון המלוכה, "גראנד פאלאס", משכנם של מלכי סיאם, המשופע בעשרות מבנים מרשימים כמו הנייני קבלת הפנים, פבליון ההכתרה, מקדש ואט פרה קאו, מהמקומות המקודשים ביותר למאמינים הבודהיסטים, אשר בו נמצא בודהה מאמרלד. סמוך לארמון המלוכה נמצא מקדש וואט פו, שהוא המקדש הגדול והעתיק ביותר בבנגקוק ובתוכו שוכב פסל בודהה ענק מצופה זהב ומשובץ פנינים.  נטייל ברובע הסיני, צ'יינהטאון.

 

7. יום שבת 23/1/16:    שייט, הרצאות, ופינוקים
היום הספינה תאפשר לנו ליהנות ממגוון פינוקים המוצעים לנו. 

 

new image8. יום א' 24/1/16:  סיהנוקוויל, קמבודיה
היום נעגון בסיהנוקוויל, עיר נמל בדרום קמבודיה, המשמשת כעיר הנופש של קמבודיה, המציעה בקרבתה מגוון רחב של חופים מפוארים, שמורת טבע ייחודית ואיים בתוליים. נבקר בשמורת הטבע רים המציעה מגוון מסלולי טיול לאורך החוף, במעבה היערות ולאורך הנהר הקסום החוצה את הפארק לכל אורכו. נמשיך לביקור במפלי סיהנוקוויל.

 

9. יום ב' 25/1/16:  שייט, הרצאות, ופינוקים
היום הספינה תאפשר לנו ליהנות ממגוון פינוקים המוצעים לנו.

 
dreamstime 81323610. יום ג' 26/1/16: פו מאי, וויטנאם, הו צ'י מין סיטי
היום נעגון בפו מאי השוכנת ליד הו צ‘י מין סיטי, בעבר סייגון. נצא לסיור בעיר שהייתה בירת ווייטנאם עד 1975, כאשר צבאות הצפון ניצחו את צבאות הדרום ואיחדו את המדינה. זוהי העיר הגדולה ביותר בוייטנאם, הלב והנשמה של המדינה. עיר דינאמית, תוססת, שמרכזת את הפעילות המסחרית, הכלכלית והתרבותית. נבקר במוזיאון המלחמה וברובע הסיני עם סמטאותיו הציוריות והמקדשים הרבים הנמצאים בו.

  

11. יום ד' 27/1/16: נה טראנג, וויטנאם
היום נעגון בנה טראנג, עיר החוף המפורסמת של ויאטנם. נערוך סיור בעיר. בפגודת לונג סון נטפס במדרגות לצפות בפסל הבודהה הענק שגובהו 9 מטרים ונהנה ממבט-על מרהיב על המפרץ. נבקר במפלי יאנג ביי.

 

12. יום ה' 28/1/16: שייט, הרצאות, ופינוקים
היום הספינה תאפשר לנו ליהנות ממגוון פינוקים המוצעים לנו.

 

vietnam 20- 20hue13. יום ו' 29/1/16: דאנאנג, וויטנאם, הויאן
הבוקר נעגון בדאנאנג. ניסע לביקור בהויאן הציורית. נטייל ברובע העתיק של העיירה הקטנה ונוכל לחוש באווירה היסטורית מיוחדת. בעבר הייתה הויאן עיירת נמל חשובה בה החלה ההתיישבות הסינית, וכיום פזורים ברובע העתיק שלה יותר מ-800 מבנים עתיקים בני כ-200 שנה. העיר מפורסמת באין ספור החנויות המתמחות בתפירת בגדים לפי הזמנה.

 

14.  שבת 30/1/16:  שייט, הרצאות, ופינוקים
היום הספינה תאפשר לנו ליהנות ממגוון פינוקים המוצעים לנו.
בשבת נהנה מתפילה, סעודות ושיעורים. נתפעל מהנופים היפים ונתרום כל אחד מתחום הידע.

 

dreamstime 1119449115. יום א' 31/1/16: האלונג ביי, וויטנאם
הבוקר נעגון באחד מפלאי הטבע של וויטנאם, האלונג ביי. מימיו השקטים זרועים באלפי איים קטנים וצוקים נישאים המזדקרים מן המים ויוצרים נוף מיוחד במינו. פירוש השם האלונג ביי, "המקום בו יורד הדרקון אל הים". השם קשור לאגדה על דרקון שיצר את המפרץ ואת האיים עם זנבו המתנופף. נצא לשיט חוויתי במפרץ ונתרשם מאורח חייהם של הדייגים החיים במימיו.

 

16. יום ב' 1/2/16: שייט, הרצאות, ופינוקים
היום הספינה תאפשר לנו ליהנות ממגוון פינוקים המוצעים לנו.

 

17hong-kong-tour. יום ד' 3/2/16: הונג קונג- תל אביב
היום נצא להכיר את העיר. נעלה בחשמלית הפעילה כבר למעלה מ- 100 שנה אל פסגת ויקטוריה, אחד היעדים המתויירים בהונג קונג, לתצפית על האי. נערוך שיט במפרץ ריפולס, אחד החופים היפים באי. נטייל בין המבנים הקולוניאליים המשוחזרים.  נמשיך לכפר הדייגים אברדין, ונראה קהילה ותיקה, שמתגוררת בבתי סירות, ואורח החיים שלה מפגין ניגוד מרתק לגורדי השחקים הסמוכים. תם ונשלם טיולינו החוויתי. ניסע לשדה התעופה ונטוס חזרה לארץ.

 

{price_tab}

הטיול כולל
* טיסות בהתאם למסלול הטיול
* ביטוח רפואי ומטען

* בתי מלון מדרגה ראשונה ומדרגת תיירות טובה
* חצי פנסיון כשר + אפשרות להכנת כריכים לצהריים
* באוניה פנסיון מלא : שלוש ארוחות ביום פלוס
* אוטובוס תיירים נוח וממוזג לביצוע תכניות הטיול המפורט
* סיורים וכניסות לאתרים כמצוין בתכנית
* מדריך טיול מצוות "שי בר-אילן"


מחיר הטיול אינו כולל
* טיפים לנותני השירות בחו"ל 100 $

* טיפים לנותני שירותים בספינה בלבד 155$ (ישולמו ישירות בספינה)

* טיפ למדריך הישראלי (מקובל לפחות 3$ לאדם לכל יום טיול)

 {/price_tab}

{moreinfo_tab}

חשוב לדעת: במניין הימים נכללים יום היציאה ויום החזרה
* התנאים של חברת האוניות במקרה של ביטול חלילה הם קשים מאוד, מומלץ להזמין ביטוח שייט  – ניתן ואף מומלץ לרכוש כל ביטוח במשרדינו.
* כל תוספת עתידית של מיסי נמל או תוספת דלק והתייקרויות , תחול על הלקוח


תנאי תשלום:
עם ההרשמה יש לשלם מקדמה בסך-500$ לנוסע
עד 90 יום לפני תאריך היציאה- תשלום נוסף של 2500$
עד 45 יום לפני תאריך היציאה  - יש לסיים את התשלום
הערה: למשלמים במזומן את מלוא המחיר 90 ימים לפני היציאה: הנחה בסך 150$ לאדם


תנאי ביטול
* בעת ביטול מכל סיבה שהיא מרגע ההרשמה ועד 90 ימי עבודה (כולל) לפני יציאת הטיול יחויב הנוסע ב-97 $ דמי רישום בלבד
* בעת ביטול מכל סיבה שהיא מ-89 ימי עבודה ועד 45 ימי עבודה (כולל) לפני היציאה יחויב הנוסע ב-2500$ + 97$  
* בעת ביטול מכל סיבה שהיא  מ-44 ימי עבודה ועד יציאת הטיול יחויב הנוסע בכל מחיר הטיול כולל כל העלויות הנלוות

* במידה והוצאו ויזות לארצות היעד ו/או כורטסו הטיסות, יתווספו מחיריהם לדמי הביטול הנקובים


 {/moreinfo_tab}

 

בניגוד לטיולים המאפיינים את הנסיעות המתישות במדינות סקנדינביה, בחרנו להתמקד בנורבגיה- שיא היופי , בשילוב שיט באחת מספינות הפאר של חברת "הולנד אמריקה" נראה אטרקציות תיירותיות, מגוון פיורדים שלווים בכחול עמוק, הרים נישאים ונופים עוצרי נשימה, טיול מלא הוד בן 17 ימים בניחוח פלאי הבריאה . אחת החוויות הנפלאות שמספק מסלול זה הוא ביקור ב"סוף העולם" – הכף הצפוני ! זהו היעד הצפוני ביותר באירופה . השמש  איננה  שוקעת  כאן במשך 84 ימים בשנה! לא בכדי, מכונה נורבגיה ארץ "שמש החצות".

 

dreamstime 160786061. יום ד' 17/6/15:  תל אביב – אמסטרדם -  עליה לאוניית הפאר "MS PRINSENDAM"  של "HOLLAND AMERICA"
נפגש בנמל התעופה ונטוס לאמסטרדם. לאחר הנחיתה ניסע לעבר נמל אמסטרדם. נעלה על אניית הפאר אשר תשמש עבורנו מלון מפואר צף, בית ידידותי עם כל כיווני האוויר והנופים שהאדם שואף אליהם. נתחיל את השיט בשעה 16:00.

 

מתקני האוניה: MS PRINSENDAM האונייה מסדרת אוניות הפאר החדשות של HOLLAND AMERICA

9* סיפוני אורחים

*מסעדות וטרקלינים המוקפים נוף פנוראמי

*בוטיק אלגנטי

*מתחם בר חדש באטריום

*אולם מופעים משודרג ומעוצב

*בכל החדרים מורגשת הנעימות הייחודית של Holland America

*חדרים מרווחים ואלגנטיים עם חלון (חלקם עם מרפסות פרטיות בתוספת תשלום)

*מיטות יוקרתיות של Mariner's Dream עם מצעים איכותיים

*חלוקי מגבת יוקרתיים

*מוצרי אמבט "Time to Spa" של חברת Elemis Aromapure

*טלוויזיה עם DVD מומלץ בהחלט להביא סרטים מעניינים מהארץ...

*מקום אחסון מרווח

*פירות טריים

*ארוחות 24 שעות וקרח בכל חדר ללא תשלום

*שתייה – הזמינו לכם בכיף, מיצים טריים ועוד משקאות המוענקים ללא תשלום

*שירות צחצוח נעלים ללא תשלום

 

בנוסף באונייה: אולם מפואר למופעים , נגני מוסיקה וזמרים ,קזינו , ברים, מסעדות פאר, ספא, חדר כושר, בריכה וג'קוזי וכמובן צוות בידור הפעיל בכל יום.

 

2. יום ה' 18/6/15: שייט, הרצאות, ופינוקים
היום הספינה תאפשר לנו ליהנות ממגוון פינוקים המוצעים לנו.

 

bergen3. יום ו' 19/6/15: ברגן
הבוקר נעגון בנמל ברגן, העיר השנייה בגודלה בנורווגיה והנחשבת לבירת חבל הפיורדים.  נצא לסיור רגלי במרכז היפה של העיר העתיקה שתחילתה כפר דייגים. אווירה תרבותית, בניינים נמוכים אדומי גגות ואתרים מבוקשים מסביב כמו מגדל רוזנקרנץ המפורסם שנבנה במאה ה- 16. נמשיך לרובע בריגן העתיק, המאופיין בבתי עץ מפורסמים וציוריים. בניין העץ השמור ביותר ברובע הוא מוזיאון ה א נ ז ה שסוקר את חייהם של סוחרי האנזה שהתגוררו במקום. נטייל באזור הנמל ושוק הדייגים.

 

 4. יום שבת  20/6/15: גיירנגרפיורד
היום נשוט על גיירנגרפיורד הנחשב לאחד הפיורדים היפים בנורבגיה. זהו פיורד צר במיוחד, המוקף הרים גבוהים. בדרך נראה את  האתרים המפורסמים: דאלסניבה, מפלי שבע האחיות ומפלי המניפה.

 

dreamstime 25485935. יום א' 21/6/15:    שייט, הרצאות, ופינוקים
היום הספינה תאפשר לנו ליהנות ממגוון פינוקים המוצעים לנו. היום הוא היום הארוך ביותר בשנה. נוכל לראות כיצד השמש שוקעת בחצות למשך מספר דקות וזורחת מיד שנית.

 

6. יום ב' 22/6/15:  נרוויק
היום נעגון בנמל נרוויק, הגדול בצפון נורבגיה ואחד הנמלים המרכזיים במדינה. נערוך סיור בעיר. נבקר  במוזיאון המלחמה של הצלב האדום. במוזיאון נלמד על הסיפור הדרמטי של השלבים השונים בקרב בנרוויק. נעלה ברכבל להר נרוויק לתצפית פנוראמית על האזור.

 

7. יום ג' 23/6/15:  טרומסו
היום נבקר בטרומסו, בירתה של צפון נורווגיה. נבקר באקווריום "פולאריה" ובו דגים ארקטיים יפים אך משונים, סרטנים ענקיים וכלבי ים. נעלה ברכבל להר סטורשטיינו לתצפית מרהיבה על העיר והסביבה. נקנח בנסיעה חווייתית על מזחלת המובלת ע"י כלבי האסקים.

