טיול כשר לסין

טיול לסין הקלאסית

16 יום

עם למעלה ממיליארד ורבע תושבים, ועם הצמיחה הכלכלית המואצת ביותר בעולם, סין או "הענק הסיני" כפי שהיא מכונה...

סין היא הזדמנות להכיר את אחת התרבויות העתיקות והמרתקות ביותר בעולם, עם מורשת של אלפי שנים, אך גם אחת המדינות המודרניות והחדשניות ביותר בעולם.

עם למעלה ממיליארד ורבע תושבים, ועם הצמיחה הכלכלית המואצת ביותר בעולם, סין או "הענק הסיני" כפי שהיא מכונה, הפכה כבר מזמן למעצמת הייטק עולמית, המובילה בחדשנות ובפיתוח טכנולוגי, ומקיימת קשרים הדוקים בתחומים אלה גם עם ישראל. רבים אינם יודעים שסין הייתה מובילה בחדשנות גם במאות הקדומות: אבק השריפה, המצפן, הנייר ואף השלב הראשון של הדפוס (ליתוגרפיה) כולם פותחו בסין. ועוד לא דיברנו על הרפואה הסינית עתיקת היומין שהעולם המערבי אימץ ומעריץ כבר שנים. כיום, לצד תאוצת הבנייה המסחררת ומרכזי הקניות המפוארים בבייג'ינג ושנגחאי, סין מציעה לתיירים גם את תרבות העבר שהיא משמרת בגאווה, באמצעות כפרים אותנטיים ואתרים ארכיאולוגים והיסטוריים מרתקים. אנו נגלה מקרוב את השילוב המהפנט הזה של ישן וחדש בארץ שהעניקה לעולם את הפילוסופיה של קונפוציוס (551 לפנה"ס) אך גם את ענקית הסחר האלקטרוני הגדולה ביותר בעולם ALIBABA (1999). נכיר את המציאות התוססת, העוצמתית והמרתקת הזו בכול יעדי התיירות המפורסמים אליהם נגיע בטיולנו – הונג קונג ומקאו, גווילין, שנגחאי ובייג'ינג.

סגור

מסלול הטיול

זהו אוסף מדהים של פלאי הנדסה ארכיטקטוניים מהמרשימים בעולם. נצפה, בין היתר, באצטדיון
קן לציפור, שהוא בעל נוכחות מדהימה ומרגשת – נוכל לראות איך קורות הפלדה "מאבדות ממשקלן" והופכות לזרדים רכים שציפור ענק בנתה מהם את קינה. אין פלא שהאצטדיון הפך לאחד מסמלי הגאווה הלאומית של סין. מטרים אחדים ממנו נראה את אצטדיון תחרויות המים – קוביית המים המהממת עם קירות "בועות הסבון" הכחולות-שקופות, היוצרות תחושה של מבנה עתידני. נבין גם מדוע מוקמו המבנים הללו בקו מקביל צפונית לעיר האסורה ולמאוזוליאום של מאו, ועד כמה מאזנת סין בין הפתיחות לעולם המערבי, לבין שמירה מודעת וגאה על העבר התרבותי-היסטורי. נמשיך ונטייל, ונספוג עוד מראות ממתחם הכפר שהפך לפארק מרהיב. בערב נגיע לתיאטרון האדום הנודע, ונצפה במופע The Legend of Kung Fu  – שילוב כובש לב ועין של ריקוד עם אומנות הלחימה עתיקת השנים, והחלום להיות מאסטר קונג פו.

