בעקבות הסופרים, ציונים, רבנים ומשכילים

10 יום

בהדרכת דר' שלמה טיקוצ'ינסקי ואליעזר לסובוי

מסלול הטיול

נטייל ברובע היהודי העתיק ונראה את בית הכנסת "טורי זהב", בית העירייה והכיכר סביבו, פרבר קראקוב, בית החולים היהודי ושרידי בית העלמין העתיק, האופרה והשדרה המרכזית, ואתרים רבים שקשורים לחיי אנשי רוח, ציונות ומדע בתקופות שונות. בשעות הצהריים ניסע לברודי, בירת השכלת גליציה לשעבר ומרכז תורה מפורסם, והיום עיירה שירדה מגדולתה. נצפה בבית הכנסת ההרוס מן המאה ה-18, שסמוך לו פעל ה'קלויז' המפורסם בו למדו נבחרי המקובלים ובו הוחרמו הכת של יעקב פרנק ("פרנקיסטים") והחסידים, ונשוטט בבית הקברות הענקי, הגדול ביותר באוקראינה, נשמע את סיפוריו המיוחדים ואף נקרא את שירת ההספדים הייחודית אשר חרוטה על מצבותיה.
לינה: לבוב

סגור

נבקר בבית הכנסת הגדול המרשים (שבו התחתנו מנחם ועליזה בגין), ברובע היהודי ובכיכר המרכזית. נראה את בית הכנסת הניאולוגי שצויר בתמונתו הידועה של גוטליב 'יום כיפור', ובביתו של הסופר והצייר ברוּנוֹ שׁוּלץ, שחי בעיר את רב חייו ונרצח בגטו בידי קצין גרמני. נצפה אף בציורי פרסקו של שולץ במוזיאון העירוני וניזכר בסיפור הברחת עבודות הצייר ליד ושם אשר גרמה לסכסוכים דיפלומטיים לא מעטים בין שלוש מדינות. ניסע לסטרי, שלמרגלות הרי הקרפטים, עירו של הגאוגרף וההיסטוריון א"י בראוור, ונבקר בבית הכנסת הישן שבכיכר היפה של העיר. נמשיך לבוליחוב – עיר אשר התפרסמה לאחרונה בזכות הרומן "אבודים" של מנדלסון, נעלה לבית עלמין בו קבור דב-בער בירקנטל מראשוני הספרות היהודית המודרנית. לקראת ערב נגיע לאיבנו-פרנקובסק (סטניסלאבוב לשעבר). נקיים סיור רגלי בעיר פולנית יפה, בה חיו כ-30000 יהודים לפני השואה. נראה את הטמפל – בית הכנסת הגדול אשר פעיל עד היום הזה.
לינה באיבנו-פרנקובסק.

סגור

נעצור בתחנת הרכבת ונשחזר את ביקורו בעיר הולדתו כפי שהונצח בספרו "אורח נטה ללון". נבקר בבית הולדתו, השוכן ברחוב הנושא את שמו, ובמוזיאון קטן סמוך לבית העירייה (בית המועצות), ונטייל על גדות הנהר סטריפה בעקבות "סיפור פשוט". נגלה למה לפי עגנון מעולם לא קרתה גניבת כיס בשוק של בוטשאטש, ונעלה גם לגבעה עליה שוכן בית הקברות, בו נאתר את המצבה של אביו של עגנון. בעיירה צ'ורטקוב נעצור ליד שרידי הקלויז המרשים של האדמו"ר דוד משה פרידמן, בנו של רבי ישראל מרוז'ין, ואף נעלה לקבר הצדיק. נסיים את היום עם סיור בקמיניץ-פודולסק, בירת פלך פודוליה, שהיא מן היפות בערי אוקראינה ובה נשתמרו אתרים היסטוריים רבים. נבקר במבצר שהגן על העיר מפני הטורקים, נחצה את הגשר שנתן השראה לרבי נחמן כשהוא דיבר כי "כל העולם כולו גשר צר מאוד", ברובע הארמני וברובע היהודי (קרבסר), נראה את הקתדרלה בה התקיים הוויכוח הראשון בין רבנים לכת הפרנקיסטים בשנת 1757.
לינה בקמיניץ-פודולסקי.

סגור

נמשיך לאוסטרא (אוסטרוה) – עיר עתיקה וציורית, מרכז של השכלה אוקראינית. באוסטרוה התקיימה אחת הקהילות החשובות ביותר בתולדות יהדות אוקראינה, אשר היציגה את ווהלין בוועד ארבעת הארצות, ובה כיהנו בתור רבנים תלמידי חכמים מפורסמים כמו מהרש"א, מהרש"ל ושל"ה הקדוש. נראה את שרידי בית הכנסת של מהרש"א (אחד הבודדים באירופה בו שמרו על מנהגי בית הכנסת ממש ולא על מנהגי בית המדרש), את הטירה ואת בית הקברות היהודי אשר נהרס בתקופה הסובייטית ושוחזר בשנות ה-2000 ביוזמת הפעילים הציבוריים, הפרויקט שכלל החזרת המצבות מהמוזיאון העירוני ומרחבי העיר, העתיקות ביניהן מתוארכות 1445 ו-1620. נגיע ללינה לעיר רובנו בפלח ווהלין.

סגור

ניסע לברדיצ'ב, עירם של הצדיק רבי לוי יצחק, מנדלי מוכר ספרים והסופרים דער נסתּר, וסילי גרוסמן ואחרים. נבקר בשדרה המרכזית, בבית הכנסת ובית הקברות (המתואר ברומן 'משפחת משבר'), שבו השתמרו מצבות ייחודיות בצורת מגפיים. נעלה לציונו של רבי לוי יצחק – "סנגורם של ישראל". נמשיך מערבה ונעצור בז'יטומיר, עיר הולדתו של ביאליק, נבקר בבית מגוריו שב-"פרבר העצים", ובמקום שבו פעל בית המדרש המשכילי לרבנים.  בערב שבת נגיע לקייב – בירת אוקראינה, ונקבל שבת בקהילה המקומית.
לינה בקייב.