 

dreamstime 170810308. יום ד' 24/6/15: הונינגסוואג, הכף הצפוני
לפנינו יום חוויתי. נעגון בנמלה של הונינגסווג, השוכן באי מאגריי, שבפתחו של פיורד פורסנגן והמשמש כבסיס לביקור בכף הצפוני, בו נמצאת הנקודה הצפונית ביותר ביבשת אירופה. נגיע לצוק הזקור, 307 מטר מעל פני אוקיינוס הקרח הצפוני,  נתייצב על פסגתו ונשקיף על התהום הפעורה למרגלותינו.

  

9. יום ה' 25/6/15: שייט, הרצאות, ופינוקים
היום הספינה תאפשר לנו ליהנות ממגוון פינוקים המוצעים לנו.

 

10. יום ו' 26/6/15: טרונדהיים
היום נעגון בטרונדהיים, העיר השלישית בגודלה בנורווגיה. זוהי עיר אוניברסיטאית תוססת ויפה בעלת היסטוריה ארוכה. נטייל ברחובות העיר. נגיע לכיכר השוק. נבקר במוזיאון למוזיקה וכלי נגינה. בטרונדהיים נמצאת אחת הקהילות הצפוניות ביותר בעולם. קהילה יהודית קטנה ולה בית כנסת אחד ומוזיאון אחד. במידה ויתאפשר, נערוך ביקור באתרים אלה.

 

11.  שבת 27/6/15:  שייט, הרצאות, ופינוקים
היום הספינה תאפשר לנו ליהנות ממגוון פינוקים המוצעים לנו.
בשבת נהנה מתפילה, סעודות ושיעורים. נתפעל מהנופים היפים ונתרום כל אחד מתחום הידע.

 

12. יום א' 28/6/15: פלאם, סטלהיים, רכבת הרים
נעגון בפלאם ונצא לאחד הסיורים המרתקים באזור. ניסע לכיוון העיר סטלהיים. נטפס למרומי ההר לתצפית מרהיבה על העמק הירוק. בנקודה זו הציבו הגרמנים תותחים ובנו בונקרים בזמן מלחה"ע השנייה ובנוסף הקימו כאן הגרמנים חוות ניסויים להשבחת הגזע הארי ע"י "הכלאה" בין הגרמנים לבנות המקום הבלונדיניות. נחזור לפלאם שם נעלה אל עיירת ההרים מירדאל ברכבת המיוחדת הנחשבת לאחד מקווי הרכבת היפים בעולם ולאחד המבצעים ההנדסיים המרשימים ביותר. הרכבת נוסעת בנופים פראיים עם עצירות מיוחדות לצילומים. עשרים מנהרות שאורכן הכולל יותר משישה קילומטרים נחפרו במהלך סלילת הנתיב. במהלך המסע נחצה כמה נהרות, נראה קרחונים, פסגות מושלגות, מפלים וחוות מבודדות.

 

13. יום ב' 29/6/15: אידפיורד, מפלי וורינגפוסן - שיט
היום נגיע לאידפיורד. נבקר בתחנת הכוח  "סימה " החבויה עמוק במעבה האדמה. נמשיך לנקודת תצפית מעל אחד המפלים המרשימים ביותר בנורבגיה- מפל וורינגפוסן הנופל לקניון מרשים ועמוק. בתום הביקור נחזור לאנייה ונחצה את פיורד אידפיורד שהינו שלוחת הפיורד הגדול הרדנגרפיורד.

 

14. יום ג' 30/6/15: שייט, הרצאות, ופינוקים
היום הספינה תאפשר לנו ליהנות ממגוון פינוקים המוצעים לנו.

 

Netherlands  20Zaanse 20Schans15. יום ד' 1/7/15: אמסטרדם, כפרי הדייגים
תם ונשלם השיט בנורבגיה והכף הצפוני. נרד מהאנייה בנמל אמסטרדם ונצא לסיור בכפר הדייגים הטיפוסי, וולנדאם, שם נהנה מדוכני הדגים לאורך הרציף,  נראה את הבתים הציוריים שעל המים, נחווה את המסורת עתיקה מלבוש הולנדי עממי. משם ניסע לחווה הולנדית טיפוסית ונלמד את תהליך הייצור של הגבינות ההולנדיות ונראה איך ההולנדים מייצרים נעלי עץ.באמסטרדם. בתום הביקור ניסע לאמסטרדם ונבקר בבית אנה פרנק ובבית הכנסת הפורטוגזי המפואר, כיכר דאם ולצידו ארמון המלכה והמדרחוב עמוס החנויות.

 

Netherlands  20Zaanse 20Schans 201 2016. יום ה' 2/7/15: אמסטרדם- תל אביב
הולנד ידועה כממלכת הפרחים ואחד הדברים הידועים שקשורים לנושא היא בורסת הפרחים. ביומינו האחרון של הטיול נבקר בבורסת הפרחים של הולנד שנמצאת נמצאת בעיירה אלסמיר. הבורסה, היא הגדולה ביותר מסוגה בעולם והמבנה עצמו נחשב למבנה המקורה הגדול ביותר בעולם.  בתום הביקור נבקר במדורודאם  העיר המיניאטורית הנמצאת בהאג  ובה דגמים בקנה מידה של 1:25 של אתרים ברחבי הולנד. תם ונשלם טיולינו החוויתי. ניסע לשדה התעופה ונטוס חזרה לארץ. נחיתה ביום ה-17.

   

{price_tab}

הטיול כולל
* טיסות בהתאם למסלול הטיול
* ביטוח בריאות ומטען

* בתי מלון מדרגה ראשונה ומדרגת תיירות טובה
* חצי פנסיון כשר + אפשרות להכנת כריכים לצהריים
* באוניה פנסיון מלא : שלוש ארוחות ביום פלוס
* אוטובוס תיירים נוח וממוזג לביצוע תכניות הטיול המפורט
* סיורים וכניסות לאתרים כמצוין בתכנית
* מדריך טיול מצוות "שי בר-אילן"


מחיר הטיול אינו כולל
* טיפים לנותני השירות בחו"ל 100 €

* טיפים לנותני שירותים בספינה בלבד 155$ (ישולמו ישירות בספינה)

* טיפ למדריך הישראלי (מקובל לפחות 3$ לאדם לכל יום טיול)

 {/price_tab}

{moreinfo_tab}

חשוב לדעת: במניין הימים נכללים יום היציאה ויום החזרה
* התנאים של חברת האוניות במקרה של ביטול חלילה הם קשים מאוד, מומלץ להזמין ביטוח שייט  – ניתן ואף מומלץ לרכוש כל ביטוח במשרדינו.
* כל תוספת עתידית של מיסי נמל או תוספת דלק והתייקרויות , תחול על הלקוח


תנאי תשלום:
עם ההרשמה יש לשלם מקדמה בסך-500$ לנוסע
עד 90 יום לפני תאריך היציאה- תשלום נוסף של 2500$
עד 45 יום לפני תאריך היציאה  - יש לסיים את התשלום
הערה: למשלמים במזומן את מלוא המחיר 90 ימים לפני היציאה: הנחה בסך 150$ לאדם


תנאי ביטול
* בעת ביטול מכל סיבה שהיא מרגע ההרשמה ועד 90 ימי עבודה (כולל) לפני יציאת הטיול יחויב הנוסע ב-97 $ דמי רישום בלבד
* בעת ביטול מכל סיבה שהיא מ-89 ימי עבודה ועד 45 ימי עבודה (כולל) לפני היציאה יחויב הנוסע ב-2500$ + 97$  
* בעת ביטול מכל סיבה שהיא  מ-44 ימי עבודה ועד יציאת הטיול יחויב הנוסע בכל מחיר הטיול כולל כל העלויות הנלוות

* במידה והוצאו ויזות לארצות היעד ו/או כורטסו הטיסות, יתווספו מחיריהם לדמי הביטול הנקובים


 {/moreinfo_tab}

 

רק אצלנו בשי בר אילן !!!


* טיסות אל - על סנדור ישירות ללא עצירת ביניים
יציאה מת"א בתאריך 8.2.15  בשעה 15:30 – נחיתה ברובניימי בשעה 21:25
חזרה מרובניימי בתאריך 14.2.14 בשעה 20:30 – נחיתה בת"א בשעה 02:05 (ב-15.2.15)

* אופנועי שלג  - יום שלם (5-6)  שעות- בלעדי לשי בר אילן
* כלבי האסקי - בנהיגה עצמית
* שוברת הקרח - הגדולה ביותר - במשקל 3500 טון ואורכה כ- 76 מטר
* המבקעת עובי קרח מ - 80 ס"מ עד 120 ס"מ - כארבע שעות שייט
*  מלון Pohanayovi מרשת בית המלון Rantisipi - מלון יחידי על שפת הנהר , צמוד למרכז ההצטיידות

* במלון  - בריכת שחיה ,סאונה, לובי גדול, מועדון לילה, מועדון קריוקי

* ארוחות ערב מלאות וארוחות צהריים בשטח
* מופע של קפיצות סקי  על ידי הנבחרת המקומית  - בלעדי לשי בר אילן
* כלול במחיר - ביטוח השתתפות עצמית לנזק לאופנועי השלג לגובה של 150 יורו בלבד(במקום 900 יורו)
* במלון - ערב במועדון לילה (דיסקוטק) לקבוצת שי בר אילן , כולל משקה קל או בירה
* שני ערבי ריקודים עם תזמורת ודיסקוטק בסופי שבוע ללא תשלום לאורחי המלון

 

הרחק בצפון, מעבר ליערות העד המושלגים, האגמים הקפואים, והמישורים הלבנים של פינלנד, משתרע חבל ארץ מן האגדות.

ספארי חורף בלפלנד הוא מסע אל הילד החבוי בתוכנו: לרכב על מזחלות של כלבים אצילים, המזרזים בנביחותיהם את איילי צפון הדוהרים בצלצול פעמונים... לפלנד בחורף היא ארץ של הרפתקאות וחוויות של פעם בחיים - אופנועי שלג שועטים על פני הטונדרות האדירות, דיג סלמונים בנהרות קפואים, ועם קצת מזל - מפגש עם אחד מחזיונות הטבע המופלאים ביותר - הזוהר הצפוני.

 


יום 1 א': תל-אביב, רובניימי - בירת לפלנד!Huskyride2
טיסה ישירה מתל-אביב לרובניימי, בירת המחוז של לפלנד והעיר הגדולה בצפון פינלנד. העיר היושבת על החוג הארקטי וידועה בעולם כמקום שבו "סנטה קלאוס" מכין את מתנות חג המולד ויוצא ממנה בכרכרה הרתומה לאיילים לחלקם בכל העולם. עם הנחיתה, ניסע למרכז ההצטיידות ונקבל ציוד מתאים שכולל: חליפת שלג, נעליים וגרביים מיוחדים וכפפות. ארוחת ערב במלון. 

 

יום 2 ב': הליכה ביער, כלבי האסקי, איילי הצפון
לאחר ארוחת הבוקר נצא לאזור וואטונקי, אזור יער פראי, מרכז אוטנטי של חוטבי עצים שבו נחוש את האווירה של היער הארקטי ושל הטבע שנשמר במלוא עוצמתו. נמשיך לחוות כלבי האסקי. שם נתקבל בקבלת פנים אופיינית ונלמד להכיר את דרכי חינוכם והטיפול בהם, לאחר קורס קצר בנהיגת מזחלות נצא לטייל במזחלות הכלבים באזור פראי ומיוחד .תוך כדי נהיגה נחוש כלאפים בני המקום המתמזגים עם הטבע.אין טוב ממשקה חם וארוחה בתום המסע. נמשיך אל חוות איילי הצפון, נלמד להכיר את אורחות חייו ומנהגיו של בעל חיים זה, החי בתנאים קיצוניים. נעבור השתלמות קצרה בנהיגת מזחלות איילים ונערוך הכנה מעשית להסמכה ולקבלת "רישיון נוהג אייל מוסמך"... נחזה בטקס פולחני של הרועים והרוכבים המקצועיים המטפלים באיילים.
 ארוחת ערב במלון.


menachem3יום 3 ג': שייט בשוברת הקרח "סמפו", ארמון הקרח "לומינילה"
בשעות הבוקר המוקדמות ניסע לעיר הנמל קאמי, שם נעלה על שוברת הקרח “Sampo” לשייט מרהיב במפרץ בוטניה הקפוא. נלמד להכיר את יכולתה המיוחדת של הספינה המבקעת גושי קרח עצומים, בכדי לפנות מעבר לספינות ההספקה המביאים מצרכים חיוניים לתושבי האזור. באחת הנקודות הספינה תיצור "בריכה" בים הקפוא נדומם מנועים  ונוכל לרדת לשחייה בתוך המים הקפואים בעזרת חליפות מיוחדות המסופקות ע"י צוות הספינה המיומן. נשוב לעיר קאמי לארוחת צהרים. נמשיך בנסיעה לארמון הקרח אשר נבנה מחדש כל שנה. הארמון מצויד בבר, מסעדה חדרי מלון וכו'. חזרה לרובניימי.
לאחר ארוחת הערב נצא עם מדריך הקבוצה לטיול רגלי לאזור חשוך בו נוכל לצפות בתופעה המיוחדת של הזוהר הצפוני בעונה בה הסיכויים הטובים ביותר לחזות בתופעה. (היציאה בערב מותנית בתנאי מזג האוויר).