סגור

מקדש השמיים הוא ציון דרך של ארכיטקטורה מופלאה מתקופת שושלת מינג. לכאן הגיע הקיסר כדי להתפלל למען אסיף מוצלח, הדרכה משמיים וכפרה על חטאי העם.. בשעות הבוקר נוכל לפגוש כאן את תושבי בייג‘ינג ואף נצטרף אל ותיקי העיר בתרגול טאי צ‘י בכול פינות הפאר. נצפה בתרגילי מניפות וכדורים ונוכל אפילו להצטרף למשחקים בכדור בדמינטון (נוצות). מכאן נמשיך אל ארמון הקיץ, שהוא רק אחד מבתי הקיץ אליהם נהגו משפחות הקיסרים להגיע, כדי להתאוורר מהחום המחניק של פנים העיר האסורה.
נטייל בגן היפהפה של ארמון הקיץ, שנודע בתכנונו הקפדני תחת עקרונות הפנג שווי, והמשתרע על שטח של 2.9 קמ"ר. נחלוף על חלק מ-3,000 המבנים, הפזורים על שטח כולל של כ-70,000 מ"ר. נראה את אזור המגורים עם היכל הנדיבות ואריכות הימים, גן המידות הטובות וההרמוניה, היכל אדוות הירקן,  היכל אריכות הימים השמחה ועוד. נצפה במקדשים, בפגודות, בגשרים, בביתני הגזיבו, בפסלים במצודות ועוד. בין אלה נגלה את הגינון המרהיב הכולל אגמים, פלגי נחל, חורשות, מסלעות ועוד. כל אלה זיכו את ארמון הקיץ בהכרה כאתר מורשת עולמית מטעם אונסק"ו. נמשיך לשוק המשי, שהוא הדבר הרחוק ביותר מבאסטות או דוכני שוק אוריינטליים שאנו מכירים. זהו קניון ענק בן 7 קומות המציע לכם הרבה יותר ממשי – מנעליים ופסלים ועד לבגדי מעצבים, תכשיטים ומוצרי אלקטרוניקה. בהמשך היום שלנו, נסים את היום הנפלא הזה בערב עם אחד המופעים הנודעים והמושקעים ביותר בסין: "מסיכת הזהב"מופע מרתק, מהנה, מפתיע ועתיר אפקטים, עם תלבושות מיוחדות מרהיבות וצבעוניות. זהו שלוב של ריקוד מסורתי מעודן עם קטעי אקרובטיקה עוצרי נשימה. כל מי שהיה לא שוכח את הרגע בו הבמה כולה הופכת למפלי מים גועשים…

סגור

נעלה ונרד ברכבל בבאדאלינג – קטע החומה המפורסם והפופולארי ביותר. החומה היא בת למעלה מ-2,200 שנה, ואורכה כ-6,000 ק"מ החוצים הרים מושלגים, רמות ירוקות ומדבריות. כבר מהרגע הראשון, אפשר להבין משהו על בנייתה. נשמע מדוע הסינים לא יכולים להגן כיום על החומה שהגנה עליהם דורות ושושלות (למעט פלישת המונגולים במאה ה-13). נמשיך ונצפה כיצד היא מתפתלת בנוף הררי מדהים ביופיו ונחשוב מאיפה יביאו הסינים עשרות מיליארדי דולרים – שזה הסכום המוערך לשיפוץ החומה… היעד הבא שלנו הוא – במעבר חד, כמו שנאמר – ביקור במפעל קלויזונה (cloisonné). הקלויזונה היא טכניקה עתיקה באמייל, לקישוט יצירות ממתכת, כגון אגרטלים, פסלים וחפצים דקורטיביים. זוהי אומנות סינית מסורתית בת מאות שנים. נלמד וגם נצפה בתהליך הייצור ושיטות העבודה ואם נצליח, נוכל גם לשמוע על הסודות המקצועיים שהסינים שומרים רק לעצמם.