סגור

נעשה סיור רגלי באזור של קריית הממשלה האוקראינית ואזור של וילות יוקרתיות ויפיפיות המכונה "ליפקי". נחווה שבת בקהילת בית הכנסת שהוקם ע"י לייזר ברודסקי – "מלך הסוכר", בסוף המאה ה-19.
לינה בקייב.

סגור

ניסע לפודול – האזור היהודי ההיסטורי של העיר, נראה את בית הכנסת של שכונת פודול ואת בניינים היסטוריים של מוסדות הקהילה. נבקר במוזיאון פתוח של מלחמת העולם השנייה, פארק הניצחון, מנזר לאברה.  נשוטט בשוק האומנים ברחוב הציורי "אנדרייבסקי ספוסק", בו שוכן מוזיאון של הסופר בולגקוב, המחבר של "שטן ממוסקבה".נעלה לבאבי יאר – אתר ההשמדה ההמונית של יהודי העיר, שנהפך לאחד הסמלים של השואה.
לינה בקייב.

סגור

נמשיך לבֶּרְשָׁאד שבה השתמר 'שטעטל' יהודי אופייני. בעיירה זו גרה דמות חסידית מופלאה (רבי רפאל מברשאד) ובמשך כמה שנים גר בה גם הסופר מיכה יוסף ברדיצ'בסקי. נצעד בשבילי השכונה היהודית ונבקר בית כנסת ייחודי עשוי חמר שבו עדיין מתפללים יהודים זקנים דוברי יידיש. מכאן לעת ערב נגיע לאודסה. לינה באודסה

סגור

בבית האופרה, ובמסעדת פנקוני – מקום מושבה של הבוהמה האודסאית, בו ז'בוטינסקי כתב את מאמריו ועליו סיפר מנחם מנדל מהרומן של שלום עליכם במכתביו לאשתו ה-"שיינה שיינדל". נבקר באתרים הקשורים בהתפתחות המרכז הספרותי היהודי (מנדלי מוכר ספרים, שלום עליכם, שמעון דובנוב, ח"נ ביאליק) והציוני (הוועד האודסאי, ליליינבלום, אחד העם, זאב ז'בוטינסקי) שהתפתח בעיר במפנה המאות 20-19. נבקר בבית הכנסת של יוצאי ברודי, בבי"ס אורט שנוהל על ידי מאיר דיזנגוף, בבתיהם של ביאליק, שלום עליכם וז'בוטינסקי, ובאנדרטה לזכר יהודי אודסה שנרצחו בשואה.
אחרי ארוחת ערב חגיגית וסיכום המסע, נטוס ארצה בטיסת ערב בשעה 21:30.

סגור
תאריכים ומחירים

תאריכים ומחירים

יציאה
חזרה
ימים
מחיר
תוספת ליחיד
מדריכים
הערות
קובץ להדפסה
26.08.18
04.09.18
10
2490 $
685 $

בהדרכת: הרב ד"ר שלמה...לפרטים

מחיר הטיול כולל

*טיסה בינלאומית כולל מיסי נמל ודלק
*אוטובוס תיירים נוח ממוזג לביצוע תכנית הטיול
*אכסון בבתי מלון ברמה של  4*
*חצי פנסיון ואפשרות להכנת כריכים בצהריים
*סיורים וכניסות לאתרים כמתואר במסלול
*מדריך ישראלי מקצועי  מצוות "שי בר אילן"
*טיפים לנותני השירות בחו"ל

המחיר אינו כולל

*הוצאות אישיות
*ביטוח נסיעות, בריאות ומטען. מומלץ להוסיף ביטוח גם הטסה רפואית, ולוודא את הכסוי במקרה של ביטול (החברה אינה אחראית לכל נזק שייגרם למטייל או לחפציו במהלך הטיול)
*טיפ למדריך הישראלי, מומלץ  לתת 5€ למטייל  ליום

כדאי לדעת

תנאי ביטול:
*מרגע ההרשמה 47$ לנוסע בגין דמי ביטול אשר יגבו בכל מקרה ובנוסף:
*מ-21-45 ימי עבודה טרם היציאה לטיול: 30% ממחירו של הטיול לנוסע
*מ-7-20 ימי עבודה טרם היציאה לטיול: 50% ממחירו של הטיול לנוסע
*פחות מ-7 ימי עבודה טרם היציאה לטיול :100% דמי ביטול כולל כל העלויות הנלוות כגון ויזה וכד‘

הערות והארות :
* ימי שישי ושבת, ימי חג וחול המועד בארץ, ימי א‘ וחגים בחו"ל אינם נחשבים למניין ימי עבודה.
* במידה והוצאו כרטיסי טיסה כלשהן או נקנו שירותים נוספים כגון אשרה וכד‘, יתווספו מחיריהן לדמי הביטול הנקובים לעיל.
* מחיר הטיול מבוסס על מינימום של 25 נוסעים משלמים.
* בכל מקרה של שינוי, ביטול או תקלה הקשורה לטיסות, לשיט או לתעבורה תחול האחריות על חברת התעופה או התעבורה.
* יתכנו שינויים במסלול הטיול עקב שינוי בזמני טיסות פנימיות וסיבות אובייקטיביות אחרות.
* תנאים ואחריות כפי שמופיעים באתר האינטרנט www.shaibarilan.co.il
* חשוב לוודא שהדרכון בתוקף ל-6 חודשים לפחות.

css.php