 
יום 4 ד': המפלים הקפואים, פארק חיות הבר ברנואה
הבוקר נצא בנסיעה לביקור בשמורת הטבע  קורואומה  ,לראות תופעת טבע מיוחדת ה"מפלים הקפואים".הגישה למפלים היא דרך מדרון היורד למפלים בתוך יער מושלג.  כתום הביקור ניסע אל פארק חיות הבר ברנוא. הפארק הוקם בשנת 1983 ובו נראה 55 זנים שונים של חיות בר וציפורים החיות בסביבת המחיה הטבעית שלהם. טורפים, יונקים וציפורים מפוזרים לאורך נתיב הביקור המרהיב ביופיו, שאורכו 2,500 מטרים. נראה חיות בר נדירות אשר התאימו עצמן לאקלים הארקטי של לפלנד. לאחר ארוחת הצהרים וביקור בחנות המפעל של שוקולד "פייזר" המפורסם. העברה למלון.
לאחר ארוחת הערב נצפה בסרט באולם המלון.


treesיום 5 ה': הליכה בנעלי שלג , הכפר של "סנטה קלאוס", קפיצות  סקי
לאחר ארוחת הבוקר נצא לשטח פתוח נקבל נעלי שלג מיוחדים  אחרי לימוד קצר נהלך על השלג הרך כמו האסקימואים בערבות השלג. נמשיך ונבקר בכפר על שם "סנטה קלאוס", הממוקם בדיוק על חוג הקוטב הצפוני. נשוב לעיר ונלך לאתר הסקי אונוסווארה לחזות בקופצים מקצועיים אשר יציגו במיוחד לנו  ממקפצת הסקי הגבוהה ביותר בלפלנד!
לאחר הארוחה מסיבת ריקודים בדיסקוטק המלון כולל משקה ראשון (בירה או משקה קל) לקבוצות שלנו בלבד.


יום 6 ו': ספארי אופנועי שלג, דייג באגם הקפוא
לפנינו חוויה נוספת ובלתי נשכחת של המסע והפעם על מזחלות שלג ממונעות, אופנועי שלג . ננוע רכובים (בנהיגה עצמית) זוגות זוגות מול הנופים הקפואים של הארקטי. קטעים של מסע זה יעברו על פני נהרות ואגמים קפואים, ובתוך יערות אין סופיים. נערוך הפסקת צהרים באחד האגמים הקפואים, נלמד להכיר את שיטות הדייג המיוחדות של בני המקום, ונשתתף בעצמינו בחוויה מיוחדת זו. נחזור לרובניימי על גבי האופנועים ונתחיל בהכנות לקראת שבת תפילת מעריב וסעודת ליל שבת.

 

 יום 7 שבת: מוזיאון ארקטיקום  רובניימי, תל-אביב
תפילת שחרית קידוש , ארוחת בוקר - סיור רגלי , ביקור במוזיאון "ארקטיקום". שבו נוכל ללמוד ולהכיר את החיים באזור החוג הארקטי ככלל - ואזור רובנימי במיוחד.
תם הביקור הנפלא שלנו בלפלנד, במוצ"ש העברה לשדה התעופה ברובניימי וטיסה ישירה לתל-אביב.


 

{price_tab}

 

מחיר הטיול כולל:
* טיסות שכר אל-על (סנדור) ישירות לרובניימי
* מיסי הנמל והיטל הדלק נכון לתאריך 1.7.14
* אכסון בבית מלון מדרגה ראשונה כולל שימוש חופשי בבריכת השחייה והסאונה
* שימוש חופשי במלון ב WI FI
* ערב דיסקוטק כולל משקה ראשון (בירה או משקה קל)
* ערב הקרנת סרט
* שני ערבי ריקודים עם תזמורת חיה לתושבי העיר
* פנסיון מלא לאורך כל הטיול (בצהריים הכנת כריכים)
* אוטובוס ממוזג בהתאם לתוכנית הטיול
* ביקורים - סיורים וכניסות לאתרים :
השאלת ציוד ארקטי מלא הכולל חליפה, נעליים, כפפות וזוג גרביים
נהיגה עצמית על גבי מזחלות ואופנועי שלג כולל קסדות מגן  (2 על אופנוע)
רכיבה עצמית על מזחלות רתומות לכלבי האסקי (2 על מזחלת)
חוות איילי הצפון כולל "קורס רכיבה"
הכפר של "סנטה קלאוס"
תצוגת קפיצות סקי ממקפצות אולימפיות
שיט בשוברת הקרח "סמפו"
מפלים קפואים
הליכה בנעלי שלג
ארמון  הקרח "לומינילה"                       
פארק חיות הבר ברנוא
מוזיאון ארקטיקום
* מדריך ישראלי מצוות שי בר אילן ומדריכים מקומיים דוברי אנגלית
* ביטוח אופנועי שלג. לפי חוקי המקום כאשר נגרם נזק לאופנועי שלג ההשתתפות העצמית היא על סך 900 יורו , חברת שי בר אילן מקטינה את ההשתתפות העצמית  לנהג לגובה של עד 150 יורו  בלבד ללא תוספת מחיר

 

המחיר אינו כולל:
* ביטוח בריאות (כולל ספורט חורף) ומטען - ניתן לרכוש ביטוח מתאים במשרדינו
* שינויים במחירי הטיסה המושפעים מהתייקרות היטלי הדלק והביטחון ומיסי נמלי התעופה לאחר תאריך ‏1.7.2014* שינויים בשער המטבעות המקומיים לעומת הדולר האמריקאי מעל 2% מתאריך 1/1/2014 ועד לתשלום בפועל יחולו על הנוסע
* טיפ למדריך הישראלי (נהוג לתת 2-3 יורו ליום לנוסע )
* הוצאות בעלות אופי אישי כלשהן כגון: משקאות בארוחות, טלפונים וכד‘
* כל שרות שאינו מוזכר במחיר כולל

{/price_tab}

{moreinfo_tab}

 

הערות
* ימי שישי ושבת, ימי חג וחול המועד בארץ, ימי א‘ וחגים בחו"ל אינם נחשבים למניין ימי עבודה.
* במידה והוצאו כרטיסי טיסה כלשהן או נקנו שירותים נוספים כגון אשרה וכד‘, יתווספו מחיריהן לדמי הביטול הנקובים לעיל.
* מחיר הטיול מבוסס על מינימום של 25 נוסעים משלמים.
* בכל מקרה של שינוי, ביטול או תקלה הקשורה לטיסות, לשיט או לתעבורה תחול האחריות על חברת התעופה או התעבורה.
* יתכנו שינויים במסלול הטיול עקב שינוי בזמני טיסות פנימיות וסיבות אובייקטיביות אחרות.
* בצוע הטיול כפוף לתנאים ואחריות כפי שמופיעים באתר האינטרנט
*חשוב לוודא שהדרכון בתוקף של 6 חודשים לפחות

 

ביטוח
אנו ממליצים בפני הנרשמים לרכוש ביטוח לטיול מיד עם ההרשמה. דבר זה המבטיח החזר כל הוצאה במקרה של ביטול השתתפות מסיבת אשפוז או חו"ח מות קרוב מדרגה ראשונה (בהתאם לתנאי הפוליסה)


תנאי ביטול
* מרגע ההרשמה 47€ לנוסע בגין דמי ביטול אשר יגבו בכל מקרה ובנוסף:
* עד 30 יום לפני היציאה 100€ לנוסע
* מ 22-30 יום לפני היציאה 250€ לנוסע
* מ 21 יום ועד 8 ימים ממועד היציאה 350€ לנוסע
* פחות מ 7 ימי עבודה טרם היציאה לטיול :100% דמי ביטול

 

הבהרות
* חדרי המלון כולם הם ללא עישון ! – בהתאם לחוק יוטל קנס של 100 יורו על כל מי שיעשן בחדר
* הנהיגה באופנועי שלג מחייבת רישיון נהיגה כל שהוא ומותרת מגיל 18 ומעלה
* ילדים מתחת לגיל  15 אינם מורשים לנהוג במזחלות הכלבים
* ילדים מתחת לגיל  13 אינם מורשים לשבת במושב אחורי של אופנועי השלג
* ילדים שגובהם פחות מ 1.45 מטר אינם מורשים לרדת למים בשוברת הקרח
* בשל הנחיות בטיחות כל הילדים אשר אינם מורשים לשבת במזחלות כלבים או במושב האחורי של אופנועי שלג, יורכבו על גבי מזחלה משותפת הנהוגה בידי מדריך מקומי

 

הערה: תכנית הביקורים כפופה ותלויה בתנאי מזג האוויר, ייתכנו שינויים בסדר ימי הפעילויות.ייתכנו שינויים בסדר פעילויות הערב. סדר הפעילות יותאם  ליום שבת לפי תאריכי היציאה השונים.    

{/moreinfo_tab}

סין – עולם ומלואו במדינה אחת. ערים עתיקות, אתרים ארכיאולוגיים, תרבות מרתקת, מקדשים מרהיבים,מסורת לצד קדמה, שמורות טבע מרהיבות, הרים קדושים, שדות אורז ואפילו דובי פנדה. בחבל סצ'ואן אשר בליבה של סין, אחד המחוזות המאוכלסים ביותר במדינה, נראה יערות עתיקים ואגמי טורקיז שהשלכת משתקפת במימיהם מהמראות היפים ביותר של הנוף הסצ'ואני, נראה גם את הבודהא הענקי והמרשים ואת הפנדות החינניות.

 

חבל יונאן, מן המחוזות המעניינים והמרתקים באסיה., משמש ביתם של שליש מהמיעוטים הלאומיים ושל מחצית מיני הצמחים והחיות הקיימים בסין. החבל נהנה מצורות נוף מגוונות. מנוף הררי ומושלג (שולי ההימלאיה) ועד יערות-גשם מן היפים במדינה. כמו כן, הוספנו חבל ארץ מקסים ברמה הטיבטית, אזור מיוחד במנזרים מן המושכים בעולם.

לא נוותר על ביקור בהר הצהוב, מאתרי הנוף והתרבות המרתקים של סין, הבנוי מגושי גרניט אפורים ומתנשא לגובה רב מעל לסביבתו המישורית.

 

 

beijingימים 1-2, ד'-ה', תל-אביב - בייג'ין 
ניפגש בנתב"ג ונטוס לבייג‘ין. לאחר הנחיתה נתרשם מהכפר האולימפי שנבנה לרגל המשחקים האולימפיים של אולימפיאדת בייג'ין 2008. המתחם מכיל פלאי הנדסה ארכיטקטוניים מהמרשימים בעולם. נצפה בבריכת הקובייה, אצטדיון "קן הציפור" ונטייל במתחם הכפר.

 

יום 3, ו', בייג'ין – הואנגשאן
לאחר ארוחת הבוקר ניסע לשדה התעופה ונטוס להואנגשאן, היושבת בקצה הדרומי של מחוז אנהוי, אזור הידוע בהיסטוריה העשירה שלו, שהחלה לפני למעלה מאלפיים שנה. לאחר הנחיתה, ניסע לבית המלון ונתארגן לקראת כניסת השבת. ארוחת שבת.

 

יום 4, שבת, הואנגשאן, מדרחוב טוּנסי
לאחר התפילה וארוחת הבוקר נצא לטיול רגלי באזור המלון. נטייל במדרחוב טונסי המשמש את המרכז המסחרי של העיר. המדרחוב, שהחל את דרכו עוד בתקופתה של שושלת הסונג, הוא רחוב אשר נבנה באותו סגנון בו נבנתה עיר הבירה, ששימשה את הקיסרים באותה תקופה.

new image

יום 5, א', הואנגשאן, ההר הצהוב
פתגם סיני עתיק אומר: "מי שביקר בחמשת ההרים הקדושים, לא ירצה לראות עוד הרים, ומי שראה את ההר הצהוב לא ירצה לבקר עוד בחמשת ההרים". מהפתגם  אפשר להבין את ייחודו ויופיו המרהיב של ההר המרכז בתוכו את יופיים של כל ההרים המפורסמים בסין גם יחד. ההר הצהוב, אשר נכנס בשנת 1990 לרשימת אתרי המורשת העולמית, נודע בזכות 4 מעלות אשר הופכות אותו לפאר היצירה של הטבע. מעלתו הראשונה היא הנוף הייחודי של עצי האורן המיוחדים, בני מאה שנה ומעלה. מעלתו השנייה של ההר הצהוב היא סלעיו המוזרים. פסגותיו נטועות כעצי יער, צוקיו מתנשאים אל השמיים ולרגלי הפסגות פרושים ואדיות עמוקים. מעלתו השלישית היא "ים העננים". האקלים בהר משתנה בהתאם לגובה השטח, ולפיכך העמקים ההרריים מכוסים תכופות ב"ים עננים" והפסגות מוסתרות וצצות לפרקים, מה שיוצר מחזה מרהיב ביופיו. מעלתו הרביעית היא המעיינות החמים אשר למרגלות ההר.

 

יום 6, ב', הואנגשאן, הכפרים הונגצון ושידי
לאחר ארוחת הבוקר נבקר בכפרים העתיקים הונגצון ושידי, אשר הוכרזו בשנת 2000, על ידי אונסק"ו כאתרי מורשת עולמית. הכפר הטנגצון, הוקם בשנת1131 , בנוי בצורת שור. הגבעה הסמוכה לו נחשבת לראש השור, ואילו שני הרחובות המטפסים עליה מסמלים את קרניו. ארבעת הגשרים החוצים את הנחל ג'י-יין מסמלים את רגלי השור, ובתי הכפר את גופו. הכפר הקטן שידי, הצליח להישאר כמעט ללא שינוי מאז הימים המאוחרים של שושלת מינג וימיה המוקדמים של שושלת צ'ינג, לפני מאות שנים. שיטוט בין השבילים הצרים והצצה אל החצרות הפתוחות של הבתים המרשימים יגרמו לכם לחוש כאילו גלשתם בזמן לימי הקיסרים הסינים.