סגור

העיר האסורה אותה בנו שושלות מינג וצ'אנג היא לב ליבה של סין הקיסרית, ובכך היא מסקרנת ומרתקת אליה עד היום רבבות תיירים הנוהרים אליה מכל העולם. ארגון  אונסק"ו הכריז על העיר האסורה כאתר מורשת עולמית בשנת 1987. מיליון פועלים ומאה אלף אומנים עמלו במשך 18 שנה במאה ה-15, כדי לבנות את העיר, המשתרעת על פני 7,200 דונם וכוללת יותר מ-9,000 חדרים. אנו נחצה את העיר לאורכה ובדרך נוכל להתרשם מאחידות הסגנון ויופיו, מההיכלים, החצרות, הכיכרות, החומות והשערים, הפסלים והקישוטים, מחיי המותרות והפאר שהיו במתחם המסוגר (ואולי גם מכמה מוזרויות וסודות מוצנעים, שגלגלו הטבחים והסריסים והגיעו עד אלינו)… דרך שער היציאה מן העיר האסורה נגיע לגבעת הפחם שנמצאת במרכז פארק ג'נשיאן (Jingshan Park). זוהי גבעה מלאכותית, אחת מהגדולות בעולם, אשר נבנתה מהאדמה שנחפרה לצורך בניית החפיר סביב העיר האסורה. מהגבעה ניתן לערוך תצפית מדהימה על העיר בייג'ינג. קפיצה בזמן, מן העיר האסורה לכיכר טייאן  אן מן, ששמה הפיוטי "שער השלום השמיימי", לא ממש משקף את ההיסטוריה העקובה מדם שלה. זוהי הכיכר העירונית המרכזית והגדולה ביותר בבייג'ינג, שקנתה לה את פרסומה העולמי בעיקר בשל הפגנות נגד המשטר, שנערכו בה במהלך כמה תקופות ואשר גבו מחיר של אלפי קורבנות.
נקבל הסבר על גודלה וחשיבותה של הכיכר נצפה במונומנטים שבה כגון המוזולויאום של מאו, אנדרטאות לזכר לוחמיה של סין ומבט על הכניסה לעיר האסורה.  בהמשך היום שלנו, ובהשראת חיי המותרות הקיסריים. נמשיך מכאן אל שוק יאשו, המציע  חווית קניות אולטימטיבית לביגוד והנעלה. אין לצפות ל"שוק"  במובנו המקובל, אלא להרבה יותר מזה: מדובר בקומפלקס בן חמש קומות עם מבחר בלתי נדלה של נעליים, בגדים, תיקים ממיטב המותגים, כל אלה במחירים אטרקטיביים (ולא לשכוח להתמקח)…  נגיע למלון להתארגנות לקראת שבת, תפילה וסעודת שבת.

סגור

שנגחאי עוברת מהפך מהיר במיוחד מתרבות עתיקה ומרתקת אל "עיר הלם העתיד" – גורדי שחקים עתידניים, כבישים עיליים, וגשרי חילזון מדהימים המקלים על עומסי התנועה.  נעלה לתצפית פנורמית על העיר ממגדלי ג'ין מאו, ונראה את שני חלקיה המרכזיים:
פו ש'י ופו דונג .פו ש'י משמעו: "מצדו המערבי של הנהר", ובו האזורים העתיקים של שנגחאי – רבעים הבנויים בסגנון אירופי ובעלי אופי ואווירה ייחודיים. פו דונג – משמעו: "מצדו המזרחי של הנהר" והוא רובע העסקים המודרני, המאופיין באווירה קוסמופוליטית. משם נצא לטיילת הבונד BUND, המשתרעת לאורך הגדה המערבית של נהר הואנג פו  Huang pu וניהנה מתצפית לעברו השני של הנהר – לרובע פו דונג המודרני. דוכני הרוכלים והאומנים ילוו אותנו לאורכה. נצפה בבניינים בסגנונות שונים – מארט-דקו, דרך בארוק ועד ניאו-קלאסי, המוארים בתאורה צבעונית מיוחדת עם רדת הערב. מכאן נגיע לרחוב נאנג'ינג המפורסם, הרובע הבריטי של שנגחאי, שהוא רחוב הקניות המרכזי של העיר, עם חנויות מותגים יוקרתיים ובינלאומיים, לצד חנויות עם סחורה מקומית. נראה את הרחוב המצויר המשוחזר. את ארוחת ערב נסעד בקהילה הספרדית ובהמשך, נסיים את סיורנו בשייט נהדר על נהר החואן פו, ובמבט על שנגחאי המוארת בלילה.

סגור

נאזין לסיפורה המיוחד והמרתק של יהדות שנגחאי, חיי הקהילה ומנהגיה באותה תקופה. מכאן נמשיך לרובע "יו-יואן". בצמוד לרובע נמצא הבזאר התוסס וההומה של גני יו-יואן ובמרכזו המקדש של אל העיר שנגחאי. נבקר במוזיאון לתכנון פני העיר city planning hall . מוזיאון שייחודו הוא המראה לנו את העתיד ולא את העבר כמו במוזיאונים אחרים.
לאחר ארוחת הבוקר נבקר במפעל לייצור משי. על פי האגדה, הייתה זו הקיסרית הסינית קסי לינג שי שגילתה את הסיב שהפך לאחד מסממני התרבות הסינית וצבר פופולריות עצומה בעולם כולו בזכות תכונותיו המיוחדות. בדי המשי שנטוו מהסיב הפלאי מפורסמים בחוזקם ובכושר השרידות הגבוה שלהם, אך עם זאת הם רכים, נעימים למגע ויפים מאוד. בתחילה היה תהליך הייצור של בדי המשי סוד כמוס ורק קיסרי סין זכו ללבוש אותם, אך עד מהרה הבד נפוץ בכל סין והפך לסחורה מבוקשת מאוד שעשתה את דרכה מסין לכל רחבי אסיה ומשם לאירופה. המסחר במשי הפך משמעותי עד כדי כך שלנתיבי המסחר המפורסמים ביותר של התקופה ניתן השם דרך המשי. לא במפתיע, סין נותרה גם כיום יצואנית המשי הגדולה בעולם, והיא מייצאת משי בהיקפים של למעלה משני מיליארד דולר בשנה. בביקורנו במפעל המשי נקבל הסברים ונחזה בתהליך הייצור, מגלגולי טוואי המשי, הגולם ופקעות המשי, דרך טוויית החוטים ועד לקבלת המוצר המוגמר וסוגי המשי .נוכל ליטול חלק בתהליך ובסופו לראות את המוצרים המרהיבים באולמות התצוגה. החל ממצעי משי בצבעים מדהימים וכלה בשמיכות חורף במילוי שכבות משי.
בערב נצא למופע אקרובאטיקה מדהים. מופע גמישות וזריזות מופע הדורש מהאקרובטים רמת ריכוז ודיוק גבוהה

סגור

נחלים ואגמים מקיפים את העיירה הציורית הזו, המרושתת תעלות מים, עם אינספור פרחי לוטוס. מעל ארבע התעלות החוצות אותה שתי וערב נמתחים גשרוני אבן קטנים יפהפיים, המוסיפים לקסמה. בין בתי העץ שלה פזורים פנסים אדומים, ומקדשים קטנים והיא ללא ספק "ונציה של המזרח". אנו נטייל בסמטאות האבן, על פני הגשרים ומעל תעלות המים. ספוגים באווירה רומנטית במיוחד, ניפרד מג'וג'ואנג ונטוס לגווילין, עיר עתיקה מימי שושלת צ'ין, השוכנת בסמוך לנהר לי היפהפה, בחבל גואנגשי (Guangxi – מחוז אוטונומי בדרומה של סין המונה "רק" כ-48 מיליון תושבים. לאחר הנחיתה, נגיע לבית המלון.

סגור

נשוט על נהר לי, אחד מסיורי השיט היפים והאטרקטיביים ביותר בסין ובעולם כולו. לאורך גדת הנהר, מתרוממות גבעות הנוף הקרסטי המרשים והירוק. בתום השייט נגיע לכפר פוילי ונראה חיים בכפר הסמוך לעיר. בערב נזמין אתכם למופע אורקולי מדהים שביים הבמאי הסיני הדגול ג‘אנג יי מו, בהשתתפות תושבי העיירה. המופע מבוסס על סיפור עממי של בני הג'ואנג ומספר על קורותיה של נערה בעלת קול אגדי המסוגלת להעיר את המתים… המופע מרהיב ביופיו ומשלב כוריאוגרפיה ייחודית ברקע נופי העיירה הקסומים המקיפים את המופע ואת הקהל מכל עבר. בתום המופע נחזור למלוננו בגווילין.