 

יום 7, ג', הואנגשאן – האנגז'ו – צ'נגדו
היום ניסע לעבר האנגז'ו, העיר שכונתה על ידי מרקו פולו "גן עדן עלי אדמות". העיר הטובלת בירק, מפורסמת בייצור התה הסיני Dragon Well. נבקר במטעי התה ונלמד על תהליך ייצור התה. נבקר בפגודת שש ההרמוניות ובבית המרקחת העתיק במדרחוב של העיר. בתום הביקור ניסע לשדה התעופה ונטוס לצ'נגדו, בירת חבל סצ'ואן.

 

China-pandaיום 8, ד', צ'נגדו, המרכז לחקר הפנדות, לשאן
לאחר ארוחת הבוקר נבקר במרכז היחיד מסוגו בעולם העוסק בחקר הפנדות אשר נמצאות בסכנת הכחדה, בעיקר בגלל שצמחי הבמבוק, שעליהם מבוסס התפריט הראשי שלהם, נעלמו. בתום הביקור נמשיך בטיול בנופיו המרהיבים של חבל סצ'ואן. נשוט על נהר המין אל אחת האטרקציות המדהימות בטיול, "דאפו", פסל הבודהה הענק. הפסל החצוב בסלע על גדת הנהר, מתנשא לגובה של כ- 70 מטר.


יום 9, ה', ליג'יאנג, תצפית אל הר השלג:  "דרקון הג'ייד" ואגמי הטורקיז
היום ניסע לשדה התעופה ונטוס לליג'יאנג,  העיר הססגונית בחבל יונאן. הנוף שנפגוש ואשר יעטוף אותנו הינו נוף מדהים של טרסות אורז, נחלים, הרים וקרחון.  לאחר הנחיתה מצפה לנו יום מדהים באזור ייחודי בשולי ההימלאיה. ניסע "באוטובוס ירוק"  לתצפית אל רכס הררי בן 13 פסגות ומרחבי "מבוא טיבט". הגבוהה ברכסים היא פסגת השלג והקרחונים "דרקון הג'ייד" המתנשא לגובה של 5500 מטר. נתבונן באזורים המקודשים לבני המיעוטים ונתפעל מאגמי הטורקיז הקסומים.


dreamstime 15531262יום 10, ו', ליג'יאנג,  הכפר ביישא
היום נבקר בפארק של בריכת הדרקון השחור. נמשיך לביקור בכפר ביישא בו "הזמן עצר מלכת...", שם נגלה ונתפעל מסביבת אוכלוסייה שתחייך אלינו בלבוש בני ה"נאשי". צאצאי נוודים, בני תרבות כמעט מטריארכלית בו הנשים הנהיגו את אורח החיים. נתרשם מהכתב המיוחד שלהם, מעצות הכהן – הדומבה, בלבוש הססגוני ומהריקודים. נבקר במרכז הרוחני של ה"נאשי" ובכיכר המרכזית בעיר. נבקר בכפר ביישא נתפעל מהשדות, השוק והחקלאות. בתום הביקור נחזור לבית המלון ונתארגן לשבת. ארוחת שבת.

 

יום 11, שבת,  ליג'יאנג 
לאחר התפילה וארוחת הבוקר נצא לסיור רגלי באזור המלון. נטייל בסמטאות המקסימות של ליג'יאנג שהוכתרה ע"י אונסק"ו ב- 1997 כעיר מורשת עולמית. עיר שזורמים בה מי שלגים, בנויה באמנות עץ.

 

יום 12, א', ליג'יאנג – ערוץ דילוג הנמר על הנהר האדיר – ז'ונגדיאן (שנגרילה)new image
נפרד מליג'יאנג וניסע ל"ערוץ דילוג הנמר". בדרכנו נראה את נהר היאנגצה הגועש, שיורד ממורדות טיבט ויוצר את העמק שבנתיבו הארוך. "ערוץ דילוג הנמר", עמק דרמטי ומקסים שבקירותיו מתגלים סלעי שיש, תוצאה של הפעילות הטקטונית של הרי ההימלאיה. בתום הביקור ניסע לעיירה הטיבטית ז'ונגדיאן, המכונה בפי הסינים, "שנגרילה". על-פי האמונה, זו ארץ מיתולוגית שמצויה בהרי טיבט, מעין "גן-עדן חבוי". האמונה מבוססת על סיפורי אגדות של עמי האזור אשר האמינו שבעמקי ההרים מצויה השלווה המוחלטת. השנגרילה הפכה למושג המייצג הרמוניה בעיר הטיבטית. באזור נשקפות הפסגות המושלגות של ההרים. כאן גרים מספר מיעוטים טיבטיים כבני חווי, הבאי והנאשי, המהלכים בעיר בלבושם המסורתי.

 

יום 13, ב',  ז'ונגדיאן (שנגרילה) 
לאחר ארוחת הבוקר נטייל בעיר העתיקה ובכיכר המקסימה. נסייר בשנגרילה וסביבותיה. העיירה מוקפת נופים , כפרים ומנזרים טיבטיים. נתחיל בסונגזאנלין, מנזר טיבטי מבוצר בן 300 שנים. מאכלס כמה מאות נזירים. המנזר בנוי בגבעה מוקפת הרים ומרשים בגודלו. הוא מתנשא לגובה של 3300 מטר.  נמשיך לשמורת הטבע פודאקו,  הנמצאת במחוז שנגרילה.

 
יום 14, ג',  ז'ונגדיאן (שנגרילה) – קונמינג
היום ניסע לשדה התעופה ונטוס לקונמינג, בירת מחוז יונאן, העיר החשובה ביותר בדרום מערב סין ואחת המרכזיות בדרום מזרח אסיה. העיר ממוקמת בגובה של כ-1900 מטר, מכונה עיר האביב הנצחי בשל מזג האוויר הנוח השרוי בה בכל ימות השנה. לאחר הנחיתה, נטייל בעיר נבקר  בשוק הפרחים והציפורים הססגוני בו מוכרים סחורות שונות ועתיקות. בערב, נמליץ להצטרף למופע פולקלור, היפה ביותר בקונמינג.

 

יום 15, ד', קונמינג, יער האבן, מערת הנטיפים ג'יושיאנג
לאחר ארוחת הבוקר נבקר ביער האבן, אזור קרסטי קדום שמי-הגשם חלחלו בסלעי הגיר שלו, ופסלו בו עמודים על-פני שטח עצום של 300 קמ"ר. אלפי סלעים מזדקרים אל על מתוך האדמה. הסלעים מתהדרים בצורתם המשונה היוצרת אצל המתבונן תחושה חיות אגדיות. כאן גרים "בני הסאני", מיעוט שלו תלבושות ססגוניות ותרבות ייחודית. בתום הביקור, נמשיך לאחד המקומות המופלאים בסין. מערת הנטיפים ג'יושיאנג, משתרעת על שטח של 172 ק"מ מרובע ומושכת גיאולוגים ותיירים מכל העולם.

 

ימים 16-17, ה'-ו',  קונמינג – בייג'ין – תל אביב
תם ולא נשלם טיולינו בסין. ניסע לנמל התעופה ונטוס דרך בייג'ין חזרה לארץ. נחיתה ביום ה- 17.

{price_tab}

מחיר הטיול כולל:
* טיסות בין לאומיות הלוך ושוב וטיסות פנים בהתאם למסלול הטיול
* ביטוח רפואי ומטען

* מיסי נמל ודלק נכון לתאריך  1/12/14
* אכסון בבתי מלון דרגת תיירות טובה ו/או ראשונה
* חצי פנסיון + מצרכים להכנה עצמית של כריכים לצהריים
* אוטובוס תיירים ממוזג לביצוע תוכנית הטיול
* סיורים עם מדריך ישראלי ומקומי דובר אנגלית. כולל דמי כניסה לאתרים המפורטים
* מדריך ישראלי מצוות  "שי בר אילן" 

 

מחיר הטיול אינו כולל:
* טיפים לנותני השירותים השונים בחו"ל בסך 150$ לנוסע
* ויזה לסין בסך 70$ לנוסע בעל דרכון ישראלי
* שינויים במחירי הטיסות המושפעים מהתייקרות היטלי דלק וביטחון,מיסי נמלי התעופה לאחר תאריך 1.12.14 או כתוצאה משינויים לא צפויים בטיסות
* שינויים בשער המטבעות המקומיים לעומת הדולר מעל 2% מתאריך 1/12/14 ועד לתשלום בפועל יחולו על הנוסע
* טיפ למלווה הישראלי (נהוג לתת 3$ ליום לנוסע )
* מופעים שאינם כלולים במחיר הטיול (פירוט מופעים ומחירים יימסרו בנפרד במהלך הטיול)
* הוצאות בעלות אופי אישי כלשהן כגון: משקאות בארוחות / טלפונים וכד‘
* כל שרות שאינו מוזכר במחיר כולל
* כפוף לתנאים ואחריות כפי שמופיעים באתר האינטרנט www.shaibarilan.co.il

 

 
{/price_tab}

{moreinfo_tab}

 
תנאי תשלום:
* דמי הרשמה 500$ לאדם
* עד 45 יום לפני הטיול, השלמה ל- 1500$ לאדם
* עד 21 יום לפני הטיול, השלמה ל- 100% מעלות הטיול

 

דמי ביטול:
* מרגע ההרשמה 47$ אמריקאי לנוסע בגין דמי ביטול אשר יגבו בכל מקרה
* מ 21-44 ימי עבודה טרם היציאה לטיול : 5471$ אמריקאי לנוסע
* מ 7-21 ימי עבודה טרם היציאה לטיול :2547$ אמריקאי לנוסע
* פחות מ 7 ימי עבודה טרם היציאה לטיול :100% דמי ביטול כולל כל העלויות הנלוות כגון ויזה וכד‘
* דמי ביטול בטיסות פנימיות (בטיולים בהם קיימות על פי התוכנית טיסות פנימיות): פחות מ-30 ימי עבודה טרם היציאה לטיול : 100% דמי ביטול לנוסע

 

הערות: 
* ימי שישי ושבת, ימי חג וחול המועד בארץ, ימי א‘ וחגים בחו"ל אינם נחשבים למניין ימי עבודה.
* במידה והוצאו כרטיסי טיסה כלשהן או נקנו שירותים נוספים כגון אשרה וכד‘, יתווספו מחיריהן לדמי הביטול הנקובים לעיל
* מחיר הטיול מבוסס על מינימום של 25 נוסעים משלמים
* בכל מקרה של שינוי, ביטול או תקלה הקשורה לטיסות, לשיט או לתעבורה תחול האחריות על חברת התעופה או התעבורה
* יתכנו שינויים במסלול הטיול עקב שינוי בזמני טיסות פנימיות וסיבות אובייקטיביות אחרות
* יש לוודא שהדרכון בתוקף ל-6 חודשים לפחות 

 
 {/moreinfo_tab}

 

דרום אמריקה, יבשת תוססת המשלבת צבעוניות, אקזוטיות, מסתוריות, היסטורית ומודרנית בו זמנית. עירוב מרתק בין תרבות, יופי טבעי ונוסטלגיה. נצא למסע מרתק מריו דה ז'נירו המפתה והחושנית שבברזיל, דרך מפלי איגואסו הנפלאים בג'ונגלים של ברזיל וארגנטינה, לא נוותר על בואנוס איירס המרתקת, נראה את הארכיטקטורה המדהימה של העולם הישן במונטווידאו באורוגוואי. נשלב כל זאת בשיט מענג באוניית פאר מן היפות בעולם עם עצירות ביעדים המסורתיים, שמצויים ביבשת עצמה, ועם שיט לאזורים כמו כף הורן, איי פוקלד והפיורדים הצ'ליאנים מהיפים בעולם.
טיול שלא יישכח לנוסעים בעלי תיאבון להרפתקאות והכרות עם ידע חדש

 

מתקני האוניה: MS ZAANDAM של חברת אוניות פאר HOLLAND AMERICA
* 12 מעליות, 3 מסעדות, בתי קפה, קולנוע, קזינו,פינות נגנים : מוסיקה קלאסית , ג'ז , זמרים. בינגו , בדרנים , תצוגות מזון או יצירות אמנות.
* אינטרנט, מכון כושר, ספא וסלון יופי – בתשלום.
* 2 בריכות שחיה {אחת מהן מקורה בגג זכוכית נפתח}
* חנויות פטורות ממכס {דיוטי-פרי}
* מגרש אימונים לטניס
* מגרש אימונים לכדורסל,
* מכבסות בשירות עצמי {באמצעות מטבעות מטעמנו}
* כל החדרים שלנו הם עם חלון גדול לאוקיינוס, מיטה זוגית (או מיטות נפרדות למבקשים מראש)  ספה,שולחן וכסאות, אמבטיה ושירותים, ארונות, כספת, שרות חדרים חינם לשתיה קרה או חמה,פירות,סלט,כריך צמחוני ועוד.
*אולם בית כנסת, ספרייה, אולמות להרצאות , קולנוע , אולם תיאטרון מרהיב כולל סרטים ישראלים והרצאות בעברית

 

brazil 61.  יום ד'  11/2/15 תל אביב - ריו דה ז'נירו (ברזיל)
"שהחיינו וקיימנו..", היום הגדול הגיע. נמריא, דרך יעד ביניים, לריו דה ז'נירו,  בירתה הבלתי רשמית של ברזיל, הנחשבת לאחת הערים היפות בעולם בזכות  מיקומה הטופוגראפי, החופים, המפרצים שכונות הפאר וההרים המרשימים שבתוכה. 

 


2. יום  ה'  12/2/15 ריו דה ז'נירו,  סיור חופים
נחיתה בשעות הבוקר. לאחר הנחיתה, נצא לסיור היכרות ראשוני. נסייר בין חופיה המפורסמים של העיר, כולל חוף  קופקבאנה הידוע בעולם כולו. נמשיך לסיור בעיר העתיקה. כמו כן, נראה את אצטדיון הסמבה ("סמבודרומו") בו מתקיים כל שנה "הקרנבל הגדול בעולם..."  נתבונן גם באיצטדיון מאראקאנה - מגרש הכדורגל המפורסם ביותר בעולם (בעבר: 128,000 מקומות ישיבה!) האצטדיון שבו התקיים גמר המונדיאל ותתקיים האולימפיאדה בשנת 2016 . נסיים בביקור במפעל התכשיטים ואבני החן  ה.שטרן הממוקם בריו. לרשת יותר מ-200 סניפים בעולם כולו, כולל בישראל. לאחר הסיור, נגיע למלון למנוחה קלה. בערב, נלך לאכול ארוחת ערב בקהילה.

 

3. יום ו' 13/2/15  ריו דה ז'נירו, הר הקורקובאדו, יער הגשם טיז'וקה סיור פאבלות
לאחר ארוחת הבוקר נעפיל בסיור ג'יפים לשמורה הנדירה על "הר הקורקובאדו" ולתצפית מרהיבה על העיר. הנוף הנשקף מלמעלה מרהיב ביופיו ומסביר לנו מדוע ריו נחשבת לעיר כה מיוחדת. נמשיך לעבר יער הגשם טיז'וקה, היער האורבאני הגדול בעולם, הנמצא בלב העיר. ביער אלפי סוגים של צומחים ובעלי חיים אשר נמצאים רק ביער האטלנטי. ביער המון פינות חמד עם מפלים שוצפים. נסיים בביקור בשכונת הפאבלות, המשכנות הדלים הסוגרים סביב העיר ומטפסים ממנה מעלה אל ההרים. בתום הסיור נחזור למלון ונתארגן לקראת שבת.

 

4. יום שבת, 14/2/15 ריו דה ז‘ניירו
לאחר התפילה והקידוש- טיול רגלי באזור כולל מפגש עם הקהילה היהודית. בערב נוכל (בתשלום) להשתתף במופע המזכיר את הקרנבל הידוע. מוסיקה, ריקודים והכל בתלבושות בהן משתמשים משתתפי הקרנבל. 

 

brazil 105.  יום א' 15/2/15  מפלי האיגואסו, הצד הברזילאי
לאחר ארוחת הבוקר ניסע לנמל התעופה ונטוס אל "שמורת מפלי האיגואסו" מן הגדולים והמרהיבים בעולם. המפלים נמצאים על גבול ברזיל – ארגנטינה. לאחר הנחיתה נתפעל ממפלי האיגואסו בשטחה של ברזיל. נראה תמונה פנוראמית נדירה של המפלים אשר תאפשר לנו להבין איך שרשרת המפלים בנויה לאורך מאות מטרים. נבקר גם בפארק הציפורים המרהיב המציג בעלי כנף אנדמיים המצויים ביערות הגשם של אגן האמזונס.

 

6.  יום ב'  16/2/15 מפלי האיגואסו, הצד הארגנטינאי – בואנוס איירס (ארגנטינה)
היום נבקר במפלים שבצד הארגנטינאי. מן הצד הזה נוכל לראות את המפלים מכל כיוון אפשרי ולהתקרב אליהם במידה רבה. לאחר שנצפה בשני הצדדים, אתם תקבעו היום איזה צד של המפלים האדירים הללו מדהים יותר! בתום הביקור ניסע לשדה התעופה ונטוס לבואנוס איירס, בירת ארגנטינה, המכונה "פריז של דרום אמריקה". לאחר הנחיתה בערב, ניסע לאחת המסעדות הכשרות בעיר לארוחת בשרים טיפוסית.

 

argentina20buenus7.  יום ג'   17/2/15  בואנוס איירס: עיר ארמונות וככרות , פתחו של נהר אדיר ורובע אומנים
לאחר ארוחת הבוקר נטייל בעיר המונה יותר מ-10 מיליון תושבים. נתפעל מהשדרות הרחבות המקושטות בעצים ופרחים, הכיכרות המפוארים עם ארמון הנשיאות, ארמון הקונגרס, בית הכנסת המרשים, בנין האופרה, היכל המשפט עליו מתנוססים לוחות הברית אשר מהם הוענקו לעולם חוקים ומוסר, אצטדיון הכדורגל וכמובן הרובע היהודי בו חיים עדיין רבבות משפחות, בתי ספר יהודיים ועשרות בתי כנסת. נערוך טקס יזכור ע"י שרידי השגרירות שנפגעו בה רבים. 

 

8.  יום ד'   18/2/15  בואנוס איירס, ביקור בחוות גאוצ'ו
היום נצא לטיול מיוחד אל חווה חקלאית בה נהנה מסיבוב על סוסים, מופע " גאוצ'וס ארגנטינאים ", ומופע  "פולקלור דרום אמריקה " מהיפים והסוערים ביבשת. בחווה זו נהנה גם מ "ארוחת אל גאוצ'וס" כשרה. נראה גם את ריקודי הטנגן העממיים ברחובות ובערב מופע טנגו (בתשלום).

 

9. יום ה' 19/2/15  בואנוס איירס -  עליה לאוניית הפאר "MS ZAANDAM "  של "HOLLAND AMERICA"
היום נשלים את סיורינו בעיר. נבקר ברובע המפורסם פאלרמו, עיר הגנים היפים. נבקר בשכונה הציורית "לה בוקה" מעוזם של מהגרים איטלקים ובית הקברות המפואר "ריקולטה". לא נפסח גם על מדרחוב "פלורידה" המפורסם ובו בית הכל-בו הענק "גלריה פאסיפיקו". בתום הסיור נעלה על אניית הפאר אשר תשמש עבורנו מלון מפואר צף, בית ידידותי עם כל כיווני האוויר והנופים שהאדם שואף אליהם. בשעות אחר הצהריים תצא האנייה מנמל בואנוס איירס ונתחיל את מסענו סביב יבשת דרום אמריקה.

 

10. יום ו' 20/2/15:  מונטווידאו, אורוגוואי
היום נבקר במונטווידאו, בירת אורוגוואי השוכנת על גדותיו של נהר ריו דה לה פלאטה רחב הידיים. יש הטוענים שמונטווידאו, היא האחות הקטנה של בואנוס איירס וזאת בגלל הזיקה התרבותית בין שתי המדינות. נטייל בלבה ההיסטורי של העיר העתיקה, "סיודאד וייחה". נראה את כיכר אינדפנדנסיה המפוארת והמרכזית של מונטווידאו, ובמרכזה ניצב המאוזוליאום של חוסה ארטיגס שנבנה ב-1930 ומתחתיו קבורים שרידיו של הגיבור הלאומי של אורוגוואי.  הכיכר נמצאת על הגבול בין העיר הישנה לעיר החדשה. נטייל ב שוק הנמל, מרקאדו דל פוארטו  ובו אוסף של חנויות, דוכנים, אמנים, מופעי אמני רחוב . כמו כן, נעבור דרך האתרים המעניינים של העיר: תיאטרון סוליס, הארמון המלכותי, פראק פראדו, בית הממשל, שכונת קראסקו, אצטדיון הכדורגל, אנדרטת השואה ועוד. בתום הסיור נחזור לספינה לקראת שבת. 

 

11-12. ימים שבת – א' 21/2-22/2/15: שייט בלב ים, הרצאות, ופינוקים
ביומיים הקרובים נשוט בים הפתוח לעבר איי פוקלנד. במהלך השיט הספינה תאפשר לנו ליהנות ממגוון פינוקים המוצעים לנו. בשבת נהנה מתפילה, סעודות ושיעורים. נתפעל מהנופים היפים ונתרום כל אחד מתחום הידע.

 

13. יום ב' 23/2/15:   איי פוקלנד
היום נבקר באיי פוקלנד השייכים אמנם גיאוגרפית ליבשת דרום אמריקה אך ניתן לחשוב בטעות שהגענו למחוז של אנגליה. הנהיגה היא בצד שמאל של הכביש והשפה הרשמית כאן היא אנגלית. האיים התפרסמו בעולם עקב מלחמה מיותרת ומטופשת שיזמה ארגנטינה כנגד אנגליה. על ידי האנגלים נקראת פינת חמד זו של האיים "איי פוקלנד". חלק מהארגנטינאים ממשיכים להאמין שאלו שלהם והם קוראים להם איי "מאלווינאס". האיים שוכנים בין יבשת דרום אמריקה בואכה אנטארקטיקה. נבקר בסטנלי, העיר הדרומית ביותר בכדור הארץ, בירת איי פוקלנד.

 

sa3 0681

14. יום ג' 24/2/15: שיט, מיצרי מגלן
היום נחצה את מיצרי מגלן המפורסמים על שם חוקר ומלח פורטוגזי, פרדיננד מגלן, אשר גילה אותו בשנת 1520 והוא המעבר הטבעי הגדול ביותר בין האוקיינוס האטלנטי לשקט. המיצר עובר בין הקצה הדרומי, היבשתי של אמריקה הדרומית לבין ארץ האש וקייפ הורן.

 

15. יום ד' 25/2/15:  פונטה ארנס, צ'ילה
היום נעגון בפונטה ארנס, בירת פטגוניה הצ'יליאנית והעיר הדרומית ביותר בצ'ילה השוכנת על חופי מיצרי מגלן, במרחקים כמעט שווים מהאוקיינוס האטלנטי והפסיפי. נסייר במרכז העיר ונחפש את פסלו של מגלן בכיכר המרכזית. נבקר במוזיאון סליסיאנו בו מוצגים מגוון גדול של תחומים: אומנות, היסטוריה, אתנולוגיה, החי והצומח באזור, תולדות המסיונריים במקום ועוד. נשוב לספינה ונשוט תוך חציית תעלת קוקבורן ותעלת ביגל. נחלוף גם סמוך לקרחון אלי.

 

16. יום ה' 26/2/15:  אושוואיה, ארגנטינה
היום נבקר באושוואיה הידועה בפי רבים כעיר הדרומית ביותר בעולם!  דלת הכניסה לאנטרקטיקה והקוטב הדרומי.  בירת הפרובינציה "ארץ האש", איי האוקיינוס האטלנטי הדרומי ולטענת הארגנטינאים- גם של אנטרקטיקה. נבקר בפארק הלאומי "ארץ האש" אשר נחנך בשנת 1960 ע"י הממשלה הארגנטינאית על מנת לשמר את היערות הסאב-אנטרקטיים הדרומיים ביותר.  לפארק, קו חוף משלו, ולו ערך היסטורי לצד נופים פראיים. בפארק צמחייה עשירה, יערות עבותים ומיני פרחים כגון סחלבים, וסיגליות. עופות שונים כמו אווזים, שחפים וברווזים ואף יונקים כמו הגוואנקו, שועלים ובונים נצפים בפארק בתדירות גבוהה.

 

dreamstime 14132912 17. יום ו'  27/2/15: שיט, קייפ הורן
היום נחלוף על פני קייפ הורן- מצוק סלעי החודר לים והמהווה את הנקודה הדרומית ביותר ביבשת דרום אמריקה.

 

18-19. ימים שבת- א'  28/2-1/3/15: שיט, תעלת סארמינטו והפיורדים הצ'יליאנים
ביומיים הקרובים נהנה ממגוון פינוקים המוצעים לנו בספינה. נהנה גם מהנופים שנשקפים מהספינה כמו המעבר בתעלת "סרמיאנטו" הקרויה על שמו של פדרו סרמיאנטו דה גמבוא הספרדי אשר מיפה את האזור בין השנים 1579-80. נמשיך ונשוט בסמוך לקרחון אמליה. נשוט גם באזור הפיורדים הצ'יליאנים. מבוך של פיורדים, תעלות, איים ואגמים. פיורדים אלו נחשבים לפיורדים היפים והמרשימים בעולם, יפים אף יותר מהפיורדים בנורבגיה.
בשבת נהנה מתפילה, סעודות ושיעורים. נתפעל מהנופים היפים ונתרום כל אחד מתחום הידע. 

                                                                                 

20-21. ימים ב'-ג', 2-3/3/15: פוארטו מונט – סנטאיגו דה צ'ילה – יעד ביניים – תל אביב 
תם ולא נשלם טיולינו בדרום אמריקה. מלאים בחוויות ונינוחים מנופש נרד מהספינה בפוארטו מונט. ניסע לשדה התעופה ונטוס בע"ה חזרה ארצה דרך סנטיאגו דה צ'ילה, בירת צ'ילה ויעד ביניים באירופה. נחיתה בארץ ביום ג'.