סגור

אנו נעצור באתרי נוף מרהיבים ולא נוותר על צילומים ברקע הכפרים הקטנים המנקדים את ההרים העצומים, עם טרסות אורז ויערות הבמבוק האדירים. נוף גבעות הגיר המיוחד לגואנגשי זיכה אותו כאחד משבעת מתחמי קארסט בסין שהם אתר מורשת עולמית. בדרך נראה גם את מטעי התה הידועים ובהמשך נפגוש את שבט ארוכות השיער ונצפה במופע מיוחד, שאף נוכל להשתתף בו. לעת ערב נחזור לגווילין.

סגור

נבקר במערת חליל הסוף – מערת הנטיפים הקרסטית הגדולה ביותר באסיה. נבקר במפעל פנינים ונלמד על תהליך הפקת הפנינה המתורבתת. בהמשך היום שלנו, ובהשראת חיי המותרות קיסריים, נבקר במפעל לייצור פנינים, הלוא הן אבני החן או המרגליות הנזכרות בתלמוד ונצפה בתהליך הוצאת הפנינים המתורבתות מהצדפות. לפי מה נקבע ערכה של פנינה? מדוע פנינה מסוימת יקרה ואחרת מחירה נמוך? ובכלל, מה לסינים ולפנינים? באולם התצוגה נוכל לשטוף את העין בתכשיטי פנינה יפהפיים ואף לרכוש עדי ליקרות לנו. בתום הסיור, נשוב למלון, ונתכונן לשבת.

סגור

את הטיול שלנו ילווה ריח פרחי הכריזנטמות הלבנות הנישא באוויר, שהן הסמל הנצחי של הפנג שווי בכל מה שקשור לחיים שלווים ומאוזנים.  נרד לשפת הנהר ונראה את "חדק הפיל" – גבעת הקארסט שהפכה לאחד מסמליה של גווילין, ואשר שמה ניתן לה בשל צורתה, צורת פיל השותה ממימי הנהר נשוב למנוחה במלון עם סעודת שבת ושירי שבת.

סגור

גואנגג'ואו  היא עיר נמל השוכנת לחוף נהר הפנינה וים סין הדרומי. נסייר בכיכר הראשית, כיכר הפרחים, ובשוק האוכל המפורסם קווינפינג QINGPING. נעלה על מעבורת עימה נגיע להונג קונג ו-נצא להיכרות ראשונה עם העיר. ניסע ישירות לבית המלון ולאחר התמקמות נלך ברגל למסעדה הכשרה. נשוט על פני מפרץ ריפולס, אחד החופים היפים באי והמשך נטייל בין המבנים הקולוניאליים המשוחזרים.  נמשיך לכפר הדייגים היפהפה אברדין, ונכיר קהילה ששומרת על מסורת עתיקת יומין ומתגוררת בבתי סירות – ניגוד מרתק לקצב החיים המודרני ולגורדי השחקים הסמוכים. את ארוחת הערב נסעד בבית הקהילה בהונג קונג.