 

לממשיכים לפרו:

 
22. יום ב', 2/3/15: פוארטו מונט – סנטאיגו דה צ'ילה - לימה

מלאים בחוויות ונינוחים מנופש נרד מהספינה בפוארטו מונט. ניסע לשדה התעופה ונטוס דרך סנטיאגו דה צ'ילה, ללימה, בירת פרו. לאחר התארגנות בבית המלון, נצא לסיור במרכז העיר ובפארק 13 המזרקות.

 

21. יום ג', 3/3/15  לימה
היום נערוך היכרות מעמיקה ומרשימה בעיר. נבקר ב"פארק רבין" הוקרה לישראל ולרבין שפסל בדמותו נמצא בפארק. נמשיך למוזיאון הזהב המציג אינספור דוגמאות של אוספים וזהב טרום התקופה הספרדית. תכשיטים, מסכות, כלי חרס,  פסלים וחפצים מתרבויות פרו השונות. במוזיאון גם אוסף טקסטיל וכלי נשק מכל העולםבערב קריאת מגילה בקהילה היהודית.

 

22 . יום ד', 4/3/15  תענית אסתר, לימה – קוסקו
היום נבקר במוזיאון האינקוויזיציה. נבקר ב"פלאסה מאיו" בה שוכנים ארמון הנשיאות, הקתדראלה המרשימה , העירייה ומשם לפלאזה סן מרטין והרחובות הקולוניאליים המרשימים.  בערב נטוס לקוסקו, עיר בת 380,000 תושבים, השוכנת בגובה 3,326 מ' מעל פני הים. בירת הקסם של הרי האנדים.

 

23-24. ימים ה'-ו', 5-6/3/15  קוסקו
ביומיים הבאים נהנה ממראות העיר ומהתצפיות. נערוך סיור רגלי במרכז העיר. נטייל בין הכיכרות המרשימות, הארמונות וההיכלות המקומיים ועוד. בערב, נוכל לצאת למופע "הרי האנדים". בשישי בערב, ארוחת שבת.

 

25. יום שבת, 7/3/15 קוסקו
תפילה וארוחת שבת. נערוך סיור רגלי באזור המלון.

 

26. יום א', 8/3/15,  קוסקו  - מאצ'ו-פיצ'ו: אחד מ"פלאי תבל" ותצפיות קסומות – עמק אורובמבה
יום מרתק לפנינו ואחד משיאי הטיול. ניסע ברכבת המיוחדת בנופים מדהימים ל"מאצ'ו פיצ'ו" – העיר האבודה שננטשה ע"י בני האינקה מבלי שנתגלתה ע"י הכובשים הספרדים. העיר נחשפה בשנת 1911 ע"י החוקר חירם בינגהאם. נטייל בשוק האינדיאני הענק, בעיירה:"אגואה קאליאנטה" ונתפעל מיערות הגשם והצמחייה המיוחדת .בתום  הביקור ניסע לעמק המבורך עמק אורובמבה -  שהיה מקודש לאינדיאנים בני ממלכת האינקה.

 

27. יום ב'  עמק אורובמבה -  קוסקו
היום נבקר  בחוות לאמות ואלפאקות AWANA KANCHA ונהנה בשוק האינדיאני המיוחד בפיסאק.  נמשיך לתצפיות בלתי נשכחות בהרי האנדים ובעמק. נערוך ביקור ניסע בלתי נשכח בכפר אינדיאני מתקופת האינקה {OLLANTAYTAMBO}.

  
 
28-29. ימים ג'-ד'  עמק אורובמבה -  לימה – יעד ביניים תל אביב
תם ולא נשלם טיולינו בדרום אמריקה. ניסע לשדה התעופה ונטוס בע"ה חזרה ארצה דרך לימה ויעד ביניים באירופה. נחיתה בארץ ביום ד'.

 

{price_tab}

הטיול כולל
* טיסות בהתאם למסלול הטיול
* בתי מלון מדרגה ראשונה ומדרגת תיירות טובה
* ביטוח רפואי ומטען

* חצי פנסיון כשר + אפשרות להכנת כריכים לצהריים
* באוניה פנסיון מלא : שלוש ארוחות ביום פלוס
* אוטובוס תיירים נוח וממוזג לביצוע תכניות הטיול המפורט
* סיורים וכניסות לאתרים כמצוין בתכנית
* מדריך טיול מצוות "שי בר-אילן"


מחיר הטיול אינו כולל
* טיפים לנותני השירות בחו"ל 150 $
* טיפים לנותני שירותים בספינה בלבד 155$ (ישולמו ישירות בספינה)

* טיפ למדריך הישראלי (מקובל לפחות 3$ לאדם לכל יום טיול)

 {/price_tab}

{moreinfo_tab}

חשוב לדעת: במניין הימים נכללים יום היציאה ויום החזרה
* התנאים של חברת האוניות במקרה של ביטול חלילה הם קשים מאוד, מומלץ להזמין ביטוח שייט  – ניתן ואף מומלץ לרכוש כל ביטוח במשרדינו .
* כל תוספת עתידית של מיסי נמל או תוספת דלק והתייקרויות , תחול על הלקוח


תנאי תשלום:
עם ההרשמה יש לשלם מקדמה בסך-500$ לנוסע
עד 90 יום לפני תאריך היציאה- תשלום נוסף של 2500$
עד 45 יום לפני תאריך היציאה  - יש לסיים את התשלום
הערה: למשלמים במזומן את מלוא המחיר 90 ימים לפני היציאה: הנחה בסך 150$ לאדם


תנאי ביטול
* בעת ביטול מכל סיבה שהיא מרגע ההרשמה ועד 90 ימי עבודה (כולל) לפני יציאת הטיול יחויב הנוסע ב-97 $ דמי רישום בלבד
* בעת ביטול מכל סיבה שהיא מ-89 ימי עבודה ועד 45 ימי עבודה (כולל) לפני היציאה יחויב הנוסע ב-2500$ + 97$  
* בעת ביטול מכל סיבה שהיא  מ-44 ימי עבודה ועד יציאת הטיול יחויב הנוסע בכל מחיר הטיול כולל כל העלויות הנלוות

* במידה והוצאו ויזות לארצות היעד ו/או כורטסו הטיסות, יתווספו מחיריהם לדמי הביטול הנקובים


 {/moreinfo_tab}

 

בטיול זה נחווה, בשילוב אחד מהקרוזים היותר אקזוטיים וייחודיים שיש,  את היעדים המרתקים האלו מבלי לפסוח על ערים גדולות כמו: סידני, מלבורן באוסטרליה ווולינגטון בניו זילנד ולצידן מרחבים עצומים, נופים עוצרי נשימה וחופים בלי סוף, שמורות טבע עם חיות מיוחדות לצד תופעות טבע שכמותן ניתן למצוא רק באזור זה של העולם.

 

ניו זילנד המורכבת משני איים, הצפוני והדרומי, נחשבת לאחד המקומות היפים ביותר על פני כדור הארץ, גן עדן לחובבי הטבע המורכב מפסיפס נופים יפהפה ומגוון, פסגות מושלגות, פיורדים מרשימים, קרחונים ויערות גשם קדומים וסבוכים, חופים זהובים לצד חופים סלעיים, הרי געש פעילים ונישאים, גייזרים ונופים כפריים שלווים.


אוסטרליה, היבשת החמישית, היא גן עדן לחובבי המרחבים והנוף הפראי. למרות שזוהי היבשת הקטנה ביותר, היא עדיין גדולה מדי מכדי שאפשר יהיה להגיע לכל פינותיה במהלך טיול אחד. רוב מוחלט של תושבי אוסטרליה מתגוררים בערים וביישובים לאורך חופי היבשת ובמרכז יש מרחבים עצומים שבהם שולט הטבע הפראי: מדבריות עצומים, יערות גשם סבוכים, נהרות ומפלים ומגוון מרשים של בעלי חיים.
בטיול זה נחווה, בשילוב אחד מהקרוזים היותר אקזוטיים וייחודיים שיש,  את היעדים המרתקים האלו מבלי לפסוח על ערים גדולות כמו: סידני, מלבורן באוסטרליה ווולינגטון בניו זילנד ולצידן מרחבים עצומים, נופים עוצרי נשימה וחופים בלי סוף, שמורות טבע עם חיות מיוחדות לצד תופעות טבע שכמותן ניתן למצוא רק באיזור זה של העולם.

 

1-2. ימים מוצ"ש – א', 24-25/1/15  תל אביב – סיאול – אוסטרליה, סידני
ניפגש  בנמל התעופה בן גוריון ונצא בטיסה דרך סיאול לסידני שער הכניסה העיקרי של אוסטרליה.

 
aus13. יום ב', 26/1/15   סידני
ננחת בסידני בשעות הבוקר. לאחר התרעננות נצא לסיור בעיר. נראה את גשר נמל סידני ובית האופרה, המבנה הארכיטקטוני המפורסם.  נטייל בחוף בונדי ובמפרץ ווטסון. נסייר בגנים הבוטניים המלכותיים- 30 דונם של מדשאות, גנים ושתילים אקזוטיים, שהיוו למעשה את החווה הראשונה של אוסטרליה.

 

4. יום ג', 27/1/15   סידני, ההרים הכחולים
היום נצא לכיוון רכס "החוצה הגדול" ליום טיול נהדר ב"הרים הכחולים". זוהי שמורה יפהפייה ובה יערות אקליפטוס עצומים. השם "ההרים הכחולים" ניתן למקום בזכות הערפל הדק הנוצר מהתאדות השמן האתרי של עצי האיקליפטוס. היערות ענקיים ובהם עשרות סוגים של עצי אקליפטוס. בדרך להרים הכחולים נבקר בגן חיות ובו נראה את החיות המאפיינות את אוסטרליה. נבקר בקאטומבה למורד העמק ברכבת הרים ונחזור ברכבל.

 

ocean road5. יום ד', 28/1/15  סידני - מלבורן, דרך האוקיינוס הגדולה
אחרי ארוחת הבוקר ניסע לשדה התעופה ונטוס למלבורן, עיר הבירה של מדינת ויקטוריה והעיר השנייה בגודלה באוסטרליה. בעיר הירוקה השוכנת על גדות נהר היארה החום. נבקר במרכז העיר,  במוזיאון הלאומי, באנדרטת הזיכרון לחיילי אוסטרליה וניו זילנד. בערב נצא לסיור באי פיליפ המפורסם "במצעד הפינגווינים" שבו, שעולים אל החוף בכל ערב, לפני השקיעה. לפני כן נבקר ב"נוביס רוק, שלידם מצויה מושבת כלבי הים הגדולה באוסטרליה.

 

DSC 02596. יום ה', 29/1/15    מלבורן, האי פיליפ
לאחר ארוחת הבוקר נצא באוטובוס ליום טיול מרהיב לאורך דרך האוקיאנוס הגדולה. כביש זה, העובר לאורך חופה הדרום-מזרחי של ויקטוריה, הוא אחד המרהיבים ביותר בעולם. הוא מתפתל לאורך הרים מיוערים, הנושקים לחופים סחופי רוחות ולצוקים גבוהים, ועובר דרך יער גשם עבות ועצי איקליפטוס גבוהים. הקטע המרשים ביותר הוא הפארק הלאומי אוטוויי. בערב ניסע לשדה התעופה ונטוס חזרה לסידני.

 

7.יום ו', 30/1/15    סידני – עליה לאוניית הפאר "MS OOSTERDAM"  של חברה "HOLLAND AMERICA"

היום נשלים את הסיורים בעיר התוססת. בשעות הצהריים נעלה לאוניה MS OOSTERDAM לשייט מרהיב לאורך חופי אוסטרליה וניו זילנד. נתחיל את דרכנו בשעה 16:00אוניית פאר מן היפות בעולם:

 

האונייה: OOSTERDAM ׁ(אוסטרדם)
מסדרת אוניות הפאר החדשות של Holland America Line's .  באוניה:
*11  סיפוני אורחים
*מסעדות וטרקלינים המוקפים נוף פנוראמי
*אולם מופעים משודרג ומעוצב

*בוטיק אלגנטי

  *מתחם בר חדש באטריום
*בכל החדרים מורגשת הנעימות הייחודית של Holland America
*מיטות יוקרתיות של Mariner's Dream עם מצעים איכותיים
*חלוקי מגבת יוקרתיים
*חדרים מרווחים ואלגנטיים עם חלון (חלקם עם מרפסות פרטיות בתוספת תשלום)                                                                                                               
*מוצרי אמבט "Time to Spa" של חברת Elemis Aromapure                                                                                                   

*שתייה – הזמינו לכם בכיף, מיצים טריים ועוד משקאות המוענקים ללא תשלום
*טלוויזיה עם DVD מומלץ בהחלט להביא סרטים מעניינים מהארץ...
* ארוחות 24 שעות וקרח בכל חדר ללא תשלום

*פירות טריים 
*שירות צחצוח נעלים ללא תשלום
*מקום אחסון מרווח

 

בנוסף באונייה: אולם מפואר למופעים , נגני מוסיקה וזמרים,קזינו, ברים, מסעדות פאר, ספא, חדר כושר, בריכה וג'קוזי וכמובן צוות בידור הפעיל בכל יום. 

 

8-9. ימים שבת-א', 31/1-1/2/15 - שייט, הרצאות, ופינוקים
היום הספינה תאפשר לנו ליהנות ממגוון פינוקים המוצעים לנו.
בשבת נהנה מתפילה, סעודות ושיעורים. נתפעל מהנופים היפים ונתרום כל אחד מתחום הידע.

 
dreamstime 13510472
10. יום ב', 2/2/15 מפרץ מילפורד, פארק הפיורדים הלאומי                                       
היום נשוט אל אחד הפיורדים היפים ביותר בניו זילנד. תלילותו ועומקו של הפיורד מאפשרת לאוניות לשוט מטרים ספורים בלבד מהמצוקים המקיפים אותו, וכך אפשר אפילו להירטב מרסס המפלים העצומים אשר נופלים לים לכל אורך הפיורד, וכמובן ליהנות מהמראות הדרמטיים של המצוקים הנמוגים בערפל, ציפורי מים, אריות וכלבי ים.

 

11. יום ג', 3/2/15  צ'אלמרז, דונדין, חצי האי אוטגו  
היום נעגון בנמל צ'אלמרז ונצא דרך תצפיות נוף בחופים מבודדים אל העיירה דונידין בעלת אופי סקוטי שהוקמה ע"י סקוטים בתקופת "הבהלה לזהב". נבקר בה ובאחד הבתים המאפיינים את סגנון החיים בתחילת המאה הנוכחית, "בית אוולסטון". כמו כן, נבקר בגני "גלנפאלוך" אחד הגנים המובילים בניו זילנד, ובמוזיאון המקומי. נמשיך לביקור בחצי האי אוטגו בית לבעלי חיים ועופות כמו האלבטרוס המלכותי ופינגווין צהוב העין. 

nz2
12. יום ד', 4/2/15  אקארואה, קרייסצ‘רץ‘
הבוקר נעגון בנמל אקארואה, השוכנת לא רחוק מקרייסצ'רץ', העיר הגדולה ביותר באי הדרומי של  ניו זילנד, בירת מחוז קאנטרברי. קרייסצ'רץ' היא התחנה האחרונה של משלחות לפני שהן יוצאות לאנטארקטיקה. לפיכך, נבקר במרכז האנטרקטי הבינלאומי, שם נסתובב בין תמונות ענק מאנטארקטיקה ונראה איך גילו ומיפו אותה. נכיר את בעלי החיים ששורדים את האקלים שלה ונלמד על התחממות כדור הארץ והשפעותיו על הקרחונים שמתחילים לנדוד. בתום הביקור ניסע למרכז העיר ונטייל בעיר שחוותה רעידת אדמה קשה ב- 2011.

  

welington13. יום ה', 5/2/15  פיקטון, בלנהיים, שמורת הטבע "גשר פלורוס"
היום נעגון בנמלה של פיקטון, עיירת נמל קטנה ויפה המהווה את שער הכניסה אל האי הדרומי. ניסע דרך הגבעות לביקור בעיירה בלנהיים השוכנת בליבו של אזור היין של מרלבורו, באזור זה מופקים מטובי היינות של ניו-זילנד הידועים באיכותם ברחבי העולם. נמשיך לשמורת הטבע היפה, גשר פלורוס, שם נערוך מסלול הליכה קצר. בתום הביקור בשמורה ניסע חזרה לספינה בדרך קווין שארלוט  דרייב, 40 ק"מ של דרך פתלתלה עוצרת נשימה.

 

14. יום ו', 6/2/15  וולינגטון
הבוקר נעגון בנמל וולינגטון, בירת ניו זילנד, והעיר השנייה בגודלה במדינה אחרי אוקלנד.  העיר נמצאת בנקודה הדרומית ביותר באי הצפוני. נעלה ברכבל לעבר הגנים הבוטניים. שם נראה מיצגי פרחים מרהיבים, יערות שמורים, אוספי צמחייה מיוחדים וכן נופים מרהיבים אל העיר וולינגטון. לאחר הביקור נבקר ב"טה פאפא", המוזיאון הלאומי המפורסם של ניו זילנד. במוזיאון תצוגות, חלקן אינטראקטיביות, על ההיסטוריה הגיאולוגית של ניו זילנד, הטבע הניו זילנדי וההיסטוריה של המאורים, תושביה המקוריים של ניו זילנד.  נמשיך לטייל ברחובותיה של העיר ונראה את בתי הפרלמנט הישן.


wanganui15. יום שבת ,7/2/15  שייט, הרצאות, ופינוקים
היום הספינה תאפשר לנו ליהנות ממגוון פינוקים המוצעים לנו. בשבת נהנה מתפילה, סעודות ושיעורים.

 

16. יום א', 8/2/15  טאורנגה, רוטורואה
היום נעגון בטאורנגה. ניסע לעבר רוטורואה המכונה "עיר הגופרית", השוכנת במרכזו של איזור פעילות וולקנית ותרמית. ניתן לזהות מקילומטרים שאנו קרבים לעיר, בגלל האדים העולים ממנה...  נבקר בשמורת הטבע וואי-א-טאפו, שם נראה תופעות גיאו-תרמיות. נעבור בין בריכות חמות וקרות בגוונים שונים, בריכות בוץ מבעבעות, אדמה מעלה אדים, מכתשים געשיים גדולים. נבקר בכפר "טה פויא" כפר מאורי שבו, תושביה הפולינזים של ניו זילנד בטרם בואם של האירופים, אשר שמרו על עצמאותם עד 1840, מקיימים פעילות אינטנסיבית לשימור מורשתם המיוחדת. נבקר בחוות הכבשים, אגרודום, שם נראה סוגים שונים של כבשים ונלמד על תעשיית הכבשים  הגדולה של ניו זילנד. במהלך הביקור נוכל לראות תצוגה של גז כבשים ושימוש בכלבים לעזרת הרועים. נבקר בוואיטומו, מערת התולעים הזוהרות, תופעת טבע ייחודית בעולם כולו. התולעים משתמשות באורם כדי למשוך אליהם חרקים הנתפסים בקוריהם.

 
nz117-18. ימים ב'-ג', 9/2-10/2/15  אוקלנד
גם דברים נפלאים מסתיימים...תם השייט. נגיע לנמלה של אוקלנד המכונה, "עיר המפרשיות", העיר הגדולה והמאוכלסת ביותר בניו זילנד. נצא לסיור בעיר. נבקר במוזיאון אוקלנד ובו אוצרות אמנות מאורים נדירים, ונמשיך לגנים הבוטניים, ביתם של למעלה מ-10,000 צמחים מכל העולם.  כמו כן  נעלה לתצפית מה- Sky tower, המגדל הגבוה ביותר בחצי הכדור הדרומי שגובהו 328 מטר וניתן לצפות ממנו על העיר וסביבותיה. נמשיך ונבקר בקהילה היהודית באוקלנד: נראה את בית הכנסת, בית הספר והחנות הכשרה ונשמע על תולדות הקהילה.

 

19. יום ד', 11/2/15  אוקלנד – סיאול
תם ונשלם טיולינו החוויתי בניו זילנד ואוסטרליה. ניסע לנמל התעופה ונטוס הביתה דרך סיאול. נחיתה בסיאול בשעות הערב.

 

20. יום ה', 12/2/15  סיאול - תל אביב
היום נערוך סיור קצר בסיטול. בתום הסיור ניסע לשדה התעופה ונטוס חזרה לארץ. מלאי חוויות ורשמים ננחת בשעות הבוקר המוקדמות בארץ.

{price_tab}

מחיר לאדם בחדר זוגי עם חלון $8750

מחיר לאדם בחדר זוגי עם מרפסת $10,200 


המחיר כולל
* טיסות בינלאומיות ופנימיות כולל היטלי דלק ומיסים

* ביטוח רפואי ומטען

* אוטובוס ממוזג לכל הסיורים וההעברות על פי התכנית
* סיורים, ביקורים וכניסות לאתרים על פי התכנית
* בתי מלון מדרגה ראשונה או הטובים ביותר במקום
* חצי פנסיון כשר לכל אורך הטיול ואפשרות להכנת כריכים לארוחת הצהריים
* מדריך טיול מצוות "שי בר-אילן"

 

המחיר אינו כולל
* ויזה לאוסטרליה (כ-230$US) משך הטיפול בהכנת הויזה לוקח כ- 30 יום – יש לוודא שהדרכון  בתוקף ל-6 חודשים לפחות
* טיפים לנותני שירותים בחו"ל 90$ (לא כולל בספינה)
* טיפים לנותני שירותים בספינה בלבד כ- 155$ (ישולמו ישירות בספינה)
* הוצאות אישיות כלשהן
* בילויי ערב שאינם נכללים בתכנית המפורטת
* תשר למדריך הישראלי של הטיול – מקובל להעניק  4$ לאדם ליום

 {/price_tab}

{moreinfo_tab}

 

מזוודות: מניסיוננו הרב בנושא המזוודות אנו ממליצים להעדיף מזוודות קטנות על אלה הגדולות. משקל המזוודה המותר בטיסות עד 20 ק"ג ומשקל מטען היד-7 ק"ג.
בחלק מבתי המלון יש אפשרות לכבס וליבש במכונות כביסה ויבוש.

 

שימו לב: משרד החקלאות והיערות משתמש במכונות שיקוף לאיתור דברים שהוחבאו במזוודות. אין להכניס לאוסטרליה ולניו זילנד אוכל מכל סוג שהוא, כולל פירות (וגם פירות יבשים), ירקות (כנ"ל), דגים (טריים, מבושלים ובקופסאות), דברי בשר מכל סוג שהוא, דברי חלב, ביצים, צמחים, פיצוחים או גרעינים, אגוזים, צמחי מרפא, וכו'. כל המביא דבר אסור ישלם קנס של 300$. אם בכל זאת הבאתם דבר ואינכם בטוחים אם ניתן להכניסו לניו זילנד – יש להצהיר עליו במכס. למדע נוסף:
www.protectnz.org.nz

 
 

תנאי תשלום
* דמי הרשמה 500$ לאדם
* עד 75 יום לפני הטיול, השלמה ל- 30% מעלות הטיול
* עד 30 יום לפני הטיול, השלמה ל- 100% מעלות הטיול

 

תנאי ביטול
* בעת ביטול מכל סיבה שהיא מרגע ההרשמה ועד 90 ימי עבודה   (כולל) *  פני   יציאת הטיול  - יחויב הנוסע ב-97 $ דמי רישום בלבד
* בעת ביטול מכל סיבה שהיא מ-89 ימי עבודה ועד 30 ימי עבודה (כולל) * לפני  היציאה  יחויב הנוסע ב-1500$ + 47$  
* בעת ביטול מכל סיבה שהיא  מ-29 ימי עבודה ועד 11 ימי עבודה (כולל)* לפני היציאה  יחויב הנוסע ב-2500$ + 47$
* בעת ביטול מכל סיבה שהיא מ-10 ימי עבודה* לפני יציאת הטיול עד למועד היציאה  יחויב הנוסע בכל מחיר הטיול כולל כל העלויות הנלוות.
* במידה והוצאו ויזות לארצות היעד ו/או כורטסו הטיסות, יתווספו מחיריהם לדמי הביטול הנקובים

 

שערי מטבע
בשל השינויים המשמעותיים החלים מדי יום ביומו בשערי הדולר האוסטרלי והניו זילנדי מול הדולר האמריקאי, אשר גורמים לייקור של השירותים בדולרים אמריקאי, ייערך חישוב מדויק של הטיול לקראת מועד היציאה ומחיר הטיול יעודכן בהתאם. כל תוספת בגין ייקור זה תחול על הלקוח עד לתשלום מלוא מחיר הטיול בפועל.שער המטבע נקבע ב-10.03.2014


 {/moreinfo_tab}

טיבט הקסומה החבויה בהרי ההימלאיה בגובה של 5000 מטרים מעל פני הים, הייתה בעבר ממלכה עצמאית, עד אשר סופחה לסין, שלא מרצונה.  כיום היא נחשבת למחוז אוטונומי של סין וביקור בה, יחשוף אותנו לתרבות עשירה ומרתקת בת אלפי שנים. טיבט מעוטרת בפסגות מושלגות, נהרות גועשים, מדבר אין סופי. 

 

סין - המדינה השלישית בגודלה בעולם. מדינה מיוחדת במינה, מעניינת ובעלת היסטוריה מרשימה ומפוארת. השינויים שסין עוברת מאז שפתחה את שעריה לעולם הם עצומים ובקצב שהעולם לא הכיר. מרחבים אדירים הכוללים בתוכם תופעות טבע מן היפות בעולם, גבולות רבים וארוכי מימדים. הנוף האנושי שונה ממחוז למחוז וכך גם השפות, הניבים, המנהגים והאומנויות. טיול זה מתמקד בחבל יונאן , המחוז מן המעניינים והמרתקים באסיה.. החבל משמש ביתם של שליש מהמיעוטים הלאומיים ושל מחצית מיני הצמחים והחיות הקיימים בסין. חבל יונאן נהנה מצורות נוף מגוונות. מנוף הררי ומושלג ועד יערות-גשם מן היפים במדינה. כמו כן, הוספנו חבל ארץ מקסים ברמה הטיבטית, אזור מיוחד במנזרים מן המושכים בעולם.

 

להלן מסלול הטיול. " יום ליום יביע אומר ..."