סגור

לאחר הביקור ונראה את השוק הצף, נבקר בשוק סטנלי המפורסם (השלמת קניות…) וכדי לטעום את טעם החיים בהונג קונג, נעלה על הארוכות ביותר בעולם העוברות דרך כמה מהמתחמים היוקרתיים של העיר. אפשר רק לדמיין דרגנוע בן 800 מטר אורך(!) יומיום עולים כאן כ-36,000 איש. לאורך המסלול תגלו "מציאות מדרגתית" מיוחדת במינה, שנוצרה עם הזמן, הכוללת ברים אופנתיים, בתי קפה ומסעדותנעלה בחשמלית הפעילה כבר למעלה מ-100 שנה אל פסגת ויקטוריה, אחד היעדים המתויירים בהונג קונג, לתצפית על האי. נמשיך לשוק סטנלי –אתר חובה לחובבי שווקים עם מאות חנויות המוכרות בגדים ויצירות אומנות, עבודת-יד, רהיטים, צעצועים, פיצ'פקעס ופריטים דקורטיביים. מכאן נעלה על מעבורת לרובע צים שה צוי הנמצא באי קאולון שם נמצא בית המלון שלנו ואף המסעדה הכשרה בה נסעד.

סגור
תאריכים ומחירים

תאריכים ומחירים

יציאה
חזרה
ימים
מחיר
תוספת ליחיד
מדריכים
הערות
קובץ להדפסה
23.04.18
08.05.18
16
3790 $
830 $

יציאה מובטחת 8 מקומות...לפרטים

מחיר הטיול כולל

*טיסות בין לאומיות הלוך ושוב וטיסות פנים בהתאם למסלול הטיול
*מיסי נמל ודלק נכון לתאריך 1/1/14
*אכסון בבתי מלון דרגת תיירות טובה ו/או ראשונה
*ארוחות בוקר וערב מלאות + מצרכים להכנה עצמית של כריכים לצהריים
*אוטובוס תיירים ממוזג לביצוע תוכנית הטיול
* סיורים בהתאם לתוכנית הטיול ומדריך מקומי דובר אנגלית בהתאם לחוקי המדינה לרבות דמי כניסה לאתרים השונים
*מדריך ישראלי מצוות שי בר אילן

המחיר אינו כולל

*טיפים לנותני השרותים השונים בחו"ל בסך 140$ לנוסע.
*הוצאת אשרה-ויזה בסך 70$ לנוסע בעל דרכון ישראלי
*ביטוח בריאות וחפצים – ניתן לרכוש ביטוח מתאים במשרדינו
*שינויים במחירי הטיסה המושפעים מהתייקרות היטלי הדלק והביטחון ומיסי נמלי התעופה לאחר תאריך 1.1.14
*שינויים בשער המטבעות המקומיים לעומת הדולר מעל 2% מתאריך 1/1/14 ועד לתשלום בפועל יחולו על הנוסע
*טיפ למלווה הישראלי (נהוג לתת 5$ ליום לנוסע )
*הוצאות בעלות אופי אישי כלשהן כגון: משקאות בארוחות / טלפונים וכד‘, כל שרות שאינו מוזכר ב"המחיר כולל"
*מופעים שאינם כלולים במחיר הטיול (פירוט מופעים יימסר בנפרד)
*כל שירות שאינו מוזכר במחיר כולל / כפוף לתנאים ואחריות כפי שמופיעים באתר האינטרנט

 

כדאי לדעת

תנאי ביטול:
*מרגע ההרשמה 47$ אמריקאי לנוסע בגין דמי ביטול אשר יגבו בכל מקרה
*מ 14-44 ימי עבודה טרם היציאה לטיול : 547$ אמריקאי לנוסע
* מ 7-13 ימי עבודה טרם היציאה לטיול :1047$ אמריקאי לנוסע
*פחות מ 7 ימי עבודה טרם היציאה לטיול :100% דמי ביטול כולל כל העלויות הנלוות כגון ויזה וכד‘
*דמי ביטול בטיסות פנימיות (בטיולים בהם קיימות על פי התוכנית טיסות פנימיות )

הערות:
* ימי ששי ושבת / ימי חג וחול המועד בארץ / ימי א‘ וחגים בחו"ל אינם נחשבים למניין ימי עבודה
* במידה והוצאו כרטיסי טיסה כלשהן או נקנו שירותים נוספים כגון אשרה וכד‘ יתווספו מחיריהן לדמי  הביטול הנקובים לעיל
* יש לוודא שהדרכון בתוקף ל-6 חודשים לפחות

 

css.php