 

ימים 1-2, מוצ"ש-א', תל-אביב - בייג'ין – ליג'יאנג, עיר של מסורת, אומנות וריקוד בכיכרות
נפגש בנתב"ג ונטוס לבייג'ינג, בירת סין. נמשיך בטיסה לליג'יאנג  העיר הססגונית בחבל יונאן. הנוף שנפגוש ואשר יעטוף אותנו הינו נוף מדהים של טרסות אורז, נחלים, הרים וקרחון.

 

יום 3, ב', ליג'יאנג,  תצפית אל הר השלג:  "דרקון הג'ייד" ואגמי הטורקיז.
יום מדהים מצפה לנו היום באזור ייחודי בשולי ההימלאיה. ניסע "באוטובוס ירוק"  לתצפית אל רכס הררי בן 13 פסגות ומרחבי "מבוא טיבט". הגבוהה ברכסים היא פסגת השלג והקרחונים "דרקון הג'ייד" המתנשא לגובה של 5500 מטר. נתבונן באזורים המקודשים לבני המיעוטים ונתפעל מאגמי הטורקיז הקסומים. נסיים יום מיוחד זה בהמלצה חמה לעיסוי ורפלקסולוגיה מידי המומחים כאן. נטייל בסמטאות המקסימות של ליג'יאנג שהוכתרה ע"י אונסק"ו ב- 1997 כעיר מורשת עולמית. עיר  שזורמים בה מי שלגים, בנויה באמנות עץ.

new image

יום 4, ג',  ליג'יאנג, הכפר ביישא
היום נגלה ונתפעל מסביבת אוכלוסייה שתחייך אלינו בלבוש בני ה"נאשי". צאצאי נוודים, בני תרבות כמעט מטריארכלית בו הנשים הנהיגו את אורח החיים. נתרשם מהכתב המיוחד שלהם, מעצות הכהן – הדומבה, בלבוש הססגוני ומהריקודים. נבקר במרכז הרוחני של ה"נאשי" ובכיכר המרכזית בעיר. נבקר בכפר ביישא בו "הזמן עצר מלכת...". נתפעל מהשדות, השוק והחקלאות. בערב נוכל להתפעל ממופע "תרבות המיעוטים".

 

יום 5, ד', ליג'יאנג – ערוץ דילוג הנמר על הנהר האדיר – ז'ונגדיאן (שנגרילה)
נפרד מליג'יאנג וניסע ל"ערוץ דילוג הנמר". בדרכנו נראה את נהר היאנגצה הגועש, שיורד ממורדות טיבט ויוצר את העמק שבנתיבו הארוך. "ערוץ דילוג הנמר", עמק דרמטי ומקסים שבקירותיו מתגלים סלעי שיש, תוצאה של הפעילות הטקטונית של הרי ההימלאיה. בתום הביקור ניסע לעיירה הטיבטית ז'ונגדיאן, המכונה בפי הסינים, "שנגרילה". על-פי האמונה, זו ארץ מיתולוגית שמצויה בהרי טיבט, מעין "גן-עדן חבוי". האמונה מבוססת על סיפורי אגדות של עמי האזור אשר האמינו שבעמקי ההרים מצויה השלווה המוחלטת. השנגרילה הפכה למושג המייצג הרמוניה בעיר הטיבטית. באזור נשקפות הפסגות המושלגות של ההרים. כאן גרים מספר מיעוטים טיבטיים כבני חווי, הבאי והנאשי, המהלכים בעיר בלבושם המסורתי.bila
 

יום 6, ה',  ז'ונגדיאן (שנגרילה) - קונמינג
לאחר ארוחת הבוקר נטייל בעיר העתיקה ובכיכר המקסימה. נסייר בשנגרילה וסביבותיה. העיירה מוקפת נופים , כפרים ומנזרים טיבטיים. נתחיל בסונגזאנלין, מנזר טיבטי מבוצר בן 300 שנים. מאכלס כמה מאות נזירים. המנזר בנוי בגבעה מוקפת הרים ומרשים בגודלו. הוא מתנשא לגובה של 3300 מטר.  נמשיך לשמורת הטבע פודאקו,  הנמצאת במחוז שנגרילה. בתום הביקור ניסע לשדה התעופה ונטוס לקונמינג, בירת מחוז יונאן, העיר החשובה ביותר בדרום מערב סין ואחת המרכזיות בדרום מזרח אסיה. העיר ממוקמת בגובה של כ-1900 מטר, מכונה עיר האביב הנצחי בשל מזג האוויר הנוח השרוי בה בכל ימות השנה.

 

bila3יום 7, ו', קונמינג, יער האבן, מערת הנטיפים ג'יושיאנג
היום נבקר ביער האבן, אזור קרסטי קדום שמי-הגשם חלחלו בסלעי הגיר שלו, ופסלו בו עמודים על-פני שטח עצום של 300 קמ"ר. אלפי סלעים מזדקרים אל על מתוך האדמה. הסלעים מתהדרים בצורתם המשונה היוצרת אצל המתבונן תחושה חיות אגדיות. כאן גרים "בני הסאני", מיעוט שלו תלבושות ססגוניות ותרבות ייחודית. בתום הביקור, נמשיך לאחד המקומות המופלאים בסין. מערת הנטיפים ג'יושיאנג, משתרעת על שטח של 172 ק"מ מרובע ומושכת גיאולוגים ותיירים מכל העולם. אחר הצהריים, נחזור למלון. תפילה וסעודת ליל שבת.

 

יום 8, שבת,  קונמינג, סיור עירוני, שוק הפרחים והציפורים
לאחר תפילה וארוחת שבת נטייל בעיר נבקר  בשוק הפרחים והציפורים הססגוני בו מוכרים סחורות שונות ועתיקות. במוצ"ש, נמליץ להצטרף למופע פולקלור, היפה ביותר בקונמינג.


imageיום 9, א',  קונמינג – טיבט, להאסה - שיגאצה
הבוקר ניסע לשדה התעופה ונטוס לבירת טיבט, להאסה, שפירושה "ארץ האלים". לאחר הנחיתה ניסע לשיגאצה, העיר השנייה בגודלה בטיבט, הידועה כעירו של הפנצ'ן לאמה, השני לדלאי לאמה בחשיבותו בבודהיזם הטיבטי. להבדיל מלהאסה, בשיגאצה ההשפעה הסינית פחות ניכרת ועל כן היא יותר בעלת אופי "טיבטי". אורח החיים בה נינוח ורגוע יותר, נוכחותם של הסינים דלילה יותר. עם ההגעה נצא להכיר את העיר. נבקר במנזר טאשילומפו אשר הינו מקום מושבו של הפנצ'אן לאמה - הדמות הרוחנית השניה בחשיבותה בטיבט, אחרי הדלאי-לאמה.

 

tibet-monksיום 10, ב',  שיגאצה - גיאנצה - אגם יאמדרוק -  להאסה
לאחר ארוחת הבוקר, ניסע לגיאנצה, העיר השלישית בגודלה בטיבט, השוכנת בעמק מיושב ועשיר בחקלאות. נבקר במנזר פאלקור צ'ודה, מקום מושבו המסורתי של הפאנשן לאמה עד הכיבוש. בתום הביקור נפרד מגיאנצה וניסע לעבר להאסה, בירת טיבט. בדרך נראה את  אגם יאמדרוק, "ים הטורקיז", רחב הידיים, אשר מתפרס על שטח של 600 קמ"ר. באגם, הנחשב  לאחד האגמים הקדושים ביותר בטיבט, מספר איים קטנים והוא מהווה בית ללהקות של ברווזי-פרא.

 

יום 11, ג',  להאסה, פוטאלה, מנזר סרה
לאחר ארוחת הבוקר נבקר בפוטאלה, ארמון החורף של הדלאי לאמה בטרם הוגלה האחרון שבהם מארצו, ובה קבורים קודמיו. המבנה המרשים ביופיו, החולש על נופה של העיר ועל העמק, נחשב לאחד מפלאי עולם האדריכליים ובו מיצג מרשים של ארמונות, מקדשים
ופסלים. לאחר הביקור ניסע מחוץ לעיר ונבקר במנזר סלה, הנחשב על-ידי רבים כמנזר היפה ביותר בטיבט ואחד משלושת המנזרים הגדולים של הבודהיזם הטיבטי. המנזר שימש מרכז לימוד ענקי. בערב, ניתן לצאת למופע פולקלור.

 

dreamstime 16760443יום 12, ד',  להאסה, מקדש גנדן
היום נבקר במנזר גנדן, השלישי בגודלו בטיבט. המנזר נוסד ע"י צונג קא פה, מייסד זרם ה"גלקופה" (הכובעים הצהובים), אשר בראש הזרם עומד הדלאי למה. המנזר היושב מעל העמק, יאפשר לנו להינות מתצפיות מרשימות על האזור.

 


ימים 13-14, ה'-ו',  להאסה, ג'וקהאנג, בארקור, נורבולינגקה – בייג'ין – תל אביב
לאחר ארוחת הבוקר נבקר במקדש ג'וקהאנג, בן ארבע הקומות, ליבה המקודש של להאסה ושל הבודהיזם הטיבטי. המקדש נבנה במאה השביעית על-ידי המלך הכובש סונגצ´ן גאמפו לציון הגעתן של שתי נשותיו – בתו של מלך נפאל, ובתו של קיסר סין שניתנו לו במטרה לכרות ברית. נטייל ברחוב בארקור המקיף את מקדש ג'וקהאנג. כמו כן,  נבקר בנורבולינגקה, "פארק היהלומים", ארמון הקיץ המרהיב של הדלאי לאמה. תם ולא נשלם טיולינו בסין ובטיבט. ניסע לנמל התעופה ונטוס דרך בייג'ין חזרה לארץ. נחיתה ביום ה- 14.

 

{price_tab}

מחיר הטיול כולל:
* טיסות בין לאומיות הלוך ושוב וטיסות פנים בהתאם למסלול הטיול
* מיסי נמל ודלק נכון לתאריך  1/1/14
* ביטוח רפואי ומטען

* אכסון בבתי מלון דרגת תיירות טובה ו/או ראשונה
* חצי פנסיון + מצרכים להכנה עצמית של כריכים לצהריים
* אוטובוס תיירים ממוזג לביצוע תוכנית הטיול
* סיורים עם מדריך ישראלי ומקומי דובר אנגלית. כולל דמי כניסה לאתרים המפורטים
* מדריך ישראלי מצוות  "שי בר אילן" 

 

מחיר הטיול אינו כולל:
* טיפים לנותני השירותים השונים בחו"ל בסך 120$ לנוסע
* ויזה לסין בסך 70$ לנוסע בעל דרכון ישראלי
* ויזה לטיבט
* שינויים במחירי הטיסות המושפעים מהתייקרות היטלי דלק וביטחון,מיסי נמלי התעופה לאחר תאריך 1.1.14 או כתוצאה משינויים לא צפויים בטיסות
* שינויים בשער המטבעות המקומיים לעומת הדולר מעל 2% מתאריך 1/1/14 ועד לתשלום בפועל יחולו על הנוסע
* טיפ למלווה הישראלי (נהוג לתת 3$ ליום לנוסע )
* מופעים שאינם כלולים במחיר הטיול (פירוט מופעים ומחירים יימסרו בנפרד במהלך הטיול)
* הוצאות בעלות אופי אישי כלשהן כגון: משקאות בארוחות / טלפונים וכד‘
* כל שרות שאינו מוזכר במחיר כולל
* כפוף לתנאים ואחריות כפי שמופיעים באתר האינטרנט www.shaibarilan.co.il

 

 
{/price_tab}

{moreinfo_tab}

 
תנאי תשלום:
* דמי הרשמה 500$ לאדם
* עד 45 יום לפני הטיול, השלמה ל- 1500$ לאדם
* עד 21 יום לפני הטיול, השלמה ל- 100% מעלות הטיול

 

דמי ביטול:
* מרגע ההרשמה 47$ אמריקאי לנוסע בגין דמי ביטול אשר יגבו בכל מקרה
* מ 21-44 ימי עבודה טרם היציאה לטיול : 5471$ אמריקאי לנוסע
* מ 7-21 ימי עבודה טרם היציאה לטיול :2547$ אמריקאי לנוסע
* פחות מ 7 ימי עבודה טרם היציאה לטיול :100% דמי ביטול כולל כל העלויות הנלוות כגון ויזה וכד‘
* דמי ביטול בטיסות פנימיות (בטיולים בהם קיימות על פי התוכנית טיסות פנימיות): פחות מ-30 ימי עבודה טרם היציאה לטיול : 100% דמי ביטול לנוסע

 

הערות: 
* ימי שישי ושבת, ימי חג וחול המועד בארץ, ימי א‘ וחגים בחו"ל אינם נחשבים למניין ימי עבודה.
* במידה והוצאו כרטיסי טיסה כלשהן או נקנו שירותים נוספים כגון אשרה וכד‘, יתווספו מחיריהן לדמי הביטול הנקובים לעיל
* מחיר הטיול מבוסס על מינימום של 25 נוסעים משלמים
* בכל מקרה של שינוי, ביטול או תקלה הקשורה לטיסות, לשיט או לתעבורה תחול האחריות על חברת התעופה או התעבורה
* יתכנו שינויים במסלול הטיול עקב שינוי בזמני טיסות פנימיות וסיבות אובייקטיביות אחרות
* יש לוודא שהדרכון בתוקף ל-6 חודשים לפחות 


{/moreinfo_tab}

<< התחלה < הקודם 1 2 3 4 הבא > סיום >>
JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

באנר
באנר
באנר
באנר